Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Damn | 2014-11-28, 22:48

Autor

Wiadomo¶æ

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-11-25, 18:45   Ile razy można wybaczać?

Hej.

Pewnie każdy z was ma jakąś ważną osobę w swoim życiu. A co jeśli ciągle by robiła rzecz, które was w jakimś stopniu ranią, ona by doskonale o tym widziała, ale nic by sie nie zmieniało? Może nie do końca robiłaby to specjalnie i na złość wam. Coś w stylu męża alkoholika, który wraca co noc pijany, a rano mówi żonie, że wczoraj to był ostatni raz. Też pewnie nie robi tego jej na złość, a jednak... Czy można takiej osobie wybaczać bez końca? Przyzwyczaić się? Może jednak taka osoba nie jest nas warta? Przecież gdy na kimś zależy można coś zmienić.
 

aragorn  

Wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 12 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-11-25, 19:08   

Osoba, której jesteśmy drodzy będzie w stanie się poświęcić dla naszego dobra.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-11-25, 19:24   

Wybaczyłam milion razy więc zapewne wybaczę i drugi.
Nie wiem dlaczego, może po prostu jestem miłosierna.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2014-11-25, 19:34   

Do trzech razy sztuka, chyba że sprawa jest niebagatelnie poważna.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-11-28, 15:34   

Sama kiedyś w podobny sposób raniłam bliską osobę. Teraz wiem, że to było głupie, ale byłam młoda. Myślę, że jak ktoś wielokrotnie popełnia ten sam błąd to już się nie zmieni. I od ciebie zależy, czy to akceptujesz, czy nie.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-11-28, 21:18   

Zależy od sytuacji. Każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie. Na pewne rzeczy można lekko przymknąć oko, na inne już nie. Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć "dość". Jeżeli chodzi o mnie - jestem w stanie wybaczyć, choć na pewno nie zapomnieć, o ile widzę, że ktoś żałuje i stara się nie popełniać tego samego błędu ponownie. Jeśli jednak nie widzę skruchy i nawet chęci poprawy - takiemu delikwentowi czy delikwentce na pewno podziękuję za "przyjaźń".
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-11-29, 17:25   

Adreamin napisa³/a:

alkoholika, który wraca co noc pijany, a



Podobnie w przypadku seksoholika.

Z tym, że wiem jak czuje się mój partner, co wcale nie umniejszało mojego bólu.
Ból jest za każdym razem potworny, kiedy sobie wyobrażam różne.
Nawet teraz ciężko mi o tym pisać.
Ponieważ przez to popadłam w pewną psychozę. Czy wybaczyłam zdrady?
Nie. I nigdy tego nie zrobię, nawet jeśli rozumiem tę chorobę, nie jestem w stanie żyć z takim człowiekiem. Ponieważ ból jest na tyle duży, że po prostu dla mnie nie do zniesienia.
Dlatego własnie postanowiłam zakończyć to i po prostu się pożegnać . Dodam jeszcze, że za każdym razem, kiedy o tym myślę, czuję rozgoryczenie a poza tym pewną nienawiść. Dlatego własnie, to podsyca moje działanie, jest dla mnie raczej zbawienne, dałam sobie spokój z tym człowiekiem, tak przypuszczałam. Ale wciąż moje uczucia są ambiwalentne. Ale moja nienawiść jest największa, kiedy siedzę w autobusie i jadę.Wtedy to nawet czasami płaczę. Ale później przychodzi inny moment, i znowu to samo. Znowu powrót, znowu jakieś umizgi itp.
Dlatego wszystko wydaje mi siÄ™ pozbawione jakiegokolwiek sensu.
Poza tym, że teraz czuje się mało wartościowa, i kiedy na przykład kochamy się, zaraz wstępuje we mnie ta wizja, i znowu jakby wprawia mnie to w potworne osłupienie, tak, że nie jestem w stanie czasami nic powiedzieć. Tylko siedzę jak wypluta.
k***a. Musiałam to napisać.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2014-12-05, 00:28   

Wybaczać można tysięcy razy. Problem polega na tym czy się powinno. £atwo jest wybaczać gdy szczególnie Ci na kimś zależy, a im więcej razy tym trudniej zareagować inaczej. W teorii każdy ma granice, ale każdą granicę można przekroczyć, co niestety w przypadkach jakich mówisz jest bolesne dla tej co wybacza. Chociaż wtedy można rozważać czy jest to wybaczenie czy raczej pogodzenie się z żalem z rzeczywistością lub przyjęcie za normę.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-12-06, 00:46   

Adreamin napisa³/a:

Czy można takiej osobie wybaczać bez końca?



Wszystko można, pytanie z jakim skutkiem...

Adreamin napisa³/a:

Może jednak taka osoba nie jest nas warta?



Jeden współczynnik, to trochę mało żeby odpowiedzieć na tak ogólne pytanie. :-D

Jeżeli ktoś na kim Ci zależy, rani cię wielokrotnie i nic nie robi aby to zatrzymać, to znaczy że osoba ta nie odczuwa potrzeby by przestać Ciebie ranić. Jeżeli jej na tobie zależy, wówczas możesz taką potrzebę wprowadzić, poprzez zaprzestanie tolerowania pewnych zachowań. Pytanie brzmi, czy czy chcesz dalej poprzestawać z taką osobą wobec której należy w takiej sytuacji użyć argumentu kija?

Masz 20 lat, ludzi jest mnogo, a połowa populacji to kobiety.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-12-06, 06:29   

Nie jestem zdania, że wybaczać można ciągle. Zależnie od sytuacji i czynu jaka dana osoba popełniła potrafię wybaczyć, ale nie robię tego notorycznie. Skoro taka osoba ciągle robi coś złego i wybaczanie nic nie da, nie poprawia ani nie zmienia sytuacji to najzwyczajniej w świecie przestaje taką osobą się przejmować. Nie widzę sensu w przejmowaniu się człowiekiem, który nie ma zamiaru się zmienić a nadużywa tylko mojej cierpliwości.
 

N4VV  

Stały User

INTJ



Do³±czy³: 11 Lis 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-12-06, 19:20   Re: Ile razy można wybaczać?

Adreamin napisa³/a:

Hej.
... co jeśli ciągle by robiła rzecz, które was w jakimś stopniu ranią, ona by doskonale o tym widziała, ale nic by sie nie zmieniało? Może nie do końca robiłaby to specjalnie i na złość wam.....



Związek nie ma racji bytu przez brak: zgodności, współpracy i komunikacji. Nad czym tu dumać? Koniec.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2014-12-09, 14:11   Re: Ile razy można wybaczać?

Adreamin napisa³/a:

Hej.

Pewnie każdy z was ma jakąś ważną osobę w swoim życiu. A co jeśli ciągle by robiła rzecz, które was w jakimś stopniu ranią, ona by doskonale o tym widziała, ale nic by sie nie zmieniało? Może nie do końca robiłaby to specjalnie i na złość wam. Coś w stylu męża alkoholika, który wraca co noc pijany, a rano mówi żonie, że wczoraj to był ostatni raz. Też pewnie nie robi tego jej na złość, a jednak... Czy można takiej osobie wybaczać bez końca? Przyzwyczaić się? Może jednak taka osoba nie jest nas warta? Przecież gdy na kimś zależy można coś zmienić.




Hmm... do męża alkoholika trudno jest się przyzwyczaić, chociaż niektóre kobiety wolą cierpieć w milczeniu.Co do samego wybaczania - wszystko zależy za co mielibyśmy komuś wybaczać, jakie to było przewinienie,ale piszesz,że to się ciągle powtarza - to albo należałoby bardzo poważnie porozmawiać z tą osobą i powiedzieć, że jeśli nic się nie zmieni - to będziecie musieli się rozstać, albo w dalszym ciągu przebaczać, ale ...no właśnie... ileż można? Jedni przebaczają tylko raz i tylko raz dają szansę na poprawę, inni robią to za każdym przewinieniem - to błąd,bo ten ktoś nigdy niczego nie zrozumie i nigdy się nie zmieni - na lepsze. Niestety należy postawić ultimatum..albo,albo. Albo rybka,albo akwarium. A wybór należy do winnego. Bo jest także powiedzenie.... należy zawsze każdemu dać jedną szansę,ale tylko jedną,bo jeśli zawsze ją będziemy dawać,to nic się ani nie zmieni, ani nic nie da, a ten winny, będzie wiedział, że cokolwiek by nie zrobił,zawsze będzie mu wybaczone. Proste . :-)
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

piotrkaczmarek01

User


Do³±czy³: 29 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-29, 15:29   

Jeśli kolegujesz się dobrze z tą osobą, a taka sytuacja zdarzyła się dopiero raz to możesz jej wybaczyć to co zrobiła. Pod warunkiem że się poprawi w przyszłości i będzie się zachowywać fair.
 

Volken  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 30 Lis 2014

Sk±d: Kraków SYTY

   

Wys³any: 2014-12-29, 15:56   

Gdy zdarzy się to raz, góra dwa razy, to można wybaczyć. Jeśli jednak taka sytuacja powtarza się notorycznie, to trzeba tego kogoś kopnąć w tyłek i po prostu odejść. W ten sposób pokażemy, że mamy szacunek do samego siebie i nie dajemy sobą pomiatać.
 

usco

User


Do³±czy³: 21 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-21, 09:22   

W nieskończoność, jeśli zależy ci na tej osobie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com