Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Zamknity przez: Jimmy FoX | 2014-12-20, 00:02

Autor

Wiadomo

Arkovianin  

User


Imię: Karol

Wiek: 36

Doczy: 13 Gru 2014

Skd: ŁÓDŹ

   

Wysany: 2014-12-16, 15:30   Czy moderatorzy i Admini to są tu?

Hej zastanawia mnie jedno. Czy na tym forum są moderatorzy i Admini aktywni? Mam wrażenie,że jednak nie.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2014-12-16, 16:05   

Są, jednak kilka rzeczy tutaj uchodzi na sucho - gloryfikacja nazizmu, stalinizmu, maoizmu, pieśni pochwalne na część Lenina, Stalina, Hitlera, Bandery i band UPA, obrażanie ludzi na tle narodowościowym czy posiadanie awataru z logiem 17 Dywizji SS "Götz von Berlingen".

Spróbuj jednak zrobić offtop - dostaniesz strzała momentalnie. :-)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2014-12-16, 19:05   

Czuję że powrót uciemiężonych jest blisko :D
A tak serio - to nie jest forum dla osób śmiertelnie poważnych, którzy nie rozumieją czegoś takiego jak ironia i szokuje ich ludzka głupota. Gdyby to miało być poważne forum, musiałabym stąd jeb*** wszystkich łącznie ze sobą. Często mam ubaw czytając powody zgłoszeń postów, zazwyczaj zgłaszane są spamy, ale na przykład dzisiaj przeszliście samych siebie. "Bluzgi, drażnią mnie", "Niepoważna odpowiedź" no proszę Cię... Jestem tu piąty rok i gdybym miała wywalać takie posty, to po pierwsze nawet nie do końca w zgodzie z regulaminem (!), po drugie ich zasoby tutaj to studnia bez dna, a ja z wiatrakami walczyć nie będę. Ponadto nawet nie widzę powodu, zdążyłam się tutaj dobrze zaaklimatyzować, tu tak było zawsze, mam do tego dystans a poza tym mnie to nawet śmieszy. To jest specyfika tego forum, bądź co bądź M£ODZIE¯OWEGO. A zatem grzecznie odpowiadam na pytanie: owszem są. Fakt, mało ich, ale są.

Cytat:

Spróbuj jednak zrobić offtop - dostaniesz strzała momentalnie.



Jakim cudem tu jeszcze jesteś? :D
Jakim cudem ja tu jestem?
Jakim cudem wszyscy tu jeszcze są?
Nie wprowadzaj pana w błąd.
Nie zauważyłam nigdzie żadnych pieśni pochwalnych, miło byłoby, gdybyś wysyłał stosowne zgłoszenie napotkawszy takie posty. Nie zaglądam zbytnio do działów Polityka i Historia, nie jestem zagłębiona w tematy tam poruszane i w większości przypadków mogę jednoznacznie ocenić łamanie regulaminu w przypadku, gdy ktoś kogoś obrazi niezależnie od tego, co napisał. Możesz mi wytknąć żałosną niewiedzę, natomiast na tej zasadzie ja ze swojego punktu widzenia musiałabym banować wszystkich ludzi którzy odpierdalają manianę w tematach o szczepionkach czy wielu wielu innych, gdzie herezje są w co drugim poście.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2014-12-16, 19:32   

Damn napisa/a:

Czuję że powrót uciemiężonych jest blisko :D


A ja byłem pewien, że gdy tylko napomknę o braku zdecydowanych reakcji wobec gloryfikacji nazizmu czy komunizmu, zaraz przyjdzie zdystansowana Damn i będzie płacz jak to straszną krucjatę tu się przeprowadza przeciw niej, albo moderacji. :oczami:

Damn napisa/a:

A tak serio - to nie jest forum dla osób śmiertelnie poważnych


To co tak przeżywałaś jak napisałem, że dziewczyny są głupie? :]

Damn napisa/a:

Jakim cudem tu jeszcze jesteś? :D


1. Moderatorzy mają do mnie słabość
2. Dostałem łącznie już 3 ostrzeżenia za offtop i mi już minęły
3. Na priv też zostałem ostrzeżony aby nie ciągnać zbędnych wątków i się zastosowałem

Damn napisa/a:

Jakim cudem ja tu jestem?


Nie wiem.
Zgłoś to. ;)

Damn napisa/a:

Nie zauważyłam nigdzie żadnych pieśni pochwalnych, miło byłoby, gdybyś wysyłał stosowne zgłoszenie napotkawszy takie posty.


Wysłałem swego czasu, nawet do administratorki i reakcji było zero, widać lubi SS. :-)

Damn napisa/a:

Nie zaglądam zbytnio do działów Polityka i Historia,


No więc, sama widzisz - nie zaglądasz, to nie wiesz o czym mowa.

Damn napisa/a:

Możesz mi wytknąć żałosną niewiedzę, natomiast na tej zasadzie ja ze swojego punktu widzenia musiałabym banować wszystkich ludzi którzy odpierdalają manianę w tematach o szczepionkach czy wielu wielu innych, gdzie herezje są w co drugim poście.


Argument nie do końca fortunny - jeśli ktoś w temacie o szczepionkach pisze "herezje" to są to pewnie rzeczy niezgodne z faktami, względnie głupoty ( to nie jest zabronione ), jednak to co innego niż pisanie rzeczy niezgodnych z prawem w Polsce i regulaminem tutaj - a tak jest w dziale choćby "Historia", gdzie dochodzi do ewidentnych przestępstw z art. 256 i 257 Kodeksu karnego, (ostatnie wyczyny koleżki Starozakonnego).
To jest zupełnie inny kaliber problemu.

Damn napisa/a:

Ponadto nawet nie widzę powodu, zdążyłam się tutaj dobrze zaaklimatyzować, tu tak było zawsze, mam do tego dystans


Taaa jak z Gdyni do Sopotu :-D


===================================================================================
I tak kończąc, całkiem już poważnie.

Damn napisa/a:

Jestem tu piąty rok i gdybym miała wywalać takie posty, to po pierwsze nawet nie do końca w zgodzie z regulaminem (!), po drugie ich zasoby tutaj to studnia bez dna, a ja z wiatrakami walczyć nie będę.


Tak jak pisałem kiedyś, zależy tu dużo od skali problemu.
Forum działa jako medium publiczne, może być zawsze zgłoszone do prokuratury jeśli głosi treści łamiące prawo i Konstytucje RP, a także gdzie znajdują się treści godzące w powagę państwa - o ile być może takie dziecko jak kolega Starozakonny czy inny oszołom pokroju Andrzeja nie zostanie ukarany o tyle już właściciel forum może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
Na co świetnym przykładem jest sprawa forum totalwar.org.pl, które swego czasu za dyskusje w dziale "Agora" zostało zgłoszone jako szerzące treści nazistowskie.
I też były śmichy-chichy, że to tylko głupie forum o grach strategicznych.
Właściciele nawet nie zdawali sobie sprawy, że prokuratura robiła backupy każdej stronki z ich forum jako materiału dowodowego.
Właściciel co prawda nie został skazany na więzienie ( dostał grzywnę ), ale musiał zobowiązać się do likwidacji dotychczasowej wersji forum ( czyli bez mała 8 lat archiwum ) i zlikwidować całkowicie domenę lub sprzedać.
A i piszący na tym forum, ludzi poważni i publiczni jak pan Piotr Olender autor książek marynistycznych i radny z Raciborza, mieli nieprzyjemności z powodu samej obecności na takim forum.

Gdy więc czasem takim jak ja czy philosophus zdarzy się napomknąć, że ktoś szerzy treści niezgodne z prawem, to zamiast obrażać się i przedstawiać nas jako upierdliwych dupków, polecam uświadomić sobie, że to nie szary użytkownik, ale właśnie administracja może odpowiadać karnie, gdy znajdzie się "życzliwy" i zgłosi forum jako narzędzie rozpowszechniania treści niezgodnych z polskim prawem.

Zgłaszając to - ja robię administracji przysługę, a nie kłopot i polecam zachować minimum szacunku i obiektywizmu, zamiast widzieć to tylko jako złośliwości.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2014-12-16, 22:31   

Arkovianin napisa/a:

Czy na tym forum są moderatorzy i Admini aktywni?

Połowa moderatorów jest aktywna, druga połowa i administracja są tu raczej od święta.

$karbówka napisa/a:

Są, jednak kilka rzeczy tutaj uchodzi na sucho - gloryfikacja nazizmu, stalinizmu, maoizmu, pieśni pochwalne na część Lenina, Stalina, Hitlera, Bandery i band UPA, obrażanie ludzi na tle narodowościowym czy posiadanie awataru z logiem 17 Dywizji SS "Götz von Berlingen".

Spróbuj jednak zrobić offtop - dostaniesz strzała momentalnie.

Z mojego punktu widzenia to wygląda tak, że jeśli nie dostaję zgłoszenia, to nie ukarzę użytkownika, który łamie regulamin, czyniąc ww. rzeczy. Dlaczego? Dlatego, że łamanie regulaminu najczęściej odbywa się w tematach o polityce, historii czy religii. Nie wchodzę tam i nie mam najmniejszej ochoty czytać dyskusję naszych forumowych filozofów, opluwanie się jadem, wytykanie głupoty każdemu. Ale jak już wejdę w jakiś temat, to z reguły dyskusja nie tyczy się zakładanego tematu. Upominam. A niektórzy dalej jak głupki ciągną offtop, więc rozdaję ostrzeżenia. Proste, według mnie. Nie mam zamiaru się z nikim pier****.

$karbówka napisa/a:

Gdy więc czasem takim jak ja czy philosophus zdarzy się napomknąć, że ktoś szerzy treści niezgodne z prawem, to zamiast obrażać się i przedstawiać nas jako upierdliwych dupków, polecam uświadomić sobie, że to nie szary użytkownik, ale właśnie administracja może odpowiadać karnie, gdy znajdzie się "życzliwy" i zgłosi forum jako narzędzie rozpowszechniania treści niezgodnych z polskim prawem.

Najpierw proszę napomknąć. Ty nie miałeś z tym problemu. A reszta? Reszta woli brać udział w tym cyrku, a potem płakać, że dostają ostrzeżenia za offtop.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2014-12-16, 22:50   

Jimmy FoX napisa/a:

Z mojego punktu widzenia to wygląda tak, że jeśli nie dostaję zgłoszenia, to nie ukarzę użytkownika, który łamie regulamin, czyniąc ww. rzeczy. Dlaczego? Dlatego, że łamanie regulaminu najczęściej odbywa się w tematach o polityce, historii czy religii


To, że moderatorów jest za mało i nie mogą być wszędzie i wszystkiego widzieć - jest oczywiste.
Natomiast jeśli idzie o to:

Jimmy FoX napisa/a:

że łamanie regulaminu najczęściej odbywa się w tematach o polityce, historii czy religii. Nie wchodzę tam i nie mam najmniejszej ochoty czytać dyskusję naszych forumowych filozofów, opluwanie się jadem, wytykanie głupoty każdemu.


to już jest coś czego do końca nie rozumiem tutaj.
Czy moderator właśnie nie jest od tego?
Skoro właśnie tu jest największy cyrk i są formułowane posty jawnie łamiącej polskie prawo, to teraz proszę sobie wyobrazić co się stanie jeśli, któryś z tych "upośledzonych" będzie wklejał zdjęcia albo GIFy w których obrzuca gównem wizerunek Bronisława Komorowskiego - a ktoś to zgłosi?
Może niekoniecznie ABW o 5 rano, i konfiskata laptopa, ale wesoło też by nie było. ;)

Mnie powtarzać dwa razy nie trzeba, jeśli tak ma być jak jest teraz - to w porządku, niemniej chciałem kwestię zauważyć, korzystając z okazji.
Więcej tego problemu nie będę podnosił.

Jimmy FoX napisa/a:

Najpierw proszę napomknąć. Ty nie miałeś z tym problemu. A reszta? Reszta woli brać udział w tym cyrku, a potem płakać, że dostają ostrzeżenia za offtop.


Okej.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2014-12-17, 01:13   

$karbówka napisa/a:

Czy moderator właśnie nie jest od tego?

Owszem, jest. Przyznaję Ci rację. Ale z drugiej strony, warto zachowywać się jak dorosły człowiek. Ok, czasem można się zachować jak dzieciak, ale bez przesady. Chodzi mi o to, że jeśli faktycznie ktoś rżnie głupa, to warto to zgłosić. To tylko dwa kliknięcia. Moderatorzy to tez ludzie, niektórzy coś przeoczą, niektórym nie chce się czytać Waszych wypocin. Mnie się nie chce. Przyznaję. Nie mam czasu i nie mam ochoty czytać te bluzgi i przekomarzania, która racja jest najwłaściwsza. Mimo tego przeglądam każde zgłoszenie (chyba, że zostało sprawdzone przez innego moda) i staram się wykonywać dobrą robotę. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, niech pisze do admina. Ja mam to gdzieś i będę robił swoje, póki mogę.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2014-12-17, 10:08   

Jimmy FoX napisa/a:

To tylko dwa kliknięcia. Moderatorzy to tez ludzie, niektórzy coś przeoczą, niektórym nie chce się czytać Waszych wypocin. Mnie się nie chce. Przyznaję. Nie mam czasu i nie mam ochoty czytać te bluzgi i przekomarzania, która racja jest najwłaściwsza.


Tu nie jest tak źle, na historycy.org moderator musi czytać 150-linijkowe posty profesora Wyszczelskiego, który obraża ludzi niezgadzających się z jego książkami :-D

Choć oczywiście, rozumiem doskonale, że te działy to wylęgarnia idiotów i większość to bagno zniechęcające do zaglądania tam - no ale tak jest, że zwykle ciekawą dyskusję psuje jakiś gimbus, który zrobi bałagan, potem przyznaje się, ze "tylko trollował" albo zaczyna wyzwiska jak kończą się argumenty.
Niemniej są tematy, które trzymają wysoki poziom merytoryczny i można się czegoś ciekawego dowiedzieć, jak np. o stanie wojennym, gdzie nie było wyzwisk, a spór na dokumenty i źródła.

Co do bluzgów to akurat ja generalnie jeszcze nie miałem okazji się nikomu odwdzięczyć tym orężem, bo starałem pisać kulturalnie i językiem literackim - lecz, że teraz rozumiem skąd ta pobłażliwość dla idiotów w dziale "Historia" - to sobie do woli pobluzgam, skoro nikt nie patrzy. :-)
Dziękuję za holistyczne wyłożenie problemu i poświęcony czas na odpowiedź.
 

Arkovianin  

User


Imię: Karol

Wiek: 36

Doczy: 13 Gru 2014

Skd: ŁÓDŹ

   

Wysany: 2014-12-18, 09:49   

No cóż , właśnie widzę,że to forum nie jest do końca poważne, no ale jak kto woli :-D
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2014-12-18, 17:58   

No, mówiąc złośliwie, moderatorzy tutaj wolą czytać tematy takie jak "Nie mogę znaleźć dziewczyny" czy "Nie mogę zwalić konia 2 razy pod rząd", zamiast dyskusji o stanie wojennym. :-D
Jak dla mnie dział "Wasze problemy" jednak bardziej niszczy psychikę niż "Historia". :oczami:
To jest pewien paradoks, którego tacy maluczcy, jak my, nie zrozumiemy.
 

Arkovianin  

User


Imię: Karol

Wiek: 36

Doczy: 13 Gru 2014

Skd: ŁÓDŹ

   

Wysany: 2014-12-18, 23:20   

Moderatorzy powinni być bardziej obiektywni moim zdaniem
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com