Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

nikttt

User


Do³±czy³: 24 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-24, 16:36   ZÅ‚amana rÄ™ka, brak ubezpieczenia..

Cześć wszystkim.. już nie mam z kim o tym porozmawiać ani nic więc stwierdziłem, że napiszę tutaj.. Mam ogromny natłok problemów w jednym momencie, dziś... byłem wczoraj na imprezie z dwoma znajomymi i w pewnym momencie jednego z nich uderzył jakiś koleś, w sumie zaczął go bić.. a ja że jestem postawny i trenowałem sztuki walki chciałem go obronić... najpierw napastnik dostał pięścią ale ustał i chciał mnie uderzyć.. więc zrobiłem unik i mnie poniosło strasznie.. uderzyłem go z łokcia a potem jako bonus dostał kolano w twarz... strasznie mi głupio że mnie tak poniosło.. ale nie o tym.. kiedyś też broniłem znajomych.. i złamałem sobie wtedy ręke - złamanie bokserskie (jak jesteś w rękawicach to nie trzymasz ściśniętej pięści a gdy uderzasz bez rękawic to przez to bardzo łatwo sobie złamać ręke..) i ono mi się źle zrosło ale nie poszedłem do lekarza bo nie chciałem żeby mi łamali znowu i znowu gips bo studiowałem i mi to przeszkadzało.. więc olałem.. ale dziś w nocy po uderzeniu tego gościa znowu mam to samo złamanie... i zaczynają się problemy..
1. po pierwszym złamaniu mama dała mi na ubezpieczenie NNW żeby dostać kase następnym razem... - nie zapłaciłem a ona myśli że to zrobiłem.. a teraz ręka znowu złamana..
2. złamana ręka - nastawianie tego to ogromny ból.. a druty to operacja i kilka dni w szpitalu..
3. gips znowu 4-7 tygodni..

Teraz pisze to ze złamaną ręką... nie powiedziałem jeszcze rodzicom o tym.. myśle jak to zrobić.. nie chce żeby wiedzieli że to przez to że kogoś pobiłem... jakz tym ubezpieczeniem to załatwić.. nie chodzi o to że nie mam kasy na to tylko to moje niedbalstwo po prostu.. studiuje w innym mieście niż mieszkam, raczej na bank już upierdzieliłem sesje.. tragedia. Rodzice się już wiele razy na mnie zawiedli, teraz będzie kolejne rozczarowanie, nie mam już sił po prostu na to.. najchętniej to bym nikomu nie mówił o tym złamaniu ale tak sięchyba nie da :P doradzcie mi coś, proszę..
 

nikttt

User


Do³±czy³: 24 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-25, 00:37   

1. lat mam 21
2. No właśnie z uczelni to NNW miałem opłacić
3. Tak jestem ubezpieczony normalnie pod mame, ubezpieczenie NNW miałem mieć z uczelnii..
4. Nie wydaje mi siÄ™, raczej nie..

Dzięki, że chociaż Ty zainteresowałeś się tematem ;)
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-01-25, 01:20   

Nie masz ubezpieczenia, nie masz wypłaty ubezpieczenia, proste.

Polecam jednak coś zrobić z tym, źle zrośnięta ręka to tragedia.
_________________
Nie ma mnie.
 

nikttt

User


Do³±czy³: 24 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-25, 02:12   

@skarbówka

Ubezpieczenie takie normalne mam - nie będe płacił za hospitalizacje. Mi chodzi o to ubezpieczenie ktore wyplaca kase po zlamaniach itp... i z drugiej strony w ogole mi o ta kase nie chodzi, moim rodzicom raczej tez nie bo sa zamozni ale o sam fakt ze ja oklamalem...
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-01-25, 12:29   

To albo kłamiesz dalej przykrywając swoje poprzednie kłamstwa ("nic się nie stało" lub "tak wypłacą mi kasę"), albo przyznajesz się do winy. Twoje sumienie.
_________________
Nie ma mnie.
 

kabzza  

User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-11-22, 12:54   

Z ubezpieczenia "normalnego" , o którym wspominasz, w razie złamania nie należy Ci się odszkodowanie. Takie podpięcie pod mamę oznacza dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej, bo jest to ubezpieczenie ZUSowskie (jeśli dobrze rozumiem).
Chyba, że mamy do czynienia z podłączeniem dziecka pełnoletniego pod ubezpieczenie grupowe rodzica w zakładzie pracy. W takim przypadku dostaniesz odszkodowanie. W przypadku dziecka niepełnoletniego byłoby to raczej tylko korzystanie z usług Assistance. Czy to o takie podpięcie pod ubezpieczenie mamy Ci chodziło?

Problem z wypłatą ubezpieczenia z tytułu wypadku może nastąpić, gdy w dokumentach dotyczących bójki (np. notatka policyjna, zapisane dane w karcie medycznej lekarza, który Cię przyjmował). ¦wiadomy i dobrowolny udział w akcie przemocy może stanowić jeden z warunków wykluczenia wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego. Warto więc zajrzeć w warunki ogólne ubezpieczenia grupowego mamy, jeśli jesteś dołączony do tej grupówki.Dodatkowo złamanie można potraktować jako wynik poprzedniego, co daje kolejny argument przeciw wypłacie odszkodowania.
 

agachoda

User


Do³±czy³: 04 Lip 2017

   

Wys³any: 2017-07-04, 10:28   

To smutne, że w takich sytuacjach Towarzystwa Ubezpieczeniowe odwracają się od ludzi. Tak naprawdę dla nich liczą się tylko pieniądze, a nie ludzie. Całe życie płacimy OC tylko i wyłącznie po to, żeby na koniec pracownik Towarzystwa dostał premię za to, że obniżył świadczenia. To smutne, ale wydaje mi się, że takie są realia. Na szczęście w moim przypadku było inaczej - firma (...) bardzo szybko poradziła sobie z moim problemem i dostałam normalne pieniądze. Gorąco polecam ich usługi, pełen profesjonalizm.


A jeszcze smutniejsze jest, że naciągają ludzi na bzdury.
Jak ty.
Do uczciwej roboty się weź papugo.
 

erica

User


Do³±czy³: 12 Mar 2018

   

Wys³any: 2018-03-12, 14:47   

Spróbuj wysłać zgłoszenie do kancelarii prawnej. Jeśli będzie zasadna sprawa to uzyskasz adekwatne odszkodowanie. Polecam Omegę - http://kancelariaomega.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com