Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-29, 13:52   Emigracja do krajów skandynawskich/Anglii...

Czy są tutaj ludzie którzy wyjeżdżali kiedyś bądź cały czas są na emigracji w tych krajach i mogą coś o nich napisać. Czy możliwe jest, aby pojechać tam, bez jako takiego polskiego wykształcenia i znajomych na miejscu i dać sobie tam radę gdy jako tako zna się język angielski?
Jak jest z tym w Anglii?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-01-29, 14:17   

Zawsze możesz spróbować z Au pair, faceci są często nawet chętniej przyjmowani niż kobiety, z racji tego, że często rodziny są rozbite, brakuje męskich wzorców etc. Chyba, że nie lubisz dzieci.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

parsi  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2015-01-29, 14:19   

Mam mnóstwo znajomych, którzy wyjechali do Anglii, Holandii i Niemiec. Języka ani be ani me, a 1600euro minimum. Oczywiście jak jedziesz sam, a nie przez biuro pracy, bo wtedy ci uwalą z pensji na swoją prowizję. Mam kumpele co siedziała w Niemczech i miała 2k ojro na rękę , bez języka, ale pracę załatwił jej chłopak na miejscu.
_________________
https://www.niepoddawajsie.pl - blog o prowadzeniu firmy i wolności w Polsce
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-29, 14:19   

Czarne Indigo napisa³/a:

Chyba, że nie lubisz dzieci.


No, jednak niezbyt.
 

marigold  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Sty 2015

Sk±d: Wawa

   

Wys³any: 2015-01-29, 18:08   

Moje kuzynki wyjechały - jedna do Anglii, druga do Niemiec, totalnie bez znajomości jezyka, najpierw na migi, potem kali jesć, kali pić, a teraz native spikerki! :D Można, tylko trzeba być odważnym i chcieć! :)
 

Divitiae  

User



Do³±czy³: 17 Kwi 2013

   

Wys³any: 2015-01-29, 19:04   

Byłem ostatnio u braciaka na wakacje w Anglii. I jestem dużo mądrzejszy. Pierwsze miesiące mogą być trudne. Jeśli w dodatku, że chcesz jechać w ciemno to albo spisz w motelach albo tutaj w Polsce szukasz pokoju. Najważniejsze to odłożyć trochę hajsu. Im więcej będziesz miał tym lepiej ale z 1000f będzie optymalne.
Bo największym problemem jest NIN bez którego w niektórych agencjach nawet się nie zarejestrujesz a na to czeka się do 6 tyg. Chociaż są agencję które zarejestrują Cię gdy pokażesz im kwit, że czekasz na rozmowę o NIN. Najważniejsze to dostać taką pracę która Cie nie wykończy i będzie Ci się chciało pracować. I ostatnią rzeczą jest czas wyjazdu najlepiej marzec/kwiecień aby znaleźć pracę popracować te pół roku, załapać się na kontrakt i mieć spokojną zimę. Co do języka warto jednak coś umieć, bo ja jeśli miałbym tam jechać nie znając go to chyba by mnie za przeproszeniem ch** strzelił, że nie rozumiem co kto do mnie mówi albo nie potrafię się dogadać. Jeśli masz jakieś pytania to pisz bo nie wiem co byś chciał jeszcze wiedzieć.

Ale ogólnie jeśli chodzi o mnie jest super. Hajs pracując nawet za minimalną za którą możesz sobie na wiele więcej pozwolić niż tutaj. Chociaż nie każdemu może pasować mieszkanie w pokoju. Ale wszystkiego powoli można się dorobić ;)
_________________
Nunquam expletur divitiarum satis.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-29, 20:07   

A nie wiecie jak jest z tym w Norwegii/ Danii?
 

Nestor  

User

Rycerz Kac-kupy



ImiÄ™: Piotrek Abdul

Do³±czy³: 05 Sty 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-01-29, 23:28   

Myślę, że można próbować. Mam kuzynkę, która do Anglii jeździ w ciemno, ma tylko znajomych, którzy ją do siebie pod dach przyjmują, roboty szuka sama na miejscu i to szczerze mówiąc jest najlepsza opcja. Lepsza, niż jak szukasz roboty tam będąc jeszcze w Polsce. A jeśli o Skandynawię chodzi, z tego co widzę po znajomych, to tylko Norwegia. Ino, że bez języka i znajomych masz niezły hardcore na miejscu...
_________________
¦wiat upada moralnie...
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2015-01-30, 08:00   

Potwierdzam, mam znajomych ktorzy tam wyjechali i kazdy sobie chwali, nawet jesli pracuje sie na przyslowiowym zmywaku to zawsze idzie cos odlozyc. Jesli chodzi o jezyk to jadac do Anglii musisz miec swiadomosc ze nawet jesli znasz angielski bardzo dobrze to i tak na miejscu bedziesz rozumial w najlepszym wypadku co drugie slowo. Tutaj duzo lepiej byloby Ci sie dogadac w krajach skandynawskich, gdzie nie liczac osob starszych kazdy praktycznie zna angielski, tym bardziej ze pracuje tam i zyje masa obcokrajowcow. No i podejrzewam ze jak juz wyjedziesz, zalapiesz rytm to nie bedziesz chcial wracac.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-30, 09:15   

A jak jest z polskim wykształceniem tam? Jakoś się ono bardzo liczy?
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2015-01-30, 10:35   

Nie wiem jak w Angli, ale w krajach Skandynawskich ( a przynajmniej w Szwecji) jest tak ze maja oni tam zupelnie inny system edukacji, tj. po gimnazjum nie ma obowiazku dalszej nauki, wtedy jestes traktowany jak po zawodowce u nas. Nie patrza tez zupelnie na nasza Polska mature, gdyz u nich nie ma czegos takiego. Ogolnie to powiem Ci tak, jak jedziesz do pracy to licza sie glownie umiejetnosci zwiazane z wykonywanym zawodem i checi do pracy. U nich mam wrazenie mniej liczy sie wyksztalcenie i papierek a bardziej wlasnie umiejetnosci. Zakladajac rzecz jasna ze nie jedziesz tam by zostac prawnikiem czy lekarzem;).
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-30, 12:07   

Tak, wszyscy teraz wyjeżdżają.
Mam wrażenie, że wracają do Polski bardziej grubi, niż zwykle. Kupują samochód i znowu jadą.
Pracują zbierając pomidory, albo segregując sałatę (w zimie), czasami jest jeszcze dla mężczyzn budowa. I tak wygląda nędzne życie zdecydowanej większości.
Muszą wstawać o piątej, żeby być na czas w miejscu pracy, a do jedzenia wystarcza im zupka chińska, oczywiście z polskiego skepu, i polskie wyroby mięsne.
Przychodzą zmęczeni i jedyne na co mają czas, to zrobienie sobie kanapek na kolejny dzień, do pracy.
Potem,kiedy nadejdzie dzień wypłaty kupują sobie sprzęt elektroniczny, wypasiony. Następnie remontują dom, tam w Anglii.
Później, kiedy nie mają co robić z pieniędzmi wyjeżdżają na Karaiby.
Niby, że tacy, co lubią podróżować, erudyci.
Na tych wakacjach natomiast wydają pieniądze na niepotrzebne drinki i dziwki pod parasolkami. Później łapią się za swoje duże brzuchy, mówiąc : Boże.
Płodzą w końcu dzieci i posyłają ich do polskich szkół w Anglii. Dostają niezłą pensję socjalną.
Potem, kiedy są już starzy wydają pieniądze na leczenie.
I tak mija im życie, spędzone na pracy i na konsumpcji dóbr, które nie są im potrzebne.
To im wystarcza ponieważ, to tylko ludzie.
:-D

[ Dodano: 2015-01-30, 12:09 ]
W skrócie tam wygląda życie przeciętnego Polaka w Anglii.

[ Dodano: 2015-01-30, 12:13 ]
Zapomniałam jeszcze dodać, że czasami zawierają się przyjaźnie między pracownikami. Nie jest to zbyt inteligentna grupa ludzi, bo przecież zbieranie pomidorów nie wymaga szczególnej błyskotliwości.
Więc palą papierosy i przeklinają, opowiadając sprośne żarciki :-D
Czasami są tak zwane libacje alkoholowe, których celem jest istotnie schlanie się do nieprzytomności, coby zapomnieć o swojej marniej egzystencji.
Przyjeżdżają do Polski więc w końcu, na święta iWSZYSCY im zazdroszczą, bo mają pieniądze i kupują Ci słodycze a czasami nawet piękne różowe kapcie oraz drogie perfumy
Więc rzeczywiście zaczynasz ich lubić i patrzysz na nich z pobłażaniem.

[ Dodano: 2015-01-30, 12:18 ]
Lekkim, pobłażaniem.
Cieszysz siÄ™ jeszcze bardziej, kiedy zapraszajÄ… ciÄ™ do Anglii, powiedzmy na wakacje, sponsorujÄ…c ci przy tym bilet.
Ponieważ ty jesteś biednym szarakiem, bo postanowiłeś skończysz studia a potem znaleźć pracę odpowiadającą twoi predyspozycjom.
Więc zaczynasz być traktowany istotnie gorzej, bo nie masz w końcu pieniędzy, nie masz samochodu, tylko musisz jeździć oplem, starym oplem, który rdzewieje. A pół godziny musisz poświęcić na zeskrobywanie mrozu z szyb.
Więc wyładowujesz swoją złość na wszystkich.
_________________
W miękkim futrze kota
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2015-01-30, 12:46   

Albo inaczej, zarabiaja tam konkretne pieniadze, zbieraja kapital czy to na inwestycje czy otwarcie wlasnej dzialalnosci w Polsce i zyja jak lordy;) Kolezanka wyzej ma bardzo plytkie pojecie na temat ludzi ktorzy wyjezdzaja za granice.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-30, 15:14   

DeSade, tak a w Polsce bez studiów muszą kombinować jak koń pod górę, żeby im starczyło "od pierwszego do pierwszego" i za minimalną krajową nie są się w stanie utrzymać.

[ Dodano: 2015-01-30, 15:15 ]

DeSade napisa³/a:

wracają do Polski bardziej grubi, niż zwykle


Nie rozumiem dlaczego tobie to przeszkadza... :wstyd:
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-30, 16:55   

shadow lord napisa³/a:

Kolezanka wyzej ma bardzo plytkie pojecie na temat ludzi ktorzy wyjezdzaja za granice.



Phe
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com