Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Revata

User


Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-01-29, 09:56   zadania RP w celu utrzymania Armii na odpowiednim poziomie

Witam.

Czy mógłby mi ktoś wskazać zadania RP w celu utrzymania Armii na odpowiednim poziomie?
 

Awesoman  

Stały User



Do³±czy³: 14 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-29, 10:37   

rzucić im pieniądz
 

Revata

User


Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-01-29, 11:37   

Jeśli ktoś nie chce rzucić gotowcem to poproszę o nazwę dokumentu w którym znajdę odpowiedź na moje pytanie. Bardzo bym prosiła.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-29, 21:54   

Moja pierwsza odpowiedz: nie ma takiego dokumentu. Twoje pytanie nie jest techniczne, ale polityczne. Pytasz w nim o opinie, a nie o dokument, a zrodlem opinii sa przekonania, a nie dokumenty.

Ale jesli juz MUSIALBYM cos wskazac, to najwazniejszym takim dokumentem jest konstytucja i jej Art. 26.

1. Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej służą ochronie niepodległości państwa i niepodzielności jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności jego granic.
2. Siły Zbrojne zachowują neutralność w sprawach politycznych oraz podlegają cywilnej i demokratycznej kontroli.


Rzad, wykonujac zapisy konstytucji, musi zapewnic Silom Zbrojnym RP mozliwosc wykonywania ich obowiazkow, i z tego wynika z kolei obowiazek utrzymanai ich na odpowiednim poziomie.

Idac dalej, kolejny dokument, z ktorergo mozna interpretowac taki obowiazek, to ustawa z 21.11.1967 o powszechnym obowiazku obrony RP. Link do jej pelnej tresci:

Kod:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fisap.sejm.gov.pl%2FDownload%3Fid%3DWDU20042412416%26type%3D3&ei=ipzKVL3RB8jlaNGIgeAF&usg=AFQjCNE6YH_ypYN5xw18UKLhtcsyjBI61w&bvm=bv.84607526,d.d2s&cad=rja


W jej Art. 2 czytamy:

Umacnianie obronności Rzeczypospolitej Polskiej, przygotowanie ludności i mienia
narodowego na wypadek wojny oraz wykonywanie innych zadań w ramach powszechnego
obowiązku obrony należy do wszystkich organów władzy i administracji
rządowej oraz innych organów i instytucji państwowych
, organów samorządu
terytorialnego, przedsiębiorców i innych jednostek organizacyjnych, organizacji
społecznych, a także do każdego obywatela w zakresie określonym w ustawach


Czy o to Ci chodzilo? Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumialem pytanie, jest dosyc mgliste.
_________________
Smile or die!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com