Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Jimmy FoX | 2015-02-27, 21:55

Autor

Wiadomo¶æ

Shelter  

User



Do³±czy³a: 27 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-27, 21:19   PodobajÄ… mi siÄ™ starsi, da siÄ™ coÅ› z tym zrobić?

Ja siÄ™ naprawdÄ™ zastanawiam, co jest ze mnÄ… nie tak :padam:
Za niedługo będę miała szesnaście lat, a mój ,,problem" zaczyna mnie powoli dołować. Ponoć to normalne, że ludziom w moim wieku podobają się starsi, ale zazwyczaj ta granica to 2-4 lata. Ja ciągle, jak na złość moim znajomym, którzy oczywiście krytykują to na każdym kroku, oglądam się jedynie za 26-35 latkami, czemu? Nie mam pojęcia :]
Tak, są cztery najpopularniejsze wyjaśnienia, na które trafiam na internecie. Pozwolę sobie je skomentować, żebyście nie pisali mi w kółko o tym samym. Może akurat ktoś ma o tym pojęcie i zna jeszcze inne przyczyny.

1. Trudne kontakty z ojcem.
Akurat mamy świetne relacje. Co prawda od jakichś 2 lat nie mieszkamy razem (rozwód, który nota bene w ogóle się na mnie nie odbił), ale mam do niego 15 minut z buta, chodzę kiedy chcę, a dawniej, we wczesnym dzieciństwie, na pewno mi go nie brakowało. Zresztą, mój ,,problem" i dziwne upodobanie nie ciągnie się tych wyżej napisanych dwóch lat, tylko odkąd pamiętam, będzie parę ładnych wiosen.

2. Taki wiek, minie ci.
No tak, tylko, że to nie trwa tydzień, miesiąc, rok, tylko wiele lat i jakoś się nie zanosi na to, żeby samo przeszło.

3. Lecisz na kasÄ™.
Hahaha :mrgreen: Najśmieszniejsza odpowiedź, jaką kiedykolwiek czytałam. Może to niektórych zszokuje, ale nie każda dziewczyna/kobieta chce być na czyimś utrzymaniu, wolę sama o siebie zadbać, niż ciągnąć kasę jak ostatnia materialistka :mrgreen:

4. Po prostu imponuje ci ich wiedza i doświadczenie.
Otóż... nie. To znaczy tak, ale to jest raczej na drugim planie. Moi rówieśnicy są dla mnie kompletnie aseksualni, nie potrafię sobie ich wyobrazić w dwuznacznej sytuacji, odpycha mnie to. Za to taki powiedzmy... hm... 29 latek :luka: A jak już widzę zarost (lekki, taka szczecina) i bruneta, to... :padam: Oczywiście nie chcę wyjść na niewyżytą nimfomankę, którą, zapewniam, nie jestem, więc powiem tylko, że pod innymi kwestiami również bardzo mnie pociągają, lubię z nimi przebywać, rozmawiać. I wcale nie chodzi o jakąś dojrzałość emocjonalną, czy to, że mi imponują, bo tak nie jest. Nie potrafię tego wytłumaczyć.

To chyba tyle. KtoÅ›, coÅ›?
I oczywiście pytania do was.

Jak się tego pozbyć? Przez najbliższe parę lat dobrowolnie skazuję się na samotność, bo nie potrafię ,,zawiesić" oka na nikim w moim wieku (lub minimalnie starszym), a bardzo bym chciała. Znajomi również mi nie odpuszczają ,,znajdź sobie szesnastolatka, a nie za tyle lat starszymi facetami się oglądasz". Jakieś rady, sprawdzone sposoby?

Co może być tego przyczyną? Mam dość.
No fakt, być może mam po prostu taki gust, ale tego się boję najbardziej. Będzie się trudno (o ile w ogóle) tego wyzbyć.


Ach. No i tak, to nie jest troll.
Starałam się to napisać tak poważnie, na ile pozwala mi moja osobowość, żebyście sobie nie pomyśleli, że się nudzę wieczorami ;) I UWAGA, nie, nie zamierzam szukać sobie jakiegoś starszego faceta :hyhy: To byłoby skrajnie bezmyślne, a za idiotkę się nie uważam.

Błagam, pomóżcie ._.
Może jestem szurnięta i powinnam się gdzieś wybrać? :mrgreen:
I gratulacje dla wszystkich, którym chciało się to czytać, ale lubię się rozpisywać, cóż.
 

Kolarzino  

Stały User


Do³±czy³: 20 Maj 2013

   

Wys³any: 2015-02-27, 21:57   

Jeśli jesteś ponad swoje pokolenie - jesteś bystrzejsza, inteligentniejsza, mądrzejsza, bardziej rozgarnięta, więc szukasz sobie faceta lepszego od siebie (tak to działa: mężczyzna>kobieta, a to jest podświadomy (?) wybór kobiety) i za pewne w ogłupiałym środowisku takiego "chopaczka" nie możesz znaleźć, bo im raczej co innego w głowie niż własny rozwój.
Wcale bym pierwszego punktu nie ignorował. Tobie może nie być źle, a podświadomie brakuje Ci ojcowskich cech. W dodatku jesteś w wieku dojrzewania - rozwód i sprawy z nim związane zaczęły się jak miałaś 12/13 lat, więc wiek gimbazy, zmian, kreowania siebie. Relacje mogą być ok, lecz brakuje fizyczności i kontaktu. I nie wyskakuj mi za chwilę z porównaniem, że można widywać się godzinę/dwie dziennie, bo tyle, to można się nie widzieć, a nie widzieć. To jest zawód ojciec. Praca na pełen etat. 24/7. Lekarstwo? Wspólne pasje, coś w ten deseń, coś co Was mocniej złączy. W byciu razem, nie w relacjach.
 

Youthdaughter  

Stały User



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 27

Do³±czy³a: 10 Wrz 2012

Sk±d: Poland

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:02   

Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna i jak się tego pozbyć, ale do głowy przyszła mi jedna myśl - jak będziesz mieć te załóżmy 25 lat, wtedy mogą zacząć kręcić Cię Twoi rówieśnicy :hyhy:
_________________
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz begiać, idź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale cokolwiek robisz - brnij naprzód.
-Marthin Luter King
 

Shelter  

User



Do³±czy³a: 27 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:19   

@Youthdaughter Nie tak do końca, bardziej się kieruję w stronę trzydziestolatków :mrgreen:
To sobie poczekam :]

@Kolarzino Zakładając, że oceny nie mają nic do inteligencji (a, moim zdaniem, nie mają, bo wykuć regułki to kwestia lenistwa, w każdym razie w moim przypadku) (zresztą, uczę się dosłownie średnie), to tak - jestem ponad. Nie chcę robić z siebie dorosłej, bo za taką się nie uważam, ale dużo razy słyszałam, że pomijając mój roztrzepany i trochę dziwny styl bycia, psychicznie jestem... hm... bardziej rozwinięta od swoich rówieśników. Rozumiem wiele spraw, potrafię rozmawiać na więcej tematów, przede wszystkim - kiedy mam taki zamiar, nie gadam głupot, co w dzisiejszych czasach jest niezłą sztuką :-D

Jeśli chodzi o ojca, to to nie jest tak, że zostaje na 2 godziny, tylko raz na siedem, raz nocuję kilka dni, czasem jestem tu tyle samo i tu. Mamy wspólną pasję - sport. Uwielbiam trenować (rzeźbić sylwetkę, i tak jestem za chuda na spalanie tkanki tłuszczowej :zalamany: ) i mamy o czym rozmawiać. Oprócz tego lubimy te same filmy, mam z nim nawet więcej tematów niż z matką.

Tutaj nie ma problemów, chociaż możesz mieć rację, być może to moja podświadomość coś sobie zakodowała. Próbuję to rozgryźć :-o
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:22   

Shelter napisa³/a:

Za to taki powiedzmy... hm... 29 latek A jak już widzę zarost (lekki, taka szczecina) i bruneta, to... Oczywiście nie chcę wyjść na niewyżytą nimfomankę, którą, zapewniam, nie jestem, więc powiem tylko, że pod innymi kwestiami również bardzo mnie pociągają, lubię z nimi przebywać, rozmawiać


Okej, w kwietniu kończę 29 lat, jestem brunetem, mam zarost, bo mi się nie chce golić co dzień gęby - podaj swój numer, spotkamy się raz i Ci przejdzie ten fetysz. :-D

Shelter napisa³/a:

I wcale nie chodzi o jakąś dojrzałość emocjonalną, czy to, że mi imponują, bo tak nie jest.


Pewnie.
Dobrze by było, jednak większość to i po 40stce nie jest dojrzała emocjonalnie.
 

Shelter  

User



Do³±czy³a: 27 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:26   

@$karbówka

Oczywiście, za jakieś trzy lata się z tobą skontaktuję :mrgreen:

Tak, wiem, niektórzy naprawdę są nierozgarnięci i nie zależy to od wieku. Jak już mówiłam - nie o to mi chodzi, ale faktycznie, to spory plus :]

Zapomniałam dodać. Nic tak na mnie nie działa, jak spryt i inteligencja :niepewny: Zdecydowanie to pociąga mnie bardziej, niż sześciopaki (które zresztą także mi się nie podobają. Chyba jednak coś jest ze mną nie tak :hyhy: Za to szczupła sylwetka, szerokie ramiona i włosy na klacie :-D )
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:30   

żeby nie pisać w kółko o tym samym, to wyobraź sobie nie jestes w tym upodobaniu odosobniona. jest kilka tematów o tym na forum . więc sobie poszukaj i nie bądź nudna
_________________
W miękkim futrze kota
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:31   

Shelter napisa³/a:

Oczywiście, za jakieś trzy lata się z tobą skontaktuję


Za trzy lata, to już będziesz za stara dla mnie - facet po trzydziestce to coraz młodsze preferuje. :]
 

Shelter  

User



Do³±czy³a: 27 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:32   

CzujÄ™ siÄ™ nudna, co teraz :mrgreen:
Tak, trafiłam na twój temat, ale ty masz (lub miałaś w czasie pisania posta, nie pamiętam daty) 13 lat i nie zaprzeczyłaś powyżej podanym, najpopularniejszym powodom, za to ja tak i szukam dalszych rozwiązań. Bardziej podobnych postów do mojej sytuacji nie znalazłam.

Więc nie bądź złośliwa, bo złość piękności szkodzi :hyhy:

@$karbówka Czuję się doceniona :hyhy: Ale przystopuj, bo wpadnę w samozachwyt :chytry:
 

Youthdaughter  

Stały User



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 27

Do³±czy³a: 10 Wrz 2012

Sk±d: Poland

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:33   

Wszystko jest z Tobą "TAK", daj sobie żyć, za kilka lat to już nie będzie budziło kontrowersji, jeśli się zaczniesz umawiać z facetem w "Twoim guście" :-P
_________________
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz begiać, idź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale cokolwiek robisz - brnij naprzód.
-Marthin Luter King
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:33   

Shelter napisa³/a:

Więc nie bądź złośliwa, bo złość piękności szkodzi


Ona jest brzydka, widziałem na Wigilii.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:33   

teraz podaję w wątpliwość twoją inteligencję. dobranoc
_________________
W miękkim futrze kota
 

Shelter  

User



Do³±czy³a: 27 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:36   

Pisanie z wielkiej litery boli.
Dobranoc. Może jak się wyśpisz, to ci się niektóre mięśnie rozluźnią, bo od tego spinania mogłaś sobie coś naderwać.
Po to jest forum. Zadaję temat, opisuję dokładnie moją sytuację, rozumiem, że bardzo podobne posty już były. Dociera to do mnie. Ale ja zakładam nowy.
Dobrych snów ^^

@Youthdaughter Taki mam zamiar, dzięki, teraz jestem pewna ^^ Jednak jestem taką osobą, która nie lubi ukrywać swoich upodobań, bo mnie to zwyczajnie męczy, i ludzie się za mną odwracają na korytarzu. :oczami: Masz ci los, a w innej szkole miało być normalnie :mrgreen: Tak bywa.

@DeSade ¬le spojrzałam, to nie ty byłaś autorką postu :mrgreen: Wybacz pomyłkę, jednak to nie ma w sumie zbytniej różnicy, bo nie w tym rzecz :mrgreen: Czasem jestem śmieszna sama dla siebie :mrgreen:
A, i wątpisz w moją inteligencję przez niezbyt poważną odpowiedź na twój komentarz.
Zmartwię cię, to raczej słaby wskaźnik.

A tak dla wyjaśnienia, żeby nie było nieporozumień. Zakładam nowy post, bo każdy na jaki trafię, zawiera te same wyjaśnienia, które ja wykluczyłam już w samym temacie i chciałam się dowiedzieć, czy może być jeszcze jakiś powód takich upodobań.
I wiem, że nie jestem odosobniona :)
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:48   

Shelter napisa³/a:

@$karbówka Czuję się doceniona Ale przystopuj, bo wpadnę w samozachwyt


No cóż, pisałaś, że 29 latek Cię interesuje, a teraz typowa babska panika i wykręty? :]
Mam czekać 3 lata?
Aż stracisz na atrakcyjności?

Wręcz przeciwnie, powinnaś już teraz nalegać na spotkanie, za trzy lata będziesz miała za dużo lat... no przecież nie umówię się z starzejącą się 19 latką... jak młode 16stki czekają.
Młodsze Cię wygryzą jak będziesz taka niezdecydowana - taki los kobiety.
 

Shelter  

User



Do³±czy³a: 27 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-27, 22:51   

$karbówka, Powinni przesunąć wiek emerytalny do 20 r.ż. ¯ebym się nie przepracowała i nadal była tak atrakcyjna, jak te hot 14, które tylko czekają, żeby mnie za jakiś czas wygryźć :hyhy:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com