Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-02-28, 18:35   KSW - opinie

Jakie są wasze opinie na temat tej federacji? Ostatnimi czasy doszłam do wniosku, że gala straciła na wartości. Moje zdanie możecie znaleźć tu: link

Ciekawa jestem waszych opinii.
_________________
"(...)ale ważniejsze niż miłość jest to co po niej zostaje."
 

TheManOf1000Truths  

Wymiatacz

Elizejski jebaka



Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-28, 19:03   

Brzydko mówiąc gówno ładnie opakowane. Radocha ku kupce gawiedzi że wygrywają polacy i ten arab co się bał startu w ufc
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-02-28, 19:20   

nie oglądam od ksw 20 bodajże lipa, wole boks
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-02-28, 19:50   

Tylko boks, mordobicie bez skakania po sobie niczym jakieś małpki to jest to.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-02-28, 20:38   

Generalnie MMA samo w sobie również zawiera elementy boksu, jednak są one rzadziej używane ze względu na to, że obalenia są bardziej punktowane ;)
_________________
"(...)ale ważniejsze niż miłość jest to co po niej zostaje."
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-02-28, 21:25   

Oglądam KSW, ogólnie MMA jest dla mnie ciekawsze niż boks. Na ostatniej gali (KSW 30: Gensesis) zamiast ustawiać 6 nudnych walk + freak mający nabić oglądalność (Pudzian vs. Najman II ?) postawili bardziej na poziom sportowy (Kowalkiewicz, Mańkowski, Azhiev). Kolejna gala zapowiada się bardzo ciekawie (Materla vs. Drwal, pogromca Różala -Peter Graham w karcie walk).
Czy straciła na wartości? Mimo zalet trzeba przyznać że KSW to jedna wielka komercja: Reklamy, sponsorzy i bilety po 300 zł, a poziom sportowy nie zawsze jest najważniejszy dla KSW. Mieli również wpadki, pamiętna sytuacja podczas walki Pudzianowski - Thompson, niesłuszne zwycięstwo Pudziana i wściekły Thompson który wyrwał mikrofon dziennikarzowi polsatu i krzyczał że "pier... KSW" na oczach kilku milionów ludzi którzy oglądali galę :]
Ja KSW oglądam, całkiem ciekawe, a że UFC ma wyższy poziom, lepsze - trudno. Warto zauważyć że polscy zawodnicy są w czołówkach światowych rankingów. Jan Błachowicz przed pójściem do UFC walczył dla KSW.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Infernalist

User


Do³±czy³: 01 Sty 2014

   

Wys³any: 2015-02-28, 23:36   

¦miech na sali, ludzie oceniający przez pryzmat mediów i telewizora bo z tego co widzę to raczej na gali nikt z wypowiadających się nie był. Ja byłem, i w Krakowie ( KSW 29 ) i tydzień temu w Poznaniu ( KSW 30 ), bilet na KSW 31 już zamówiony. Majowy hit w Gdańsku zapowiada się znacznie ciekawiej aniżeli kwietniowe UFC - oczywiście przede wszystkim biorąc pod uwagę rozpiskę, a nie wspomnę już o show. Emocje są niesamowite, coś co trzeba zobaczyć na żywo, Krakowska gala ( pierwsza na jakiej byłem w życiu ) zrobiła na mnie takie wrażenie które utrzymuje się do dzisiaj, przede wszystkim odbiega to od tego co widać w telewizji, oczywiście na lepsze. Nie wiem za bardzo czego oczekujecie w kontekście zatrudnianych zawodników, bo chyba zdajecie sobie sprawę iż UFC nie pozwala swoim zawodnikom na walki dla innych federacji. Był Melvin Manhoef legenda K1, zawodnik który ostatnio walczył w Bellatorze z Alexandr'em Shlemenko, był również Maiquel Falcao, który walczył też z wspomnianym Shlemenko czy z Vasilevsky'm, a Kendall Grove, który po porażce z Mamed'em i Michałem wrócił do Bellatora i wygrał dwie walki ( między nimi przegral z Brett'em Cooper'em, który również został pokonany przez Mamed'a ). To są słabi zawodnicy ? To czego Wy oczekujecie ? W 10 lat poziomu takiego jak UFC ? Gdzie Polacy jeszcze 5 lat temu siadali przed telewizorem aby zobaczyć jak walczy Pudzianowski ?
Co do biletów jak kolega wspomniał '' po 300 zł '' , jak zwykle zero rozeznania... Bilety można znaleźć i po 100 / 200, w Krakowie bodajże od 100 / 150 się zaczynały, w Poznaniu podobnie. Proponuję przejrzeć również ceny na majową galę, są bilety i po 110 zł. A za 200 - 300 ma się naprawdę dobre miejsce na trybunach ( wiem co mówię ).Polecam również sprawdzić ceny biletów na UFC w Krakowie, tam gdzie w grudniu zapłaciłem 300zł i miałem świetnie miejsce na trybunie, tak tutaj muszę zapłacić bodajże 500 / 600. Także bez koloryzowania tutaj.
w 2016 federacja ma plany zorganizować galę na stadionie narodowym, jeśli im się uda zebrać 50-60tyś osób to będzie to jeden z najlepszych wyników w historii MMA, a na pewno w Polsce rekord, który przez lata nie zostanie pobity, chyba że przez tą samą federację. Jakoś potrafią przyciągnąć ludzi ? Dziwne, ciekawe czym...
Jeśli się nie podoba to nie oglądać i tyle, a nie paplać głupoty. Zorganizowanie gali to nie tylko to co Wy widzicie w telewizji, proponuję się wybrać i dopiero oceniać, a nie przez pryzmat telewizora.
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-03-01, 18:49   

Infernalist napisa³/a:

¦miech na sali, ludzie oceniający przez pryzmat mediów i telewizora bo z tego co widzę to raczej na gali nikt z wypowiadających się nie był. Ja byłem, i w Krakowie ( KSW 29 ) i tydzień temu w Poznaniu ( KSW 30 ), bilet na KSW 31 już zamówiony. Majowy hit w Gdańsku zapowiada się znacznie ciekawiej aniżeli kwietniowe UFC - oczywiście przede wszystkim biorąc pod uwagę rozpiskę, a nie wspomnę już o show. Emocje są niesamowite, coś co trzeba zobaczyć na żywo, Krakowska gala ( pierwsza na jakiej byłem w życiu ) zrobiła na mnie takie wrażenie które utrzymuje się do dzisiaj, przede wszystkim odbiega to od tego co widać w telewizji, oczywiście na lepsze. Nie wiem za bardzo czego oczekujecie w kontekście zatrudnianych zawodników, bo chyba zdajecie sobie sprawę iż UFC nie pozwala swoim zawodnikom na walki dla innych federacji. Był Melvin Manhoef legenda K1, zawodnik który ostatnio walczył w Bellatorze z Alexandr'em Shlemenko, był również Maiquel Falcao, który walczył też z wspomnianym Shlemenko czy z Vasilevsky'm, a Kendall Grove, który po porażce z Mamed'em i Michałem wrócił do Bellatora i wygrał dwie walki ( między nimi przegral z Brett'em Cooper'em, który również został pokonany przez Mamed'a ). To są słabi zawodnicy ? To czego Wy oczekujecie ? W 10 lat poziomu takiego jak UFC ? Gdzie Polacy jeszcze 5 lat temu siadali przed telewizorem aby zobaczyć jak walczy Pudzianowski ?
Co do biletów jak kolega wspomniał '' po 300 zł '' , jak zwykle zero rozeznania... Bilety można znaleźć i po 100 / 200, w Krakowie bodajże od 100 / 150 się zaczynały, w Poznaniu podobnie. Proponuję przejrzeć również ceny na majową galę, są bilety i po 110 zł. A za 200 - 300 ma się naprawdę dobre miejsce na trybunach ( wiem co mówię ).Polecam również sprawdzić ceny biletów na UFC w Krakowie, tam gdzie w grudniu zapłaciłem 300zł i miałem świetnie miejsce na trybunie, tak tutaj muszę zapłacić bodajże 500 / 600. Także bez koloryzowania tutaj.
w 2016 federacja ma plany zorganizować galę na stadionie narodowym, jeśli im się uda zebrać 50-60tyś osób to będzie to jeden z najlepszych wyników w historii MMA, a na pewno w Polsce rekord, który przez lata nie zostanie pobity, chyba że przez tą samą federację. Jakoś potrafią przyciągnąć ludzi ? Dziwne, ciekawe czym...
Jeśli się nie podoba to nie oglądać i tyle, a nie paplać głupoty. Zorganizowanie gali to nie tylko to co Wy widzicie w telewizji, proponuję się wybrać i dopiero oceniać, a nie przez pryzmat telewizora.




Ocena jest poprzez pryzmat mediów, ponieważ siłą rzeczy jest to wydarzenie publiczne i 3/4 widzów ma okazję obejrzeć tę galę wyłącznie za pomocą telewizji. Każde takie wydarzenie trąca komerchą, bo taka jest rola mediów, aczkolwiek sportowe eventy robione pod publikę są po prostu niesmaczne. Co do przeciwników, chodzi o ich poziom, a nie to, z jakiej federacji się wywodzą. W UFC także zdarzają się wymoczki, które nie powinny tam nawet śmignąć w reklamie, a co dopiero walczyć. Przyciągnąć ludzi potrafią, owszem, ale to wszystko dzieje się właśnie za sprawą manipulacji ;) Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Ty również jesteś jedną ze zmanipulowanych przez media osób. Burczysz na TV i media? Gdyby nie one, nie wiedziałbyś o istnieniu tej gali.
I na koniec, uwielbiam stwierdzenie „nie podoba siÄ™ to nie oglÄ…dać". Uważam, że organizatorom zależy jednak na jak najwyższej oglÄ…dalnoÅ›ci i jej ciÄ…gÅ‚ych wzrostach, a nie staÅ‚ej liczbie widzów. DziÄ™ki krytyce, w tym przypadku w dużej mierze konstruktywnej majÄ… oni szansÄ™ rozwijać siÄ™ i dostosowywać do szerszej grupy odbiorców. Poczytaj o homogenizacji kultury, zrozumiesz, do czego pijÄ™. Gala jest dobra, nikt jej tego nie ujmuje. Po prostu tak jak każda ma swoje wady.
_________________
"(...)ale ważniejsze niż miłość jest to co po niej zostaje."
 

Infernalist

User


Do³±czy³: 01 Sty 2014

   

Wys³any: 2015-03-01, 19:58   

Cytat:

Ocena jest poprzez pryzmat mediów, ponieważ siłą rzeczy jest to wydarzenie publiczne i 3/4 widzów ma okazję obejrzeć tę galę wyłącznie za pomocą telewizji. Każde takie wydarzenie trąca komerchą, bo taka jest rola mediów, aczkolwiek sportowe eventy robione pod publikę są po prostu niesmaczne. Co do przeciwników, chodzi o ich poziom, a nie to, z jakiej federacji się wywodzą. W UFC także zdarzają się wymoczki, które nie powinny tam nawet śmignąć w reklamie, a co dopiero walczyć. Przyciągnąć ludzi potrafią, owszem, ale to wszystko dzieje się właśnie za sprawą manipulacji ;) Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Ty również jesteś jedną ze zmanipulowanych przez media osób. Burczysz na TV i media? Gdyby nie one, nie wiedziałbyś o istnieniu tej gali.
I na koniec, uwielbiam stwierdzenie „nie podoba siÄ™ to nie oglÄ…dać". Uważam, że organizatorom zależy jednak na jak najwyższej oglÄ…dalnoÅ›ci i jej ciÄ…gÅ‚ych wzrostach, a nie staÅ‚ej liczbie widzów. DziÄ™ki krytyce, w tym przypadku w dużej mierze konstruktywnej majÄ… oni szansÄ™ rozwijać siÄ™ i dostosowywać do szerszej grupy odbiorców. Poczytaj o homogenizacji kultury, zrozumiesz, do czego pijÄ™. Gala jest dobra, nikt jej tego nie ujmuje. Po prostu tak jak każda ma swoje wady.



Ja jestem zmanipulowany przez media xD ? No faktycznie... przecież to ja oceniam organizacje gali i federacje przez to co zobaczę w TV i w necie :D
Poziom zawodników tez może mierzysz tym co wypisują w mediach ? Bo skoro nie federacjami dla jakich walczą to nie wiem czym.
Szkoda gadać po prostu...
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-03-02, 11:50   

Masz całkowitą rację - szkoda. Nie rozumiesz niczego, co próbuję Tobie przekazać.

P.S. Jestem studentką dziennikarstwa. Media są środowiskiem pierwszorzędnym, jeżeli chodzi o moje zainteresowania.
_________________
"(...)ale ważniejsze niż miłość jest to co po niej zostaje."
 

Infernalist

User


Do³±czy³: 01 Sty 2014

   

Wys³any: 2015-03-02, 13:44   

Rozumiem, jednak zastanówcie się czego tak naprawdę oczekujecie, jeszcze 5 lat temu ludzie siadali do KSW żeby zobaczyć Pudzianowskiego, a inni mówili, że chcą trenować KSW... Jeśli Cooper, Falcao, czy Tsarev ( zakontraktowany, jednak do walki nie doszło... jeszcze... ) to ja nie wiem kogo tutaj chcecie. Jak chcesz oceniać poziom zawodników skoro według Ciebie nie liczy się dla jakich federacji walczą/yli ? Pierwsze na co się patrzy po wejściu chociażby na sherdoga to rekord zawodnika, który może być nabijany na leszczach i na federacje w których walczył, jeśli widać tam UFC / M-1 / Bellator itp to nie ma mowy o nabijaniu rekordu co łatwo wywnioskować, że zawodnik jest solidny. Co do organizacji gali - jest świetna, byłem i wiem, emocje niesamowite, z każdą galą widać, że cały czas wszystko się rozwija i idzie do przodu, w dobrym kierunku.
Co do tej krytyki - co chcesz krytykować ? Zawodników ? Wyjaśniłem to wyżej. Organizację gali nie będąc na niej ? Ceny biletów gdzie są za 150zł ? Co to jest za krytyka '' Brzydko mówiąc gówno ładnie opakowane. Radocha ku kupce gawiedzi że wygrywają polacy i ten arab co się bał startu w ufc '' ? O jakim tutaj arabie mowa ? Ten '' arab '' musiał mieć swoje powody, a kolega pokazuje jak pusto ma głowie i gówno wie o tym o czym właśnie piszę.
Wszystko jest dostosowane do społeczeństwa, nikt nie będzie tutaj ściągał zawodnika któremu trzeba będzie zapłacić 500 tyś dolarów za walkę, a połowa na hali i przed telewizorem nie będą wiedzieli kto to jest... Wszystko w swoim czasie.
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-03-02, 14:23   

Infernalist napisa³/a:

Rozumiem, jednak zastanówcie się czego tak naprawdę oczekujecie, jeszcze 5 lat temu ludzie siadali do KSW żeby zobaczyć Pudzianowskiego, a inni mówili, że chcą trenować KSW... Jeśli Cooper, Falcao, czy Tsarev ( zakontraktowany, jednak do walki nie doszło... jeszcze... ) to ja nie wiem kogo tutaj chcecie. Jak chcesz oceniać poziom zawodników skoro według Ciebie nie liczy się dla jakich federacji walczą/yli ? Pierwsze na co się patrzy po wejściu chociażby na sherdoga to rekord zawodnika, który może być nabijany na leszczach i na federacje w których walczył, jeśli widać tam UFC / M-1 / Bellator itp to nie ma mowy o nabijaniu rekordu co łatwo wywnioskować, że zawodnik jest solidny. Co do organizacji gali - jest świetna, byłem i wiem, emocje niesamowite, z każdą galą widać, że cały czas wszystko się rozwija i idzie do przodu, w dobrym kierunku.
Co do tej krytyki - co chcesz krytykować ? Zawodników ? Wyjaśniłem to wyżej. Organizację gali nie będąc na niej ? Ceny biletów gdzie są za 150zł ? Co to jest za krytyka '' Brzydko mówiąc gówno ładnie opakowane. Radocha ku kupce gawiedzi że wygrywają polacy i ten arab co się bał startu w ufc '' ? O jakim tutaj arabie mowa ? Ten '' arab '' musiał mieć swoje powody, a kolega pokazuje jak pusto ma głowie i gówno wie o tym o czym właśnie piszę.
Wszystko jest dostosowane do społeczeństwa, nikt nie będzie tutaj ściągał zawodnika któremu trzeba będzie zapłacić 500 tyś dolarów za walkę, a połowa na hali i przed telewizorem nie będą wiedzieli kto to jest... Wszystko w swoim czasie.




Nie oceniam poziomu zawodnika po tym w jakiej jest federacji, ponieważ jak już wyżej pisałam często i gęsto nawet w UFC, największej federacji na świecie trafiają się zawodnicy niskiej rangi, bądź zawodnicy, którzy od lat siedzą w Ameryce, a dalej trzepią walki ze świeżakami. W KSW też są takie postacie, jak chociażby Waluś.
_________________
"(...)ale ważniejsze niż miłość jest to co po niej zostaje."
 

Infernalist

User


Do³±czy³: 01 Sty 2014

   

Wys³any: 2015-03-02, 15:10   

Ta... Tylko, że KSW rozstało się tymczasowo z Walusiem po porażce na KSW 28, czekają aż odbuduję się w innych federacjach, co według mnie raczej nie nastąpi.
Po części się zgodzę, jednak takich zawodników jest mało i nie ma co przesadzać, że nagle poziom zawodników jest mizerny... KSW czy też UFC raczej nie zatrudniają '' cieniasów '', oni tymi cieniasami stają się będąc już zakontraktowanym wcześniej, gdy były zwycięstwa i forma była lepsza itp.
Ostatni taki przypadek, gdzie ktoś naprawdę dał śmieszną i słabą walkę ( nie chodzi mi tutaj o nudną walkę MMA, a o freak fight ) na KSW to Kamila Porczyk vs Iryna Shaparenko, wygrała i czy widzieliśmy ją ponownie ? Nie.
Kolejny przykład to chociażby Jay Silva, który już szykuję się na majową galę, stawiam 200zł, że jeśli przegra to również jak Waluś tymczasowo zakończy współpracę z federacją i poczekają aż odbuduję się na innych galach.

[ Dodano: 2015-03-02, 22:14 ]
Dodam coś jeszcze, a co mi tam... Jeśli chodzi o walki o pas, trzeba zrozumieć jedną rzecz - KSW organizuje 4 ( w tym roku 5 ) gal rocznie, jeśli zawodnik zostałby zakontraktowany i musiał przechodzić powiedzmy takie szczeble i toczyć tyle walk co w UFC to zajęłoby to jakieś 3 lata. Jeśli jest walka o pas to znaczy, że przeciwnik w ostatnim czasie zwyciężał i widać było, że zasługuję na walkę od razu o pas, przykład ? Pierwsza walka Materli z Jay'em Silvą na KSW 19 była o pas, następna już nie, ponieważ przegrał 3 swoje ostatnie walki w tym właśnie z mistrzem KSW, wygrywa ku zaskoczeniu i trzecią walkę dostaje o pas...

Także jeśli się nie jest w temacie i patrzy się przez pryzmat właśnie tego co widać w mediach to nie wie się o takich rzeczach, bo tego tam nikt nie rozkmini... Lepiej tylko krytykować i się nie zastanowić.

[ Dodano: 2015-03-02, 22:28 ]
Podsumowanie tez śmiech na sali, najlepsze - " Porównanie bierze się stąd, że sami organizatorzy usilnie starają się upodobnić do amerykańskiego UFC, o którym, śmiechem żartem, polscy fighterzy śnią po nocach. "

Po pierwsze : w czym próbują się upodobnić ? Bo już od samego początku widać pewne różnice, wejście zawodników jest inne niż w ogóle w innych większych federacjach, tutaj zawodnik jest przedstawiany nie z klatki, a jeszcze przed wejściem na nią i przy muzyce którą sam sobie wybiera. Walki o pas również idą inną polityką, nie ma takich szczebli jak w UFC bo KSW nie organizuje tylu gal w roku, Nie ma walk 5 rund 5 minut...
Polscy fighterzy śnią po nocach o zawodnikach UFC ?
¯enada... Jest sporo polskich zawodników, którzy powoli dorównują zawodnikom UFC, chociażby Borys Mańkowski, który rozwija się w niesamowitym tempie i myślę, że kilka poważniejszych walk i Panowie z UFC będą się po niego zgłaszać, Mamed Khalidov, który mógłby rywalizować spokojnie w Amerykańskiej Federacji jednak trzeba mieć też głowę do interesów bo to w pewnym sensie biznes, z MMA nie każdy potrafi się jeszcze utrzymać i jeśli dostał śmieszną ofertę finansową to miał się na nią zgodzić ? Tutaj ma wszystko co mu potrzebne. Karolina Kowalkiewicz, która kto wie, może już nie zawalczy dla KSW, a właśnie UFC. Mateusz Gamrot, pas w KSW, kilka walk i podobna sytuacja co do Borysa. Nasi Polscy zawodnicy jeżdżą za granicę sparingować z innymi topowymi fighterami i wcale od nich nie odstają, Michał Materla był ostatnio bodajże w lutym w AKA, gdzie trenuję Cormier, Velasquez...

O KSW Girls już nie wspomnę... Jeśli ktoś woli widzieć ubrane takie laski to ma coś chyba z głową, teraz jest przynajmniej na czym zawiesić oko.

Jednym słowem cały ten tekst co dałaś skontrowałem i to skutecznie.

[ Dodano: 2015-03-02, 22:33 ]
Do tego wszystkiego Marcin Tybura, który osiąga sukcesy w rosyjskiej organizacji M-1, Joanna Jędrzejczyk która zaraz walczy o pas w UFC z Carlą Esparzą, Jan Błachowicz, Daniel Omielańczuk... Gdzie tutaj nasi Polscy fighterzy odstają ? Za 3/4 lata będziemy mieć tam sporo przedstawicieli, kwestia czasu, mamy bardzo dobrą bazę zawodników w Polsce i coraz więcej fighterów wychodzi od nas na Europejski rynek .

No właśnie...
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-03-02, 22:36   

W temacie jestem aż za bardzo, więc nie ujmuj mi mojej wiedzy. To po pierwsze.
Po drugie. Chciałabym zaznaczyć jedną, stosunkowo ważną rzecz (po raz kolejny swoją drogą). Nagminnie powtarzasz, aby porzucić użyte porównania KSW do pozostałych federacji, w tym do największej, jaką jest UFC.
Cóż, z miÅ‚Ä… chÄ™ciÄ…, bo szale tej wagi dalekie sÄ… od uzyskania równowagi. Jednak sÄ™k tkwi w tym, że organizatorzy polskiej gali czÄ™sto powtarzajÄ…, że chcÄ… rozwijać siÄ™ na wzór swojego prekursora, jakim jest — chcÄ…c nie chcÄ…c — wÅ‚aÅ›nie UFC.


Początkujący pianista powie, że chce być jak Mozart. Będzie on zatem oceniany przez pryzmat wyłącznie swoich umiejętności? Otóż nie. To porównanie będzie się ciągnęło za nim przez lata, póki sam nie wypracuje sobie solidnej marki. A każde potknięcie, będzie świadczyło o jego brakach w porównaniu do wirtuoza.

Wracając do świata sportu, weźmy przypadek polskiej siatkówki. Przez wiele lat liderem w tabelach, rankingach była Brazylia. Każdy laik zapytany o tych najlepszych wymieniał właśnie Brazylijczyków. Co zrobili Polacy? Udowodnili, że są lepsi. Takim o to sposobem cały świat siatkówki wspomina sukcesy Brazylijczyków, ale obecnie posiłkuje się głównie tym, co osiągają aktualni mistrzowie.
Nie mówię, że KSW ma być odzwierciedleniem UFC. Jak sam wspomniałeś, jest wiele innych federacji godnych uwagi. Sedno sprawy tkwi w tym, że KSW strzeliło sobie w stopę usiłując dorównać UFC, zamiast spróbować budować swoją, niepowtarzalną markę. Owszem, istnieje wiele różnić pomiędzy obiema federacjami, ale czy nie jest tak, że większość tych, na które powołuje się polska federacja jest zbyteczna?

Co do przytyków odnośnie do niedoświadczenia gali na żywo. Nie bujaj w obłokach, w których gala przedstawiona w wersji live jest smacznym kąskiem, a telewizyjna odsłona wyłącznie przystawką. To dzięki mediom KSW nabrało światowego rozgłosu. Myślisz, że każdy zainteresowany międzynarodową areną sportów walki Amerykanin wsiądzie w samolot i przyleci zobaczyć polską galę? Nie. Obejrzy ją za pośrednictwem mediów. Dlatego też wizerunek medialny, jest dla takich wydarzeń sprawą ważną, o ile nie najważniejszą.
To, czego doświadczasz, uczestnicząc aktywnie w gali, jest bez wątpienia ciekawym przeżyciem. Mimo tego każdy najdrobniejszy aspekt zaplanowany na to wydarzenie jest planowy pod kątem mediów. Jeżeli nie transmisja live to dziennikarz siedzący na trybunie puści w eter informację o organizacji gali.

Dopiero zauważyłam dopisek.

Co do wejścia do klatki - błąd. Zawodnicy UFC również wchodzą przy muzyce. Wystarczy obejrzeć dobrą transmisję.

I tak, polscy fighterzy śnią po nocach o UFC. Co drugi zawodnik KSW marzy o tym, żeby walczyć w szeregach największej federacji na świecie, bo kto by nie chciał?
Ze względu na swoje kontrakty i szereg innych umów nie są jednak mile odbierani, gdy szerzą takie poglądy publicznie.

Co do Mameda... Szanujmy się. Jest to zawodnik, który jest perfekcyjnym przykładem otrzymywania tragicznych przeciwników. Jeżeli jesteś jednym z zaślepionych w jego sławę i chwałę baranków, nasza dyskusja traci sens z każdą kolejną sekundą.

¦mieszna oferta finansowa? A myślisz, że on utrzymuje się z KSW? Kontrakty reklamowe robią swoje. Poza tym, żadna oferta nie byłaby śmieszna, jeżeli dostałby ją w odmiennej walucie niż słaby, polski złoty.

KSW Girls? Trzep sobie dalej. Mnie interesuje jednak gala.

Aha, wymieniłeś także zawodników NIEZWI¡ZANYCH z KSW, którzy startują w światowych federacjach. Przypadek? Nie sądzę.
I nie, nie skontrowałeś mojego tekstu. Masz mylne informacje w szeregu różnych aspektów.
_________________
"(...)ale ważniejsze niż miłość jest to co po niej zostaje."
 

Infernalist

User


Do³±czy³: 01 Sty 2014

   

Wys³any: 2015-03-03, 09:17   

Mamed otrzymuje tragicznych przeciwników ? I Ty mi mówisz, że jesteś głęboko w temacie ? Wolne żarty... Melvin Manhoef - ostatnia walka o pas w Bellatorze. Kendall Grove - właśnie dzisiaj się dowiedziałem, że w maju stoczy walkę o pas również w Bellatorze. Maiquel Falcao - zawodnik legitymujący się rekordem 33-7 mający na rozkładzie walki z Shlemenko czy Vasilevsky'm. Brett Cooper - zawodnik, który przewalczył ciężkich 5 rund ze Shlemenko, do tego walka z Brandonem Halsey'em. I Ty mi mówisz, że to są tragiczni zawodnicy ?! S£UCHAM !? Absurd po prostu... ¦miech na sali.
Trzepie sobie na KSW Girls ? Haha... Pewnie... Zapytaj kogokolwiek - czy woli widzieć takie laski ubrane czy jednak w bardziej skąpym stroju ;] Będąc na gali jest na co popatrzeć i zawiesić oko, w przeciwieństwie do tego gdyby były ubrane...
Wydarzenie jest przede wszystkim dla tych co są na hali koleżanko, to kibice zapłacili pieniądze za bilety, niektórzy też przejechali kilkaset km na gale ( np. ja ), a '' Janusze '' przed telewizorami oglądający w otwartym Polsacie - nic, jeszcze siedzą na necie i marudzą, że uzbieranie 40zł przez 3 miesiące na PPV to za dużo, parodia... Oczywiście odbiór w mediach i TV jest ważny, to rozumiem, ale na pewno gala nie jest organizowana dla tych co siedzą przed telewizorem i chleją piwa czekając na walkę Mameda z... wait, nie ważne z kim, ważne że '' arab walczy '' z '' kleszczem '' , który np. walczył o pas w Bellatorze... Poddaje go w pierwszej rundzie po czym stwierdzają '' co za leszcz ''. ¯enada...

Nie wiem gdzie właściciele trąbią, że chcą się upodobnić do UFC, nie wiem skąd to wyjęłaś... Oglądam bardzo dużo wywiadów i w żadnym z czymś takim się nie spotkałem. Wspomnieli tak może na początku, teraz mają swoją markę i wcale nie muszą się do nich upodabniać. Jedynie się inspirować, jak każda inna federacja ze względu na to, że UFC jest największe na świecie.

Wymieniłem Ci zawodników niezwiązanych z KSW bo to Polacy... Jasno jest napisane '' polscy fighterzy śnią po nocach '' Czyli według Ciebie zawodnicy walczący w zagranicznych federacjach, a nie polskich to już nie polscy zawodnicy ? Z jakiej racji ? ^.- Czyli Cristiano Ronaldo, Portugalczyk grający w Hiszpanii to już nie Portugalski zawodnik ?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com