Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sectumsempra  

User

The North Remembers



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 27 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-04, 21:44   Dużo znajomych, żadnych przyjaciół...

BÊDZIE D£UGO ;)

Zdaję sobie sprawę z tego, że inni mają o wiele gorszą sytuację, ale jestem bardzo zdenerwowana i piszę te - zapewne - głupoty pod wpływem impulsu (przed chwilą miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie, chyba mi ciśnienie skoczyło, ale to mało ważne).

W podstawówce było ok, później gimnazjum (jestem z paroma osobami ze starej szkoły w klasie), grupki, miałam się z kim trzymać, ale teraz jestem w drugiej klasie. Każdy ma swoją paczkę, a ja zostałam sama. Co z tego, że lubi mnie większość klasy, skoro traktują mnie jak znajomą? Nie mam żadnych przyjaciół, chociaż doskonale się dogaduję z ludźmi i jestem otwartą na nowe znajomości osobą ;)

Jak to było? A, już wiem:

1. Wstaję rano. Nie chce mi się (tak, jestem leniwa, a nie szykanowana i wystraszona) iść do szkoły, ale idę.
2. Na lekcji do kogoÅ› siÄ™ dosiadam.
3. Na przerwach się do kogoś doczepiam, robiąc za piąte koło, lub chodzę sama.
4. IdÄ™ do domu, jestem sama.
5. Na ferie jestem sama.
6. W wakacje jadę do Niemiec do rodziny, na wieś (mam nadzieję kogoś w tym roku poznać, bo dawno tam nie byłam), a resztę dwumiesięcznego wolnego jestem sama.

No cóż, tak żyję od niespełna dwóch lat i mam dość :znudzony:

Dużo osób mnie lubi, prawie cała klasa, traktują mnie jak znajomą, ale co mi po tym, jak nie mam przyjaciół?

Może to wina moich zainteresowań? Lubię książki i seriale, GoT, HP, Hannibal, Sherlock... a naprawdę trudno spotkać taką osobę jak ja w mojej okolicy (a raczej się nie da, ale nadal szukam).
Albo tego, że nie mam o czym rozmawiać?
Chłopacy odpadają, jestem dość znana z tego, że oglądam się (tak, tylko oglądam, uważam się za rozsądną osobę, chociaż inni mnie taką nie widzą) za 25-38 latkami. Ciągłe rozmowy o kaloryferach (które mi się zupełnie nie podobają. Pozytywna opinia o szerokich ramionach, włosach na klacie i umięśnionych łydkach [,,Ale jak to?! Przecież one się w rurki nie zmieszczą" :mrgreen: ] równa się z oburzeniem. Miałam wrażenie, że moja głowa wyląduje obok Neda, ale udało mi się zwiać. Niby popularne upodobania, ale nie w mojej szkole), rurkach, vansach mnie nudzi.
Nic mnie bardziej nie denerwuje niż:

a) Chodzenie ciągle z telefonem. Robienie zdjęć co piętnaście minut, siedzenie non stop na asku, i oczywiście ciągłe trzymanie słuchawek w uszach (nie ważne czy to lekcja, hipermarket, komunikacja miejska czy dom starców). Ale słuchawki to pół biedy, gorzej jak siedzi taki JP 99% (bo lubi W11) i słucha rapsów na cały regulator w autobusie, nie zwracając uwagi, że staram się przekrzyczeć niecenzuralne słowa (swoją drogą dość pokaźne zbiory, o połowie słów nawet nie wiedziałam). Nie ważne, że innym to przeszkadza. Mu pasuje.
b) Picie, palenie, o wiele rzadziej narkotyki. Mam mroczki w oczach. Nie mogłabym się zadawać z takimi osobami, którzy sięgają po takie używki w tym wieku, chcąc... e... zabłysnąć. Cała ich postawa mówi ,,Co to ja nie jestem", kiedy idą po lekcjach zapalić i napić się ¯ubra :mrgreen:
c) Typowe gimbuski (gimbus to stan umysłu, przypominam, nie usiłuję nikogo obrazić :hyhy: )
Na czym polegają ich związki? Pisanie przez FB z ,,chłopakiem", zatruwanie życia innym ludziom ich rozterkami miłosnymi, które zazwyczaj kończą się wraz z nadejściem nowego samca (2 tygodnie?).

Zapewne jest więcej kategorii, ale wymieniłam najpopularniejsze w mojej miejscowości.
Oczywiście, są też ludzie normalni, ale mają już swoje ,,paczki", do których nie da się dołączyć (tak, próbowałam).

Nie wiem, jestem jakaś zacofana, dziwna? Może powinnam przymknąć oko na niektóre zachowania, żeby kogoś poznać? Niestety nie jestem ani cichą, ani małomówną osobą i głośno mówię o tym, co mi się podoba, a co nie. Tu leży problem? Powinnam się od czasu do czasu zamknąć?

Wiem, że inni są w o wiele gorzej sytuacji, ale czasami wolałabym być totalnym odludkiem, bo chodzenie samemu na przerwach nie byłoby dla mnie takie kłopotliwe i wstydliwe (wszystkie dziewczęta chodzą parkami, przemierzając co każdą lekcję szkolne korytarze. A ja stoję :niepewny: )

Moim marzeniem jest zdać z matmy, chemii i fizy (mam 2 na koniec, ale boję się zagrożeń, chociaż na razie nic nie idzie w złym kierunku. Nie jestem typem, który się poddaje i kibluje, ale mam tendencję do wyolbrzymiania problemów) i pobiec do technikum/liceum (jeszcze nie zdecydowałam), nie oglądając się za siebie, bo nie ma za czym.
Ale niestety, jeszcze ten rok i następny.
_________________
He pointed at Robb with the blade. “There sits the only king I mean to bow my knee to, m'lords,” he thundered. “The King in the North!”
 

Youthdaughter  

Stały User



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 27

Do³±czy³a: 10 Wrz 2012

Sk±d: Poland

   

Wys³any: 2015-03-04, 23:33   

Ale nic, naprawdę nie masz choć jednej bliskiej osoby, której możesz się wygadać? Jakiś przyjaciel z dzieciństwa chociaż? Właśnie, może warto pomysleć o osobach z "dawnych" lat i do nich się odezwać? Zajmij się jedną osobą, nie grupkami, bo z jedną łatwiej się zaprzyjaźnić.
_________________
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz begiać, idź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale cokolwiek robisz - brnij naprzód.
-Marthin Luter King
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-03-04, 23:41   

Ciężko mi jest cokolwiek sensownego ci doradzić, ja co prawda w gimnazjum miałam jakąś tam grupkę znajomych, ale właściwie bez jakichś szczególnych więzi. Potem poszłam do liceum i tam poznałam dość fajnych ludzi. I choć dziś nie utrzymuje z większością kontaktu, to jednak udało mi się poznać kogoś, kogo chyba mogę nazwać dziś moją przyjaciółką. Możemy się nie widzieć przez pół roku, ale kiedy już się spotkamy (lub zdzwonimy) to gadamy godzinami.

Nie ma co się załamywać. Nauka w gimnazjum szybko mija. Niektórzy robią różne durne rzeczy tylko po to, by zaimponować innym. Ja zawsze wolałam być sobą, niż podążać ślepo za tłumem.
Po 2 latach raczej ciężko o jakieś zmiany w istniejących grupach, no ale może ktoś inny ma jakąś sugestie i coś odpowiedniego ci poradzi...
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-03-05, 08:59   

I naprawde myślisz ze tylko Ty masz taki problem? Przecież to przypadłość naszych czasów
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

aragorn  

Wymiatacz


Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-03-05, 15:58   

Zgadzam sie z krulem

dość dużo osób tam ma, w tym ja, do niedawna
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-03-05, 17:10   

Cytat:

Każdy ma swoją paczkę, a ja zostałam sama. Co z tego, że lubi mnie większość klasy, skoro traktują mnie jak znajomą?


No to witaj w klubie.

Cytat:

Chodzenie ciągle z telefonem. Robienie zdjęć co piętnaście minut, siedzenie non stop na asku, i oczywiście ciągłe trzymanie słuchawek w uszach (nie ważne czy to lekcja, hipermarket, komunikacja miejska czy dom starców).


Heh, to jest faktycznie bez sensu. Jestem w drugiej kl. gimnazjum i co niektóre dziewczyny całymi dniami siędzą na telefonie, albo opowiadają sobie jak bardzo zranił je chłopak (z którym kiedyś pisały, ale to już "zawiązek").

Cytat:



Ale słuchawki to pół biedy, gorzej jak siedzi taki JP 99% (bo lubi W11) i słucha rapsów na cały regulator w autobusie, nie zwracając uwagi, że staram się przekrzyczeć niecenzuralne słowa (swoją drogą dość pokaźne zbiory, o połowie słów nawet nie wiedziałam).


Z perspektywy słuchacza rapu powiem Ci że jest to równie denerwujące, słuchać artystów którzy chcą coś przekazać i widzieć pozerów JP którzy policji na oczy nie widzieli ale są JP bo mają listek marihuany na profilowym i krzyczą "Co się k...wa gapisz?" nawet kiedy idą za mną :mrgreen:

Cytat:



ypowe gimbuski (gimbus to stan umysłu, przypominam, nie usiłuję nikogo obrazić )
Na czym polegają ich związki? Pisanie przez FB z ,,chłopakiem", zatruwanie życia innym ludziom ich rozterkami miłosnymi, które zazwyczaj kończą się wraz z nadejściem nowego samca (2 tygodnie?).


A więc w innych gimnazjach też panuje taka moda....

Cytat:



Niestety nie jestem ani cichą, ani małomówną osobą i głośno mówię o tym, co mi się podoba, a co nie. Tu leży problem? Powinnam się od czasu do czasu zamknąć?


Możliwe, ale zauważyłem że nieraz lepiej postrzegane są osoby które mówią żeby mówić niż te które rzadko się odzywają.

Cytat:




wszystkie dziewczęta chodzą parkami, przemierzając co każdą lekcję szkolne korytarze.


W mojej szkole to było powszechne tylko w I klasie... Kto w ogóle wymyślił te przechadzki?

Cytat:



Moim marzeniem jest zdać z matmy, chemii i fizy (mam 2 na koniec, ale boję się zagrożeń, chociaż na razie nic nie idzie w złym kierunku. Nie jestem typem, który się poddaje i kibluje, ale mam tendencję do wyolbrzymiania problemów)


Zdasz... Co do matmy to baaardzo pomagają kursy na YouTube (wpisz po prostu w wyszukiwarkę YT temat z matmy). W I semestrze miałem ledwo 2, teraz oglądam te kursy i mam na razie 4 i 3+.


A tak po za tym to próbowałbym wykorzystać jakąś okazję żeby bardziej... "Zacieśnić znajomość" z niektórymi osobami. Ja od początku gimnazjum byłem delikatnie mówiąc niezbyt lubiany, częściowo z mojej winy (nieśmiałość i małomówność), trochę się do tego zdystansowałem i z niektórymi kiedyś wręcz wrogami mogę się dogadać. Ale wciąż nie brakuje w klasie totalnych idiotów, nie mam też w klasie przyjaciół. I dlatego tak jak Ty czekam na szkołę średnią.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

yp0c0  

Stały User

kolorowy



ImiÄ™: Adam

Wiek: 27

Do³±czy³: 22 Lut 2015

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2015-03-06, 19:29   

W takim wieku prawdziwych przyjaciół nie poznasz, to tylko mogą być koledzy, koleżanki... a przyjaciela na siłę nie znajdziesz. Pójdź np do domu kultury, na jakieś zajęcia teatralne. Nie znajdziesz tam jp dresika, ani gimbusów, bo to miejsce nie dla nich, a ludzie na pewno będą tam w porządku.
_________________
屁股
 

Dominoo17  

User

Dominik z Brzezin


ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 07 Mar 2015

Sk±d: Brzeziny

   

Wys³any: 2015-03-07, 23:26   

Trochę dziwne że nie masz nikogo bliskiego z kimś może pogadać na temat swoich problemów, jednak tak czasem bywa..., ja ci powiem jak to powiedział mi kiedyś mi przyjaciółka, którą znam całe życie, "że żeby poznać prawdziwego przyjaciela, trzeba sporo nacierpieć", i coś w tym jest. Dlatego nie załamuj się, nie warto się poddawać..

Co to na przykład takich "dzieci JP" to popieram w pełnej rozciągłości, zresztą nie warto takimi ludzi zajmować sobie głowy...

PS:Według mnie nie jesteś dziwna, jest normalną osobą, jakich w obecną pokoleniu gimnazjalnym co raz mniej....
 

pietryk  

User


Do³±czy³: 05 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-08, 13:27   

Sectumsempra, jesteś nietypowa widać. Ludzie ,którzy są inni(poglądy myslenie itd) zawsze uważają sie za odmieńców.
W naszym społeczeństwie powinna skraść bić i ćpać wtedy byłyby tematy do rozmowy.
Niestety tak to wygląda jak ktos jest za spokojny,ma odmienne poglądy to uważany jest za "ciotę". :wstyd:

Niestety tak to wygląda, w dalszych latach dopiero ludzie dojrzewają 23 lata jakoś kiedy jest juz odpowiedzialność to się trochę wytłumiają bo mozna iść do pierdla itd...
_________________
Innowator.Tv
 

Alternatywny  

Mega wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-03-08, 15:32   

pietryk napisa³/a:

Niestety tak to wygląda jak ktos jest za spokojny,ma odmienne poglądy to uważany jest za "ciotę".


Jak mi sypali kreske koki to normalnie powiedzialem, ze nie chce i nikt od ciot nie wyzywal, wrecz przeciwnie. Skad wy bierzecie takie informacje, z tvnnews?

pietryk napisa³/a:

Niestety tak to wygląda, w dalszych latach dopiero ludzie dojrzewają 23 lata jakoś kiedy jest juz odpowiedzialność to się trochę wytłumiają bo mozna iść do pierdla itd...


Dlaczego akurat 23 lata? Bo co?
_________________
wygrywam zycie, nie pytaj jak leci
 

Dominoo17  

User

Dominik z Brzezin


ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 07 Mar 2015

Sk±d: Brzeziny

   

Wys³any: 2015-03-08, 15:49   

"Niestety tak to wygląda, w dalszych latach dopiero ludzie dojrzewają 23 lata jakoś kiedy jest juz odpowiedzialność to się trochę wytłumiają bo mozna iść do pierdla itd... "

To zależy, to nie jest tak że ktoś ma 23 lat, to dojrzewa, bo czasem jest tak że nawet jak ktoś ma po 30, to i tak zachowuje się niedojrzale, ale też są przykłady że ludzie dojrzewają nie długo po 18.., tu nie ma reguły, wszystko zależy też od czy człowiek chce dojrzeć...
 

Alternatywny  

Mega wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-03-08, 15:56   

Dominoo17 napisa³/a:

wszystko zależy też od czy człowiek chce dojrzeć...


Tu chodzi o charakter ;)
_________________
wygrywam zycie, nie pytaj jak leci
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-03-08, 19:18   

Sectusemprze brakuje dobrych znajomych a tych już da się poznać na sile. Niemożliwe ze w całej szkole wszyscy są typowymi gimbusami
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2015-03-10, 16:13   

Zainwestuj w rozwijanie pasji. Zacznij trenować taniec, jakikolwiek sport który Cię w miarę interesuje. Jeśli się nie spodoba, spróbuj czegoś innego. Znajdź sobie zajęcie, coś poza fb i internetami.
Jeśli swoją fajność wyznaczasz lubieniem klasy, to słabo. Jak będziesz faktycznie taka fajna jak chcesz być, to sami się przylepią do Ciebie.
Możliwości masz dwie:
-Rozwijać się, nic innego Ci nie pozostaje poza własną kreatywnością.
-Rozpaczać przez cały dzień, tydzień, miesiąc itd., ale szkoda na to czasu, użyj mózgu i do roboty!
Pozdrawiam :cool:
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com