Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Cimin  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-26, 10:36   Praca a nielegalne posiadanie broni biaÅ‚ej

Witam. Czy miał ktoś może tak lub wie, czy mogę się ubiegać o pracę na ochronie jeżeli zostałem złapany przez policję z kastetem? Jest to traktowane jako wykroczenie i prawdopodobnie dostane grzywnę. Czy sąd wyda mi zaświadczenie o nie karalności czy nie?
 

Youthdaughter  

Stały User



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 27

Do³±czy³a: 10 Wrz 2012

Sk±d: Poland

   

Wys³any: 2015-03-26, 15:27   

Zaświadczenia niestety nie dostaniesz ponieważ tak czy inaczej jest to wykroczenie z paragrafu. Ale RACZEJ nie wyklucza to pracy w ochronie, zależy też pewnie od firmy. Warto pochodzić i popróbować (a jak o to spytają wyjaśnij szczerze sytuację z kastetem) ;)
_________________
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz begiać, idź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale cokolwiek robisz - brnij naprzód.
-Marthin Luter King
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-26, 16:54   

Cimin napisa³/a:

Czy miał ktoś może tak lub wie, czy mogę się ubiegać o pracę na ochronie jeżeli zostałem złapany przez policję z kastetem?


Tak, chyba, że pracodawca nie chce takiej osoby w swoich szeregach - ale nie musisz przecież mówić, że cię policja złapała?

Cimin napisa³/a:

Czy sąd wyda mi zaświadczenie o nie karalności czy nie?


Jak najbardziej, nie ma żadnych przeszkód aby sąd nie wydał takiego zaświadczenia.

Youthdaughter napisa³/a:

Zaświadczenia niestety nie dostaniesz ponieważ tak czy inaczej jest to wykroczenie z paragrafu.


A dlaczego ma nie dostać?
W sprawach o wykroczenie mimo wyroku skazujÄ…cego NADAL posiadamy czystÄ… kartÄ™ karnÄ…!
Chodzi o karalność - w Polsce, tylko sąd może karać.
Policja, straż miejska czy inne znudzone życiem formacje, spisujące pijących piwo nie mają prawa wydawać, żadnych wyroków.
Mandaty za wykroczenia od policji czy innych, nie wpływają na kartotekę.

W ten sposób jak Ty myślisz, to jakieś 80% społeczeństwa by było karane i nie mogło iść do pracy, bo każdy kiedyś czy to przeszedł na czerwonym, czy pił piwko w parku, wyrzucił śmiecia na ulicę, albo przekroczył prędkość, czy ściągnął nielegalnie grę. :-D
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2015-03-26, 18:29   

Skoro wykroczenie to powinienś dostać. Jeśli będzie to ukarane mandatem, tak jak przekroczenie prędkości to chyba nie będzie problemu. Na logikę biorąc.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Cimin  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-27, 08:44   

No właśnie, że to nie jest tak jakby zwykły mandat tylko to będzie grzywna bo sprawa została skierowana do sądu. Na komendzie policjantka złożyła mi propozycję 100 zł kary, przyjąłem ją a teraz sąd musi zdecydować.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-27, 18:30   

Cimin napisa³/a:

No właśnie, że to nie jest tak jakby zwykły mandat tylko to będzie grzywna bo sprawa została skierowana do sądu.


No, to precyzuj.

Cimin napisa³/a:

to nie jest tak jakby zwykły mandat tylko to będzie grzywna


Grzywna, to także mandat karny nakładana na osobę popełniająca wykroczenie, przez np. policję.
To co w sądzie może cię czekać to grzywna kwotowa za popełnione wykroczenie.

Cimin napisa³/a:

Na komendzie policjantka złożyła mi propozycję 100 zł kary, przyjąłem ją a teraz sąd musi zdecydować.


Okej, to może wyjaśnię prościej - jeśli sąd zdecyduje, że należy ci się:

• Kara ograniczenia wolnoÅ›ci
• Kara pozbawienia wolnoÅ›ci
• Kara 25 lat pozbawienia wolnoÅ›ci
• Kara dożywotniego pozbawienia wolnoÅ›ci

a wyrok będzie prawomocny - to wtedy będziesz osobą karaną.
W każdym innym przypadku, nie jesteś karany.

Choć, swoją drogą, jako właściciel, raczej chyba miałbym obiekcje zatrudniać kogoś kto lata po mieście z kastetem. :-D
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2015-03-28, 10:18   

$karbówka napisa³/a:

Choć, swoją drogą, jako właściciel, raczej chyba miałbym obiekcje zatrudniać kogoś kto lata po mieście z kastetem.



Będąc na mieście byłem świadkiem, jak policja złapała jednego gościa za posiadanie noża. Duża ta "kosa" była..

Na pytanie: "po co Panu ta maczeta?" gościu odpowiedział: "Panie kochany... Ja nim babci ziemniaki obieram"

:D:D:D

[ Dodano: 2015-03-28, 10:19 ]
Także. Może tym kastetem ziemniaki ubija ? <ROTFL>
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-28, 10:34   

kenzy1 napisa³/a:

Będąc na mieście byłem świadkiem, jak policja złapała jednego gościa za posiadanie noża. Duża ta "kosa" była..
Na pytanie: "po co Panu ta maczeta?" gościu odpowiedział: "Panie kochany... Ja nim babci ziemniaki obieram"



Ano niestety, każdy kretyn może posiadać tego rodzaju broń białą bez konsekwencji.
Prawo polskie jest tak zabawne, że możesz dostać karę za posiadanie nunchaku bądź kastetu, ale za noszenie noża, bądź nawet 1,5m miecza - nic ci prawnie zrobić nie można. :-D

kenzy1 napisa³/a:

Także. Może tym kastetem ziemniaki ubija ? <ROTFL>


:]
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2015-03-28, 10:37   

$karbówka napisa³/a:

Prawo polskie jest tak zabawne



Jest bardzo zabawne: posiadanie "trawy" jest nielegalne, ale spożywanie już jest. <3 .

Tego "ziutka" odwieźli do domu, żeby sobie z tym nożem nie biegał...
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-28, 11:23   

kenzy1 napisa³/a:

Tego "ziutka" odwieźli do domu, żeby sobie z tym nożem nie biegał...


1. Subiektywnie zrobili słusznie, margines społeczny, lepiej izolować.
2. Z punktu widzenia prawniczego, nie mogli zakazywać mu przebywania na ulicy, nawet z nożem ;)

kenzy1 napisa³/a:

Jest bardzo zabawne: posiadanie "trawy" jest nielegalne, ale spożywanie już jest


Tak, policja kieruje się głownie tym, iż ustawowo podchodzi to pod handel substancjami odurzającymi i lekami psychotropowymi bez uprawnień, a także, posiadanie, udostępnianie bądź, nakłanianie do ich spożycia.

Ale bywają i zabawne sytuacje, wykorzystujące różne konstatacje prawne - ot, znany w prawniczym środowisku przypadek, jak to kiedyś pewien strażnik miejski próbował spisać studenta prawa, za "picie alkoholu, bo od sprawcy czuć było taką woń".
Pan strażnik przegrał sprawę w sądzie z hukiem, bo nie był w stanie udowodnić, czy picie miało miejsce w momencie spisywania, czy student napił się w domu i wyszedł na miasto ( samo picie alkoholu nie jest zabronione ), na dodatek, nie miał też wiedzy z chemii, na tyle, aby wskazać, że to był zapach wódki, a nie np. spryskiwacza, do szyb czy innej substancji, mającej woń alkoholu.
 

Poczciwy Jojme

Wymiatacz



Do³±czy³: 09 Maj 2014

   

Wys³any: 2015-03-28, 13:39   

Właśnie się dowiedziałem, żeby mieć kastet trzeba mieć zezwolenie. CHORE, CHORE CHORE
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-03-28, 13:40   

wykroczenie sie wymazuje po dwoch latach
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-01, 11:34   

A czy nie można po prostu żyć tak, żeby nie łazić po ulicy z nożem,mieczem, siekierą i kastetem? Już tak odchodzę od tematu, ale mam na myśli część komentarzy z oburzeniem, dlaczego nie można nosić broni.
 

Poczciwy Jojme

Wymiatacz



Do³±czy³: 09 Maj 2014

   

Wys³any: 2015-04-01, 19:23   

¦piÄ…cy napisa³/a:

A czy nie można po prostu żyć tak, żeby nie łazić po ulicy z nożem,mieczem, siekierą i kastetem? Już tak odchodzę od tematu, ale mam na myśli część komentarzy z oburzeniem, dlaczego nie można nosić broni.



Pier*olnij się w łeb. Tu chodzi o samą zasadę, człowiek jest wolny i powinien nosić przy sobie co mu się żywnie podoba. A jak ktoś na mnie napadnie to mogę wyjąć kastet i się bronić. A w polsce, nie ma wolności. Nie mogę mieć broni żeby obronić siebie i moją rodzinę. Nie mogę zapalić sobie skręta. Nie mogę nawet pograć ze znajomymi w pokera. Chore i nienormalne
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2015-04-02, 09:09   

Poczciwy Jojme napisa³/a:

Tu chodzi o samą zasadę, człowiek jest wolny i powinien nosić przy sobie co mu się żywnie podoba.



To zdanie

+

Kultura wypowiedzi

Poczciwy Jojme napisa³/a:

Pier*olnij siÄ™ w Å‚eb.



Nasuwa mi obraz Typowego dresa. : https://www.youtube.com/watch?v=el0prDXwxQI

¦piÄ…cy napisa³/a:

A czy nie można po prostu żyć tak, żeby nie łazić po ulicy z nożem,mieczem, siekierą i kastetem?



I to jest bardzo piękna idea. ¯eby ludzie żyli tak, żeby nóż w kieszeni NIE BY£ POTRZEBNY.

[ Dodano: 2015-04-02, 09:11 ]

Poczciwy Jojme napisa³/a:

A w polsce, nie ma wolności.



Jest wolność, ponieważ możesz wyjechać do krajów gdzie:

Poczciwy Jojme napisa³/a:

mogę mieć broni żeby obronić siebie i moją rodzinę.


Poczciwy Jojme napisa³/a:

mogę zapalić sobie skręta.


Poczciwy Jojme napisa³/a:

mogę nawet pograć ze znajomymi w pokera.


Poczciwy Jojme napisa³/a:

A jak ktoś na mnie napadnie to mogę wyjąć kastet i się bronić.

_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com