Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Do³±czy³a: 17 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-26, 13:33   PrzeÅ›ladowanie w szkole

Cześć wam. Przychodzę z pytaniem o prześladowanie w szkole.Jak sobie z tym poradzić ? Co jeśli komuś ciężko jest komukolwiek o tym powiedzieć ? I co za to grozi prześladowcom, czy to w ogóle podchodzi pod kodeks karny?
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-03-26, 13:37   

Jak to prześladowanie wygląda? Co robią prześladowcy? A co im grozi, to zależy od sytuacji i oczywiście od decyzji sądu (którą niekiedy ciężko przewidzieć).
Jak masz sobie z tym poradzić - to jest dobre pytanie. Nie napisałaś żadnych szczegółów, więc ciężko cokolwiek doradzić. Przede wszystkim musisz się przełamać i zgłosić komuś zaufanemu problem. Rodzicom, nauczycielom - komukolwiek. Bez tego nic dalej nie ruszy.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-03-26, 13:43   

Powiedz o tym swojemu wychowawcy, on zrobi z tym porządek. Pewnie podacie sobie ręce z Twoim oprawcą, i rzeknie coś o kaczce po której spływa woda.
Pronto!
_________________
W miękkim futrze kota
 

zombie  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 02 Kwi 2013

   

Wys³any: 2015-03-26, 16:27   

Po pierwsze to napisz jak wygląda to prześladowanie. Jeżeli są to tylko jakieś dziecinne teksty to w sumie nie ma się czym przejmować. Osoby, które mają wiele wad i problemów wolą wytykać to innym, nie patrząc na swoje. Więc, nie ma co tracić czasu na takie osoby, tylko śmiać się z nich w duchu. Zresztą jeżeli oni teraz dręczą Ciebie, to kiedyś to do nich wróci. Bądź w porządku aa na pewno znajdą się osoby które to docenią i się ułozy
_________________
All you need is love
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Do³±czy³a: 17 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-26, 17:06   

no dobrze, więc chodzi o moją religię i z tego powodu tu piszę.
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-03-26, 17:44   

Klakaya napisa³/a:

no dobrze, więc chodzi o moją religię i z tego powodu tu pis



Przestań pieprzyć, jak potłuczony
_________________
W miękkim futrze kota
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Do³±czy³a: 17 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-26, 17:51   

DeSade, z czym masz problem ?
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-03-26, 18:32   

De Sade mistrz trollingu.

Są takie instytucje wewnątrzszkolne typu pedagog, psycholog, wychowawca, dyrektor itp. Dopóki sprawa zamyka się na wyzwiskach czy docinkach od czasu do czasu, to zmartwię Cię, ale raczej nic nie wskórają. Jeżeli jesteś dręczona psychicznie czy co gorsza fizycznie, dyskryminowana i mieszana z błotem i bardzo źle to znosisz, zwróć się do rodziców, do wychowawcy i do dyrekcji. Na pewno ktoś z nich znajdzie rozwiązanie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Do³±czy³a: 17 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-26, 18:59   

Ok, dziękuję za odpowiedzi
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-03-26, 19:24   

Czy reagujesz na to prześladowanie? Odpowiadasz coś swoim prześladowcą czy tylko idziesz dalej korytarzem milcząc? Na Twoim miejscu powiedziałabym rodzicom, rodzice poszli by zapewne do wychowawcy. Zwykle jeśli rodzice interweniują to wychowawca bardziej interesuje się sprawą bo nie chce mieć gadania co drugi dzień gdy to przychodzą rodzice uczniów.
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Do³±czy³a: 17 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-26, 21:28   

Nic się nie odzywam, bo co bym powiedziała będzie dla nich zabawne. Nie wiem, czy mieszać w to rodziców, bo potem te prześladowania mogą się nasilić, mogą się śmiać, że poskarżyłam i mścić.
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-03-27, 13:28   

Przecież niektórzy tu zapomnieli jak działa szkoła. Wszystko tam zamiata się pod dywan

Droga jest taka

Powie rodzinie > Powiedzą wychowacy > Wychowawca powie rodzinie tych kretynów > pewnie zbierzecie się wszyscy > podacie sobie ręcę > dla szkoł sprawa się zakończy > wszystko wróci za kilka dni lub przeniesie się poza szkołę. Możesz zacząć od obojętnie którego punktu, jak widzisz konczy sie na tym samym.

Myślę, że musisz napisać coś więcej. Jeśli nie publicznie to napisz do mnie na pw, moze jakoś utrzemy nosa debilom, często nie wiele potrzeba.
 

franekk166

User


Do³±czy³: 08 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-08, 14:01   

Można zgłosić sprawę do wychowawcy lub dyrektora szkoły. Zależy od dyrekcji szkoły jaka będzie na to reakcja. Zawsze można też zmienić szkołe na inną.
_________________
Czy lokale i mieszkania katowice będą tańsze w niedługim czasie?
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-09, 23:15   

Klakaya napisa³/a:

Cześć wam. Przychodzę z pytaniem o prześladowanie w szkole.Jak sobie z tym poradzić ? Co jeśli komuś ciężko jest komukolwiek o tym powiedzieć ? I co za to grozi prześladowcom, czy to w ogóle podchodzi pod kodeks karny?



Zależy jaki rodzaj prześladowania. Z tego, co mogę się domyślić tobie chodzi zapewne o jakiś mobing, więc tak - podchodzi to w niektórych przypadkach pod kodeks karny.
_________________
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Do³±czy³a: 17 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-06-10, 07:18   

marcinb, dzięki, tak myślałam ;)
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com