Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Youthdaughter  

Stały User



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 27

Do³±czy³a: 10 Wrz 2012

Sk±d: Poland

   

Wys³any: 2015-03-30, 00:29   Matura z polskiego

Aż boję się pytać, no ale wystawię się na lincz, a co mi tam :wstyd:

Czy ktoś z was wie może, czy w rozprawce z polskiego można nawiązać do konkretnych osób (zamiast do innej książki/obrazu/rzeźby)?
_________________
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz begiać, idź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale cokolwiek robisz - brnij naprzód.
-Marthin Luter King
 

baguette  

User

baguette



Do³±czy³a: 02 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-03-30, 10:37   

Nie wydaje mi się, mamy się odwołać do "innych tekstów kultury", czyli do rzeczy, które wymieniłaś. Może to być również sztuka teatralna, fotografia, ale raczej nie konkretna osoba
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-03-30, 12:06   

Oczywiście, że można. Mogą być doskonałym przykładem zachowania czy sposobu myślenia. Oczywiście pod warunkiem, że bierzemy pod uwagę postacie historyczne, a nie na przykład kolegę z klasy.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Fansy  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-03-30, 13:22   

Lady Virgin, a skąd masz taką wiedzę? Bo w poleceniu jest praktycznie zawsze (mi się nigdy nie trafiło inaczej) "odwołaj się do innych tekstów kultury" lub "innych tekstów literackich". Ludzie się do tekstów kultury nie zaliczają.
 

Youthdaughter  

Stały User



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 27

Do³±czy³a: 10 Wrz 2012

Sk±d: Poland

   

Wys³any: 2015-03-30, 14:37   

No niestety też mi się tak wydaje, że skoro "teksty kultury" to ludzie odpadają, ale miałam choc cień nadziei... :oops: No nic, dzięki wielkie ;)
_________________
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz begiać, idź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale cokolwiek robisz - brnij naprzód.
-Marthin Luter King
 

Mary_Sue  

User


ImiÄ™: Mary Sue

Wiek: 30

Do³±czy³a: 19 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-30, 21:53   

Cytat:

Czy ktoś z was wie może, czy w rozprawce z polskiego można nawiązać do konkretnych osób (zamiast do innej książki/obrazu/rzeźby)?



Nie, nie można. Takie zagrania tylko przy rozprawkach z WOS-u.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-03-30, 22:22   

Fansy Bo nie wiem czemu, ale ucięło mi 3/4 wypowiedzi - tak to jest jak się trzy razy edytuje swoje posty ech...
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

zbychun22

User


Do³±czy³: 14 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-14, 13:35   

Nie słyszałem o tym żeby można się było odwoływać do innych osób niż te które występowały w lekturach. Matura z polskiego polegała zawsze na wiedzy z książek i lektur. Chyba że coś się zmieniło.
_________________
Dobry zespół muzyczny to jednocześnie muzyka do prezentacji na wysokim poziomie.
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-09, 22:13   

Youthdaughter napisa³/a:


Sądzę, że wszystko zależy od tego jak postawione będzie pytanie. Wtedy na pewno się domyślisz, czy będzie można stosować taką praktykę.
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com