Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Revata

User


Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-03-30, 17:03   staż a odrabianie czasu?

Cześć ;)

Jestem stażystką, niedawno zaczęłam - 2 tygodnie temu. W ciągu tych dwóch tygodni zwolniłam się godzinę, ponieważ miałam wizytę u lekarza oraz drugim razem jak musiałam podejść w godzinach pracy do księgarni po książkę (piszę pracę dyplomową a owa "wyprawa" zajęła mi ok 40 minut). Dziś szef mi powiedział, że nie ma nic przeciwko jeśli muszę się zwolnić ale muszę potem odrobić ten czas :-o pytam się go kiedy a on, że to ja sama muszę zdecydować. Czy on ma takie prawo? Z tego co mi mówili w PUP podczas podpisywania umowy wywnioskowałam, że mogę swobodnie w godzinach pracy [na stażu] wyjść na rozmowę kwalifikacyjną i ogólnie załatwiać swoje sprawy.
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2015-03-30, 18:02   

Wymiar godzin musi się zgadzac. Ponad to po każdych 30 dniach kalendarzowych przysługuje ci 2 dni wolnego.
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

LekkoZmartwiony  

User


Do³±czy³: 28 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-03-30, 19:11   

Jak Ty sobie wyobrażasz swobodne wychodzenie na stażu;
w teorii (z praktyką bywa gorzej) ma on Cię czegoś nauczyć, przygotować do dalszej pracy.
Oczywiście, że szef ma takie prawo; ciesz, się, że nie robi żadnych problemów :-D
 

Bantu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2015-03-30, 19:51   

Jeżeli w umowie jest podany wymiar godzinowy to musisz go spełnić staż niczym się nie różni od normalnej pracy. A to "swobodnie" znaczy tyle, że pracodawca nie ma robić Ci problemu w związku z tym.
_________________
Kraina Bantu, dziwny punkt leżenia
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-03-30, 20:57   

Cytat:

Z tego co mi mówili w PUP podczas podpisywania umowy wywnioskowałam, że mogę swobodnie w godzinach pracy [na stażu] wyjść na rozmowę kwalifikacyjną i ogólnie załatwiać swoje sprawy.



Jak dla mnie staż jest po to, aby się nauczyć jak jest w prawdziwej pracy. A tam nie ma jakiś tam wyjść po książki i każdą godzinę nieobecności się odrabia, niezależnie od tego co się komu wydaje.

Ogólnie o stażu poczytaj tu http://forumprawne.org/be...zedu-pracy.html
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Avery  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Sty 2014

   

Wys³any: 2015-03-30, 22:42   

Byłam na dwóch stażach i nigdy nie miałam problemów z wyjściem i załatwieniem swoich spraw. Jeśli zwalniałam się wcześniej, np. w piątki, bo studiowałam zaocznie to odbierane mi to było od wolnego, ale to tylko po pół dnia, więc w miesiącu wychodziłam z jednym dniem wolnym. Wszytko zależy od tego gdzie masz staż. Jeśli szef powiedział Ci, że musisz to odrobić to pewnie w jakiś dzień będziesz musiała dłużej zostać w pracy. Dodam tylko, że mojej siostrze też kazali odrabiać jedno wyjście, ale jak się później okazało wcale nie musiała, tak tylko powiedzieli. Jesteś sama na stażu czy są też inni stażyści? Jeśli jest ktoś jeszcze to zapytaj czy musieli odrabiać wyjścia. ;)
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-01, 11:36   

Możesz załatwiać swoje sprawy, ale tu lekarz, tam książka, zaraz się zrobią zakupy itd. :D Chyba jest tam jakaś granica, a może nie. Może da się dodzwonić do babki z PUP i dopytać. : )
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com