Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-01, 10:41   The Duff

Cały tytuł: THE DUFF [#ta brzydka i gruba]

Film wchodzi 17 kwietnia i tak bym powiedział, że to może być po prostu "spoko" komedia na dobry wieczór, ale ciekawi mnie tematyka .

Jest sobie paczka 4. ludzi i okazuje się, że ta tytułowa dziewczyna robi pozostałym za "tło" - jest od nich brzydsza i mniej "cool", po to, żeby oni wypadali lepiej. Myślicie, że takie schematy w ogóle występują? Albo, że tak bywa też w związkach? :P
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-04-01, 11:14   

¦piÄ…cy napisa³/a:

Myślicie, że takie schematy w ogóle występują? Albo, że tak bywa też w związkach? :P



Tak.
_________________
W miękkim futrze kota
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-01, 13:19   

DeSade- ale się rozpisałeś. :D Ale tak, że w ogóle, bo ja im dłużej się zastanawiam, to nawet myślę, że to byłoby widoczniejsze w związkach. :)
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-01, 20:40   

¦piÄ…cy napisa³/a:

Myślicie, że takie schematy w ogóle występują? Albo, że tak bywa też w związkach? :P


Tak:D:D:D
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-02, 10:07   

W sumie, to wolałbym, żebyście napisali "nie" :D. ¯e może i tak ludzie sobie robią świadomie, czy nie jak są w grupie, ale par to nie dotyczy. :P Ale w sumie, to ani nie jestem taki brzydki, gruby też nie na 100%. I nie wiem. co oznacza Designated -("naznaczony"?)
 

LadyX

Stały User


Do³±czy³: 16 Gru 2013

   

Wys³any: 2015-04-02, 10:42   

Czy ja wiem czy w związkach, w takich prawdziwych, dojrzałych to na pewno mniej lub niemal wcale. To przedewszystkich "zjawisko" cały czas obecne wśród młodzieży w szkołach i paczkach, obawiam się nawet, że ostatnimi czasy jeszcze bardziej. Myślę, że to jest normalne zjawisko, dopóki się "nie zmądrzeje" i nie dorośnie, niestety :-)
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-02, 15:43   

Eeee jesteś pewna, że to jest takie proste? :) ¯e nastolatki wariują, a potem wszyscy dorastają i jest happy? Bo moim zdaniem, to w ogóle tak nie wygląda. Niektórzy całe życie noszą kompleksy i muszą się porównywać z innymi, "brylują" i muszą zwracać na siebie uwagę. Nawet jak jest to 50 letni wujek, to rzuca nieśmiesznymi żartami przy stole.
 

Salsa  

User

Uwielbiam taniec!!!



ImiÄ™: Marta

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-04-05, 21:48   

Tylko wg mnie jest różnica między tym kto chce być duszą towarzystwa a duffem czyli kimś kto tak naprawdę stoi w cieniu tych bardziej popularnych. Ciekawe jak polskie szkoły zareagują na ten film i czy dopiero wtedy dopiero nie zaczną się pojawiać Duffy.
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-04-07, 14:24   

To raczej kwestia dojrzałości takiej psychicznej. Można mieć kompleksy mając 40 lat a można być świadomym 16 latkiem, który się nie przejmuje opiniami innych. Moim zdaniem przypadek z filmu pokazuje, że to niekoniecznie musi być jakaś tragedia jeśli okażemy się w czymś gorsi. Grunt to się nie załamywać i nie przejmować takimi etykietkami. Swoją drogą osoby które chcą otaczać się brzydszymi, mniej inteligentnymi też mają ze sobą problem i chyba do końca w siebie nie wierzą.
 

ance

User


Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-04-08, 15:34   

maniana napisa³/a:

To raczej kwestia dojrzałości takiej psychicznej. Można mieć kompleksy mając 40 lat a można być świadomym 16 latkiem, który się nie przejmuje opiniami innych. Moim zdaniem przypadek z filmu pokazuje, że to niekoniecznie musi być jakaś tragedia jeśli okażemy się w czymś gorsi. Grunt to się nie załamywać i nie przejmować takimi etykietkami. Swoją drogą osoby które chcą otaczać się brzydszymi, mniej inteligentnymi też mają ze sobą problem i chyba do końca w siebie nie wierzą.



ale nie uważasz, że mamy trochę trudniej niż np nasi rodzice? że teraz kult piękności jest dużo większy? Moda, uroda, fitness zewsząd atakują nas wyfotoszopowane okładki, a my się zaczynamy porównywać no i krótko mówiąć daleko nam do tych okładek i dopiero zaczynamy mieć kompleksy. :wstyd:
_________________

 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-10, 08:24   

Salsa napisa³/a:

Tylko wg mnie jest różnica między tym kto chce być duszą towarzystwa a duffem czyli kimś kto tak naprawdę stoi w cieniu tych bardziej popularnych. Ciekawe jak polskie szkoły zareagują na ten film i czy dopiero wtedy dopiero nie zaczną się pojawiać Duffy.


Hmmm, może i jakieś klasy pójdą obejrzeć, ale czy szkoły zareagują? Nasze szkoły to chyba nie reagują na nic.:D
A ty idziesz? Ja się zastanawiam, bo chce ale chyba właśniej obejrzeć, a nie przeczytać.
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-04-13, 10:26   

ance napisa³/a:


ale nie uważasz, że mamy trochę trudniej niż np nasi rodzice? że teraz kult piękności jest dużo większy? Moda, uroda, fitness zewsząd atakują nas wyfotoszopowane okładki, a my się zaczynamy porównywać no i krótko mówiąć daleko nam do tych okładek i dopiero zaczynamy mieć kompleksy.



No ja jasne! Fitness to też wielki biznes. Jest taki przekaz, że masz być szczupła i atrakcyjna. Stąd też moim zdaniem te wszystkie etykietki Duff, Sucz, Ciacho. Nie mówię, że sport to coś złego ale w takim świecie ciężko jest zachować jakiś dystans i nie porównywać się z ciałami z okładek. Nie każdy przecież jest idealny i najlepszy we wszystkim.

Co do polskich szkół, to nie wiele się to różni od tego co pokazano w filmie. Przynajmniej w mnie tak było, podziały są wszędzie.
 

ance

User


Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-04-13, 15:48   

Cytat:



etykietki istnieją z tych samych powodów, z ktorych istnieją stereotypy... ciekawa jestem jak to rozegrają w filmie;) nie pozstaje nam nic niż jak poczkeac do piąku i ocenić:)
_________________

 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-04-15, 09:37   

Też jestem ciekawa, z tego co czytałam o filmie to ma przesłanie, aby nie przejmować się etykietkami, stereotypami i być zwyczajnie sobą. Zobaczymy!
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-04-15, 15:56   

maniana - eko, bio sreko - samo fintess to pikusiowy biznes. :) Ludziom na miliony sposób się wmawia, że muszą zrobić masę rzeczy zeby być chudym, a reklama jest tak skuteczna, że nie da się być chudym. :D Tyle rzeczy trzeba koniecznie zjeść i kupić. :D

Chociaż nie, ja jeszcze jakimś cudem jestem.:P Ale też pewnie bywałem duffem, chudość to jedno, ale ktoś mógłbyć przystojniejszy, albo bogatszy, albo mądrzejszy. :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com