Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Revata

User


Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2015-04-17, 12:01   silny instynkt macierzyÅ„ski

Witajcie,
Wiem, że wielu z Was może pomyśleć, że ten wątek jest bzdurny a moje wymysły beznadziejne.
Mój problem (?) dotyczy mojego bardzo nasilonego instynktu macierzyńskiego. Mam lat 21, w przyszłym roku kończę licencjat, mam za sobą dwa płatne staże i jestem w trakcie szukania trzeciego. Od ponad dwóch lat jestem szczęśliwą narzeczoną mojego T¯. Oboje bardzo chcemy mieć potomstwo.Z tym, że ja max 2 a mój chłopak trochę więcej :D ale to na marginesie. Planujemy za rok wyjechać do Niemiec i tam zacząć układać sobie życie. Mamy na celowniku już prace a mieszkanie przecież by się znalazło. Cały problem w tym, że ja bardzo chcę mieć dziecko.. teraz! Wiem, że jeszcze jestem młodziutka i nie mam stałej pracy ale czasem to uczucie jest silniejsze ode mnie. Często rozmawiam na ten temat z partnerem. On twierdzi, że odpowiedni czas na dziecko jest po ślubie, jak będziemy mieć środki finansowe i swoje mieszkanie ale gdybyśmy wpadli to wychowalibyśmy. Rozumnie rzecz biorąc wiem, że ma racje ale serce strasznie ciągnie mnie do dzidzi. W sumie nie wiem po co zakłam ten wątek, być moze musiałam napisać te słowa komuś obcemu..
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-17, 12:14   

Revata napisa³/a:

Z tym, że ja max 2 a mój chłopak trochę więcej :D


po pierwszym te liczby ulegnÄ… zmianie, gwarantujÄ™

Revata napisa³/a:

On twierdzi, że odpowiedni czas na dziecko jest po ślubie, jak będziemy mieć środki finansowe i swoje mieszkanie


Bardzo mądrze mówi. Lepiej być pewnym, że niczego Wam nie zabraknie. Przy dziecku ciężko stawiać na JAKO¦ TO BÊDZIE.

Wstrzymaj się. Najpierw skończ studia, z dzieckiem przy cycku będzie słabo. Choć nadal byłoby to możliwe do zrealizowania, wszystko przeciągnęłoby Ci się w czasie.

Ja po maturze czekałam 3 lata, aż odchowam swoją małą i zacznę robić coś ze sobą. Teraz ja się uczę, a ona rozpoczęła swoją edukację przedszkolną, w następnym roku idzie do zerówki i czasem mam taki nawał materiału, zarówno swojego jak i jej, że nie wiem w co mam ręce wsadzić. Poza tym szkoła to nie wszystko, dochodzi cały szereg rzeczy ważnych i ważniejszych.

Mój mąż błaga mnie o drugie dziecko, ja też nawet bym chciała ale wiem, że nie mogę sobie na to pozwolić.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-04-17, 21:32   

Napisałabym coś... ale metalmummy wyczerpała temat:-D
Super, że chcesz być mamą. Ale jesteście na takim etapie życia, że dopiero wszystko sobie układacie. Przeprowadzka, nowa praca, nowe otoczenie, dalsze studia. Moim zdaniem lepiej, jak dziecko pojawia się w statecznej rodzinie. Ja pierwsze dziecko urodziłam mając już studia za sobą jak i dwa lata w pracy, mając męża i własne mieszkanie. Było mi dzięki temu trochę łatwiej, bo juz jakieś etapy życia miałam za sobą, mogłam skupić się na nowym, o wiele ważniejszym niż praca magisterska. Uwierz, ciąża to nie choroba, ale życie kobiety zmienia się diametralnie. Nie wyobrażam sobie np. przeprowadzki i stresów z tym związanych z brzuszkiem. Ostatnio remontowalismy z mężem przedpokój i byłam wykończona mimo iż w sumie tylko łaziłam z nim po castoramie! A to dopiero 5 miesiąc! A jak urodzisz to w ogóle wiele rzeczy będziesz musiała odłożyć na później. Dziecko to nie śliczny dodatek do życia, to zupełna zmiana życia. Trzeba być na tą zmianę gotowym.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com