Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sirDominik

User


Do³±czy³: 19 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-19, 11:49   Piski / Dzwonienie w uszach po imprezie :/

Witam, z piątku na sobotę, 17-18.04.15. Byłem na imprezie, bawiłem się świetnie ale cóż, oprócz wspomnień wyniosłem stamtąd również tak jakby piski, dzwonienie w uszach. Wczoraj na świeżo po imprezie było to raczej logiczne że coś takiego może mnie spotkać, ale myślałem że dziś (niedziela) piski ustaną.Ogólnie to moja pierwsze impreza w takiej placówce, muzyka była ustawiona na pałę i nie dało się nawet rozmawiać..
Jestem pesymistą i obawiam się od razu najgorszego, nie wyobrażam sobie żyć z tym.. stąd moje pytania;

Czy te piski ustaną? Jeśli tak to jak długo będę jeszcze cierpiał?
Co powinienem zrobić?
Naprawdę się boję.. :( Proszę o odpowiedź szczególnie osoby które miały podobnie.
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2015-04-19, 13:03   

Nie panikuj, przejdzie
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-04-19, 13:16   

Zdarza się, jeśli było naprawdę głośno. Miałam tak po koncertach, jednak w ciągu dnia powinno się to uspokoić.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-19, 13:57   

Jest to codziennością dla ludzi pracujących w klubach, barmanów, kelnerów, więc nie przeżywaj.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-04-19, 14:58   

miniX napisa³/a:

Nie panikuj, przejdzie



Uraz najczęściej jest trwały po powtarzającej się ekspozycji, ale w skrajnie niekorzystnych warunkach, jeden raz może wystarczyć. Dlatego osoby które chcą zachować sprawny słuch nie powinny chodzić do klubów ani na źle nagłośnione koncerty (praktycznie wszystkie koncerty muzyki rozrywkowej). Raz uszkodzonych komórek słuchowych nie da się wyleczyć, one się nie regenerują.

Different napisa³/a:

Jest to codziennością dla ludzi pracujących w klubach, barmanów, kelnerów, więc nie przeżywaj.



Zapomniałeś wymienić DJów, którzy są po prostu głusi, a zanim stali się głusi byli już idiotami nie mającymi pojęcia akustyce i dlatego kaleczą siebie i innych. Banda kretynów bez kwalifikacji ani nawet podstawowej wrażliwości bierze się za DJejkę i potem takie są efekty.

PS. Mądry pracownik klubu kupiłby sobie stopery. ¯eby usłyszeć co mówi klient i tak jego głos się musi przebić przez hałas klubu. W stoperach nadal się dużo słyszy, więc głos klienta także.
Wbrew przysłowiu głupota boli.

sirDominik napisa³/a:

Co powinienem zrobić?



Jak nie przejdzie za kilka dni, to najlepszym wyjściem jest autosugestywne ignorowanie istnienia tego dźwięku. Jeżeli to nie pomoże, to iść do lekarza, on skieruje do laryngologa, laryngolog zrobi audiogram i albo oleje sprawę albo wyśle do psychologa lub przepisze leki które pomogą mózgowi się zaadaptować i filtrować ten dźwięk.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-19, 16:02   

to reakcja obronna organizmu, poczytaj w necie
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-19, 19:10   

philosophus, jaki hejt na DJ'eji XD
 

sirDominik

User


Do³±czy³: 19 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-19, 19:20   

Different, ma rację. Niektórzy ludzie (np; ja) nie zdają sobie sprawy z tego że w takich klubach muzyka leci na pałe, nie da się rozmawiać, nic, co może wiązać się z kłopotami ze słuchem. I teraz ja boję się czy mi to zostanie.. :zalamany:
Ostatni raz bez stoperów
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-05-01, 10:34   

sirDominik napisa³/a:

I teraz ja bojÄ™ siÄ™ czy mi to zostanie..



Musisz to ignorować. Jeżeli jest minimalne uszkodzenie biologiczne, to mózg to odfiltruje, ale nie w sytuacji kiedy się na tym koncentrujesz.

Different napisa³/a:

philosophus, jaki hejt na DJ'eji XD



Bo to szczyt najgorszego tupetu, żeby pracować w branży do której nie ma się minimum wiedzy fachowej, i jeszcze brać za to ciężkie pieniądze. "Podkręcony" bas... ta, chyba przekręcony na pałę...
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2015-06-08, 22:38   

philosophus napisa³/a:

Bo to szczyt najgorszego tupetu, żeby pracować w branży do której nie ma się minimum wiedzy fachowej, i jeszcze brać za to ciężkie pieniądze. "Podkręcony" bas... ta, chyba przekręcony na pałę...


Czyli twierdzisz że każdy DJ jest tumanem bez szkoły ?
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com