Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nietykalna.  

Stały User



Wiek: 14

Do³±czy³a: 30 Lip 2014

Sk±d: Salvation

   

Wys³any: 2015-04-22, 22:30   ZwiÄ…zek? klatka? ograniczenia?

czy byliscie w takim zwiazku?
jak postrzegacie takiego partnera?
czy ograniczenie jest dobre?
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-04-23, 07:48   

1. Nie.
2. Traktuje partnera jak rzecz.
3. Moim zdaniem nie.
_________________
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-23, 09:07   

W pewnym sensie związek sam w sobie jest ograniczeniem na które świadomie się zgadzamy.
Jednak ograniczanie przestrzeni drugiej osoby jest już psychozą maniakalną. Mimo układu, który zawieramy, każdy ma prawo do samorealizacji, a szczególnie gdy związek nie jest formalny i może rozlecieć się w każdej chwili.

Czy jestem w takim związku? Raczej tak, tylko z tym, że granicę wyznaczamy sami, z racji tego, że jesteśmy ludźmi dorosłymi i poważnymi, mającymi pewne priorytety.

Oczywiście zazdrość to już chory wymysł mojego męża, choć zdążyłam już przywyknąć.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-23, 15:08   

Znam pary gdzie żaden z nich nie może iść samemu(tj ze znajomymi bez chłopaka/dziewczyny) do klubu na imprezę :v

Znam pary gdzie parter nie może mieć przyjaciół(właśnie przez to straciłem przyjaciółkę, bo chłopak jej chłopak jest o mnie zazdrosny - patologia).


Także różnie bywa, i metalmummy ma w tym racji, że pewne ograniczenia są, ale nie popadajmy w skrajności, bo to nie jest niewolnictwo tylko dobrowolny zawarty oficjalny czy mniej oficjalny związek między dwojga ludźmi.

Z mojej perspektywy wygląda to tak, że nieco bardziej są zazdrosne kobiety(np. moja ex miała obsesję na punkcie jednej mojej koleżanki, że spacerując po mojej okolicy wskazując na domy pytała czy ta dziewczyna tutaj mieszka :v).


Jeśli ktoś Ci ogranicza spotykania się z znajomi, przyjaciółmi, zabrania pasji to zrezygnuj z takiej osoby, bo takie osoby powinny się leczyć i tyle :v
 

Magduszka  

User

julys nights



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 20 Lip 2014

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-23, 16:17   

Miłość polega na wzajemnym dawaniu sobie wolności. Bycie razem to sztuka kompromisów. Chodzi o to, aby znaleźć w tym wszystkim równowagę.

Different napisa³/a:

Jeśli ktoś Ci ogranicza spotykania się z znajomi, przyjaciółmi, zabrania pasji to zrezygnuj z takiej osoby


high 5! jestem takiego samego zdania :)
to chyba najgorsza rzecz na świecie, gdy Twój własny partner podcina Ci skrzydła.
_________________
Perfection is a disease of a nation
We try to fix something but you can't fix what you can't see
It's the soul that needs the surgery
 

Kolekcjoner93  

Wymiatacz



ImiÄ™: Patryk

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-04-26, 00:57   

Moim zdaniem jak się czuje coś do drugiej osoby to po prostu chce się bardziej na niej skupić i z nią przebywać i jej więcej uwagi poświęcać niż innym. Co innego jak miłość się po jednej stronie wypala to osobę która się odkochała zacznie ograniczać.
Oczywiście zaufanie w związku musi być i nie można być zaborczym i zakazywać kontaktu z innymi.
Jak ludziom zależy na sobie i na związku i pielęgnują go to wszystko będzie grało, a jak wkradną się jakieś chore akcje itd. to zaufanie siądzie i może się zacząć piekło-początek końca.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-05-10, 04:25   

Każdy związek nakłada pewne ograniczenia. Ludzie są różni, wymagania względem siebie też ulegają mniejszym lub większym modyfikacjom, ale jakiś trzon wspólny pozostaje. Myślę, że będąc w związku sama również narzucam sobie pewne działania, obowiązki, ograniczenia i dopóki jestem szczęśliwa w tym układzie, nie widzę problemu.

czy ograniczenie jest dobre? Wszystko ma swój zakres tolerancji. Mój jest stosunkowo wysoki, ale w momencie, gdy czuję, że się duszę, szukam ucieczki - to chyba naturalne. Partner powinien uszanować to, że pomimo dzielenia kuchni czy sypialni, każde z nas ma równocześnie swoje życie - a w nim własne cele i ambicje i musi się spełniać na każdej płaszczyźnie, nie tylko tej uczuciowej. Każdy z nas ma prawo mieć własną grupę znajomych, własne hobby, własny ulubiony sposób jedzenia delicji i fantastycznie, gdy druga osoba wyraża chęć brania w tym udziału, ale czasem musi umieć zaakceptować moją potrzebę oddechu i własnej przestrzeni.
_________________
meow
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-05-10, 18:03   

Tak! LubiÄ™ takie zwiÄ…zki.
To nie jest jakimś ograniczeniem wolności.Bycie w takim związku jest wyrazem wolności, albowiem wolność jest konieczna, żeby się na taki w ogóle zdecydować. Ale nie będzie to dla was zrozumiałe jeżeli pojęcie wolność będzie dla was oznaczać możność podejmowania decyzji. Dobrowolnych. Własnych.

ZresztÄ… ja tam wszystko zawsze robiÄ™ , co chce.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Linor

User


Do³±czy³: 19 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-19, 11:57   

jeśli ktoś w związku czuje się jak w klatce to cos jest nie tak, lepiej opuścić taką osobę
_________________
http://www.linor.pl/ - wszystko dla twojego samochodu
 

zdfilot

User


Do³±czy³: 22 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-22, 09:01   

Wszytsko zależy od partnerów.
 

sferasklep

User


Do³±czy³: 16 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-16, 23:17   

jeśli ktoś tak definiuje związek, to do niego nie dojrzał :P
_________________
http://sferasklep.pl/ - akcesoria sportowe i nie tylko
 

mala_mii  

Wymiatacz

zołza jak ich mało



Do³±czy³a: 12 Cze 2015

Sk±d: podlasie

   

Wys³any: 2015-06-17, 13:09   

Wedlug mnie ograniczenia, ktore stanowi zwiazek nie sa zle, dopoki partner/parnerka nie przesadza, tzn. nie ogranicza nas, np. ciagle nas kontrolujac i sprawdzajac co z nami w danej chwili sie dzieje. Sama bylam swiadkiem takich zdarzen. Owszem, niekorzy moga postrzegac ta sytuacje przez pryzmat milosci partnera do nas, ze sie o nas martwi i stad bierze sie jego zachowanie; lecz i czasem bywa tak, ze kiedy sie obejrzy moze byc za pozno na niektore dzialania. Taka osoba, ciagle kontrolowana, nawet glupie, normalne sprawy pragnie zachowac przed partnerem w tajemnicy, z racji tego, ze brak jej prywatnosci. Z tego pozniej rodzi sie glupia zazdrosc, ktora bardzo czesto do niczego dobrego nie prowadzi.
_________________
Zamiast czekać i analizować, zrozum że brak odpowiedzi i zaangażowania to też odpowiedź.
 

Lumia22

User


Do³±czy³: 12 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-06-27, 21:30   

¯ycie jak w klatce? Nie dla mnie. Zbyt cenie swoją wolność żeby zgodzić sie na takie życie. Zresztą nad związkiem trzeba pracować. Poczytajcie tu http://nianio.com.pl/category/porady/ - świetny blog..czyta sie z wielkim zainteresowaniem :)
 

miko101  

User



Do³±czy³: 19 Cze 2015

Sk±d: W³oc³awek

   

Wys³any: 2015-06-28, 18:04   

Wszystko zależy od tego z kim się jest w związku...
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-06-29, 01:27   

A co ja małpa jestem żeby mnie w klatce kobieta trzymała? Jeśli mi czegoś zabrania to do widzenia - proste.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com