Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-04-24, 22:03   Badania naukowe i eksperymenty na zwierzÄ™tach.

Wiem, że większość z was ma zerowe pojęcie na temat metodologii przeprowadzania doświadczeń, nie czytaliście ustaw i z nauką nie jesteście tak do końca za pan brat, nie wiecie ogólnie co tam w trawie piszczy. Ogólnie badania przeprowadza się różne, mi chodzi o badania głównie medyczne. Są przeprowadzane testy na rozmaitych zwierzętach - organizmach modelowych, będących takim mniej więcej odzwierciedleniem organizmu ludzkiego. Każdy eksperyment wymaga zgody komisji etycznej i jest opisany odpowiednim numerkiem oznaczającym jego stopień inwazyjności. Tego dotyczą rozliczne regulacje.

Na razie oszczędzę opisów, nie będę streszczać ustaw i ogólnie tego jak ma to wszystko działać, moja wiedza też póki co ma jakieś granice i sporo informacji jeszcze szukam, jednak niedługo mam wygłosić prezentację dotyczącą etycznych aspektów doświadczeń na zwierzętach. W necie można znaleźć tego dużo, ale i tak jestem ciekawa waszych opinii. Tak na sucho, bez wchłaniania jakichkolwiek materiałów obrazujących tudzież informacyjnych. To ma być wasze zdanie na dzień dzisiejszy. Chcę zbadać stopień świadomości i ogólne nastawienie psychiczne ludzi do tego typu moralnie śliskiej sprawy. Na pewno załamię się gdy te wypociny przeczytam, ale czego się nie robi dla dobrych ocen... :cool:

Ciekawe czy będzie gównoburza, w każdym razie dyskutujcie, niechaj lecą gromy, ja oczywiście dołączę.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

aragorn  

Wymiatacz


Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-04-25, 10:40   

Moim zdaniem lepiej na zwierzętach niż na ludziach, a badania i tak robić trzeba. Gdyby był zakaz badań na zwierzętach, to ciekawe na kim testowaliby leki nowej generacji, np na raka itd.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-04-25, 10:46   

Niektore eksperymenty na zwierzetach sa obiektywna naukowa koniecznoscia. Te nalezy utrzymac. Oczywiscie, wykonuje sie tez czasem eksperymenty zbedne. Tych nalezy zakazac.

Jak rodzielic jedne od drugich? Lista instytutow dokonujacych takich eksperymentow powinna byc ograniczona i scisle kontrolowana. Kazdy bardziej bolesny dla zwierzecia eksperyment powinien wymagac zgody specjalnej niezaleznej komisji naukowej orzekajacej o tym, czy skala zadanego cierpienia jest uzasadniona oczekiwanym w eksperymencie dorobkiem naukowym.
_________________
Smile or die!
 

superja  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 15 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-04-25, 11:59   

To zależy. Jeśli jest taka konieczność to cóż... ale jeśli są alternatywne sposoby to stanowcze nie. a jeśli chodzi o ustawę o przecinaniu strun głosowych to po prostu idiotyzm i okrucieństwo. Ciekawe co by zrobili, jakby ktoś przeciął ich pupilom struny żeby nie skomlały podczas badań.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-04-25, 12:35   

Cytat:

a jeśli chodzi o ustawę o przecinaniu strun głosowych to po prostu idiotyzm i okrucieństwo.



Nie ma zapisu specjalnie zezwalającego na taką praktykę w ustawie. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd wziął się taki ból dupy. Ustawa co prawda nie jest konkretna jeśli chodzi o opis metod, mówi tylko o stopniach inwazyjności doświadczeń i reguluje te kwestie, jednak niemożliwym jest aby uwzględniła wszystkie bezsensowne czy nazbyt okrutne praktyki, bo ludzka fantazja jest nieograniczona... Czy kilkukrotny zapis o bezwzględnej konieczności maksymalnego zminimalizowania bólu czy dystresu u zwierzęcia nie jest wystarczający? Znajdzie się w ustawie zapis "nie przecinać strun głosowych bez sensu" to zaraz toz albo inna organizacja stwierdzi, że ćwiartowanie bez sensu też nie jest zabronione, a kiedy się tego zakaże na papierze, to wymyśli się następną głupią rzecz której należy zakazać. I tak w kółko. Nie uważajcie naukowców za debili i sadystów.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-04-25, 22:09   

Jestem jak najbardziej za eksperymentami na zwierzętach (sama wiążę z tym jakąś tam przyszłość). Wykorzystywanie zwierząt się sprawdza w wielu aspektach życia, a jeżeli coś się sprawdza to nie rozumiem czemu nauka miałaby być wyłączona z prawa do korzystania z tego. Eksperymenty na zwierzętach są po prostu potrzebne. Wiadomo, że zwierz w klatce nigdy nie będzie mógł w pełni wyrażać swojego behawioru (jak prawie wszystkie zwierzęta hodowlane czy towarzyszące człowiekowi) i przyjemnie by było zapewnić im jak najbardziej "cywilizowane" warunki. Ale też nie popadajmy w paranoje. Nikt nie polewa tych zwierząt kwasem siarkowym, nie torturuje, a wycinanie strun głosowych to naprawdę rzadkość (zresztą dla tych zwierząt to i tak nie jest taka tragedia jak wydaje się osobą patrzącym z boku). Te zwierzęta są pod stałą kontrolą vet'ów i w większości przypadków ich żywot nie jest gorszy od żywota innych zwierzów bytujących przy człowieku. Więc eksperymentom na ślicznych, bialutkich myszkach z czerwonymi oczkami mówimy jak najbardziej tak.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-05-08, 14:20   

Wypełnijcie bez ściem
http://www.interankiety.p...a9a2c47e1fff7bd
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-05-11, 07:34   

No proszę Damn pisze pracę na temat etycznych aspektów doświadczeń na zwierzętach. Jej pojemność mózgu jest jednak na tyle mała , że nie zdaje sobie sprawy, że jej ankiety gówno jej dadzą. Idzie na łatwiznę w swojej pracy pytając osoby o podobnej pojemności mózgu, co o tym sądzą . Niektórzy piszą- tak zgadzam się. Inni, że nie. Zechce to ładnie podsumować. Nie wie jednak, że opinie ludzi wynikają z ignorancji, nie tylko z zakresu tego jak przeprowadza się owe badania, ale także zagadnień etycznych, powiedziałabym, że przede wszystkim. Nie podejmie samodzielnego wysiłku myślenia i nie sięgnie po publikacje etyków, którzy wytłumaczyliby jej, jakie miejsce zajmuje w hierarchii kotek. Ponieważ to wydaje się kluczowe. Woli czytać opinie w gazetach i robić z umysłu jeszcze większy śmietnik.

Co do pytania. Tak. Nie będę uzasadniać. Jesteś zbyt głupia, żeby to pojąć.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-05-11, 11:14   

Cytat:

Nie podejmie samodzielnego wysiłku myślenia i nie sięgnie po publikacje etyków, którzy wytłumaczyliby jej, jakie miejsce zajmuje w hierarchii kotek.



Dowód?
Nie wiem czy wiesz, trollu (a raczej nie wiesz, bo wątpię abyś brała w takich udział), seminaria z bioetyki polegają na rozmowie, prezentacji odczuć i opinii, naświetlaniu dylematów także nieświadomych ludzi(!), nie zaś prezentacji faktów. Zresztą mocno niedookreślone są te fakty. Sprawa jest moralnie niejednoznaczna czy się to komuś podoba czy nie, i mam w dupie to, co na ten temat uważa osoba z najbardziej zaśmieconym umysłem z jaką kiedykolwiek miałam styczność, czyli Ty :). Zamiast wyrzygiwać się na forum może sama poczytaj - zachęcam :).
I mam na oku Twoje nędzne pie*dolenie, w końcu przestaniesz mnie śmieszyć i wzbudzać litość a zaczniesz wkurzać i wtedy będziesz musiała znaleźć sobie ambitniejsze zajęcie :)

A piszę to tylko po to, żeby ludzie którzy tu wchodzą i nieświadomi tego, że z takimi osobami jak Ty się nie dyskutuje, nie próbowali tych czynności podejmować i skupili się na temacie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-05-11, 13:19   

Chyba tyle w temacie.

co Ci kurwa zrobi³ królik.jpg

Plik ¶ci±gniêto 25 raz(y) 37,65 KB

_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-05-11, 14:29   

Damn napisa³/a:

Nie wiem czy wiesz, trollu (a raczej nie wiesz, bo wątpię abyś brała w takich udział)



No i tu cię zdziwię, mam seminarium z etyki szczegółowej, natomiast w bioetyki wykłady.
Nie da się dyskutować bez elementarnej wiedzy. Przez dyskusje uczymy się co prawda najwięcej, ale to też wymaga pewnego przygotowania uczestniczących w niej osób.

Damn napisa³/a:

także nieświadomych ludzi



Brawo. Chcesz uczynić ludzi jeszcze głupszymi niż są.

Damn napisa³/a:

nie zaś prezentacji faktów



Należy wyjść od faktów, uściślić pojęcia. [quote="Damn"]I mam na oku Twoje nędzne pie*dolenie, w końcu przestaniesz mnie śmieszyć i wzbudzać litość a zaczniesz wkurzać [/quote

Ogarnij się, głąbie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-05-11, 14:38   

DeSade napisa³/a:

Nie podejmie samodzielnego wysiłku myślenia i nie sięgnie po publikacje etyków, którzy wytłumaczyliby jej, jakie miejsce zajmuje w hierarchii kotek. Ponieważ to wydaje się kluczowe. Woli czytać opinie w gazetach i robić z umysłu jeszcze większy śmietnik.


_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-05-12, 17:49   

Cytat:

Brawo. Chcesz uczynić ludzi jeszcze głupszymi niż są.


Lol, co Ty mówisz.
Badam przede wszystkim POZIOM ¦WIADOMO¦CIi i wiedzy oraz ludzkie odczucia, sama wiedza nie ma tak wiele do rzeczy jak Ci się wydaje, jako że nawet sami profesorowie mają nie zawsze do końca zgodne opinie, wystarczy trochę poszperać w internecie. Tak to już jest kiedy sprawa owiana jest moralnym dylematem. Dziwi mnie, że tak wyedukowana osoba jak Ty nie przewiduje takiego wypadku.

Cytat:

Nie da się dyskutować bez elementarnej wiedzy.


Da się i po Tobie to najlepiej widać.
Zaznajom się z regulaminem forum. Tak, zamilkłaś dlatego, że jestem stronnicza, bo zareagowałam dopiero wtedy, kiedy nasrałaś w moim temacie a olewałam syf robiony w innych tematach. Mea culpa, głupio mi w ch*j :)

Cytat:

Chyba tyle w temacie.


Jesteś za karą śmierci?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-05-12, 18:12   

Damn napisa³/a:

Jesteś za karą śmierci?


Tak. Powinno się niezwłocznie usuwać zbędny balast.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-05-12, 18:33   

metalmummy napisa³/a:

Damn napisa³/a:

Jesteś za karą śmierci?


Tak. Powinno się niezwłocznie usuwać zbędny balast.



Przy polskim wymiarze sprawiedliwości byłoby to trudne, ale myślę, że z czasem ludzie popełniali by mniej przestępstw, bo wiadomo krzesełko czeka na każdego zboka,morderce czy złodzieja :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com