Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Bonus7  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 25 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-25, 17:05   Przerwa w zwiÄ…zku

Witam,

jestem tu nowy, ale mam nadzieję, że w miarę dobrze trafiłem gdyż potrzebuję pomocy :-) Mam 20 lat, moja kobieta jest rok ode mnie młodsza. W związku jesteśmy już prawie 3 lata i było, jak to w związku, raz dobrze raz źle, ale zawsze potrafiliśmy się dogadać i wydawało mi się, że jesteśmy oboje szczęśliwi. Do czasu...

Mianowicie pojawił się pewien facet, który rzekomo był przyjacielem. Przypadkiem udało mi się odkryć ich rozmowy, niestety nie podobał mi się sposób w jaki ze sobą rozmawiali, dwuznaczne teksty, na dodatek widać było, że gość, może niekoniecznie się zakochał, ale coś do niej poczuł. Jednak kiedy poinformowałem swoją dziewczynę, że o wszystkim wiem i mi przykro z tego powodu, że ukrywała to przede mną i okłamywała mnie to ona stwierdziła, że to zwykły kumpel i nie muszę się martwić. Pomimo to, nie dawało mi wciąż to wszystko spokoju, tym bardziej, że jestem studentem a więc widzę się z nią tylko w weekendy. W związku z tą sytuacją pozwoliła mi ona na wgląd we wszystko o czym piszą, a pisali dalej tak samo, jak dla mnie podchodziło to pod flirtowanie, ale zastanawiam się co by było gdyby ten kumpel był tutaj na miejscu, a nie ma go gdyż pracuje za granicą. Ona twierdziła, że nie chciałaby się z nim spotykać. W końcu jednak stwierdziłem, że takie "kontrolowanie" to oznaka braku zaufania dlatego przestałem to robić, tym bardziej, że jej to też przestało się podobać.

No i właśnie, minął tydzień, wyjechałem znów na studia i... kłótnia o moją zazdrość... skończyła się ona informacją od dziewczyny, że nie wie czy mnie kocha i dlatego prosi mnie o tygodniową przerwę żeby mogła to sobie przemyśleć. Następnego dnia napisałem jej, że się zgadzam, bardzo ją kocham i nie chcę żeby ode mnie odchodziła... i tu jest główny problem. Nie rozmawiamy w ogóle, ja cierpię strasznie z powodu samotności a ona? Wygląda jakby ją to w ogóle nie ruszało. Na dodatek jej przyjaciel miał kilka dni temu urodziny a pamiętam, że mówił coś o powrocie do domu w okolicy urodzin, ale nie był pewny. Co sądzicie o tej przerwie? Czy ma jakiś sens czekanie? A może to wina tego "kumpla", coś do niego poczuła? Z tego co mi się wydaje to nie mają już chyba kontaktu, ale niczego nie mogę wykluczyć, może on wrócił i bawią się w najlepsze za moimi plecami? Co powinienem waszym zdaniem zrobić zrobić? Przepraszam jeśli się ośmieszyłem tym tematem, ale nie mam dużego doświadczenia z związkami i nie wiem jak sobie radzić z tym wszystkim, tym bardziej gdy tak mnie to przybija... :-)
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-04-25, 18:02   

Skoro daliście sobie tydzień przerwy, to siedź cicho na dupie i poczekaj. Albo idź się napić. Cała ta sytuacja to jedna wielka niewiadoma. A gdybanie Ci nie pomoże, prędzej zaszkodzi. Nic dziwnego, że dziewczyna jest wkurzona na ciebie, skoro miałeś czelność naruszyć jej prywatność. To, że jest twoją dziewczyną, nie oznacza, że nie może mieć kumpli.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-04-25, 18:46   

Daj jej czas. Potem usiądźcie i porozmawiajcie na spokojnie i wszystko sobie wyjaśnijcie. Wyluzuj.
 

Kolarzino  

Stały User


Do³±czy³: 20 Maj 2013

   

Wys³any: 2015-04-25, 20:05   

Osobiście widzę to tak:
- jeśli ktoś zaczyna wypominać Ci coś, inaczej mówiąc ma ból dupy, to często bywa tak, że ma to podstawy u niego w głowie - on coś złego robi, a wypomina to komuś,
- daje Ci czytać fb, a 24/7 klika smsy i na odwrót - jak już wiadomo nie od dzisiaj, nie ma co słuchać tego co mówi dziewczyna, bo często ona sama nie wie co mówi,
- tak jak zauważyłeś, nie ma co się bawić w kontrolowanie, ponieważ jest to jedynie oznaką Twojej zazdrości - ona ma kierownice w rękach, a nie o to chodzi,

Plan jest taki:
Wiem, że uczucia i psychika mogą nie jednego kozaka wykończyć, więc jak ktoś mądry zauważył: "żeby zdobyć kobietę, trzeba także potrafić ją stracić". Zdaje sobie sprawę, że może być to ciężkie dla Ciebie, ale trzeba czasami pocierpieć, żeby później być szczęśliwym. A więc co proponuje?
Ona ma teraz kontrolę nad całą sytuacją, więc musisz być od niej sprytniejszy. Pójść o krok przed nią. Jeśli plan nie zadziała - trudno. Za pewne i tak by marudziła/odeszła, więc przedłużyłbyś czas opadnięcia gilotyny. Odchodząc na chwilę od głównego tematu: wierze, że zdajesz sobie sprawę, że w Waszym związku to Ty bardziej się starasz, na obecną chwilę powiedziałbym, że stosunek procentowy to jakieś 95 - 5 na Twoją (nie)korzyść. Pytanie co zrobić? Trzeba zrobić tak, aby ona zainteresowała się Twoją osobą. Abyś ją przyciągnął do siebie. Inaczej mówiąc, musisz wywołać u niej zainteresowanie Tobą, a to czym można przyciągnąć dziewczynę do siebie, to jest to atrakcyjność u mężczyzny. Nie będę się o tym rozwodził, bo jest o tym sryliard artykułów, książek itp.
Coś między Wami musiało nie zadziałać. Może słabszy moment - można tak strzelać. Odwala takie cyrki, bo Twój magnesik przyciągający ją do Ciebie zaczął tracić moc.
W Twoim przypadku trzeba uruchomić tak zwaną niedostępność. Jeśli miałbyś wybrać kupno Porsche 911 w wersji podstawowej lub Porsche 911 super-hiper-mega-odlot MAX Edition, wersja której produkcja była ograniczona do jedynych 100 takich samochodów, to dlaczego wybrałbyś opcję nr 2? Bo między innymi dlatego, że prawdopodobieństwo, że zobaczysz takich samochód na polskiej drodze jest znikome. Na pierwszego porszaka mógłbyś wziąć teoretycznie z salonu, drugiego jedyny raz podczas jego debiutu, o ile miałbyś w ogóle szansę aby móc go kupić. Mając 1 mln zł na koncie pierwszego masz praktycznie na talerzu, drugiego wręcz odwrotnie. Dodatkowo kosztuje na pewno dużo więcej.
Dlaczego o tym nawijam? Ano dlatego, że kobiety działają podobnie. Nie wezmą 1 ze 100 takich samych szaraczków, tylko wezmą tego który się wyróżni, który będzie dla nich NIEDOSTÊPNY. Bo niedostępność jak już wcześniej pisałem jest w cenie. Jest bardziej wartościowa. Jest to jedna z tych cech u płci męskiej, która jeśli zostanie wyczuta u płci pięknej da Ci +10 do wspomnianej przeze mnie atrakcyjności.
Koniec pierdułek. Przechodzimy do konkretów.

Co powinieneś zrobić? Zmienić swoje podejście.
Jak? Tak aby ją zaskoczyć.
Jak? Pójść o krok przed nią - ona każe Ci na siebie czekać tydzień. To co napiszę będzie Ci ciężko przechodziło przez gardło, lecz jak trzeba to trzeba. Zagraj w pokerowy sposób. Przemyśl na chłodno całą sytuację. Zadzwoń do niej i powiedz jej wprost, że dla Ciebie tydzień, to będzie mało, że chcesz 2/3/4.. 6 tygodni na przemyślenie całej sprawy, bo po spokojnym przemyśleniu sprawy wszystko straciło blask, piękno (nie takimi słowami, ale wiesz o co kaman :-P ). Właściwie, to powiesz jej to samo co usłyszałeś od niej. Jednak za pewne nie spodziewa się tego po Tobie. Dodatkowo dając swój termin to Ty przejmujesz w pewnym sensie kontrolę.
Wiesz, że ta góra lodowa odpływa? Ona albo roztopi się (wcześniej lub później) lub zaryzykujesz radykalną zmianę i góra przetrwa.

Zamiast siedzieć gdzieś w towarzystwie na piwie, to wzięło mnie na eseje. Cóż życie, czasami trzeba coś odmiennego zrobić, więc i Tobie to proponuje. Jakbyś miał jakieś konkret pytania zapraszam na pw.

Powodzenia i trzymaj się w ciężkich momentach. :-)
 

Kolekcjoner93  

Wymiatacz



ImiÄ™: Patryk

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-04-25, 23:44   

Ja bym się po prostu przestał odzywać i poczekał aż sama zatęskni...
 

Bonus7  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 25 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-26, 18:01   

Jimmy FoX napisa³/a:

To, że jest twoją dziewczyną, nie oznacza, że nie może mieć kumpli.


Oczywiście, nie mam nic przeciwko, ale nie wydaje mi się, że z kumplem piszą czego to by oni nie robili gdyby np. trafili do łóżka i tym podobne... no może ja się nie znam :kwasny:

Kolarzino, bardzo fajnie wszystko opisałeś, problem w tym, iż znając tą kobietę, gdy usłyszy z moich ust, że ja chce dłuższej przerwy to po prostu mnie oleje, bo pomyśli, że już nie jest dla mnie najważniejsza i mi na niej nie zależy. To wszystko właśnie przez to, że za bardzo się starałem, miałeś rację pisząc o tym. Może zatem faktycznie czekanie jest lepszym rozwiązaniem, przynajmniej przez 2-3 dni, wtedy sytuacja się w jakiś sposób może rozwinie i łatwiej będzie o decyzję co dalej z tym wszystkim.


Ogólnie wczoraj, po spożyciu niedużej ilości %(nigdy tego nie robię, ale tym razem nie wytrzymałem...) przypadkiem wdałem się w rozmowę z nią. Z tego co się dowiedziałem, to nie tęskni za mną i po raz kolejny mnie prosiła żebym się nie odzywał. Od tego momentu milczę jak grób... :-) Dziękuję za odpowiedzi i słowa otuchy :-)
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-04-26, 18:19   

Bonus7 napisa³/a:

Oczywiście, nie mam nic przeciwko, ale nie wydaje mi się, że z kumplem piszą czego to by oni nie robili gdyby np. trafili do łóżka i tym podobne... no może ja się nie znam

¬le dobrałem słowa: nie oznacza to, że nie może rozmawiać, z kim chce.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

morgan94

Stały User


Do³±czy³: 26 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-04-26, 22:17   

Dla mnie sprawa jest prosta, ma kumpla z którym bajeruje za Tobą nie tęskni, nie chce się z Tobą kontaktować. Im szybciej się ogarniesz tym lepiej na tym wyjdziesz ;)

Mam wrażenie że dziewczynom w związku w przedziale 18-21 lat w pewnym momencie odbija i szukają nowych wrażeń.
Kolarzino, dobra analiza, jedno "ale" trzeba wiedzieć że warto :-)
 

Bonus7  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 25 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-26, 23:25   

Jimmy FoX, oczywiście, ja jej nie będę dobierać znajomych. Problem w tym, że ja kiedyś też miałem bardzo dobrą przyjaciółkę i usłyszałem tylko "albo zerwiesz z nią kontakt albo ja zrywam z Tobą"... a poszło o zazdrość, niesłuszną oczywiście, bo to była po prostu przyjaźń, nic więcej. Czyż to niesprawiedliwe?

morgan94, sugerujesz, że wszelka nadzieja runęła w gruzach? Ogarnąć się? Nie czekać tylko zerwać z nią jak najszybciej? :-(
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-04-26, 23:37   

Bonus7, no to współczuję. Przekaż jej przy najbliższej okazji, że osobie, którą się kocha, nie stawia się ultimatum. Zwłaszcza tak absurdalnego. Jeśli ci na niej zależy - poczekaj. Chciała, byś dał jej czas. Będziesz znał finał całej historii za kilka dni. Ja nie chciałbym być z taką kobietą. Ale miłość wszystko wybacza, więc jeśli obojgu wam na sobie zależy, to ogarnijcie się.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2015-04-27, 08:32   

Jak rozmawiam z przyjaciółką:

tematy poważne: nie wychodzi mi w życiu, problemy sercowe, boli mnie dupa, podoba mi się inna laska... ...etc.

Jak rozmawiam z dziewczyną, która mi się podoba: co lubi, proponuję spotkanie, jej zainteresowania itd. Nic o jej chłopaku itd.

Dlatego kolego, jeśli masz wrażenie, że jest to flirt, to jest to flirt.
Odpuść sobie ją. Niech zatęskni. :)
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

morgan94

Stały User


Do³±czy³: 26 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-04-27, 10:18   

Cytat:

morgan94, sugerujesz, że wszelka nadzieja runęła w gruzach? Ogarnąć się? Nie czekać tylko zerwać z nią jak najszybciej? :-(



Zrób krok w tył i zobacz na swój związek z pozycji osoby trzeciej. Dla mnie dziewczyna szuka przygody i jest Tobą znudzona. Jeżeli chcesz się łudzić i być jej pieskiem to nie rób nic.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-04-27, 11:54   

Kiedy jedna strona prosi o przerwę to zazwyczaj oznacza koniec. Albo przynajmniej bardzo poważną sprawę. Nie wygrzebiecie się z tego tak łatwo szczególnie, że dziewczyna nie wykazuje żadnej inicjatywy i na dodatek jest hipokrytką. Oszczędź sobie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Kolarzino  

Stały User


Do³±czy³: 20 Maj 2013

   

Wys³any: 2015-04-27, 20:17   

morgan94 napisa³/a:

Mam wrażenie że dziewczynom w związku w przedziale 18-21 lat w pewnym momencie odbija i szukają nowych wrażeń.



Myślę, że w wielu, jak nie w większości przypadków to wina studiów - stanu gdzie każdy ma luz i robi po prostu co mu się żywnie podoba. Imprezy i temu podobne sytuację powiązane z "szalonymi" koleżaneczkami, gdzie pojawia się "ona może, to ja nie mogę?" skutkują tym, że dziewczyny robią co robią, zachowują się jak zachowują. Faceci na tym tylko korzystają (zasada jak dają, to brać :-P ).

Autorze, ustalmy, że wojnę masz przegraną - może być tylko lepiej. Gdy zostawisz tak jak jest teraz, to ona w głowie ma zakodowane, że czekasz na nią (i że pewnie odezwiesz się do niej, aby poprosić o rozmowę - cokolwiek), ona ma Cię na smyczy. Gdy znudzi się nową przygodą, to wróci do Ciebie, tylko, że wtedy już Ciebie dla niej nie będzie.
Musisz przemyśleć i powiedzieć jej coś szokującego, lecz na tyle logicznego, abyś z poranionej twarzy ściągnął wojenny kurz i poszedł dalej. Rany się zagoją, lecz kurz (jej przewaga w tej chwili) będzie tylko podrażniał rany. Wypada pomimo sromotnej klęski na koniec zachować się względem siebie prawidłowo.
Jak wyżej napisałem, ustalmy, że przegrałeś, jednak musisz wyjść z twarzą. Nawet podczas porażki. Będę się trzymał tego, co wcześniej pisałem - przemyśl i daj jej swoje ultimatum, pomimo tego, że będzie miało ono o wiele mniejszą wartość. Zrób to tak, abym jako osoba przyglądająca się całej sytuacji, po Twojej odpowiedzi do niej mógł powiedzieć: "przegrał, ale zmądrzał i odpuścił, zebrał przydatną lekcję, następnym razem będzie zdecydowanie lepiej".
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-30, 15:10   

Przerwa = koniec. Kto choć raz się zawaha oznacza, że nie kochał #confirmed
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com