Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-25, 22:56   

destrukcyjna napisa³/a:

Different napisa³/a:

Nie rozumiem w ogóle Twojego problemu? Rzucasz się jak guwno w przeręblu, bo jestem niedojrzały do posiadania zwierzaka w Twoich oczach?


Szkoda mi tego zwierzaka po prostu i tyle.

Different napisa³/a:

gdzie kot jest już w miarę podrośnięty i wytresowany

Może go nauczysz łóżko ścielić. Jak cipca zacznie dostawać w tym pokoju to Ci przynajmniej o porządek zadba :mrgreen:



CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM(widzisz mi to najlepiej nie wychodzi :zalamany: ), jak pisałem spróbuje siostrę 'wyleczyć' kotkiem :] więc nie będzie cierpiał w 4 ścianach.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-04-25, 23:10   

Cytat:

Rzucasz się jak guwno w przeręblu,


haha...

Cytat:

Koleżanka kociara doradziła mi właśnie żeby zaangażować siostrę w przebywanie z kotem, bo ludzie się niby odczulają. Przynajmniej u niej tak ma tata i brat, którzy się odczulili przez kontakt ;]



DO LEKARZA najpierw! Możesz jej zrobić krzywdę!

A Destrukcyjna ma po prostu rację. Kot to zwierzę które jak żadne inne potrzebuje swobody. Jeśli się okaże, że Twoja siostra nie będzie go tolerować, to co zrobisz? Oddasz do schroniska? Wygonisz na zewnątrz? A może wrócisz do swojego świetnego pomysłu więżenia go w pokoju? Każde wyjście jest złe, narażasz siostrę jak i zwierzaka na stres. Odpuść sobie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-25, 23:13   

Były 3-4 koty i siostra znosiła jakoś kontakt, kot się też nie męczył, bo dom wcale mały nie mam, więc jest miejsce ;]
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-04-25, 23:19   

Ten kot ma być po pierwsze nie tylko dla Ciebie a dla wszystkich domowników. Nie może być tak, że komuś uprzykrzy życie. A właściwie to wy jesteście dla kota a nie kot dla was i to wy macie się do kociej natury przystosować. Zróbcie małej testy alergiczne i zapytajcie lekarza czy kontakt z kotem jest dla niej bezpieczny i czy nie sprawi dyskomfortu.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-04-26, 06:27   

Different napisa³/a:

Koleżanka kociara doradziła mi właśnie żeby zaangażować siostrę w przebywanie z kotem, bo ludzie się niby odczulają. Przynajmniej u niej tak ma tata i brat, którzy się odczulili przez kontakt ;]



Nie wszyscy ludzie tak mają. Ostatnio o tym uczuleniu czytałam. Nie sama sierść kota uczula a kocia ślina. Więc kotami odpowiednimi dla alergików są sfinksy i bodajże koty syjamskie. Więc jeśli Ci bardzo na kocie zależy to szukaj takich ras (wtedy być może Twoja siostra z kotem będzie mogła się bawić).
Większość kotów bardzo łatwo przyzwyczaja się do nowych warunków. Jak tylko zobaczą kuwetę to tam paskudzą. Z drapaniem mebli może być problem więc proponuję zakup drapaka dla takiego kota. Może NIE wszystkie koty ale większość lubi kraść jedzenie więc z wchodzeniem na stół pewnie mógłbyś mieć problemy.
Zamiast kocura wzięłabym kotkę na Twoim miejscu. Większość moich kotek była milusińska, natomiast kocur "kochał" mnie tylko wtedy kiedy wracał do domu z dworu i chciał jeść. :mrgreen:
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-26, 18:34   

Different napisa³/a:

JakieÅ› sugestie? Lepiej kocura czy kotkÄ™?


Jedno, jak i drugie posiada własną behawiorystkę.
Kocur, będzie znaczył teren, szczając prostopadle pod ciśnieniem na rzeczy, które uzna za swoją własność. Kotka natomiast, przechodzi sezonową ruję, która co prawda zdarza się raz lub przy dobrych wiatrach dwa razy do roku ale trwają aż do 10 dni, czyli- schadzka kotów z osiedla, darcie mordy przez całe noce, zacięte bójki, gdzie naprawdę kocur może porządnie pokaleczyć samicę, no a w efekcie kocięta, których zapewne nie wychowasz, bo i po co komu 10 kotów w domu. Chyba, że jesteś niemiłosiernie zdesperowany:D

Kot żyje własnym życiem i jest jego panem, Twojego również się stanie. Nie licz na głębsze uczucia z jego strony. Ucieknie jak tylko będzie miał okazję. Chyba, że na prawdę dajesz mu dobre żarcie i będzie mu zwyczajnie żal go tracić.

Warto zapoznać się z typowymi kocimi chorobami, jak choćby koci katar czy poczytać o robalach jakie roznoszą i są szkodliwe, dla nas, ludzi (jedne z nich powodują toksoplazmozę, bardzo niebezpieczną szczególnie dla kobiet w ciąży, więc jak coś planujesz albo Ci po prostu tak wypadnie, nie warto ryzykować, tego już nigdy nie wyleczysz).
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Ostatnio zmieniony przez metalmummy 2015-04-26, 18:40, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-26, 18:36   

No i jeszcze koniecznie kastracja, zarówno kocura czy kotki. Sterylizacja nie ma sensu w takim przypadku, tak samo jak i zastrzyki hormonalne, które działają, dopóki je podajesz.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-27, 20:41   

To z kotami i psami wychodzi na to najwięcej problemów, bo one przenoszą najwięcej zarazków, pies chodzący po podwórku, kot to samo. Nie znam nikogo kto by czyścił łapy swoim pupilom przed wejściem do domu xD


Byłem u koleżanki, oglądać terrarium, bo ma Brachypelma smithi(najlepsze, że nazwała go pimpuś, a pająk dupny ja moja dłoń, no i musiała mieć na niego papiery, bo ten gatunek jest na wymarciu :v) i pytała się czy nie chce czasem pająka, bo jej się tam porozmnażały, ale wpadłem na inny pomysł. Zastanawiałem się nad skorpionem, poczytałem dziś nieco i z tego wychodzi, że najbezpieczniej i najlepiej wziąć euscorpius carpathicus. Czytałem jakie warunki musi posiadać taki pupil, jak go chwytać przy czyszczeniu terrarium. Na razie to tylko taka myśl, ale kto wie. Co prawda go nie pogłaskam, ale brakuje mi istoty żywej w domu jak już wspominałem, ludzie to co innego, siostra i brat jak to rodzeństwo wkurzają, dokuczają - zwłaszcza, że to małe :D

BTW ma ktoś tak egzotyczne zwierzątka w domu? :hyhy: Tak z ciekawości czy ktoś się takimi opiekuje

https://www.youtube.com/watch?v=fF-XFqPdKQs

Spójrzcie sami :D fajne nawet!

utrzymanie nie jest takie drogie, ale na początku z tego co czytałem musiałbym się przyzweyczaić do ich trybu nocnego :P

I niektóre z nich m.in Hadogenes paucidens ma jad słaby porównywalny do mrówki, także nawet w razie mojej nieudolnej zabawy ze skorpionem nie umarłbym :D jest plus
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-04-28, 05:17   

To już lepiej weź sobie Agamę Brodatą. Ponoć jest to bardzo leniwa jaszczurka nazywana "kolczastym pieskiem". Skorpiona nie przytulisz więc i jego obecność dużo radości Ci nie sprawi.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-28, 06:01   

Może ogromniej nie, ale zawsze jakaś uciecha przy karmieniu czy podglądaniu co robi :D
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-28, 08:09   

Zapomnisz go zamknąć, pójdziesz spać z rozdziawioną gębą, to przyjdzie i złoży Ci tam swoje rozkoszne jajeczka i jeszcze zaklei kokonem.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-28, 08:14   

Akurat jeśli chodzi o skorpiony nie posiadają zdolności chodzenia po pionowych ściankach także tego się nawet nie muszę bać, a pająki a i owszem potrafią, bo ogladąłem tego smithiego koleżanki, na początku miałem ciarki, bo pierwszy raz tak z bliska widziałem takiego pajęczaka, a potem już okej. Jest w nich coś niezwykłego zarówno w pająkach jak i skorpionach, te małe oczka :D

Bardziej się obawiam, że gdy będe go karmił to nie zje wszystkiego zapomnę posprzątać resztki np. po karaczanie, który mi się tam rozłoży, będzie pleśń, roztocza i to może mi zabić skorpionka :/
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-05-22, 20:09   

Mam kilka kotków, ale cóż każdy je lubi.
Co prawda na początku skakały nieco po meblach, zwalały kwiatki. Wskakiwały na stoły. Ale teraz wszystko jest pod kontrolą, kwestia wychowania kota. Z kuwetą nigdy nie miały problemów, zresztą chodzą sobie po dworze, całkiem przyjemnie.
Absolutnie wystarcza niekiedy jedno słowo: złaź ze stołu.
Nawet kiedy jestem w innym pomieszczeniu, to słyszę, że gdzieś sobie wskoczył, na krzesło.
Koty są po prosty rozkoszne. Należy jak najwięcej do nich mówić, najlepsze są oczywiście kocury, zawsze wylegują się ze mną w łóżku, kotki są bardziej dumne, i nie są aż takimi pieszczoszkami.

Najlepsze są małe kocurki, więc nie rozumiem po co już dorosły kot. Lubią się bawić, co jest naturalne dość, wszędzie się pchają, wdrapują po spodniach, wskakują do misek z jedzeniem. Chcą bawić się twoimi dłońmi i włosami.
Zupełnie ciężko z nimi zasnąć, nie da się nawet czytać spokojnie, czy wyciągnąć telefonu.
Czasami gryzą ci nos z samego rana. I nie można mieć odkrytej żadnej części ciała.
Należy dawać im jeść, czasami cierpliwe znosić fakt, że nasikają ci na dywan (kiedy są małe) albo na łóżko.
Lubią się przytulać do twarzy, spać na klatce piersiowej, czy głowie. Mój zawsze sypiał mi na głowie. Kładąc łapkę na moim czole.
Och, rozmarzyłam się, muszę mamę namówić na kolejnego kociaka.
http://zapodaj.net/ea16c026f02cf.jpg.html
_________________
W miękkim futrze kota
 

januli

User


Do³±czy³: 03 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-03, 22:01   

Koty są słodkie a zarazem inteligentne :-) Wszystko rozumieją, co do nich się mówi, tak, nawet jak nie słuchają, bo nie chcą ;-) Ja popieram, żeby brać kociaki ze schroniska.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com