Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2015-04-25, 21:50   Ile razy w tygodniu bierzecie kąpiel/przysznic - mycie

Witam. Mam dość intrygujące mnie pytanie - Ile razy w tygodniu się kąpiecie(myjecie)?

Jeśli o mnie chodzi to Jesień-wiosna codziennie wieczorem, a w lato 2 razy(rano i wieczorem).

Pytam, bo słyszałem, że zbyt częste mycie jest niezdrowe, bo mydło, żele pod prysznic, płyny do higieny intymnej, szampony i odżywki 'ścierają', 'niszczą'(częste mycie) naturalną powłokę skóry i bakterię, a ponadto częste mycie może doprowadzić do alergii, bowiem niektóre bakterie nie są szkodliwe, a wręcz przeciwnie pomagają(np. ochrona przed chorobami).

Ile w tym prawdy, ktoś więcej o tym wie :D?

"Częste mycie skraca życie" ?
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-04-25, 22:27   

U mnie na uczelni były serie wykładów o skutkach ubocznych wielu substancji typu: żele, olejki, mydełka, balsamy, kremy, szampony itd. Faktycznie jak się słucha trzy godziny o wywoływanych przez nie zmianach genetycznych to można się przestraszyć. Ale trzeba też zachować rozsądek. Nie mycie się w szybkim czasie przyczyni się do rozwoju grzybów, bakterii, chorób i utraty znajomych. Trzeba zachować we wszystkim umiar i faktycznie nie faszerować się chemią co trzy godziny, ale raz na te 48 to chyba takie minimum jest moim zdaniem.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



Imię: Arek

Wiek: 28

Doczy: 13 Cze 2014

   

Wysany: 2015-04-25, 22:36   

Raz dziennie, w ekstremalnych sytuacjach 2 razy :)
_________________
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2015-04-25, 22:48   

Lady Virgin napisa/a:

U mnie na uczelni były serie wykładów o skutkach ubocznych wielu substancji typu: żele, olejki, mydełka, balsamy, kremy, szampony itd. Faktycznie jak się słucha trzy godziny o wywoływanych przez nie zmianach genetycznych to można się przestraszyć. Ale trzeba też zachować rozsądek. Nie mycie się w szybkim czasie przyczyni się do rozwoju grzybów, bakterii, chorób i utraty znajomych. Trzeba zachować we wszystkim umiar i faktycznie nie faszerować się chemią co trzy godziny, ale raz na te 48 to chyba takie minimum jest moim zdaniem.



No jedyne u mnie tak ręce i twarz jest narażona, bo faktycznie mam nawyk nieświadomy można rzec, że chodzę do łazienki co chwila i myję ręce i buzie, bo mi coś przeszkadza :d
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2015-04-25, 23:16   

Lady Virgin, gdzie to was uczą takich ciekawych rzeczy?

Faktycznie mocne detergenty (tak nazywają się środki myjące w rozmaitych żelach) czy mydła działają mocno wysuszająco na skórę i uszkadzają ją. Dlatego warto po każdym myciu posmarować się jakimś w miarę naturalnym mazidłem. A najlepiej zrezygnować z tych specyfików na rzecz kosmetyków do skóry wrażliwej. Dobrym rozwiązaniem jest mycie się żelem dla dzieciaków, żelem do higieny intymnej albo szarym mydłem. Tym można się myć codziennie bez większych obaw.

Osobiście uważam, że codzienne umycie "strategicznych" punktów ciała, tj. twarz, ząbki, rączki, paszki, dupka i stópki jest absolutnie konieczne. Resztę można sobie odpuścić na 2-3 dni o ile nie mamy większych problemów skórnych i nie pocimy się jak świnie. Czytaj w lecie i po siłce ta zasada nie obowiązuje.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-04-25, 23:22   

Zapraszamy na wydział chemii SGGW :)
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-04-26, 00:25   

Nie rzadziej niż raz* dziennie, nie częściej niż dwa.

*Bywa, że zabaluję i mycie przechodzi na dzień następny. Nie wszystko da się zaplanować.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2015-04-26, 00:42   

Szej-Hulud napisa/a:

zabaluję



Ekhem...

W sobotę, bo w niedzielę trzeba do kościoła.
_________________
#truestory
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



Imię: Agnieszka

Wiek: 29

Doczya: 01 Lis 2014

   

Wysany: 2015-04-26, 06:32   

Krit napisa/a:


W sobotę, bo w niedzielę trzeba do kościoła.



Jakbym teściową słyszała.. :przestraszony:

Codziennie, a w lato wiadomo - częściej, zależnie od potrzeb.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 31

Doczya: 28 Sty 2012

   

Wysany: 2015-04-26, 13:25   

Ja też myję się każdego dnia - latem zdarza się, że częściej, ale to nawet bardziej dla ochłody niż samego oczyszczenia ciała ;) Raz dziennie IMO "styknie".
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2015-04-26, 18:13   

Lady Virgin napisa/a:

SGGW :)


Wczoraj miałam tam inseminację kobyły, było mega. Szczególnie, kiedy trzeba było wyjmować "pączki", no ale ja tam lubię się w gównie babrać:D No i jeszcze inicjowanie prącia tryka- bezcenne!

Czasem jestem tak padnięta, że mycie z wieczora odkładam na rano. Ale raczej raz na dzień, szybki prysznic. Od święta kąpiel z mężem:D
ręce myję bardzo często, dlatego aż się z nich sypie. Jak rysuję to potrafię myć ręce co kilka chwil. ALE co ciekawe, jak pracuję ze zwierzętami, to nie myję tak często. Nie raz zdarzyło mi się zapomnieć i jadłam kanapki brudnymi łapami na praktykach. Jeszcze żyję.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2015-04-26, 19:42   

Pamiętam, że kiedy moja Ola miała może miesiąc to byłam tak nieposkładana w tym wszystkim, że myłam się raz na tydzień! To było okropne brrr kleiłam się od potu, mleka, kupy i siuśków, ale przerastało mnie wtedy wiele rzeczy. Jednak przeżyłam;-) i nikt od kontaktu ze mną nie zachorował. To jednak ekstremalne sytuacje.

Natomiast w normalnych warunkach raz dziennie szybki prysznic rano, mycie rąk po każdej wizycie w WC i pracach kuchennych (tych brudnych jak np. filetowanie czy oberanie ziemniaków) no i podmywanie się wiadomo gdzie też w miarę możliwości jak najczęściej. No i ogólnie jak jestem spocona, ubabrana to nie czekam z myciem, myje też zawsze ręce po zmianie córce pieluchy.
Zęby to wiadomo, codziennie.

W ogóle nie myślę o tym, czy częste mycie w jakiś sposób mi zaszkodzi. Jestem brudna to się myję.

Cytat:

Dlatego warto po każdym myciu posmarować się jakimś w miarę naturalnym mazidłem. A najlepiej zrezygnować z tych specyfików na rzecz kosmetyków do skóry wrażliwej. Dobrym rozwiązaniem jest mycie się żelem dla dzieciaków, żelem do higieny intymnej albo szarym mydłem. Tym można się myć codziennie bez większych obaw.



O, o, dokładnie tak jest u mnie. Zawsze po myciu się jeszcze nakremuję nivea, plus mamy tylko szare mydło lub.....mydlinki dla dzieci :-D
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2015-04-27, 07:05   

Nivea z tego co wiem bardzo wysusza skórę aniżeli pomaga, lepsze chyba są Oliwki dla dzieci albo lepsze kremy :v
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2015-04-27, 07:58   

Different, nie wiem co jest lepsze. Nie spędza mi to snu z powiek. Jak mam w łazience nivea to smaruje nivea. Jak bliżej mam pod ręką oliwke córki smaruje twarz oliwką. Ostatnio mąż kupił sobie krem AA do twarzy to się nim posmarowałam. Ja mam serio poważniejsze problemy.


I na pewno nie będę płacić jak za zboże za magiczny krem z tysiącem olejków. Wolę za to kupić pampersy.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2015-04-27, 09:54   

Different napisa/a:

lepsze chyba są Oliwki dla dzieci


Zatykają pory, ponadto tak uwielbiane przez mamy oliwki zawierają parabeny i są perfumowane. JEDYN¡ godną polecenia oliwką jest oliwka HIPP, z naturalnymi olejkami. Kiedyś hitem było Bambino, teraz i ta firma poleciała po bandzie i znacznie straciła na jakości- jednak kiedy ja byłam mała, była rewelacją.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com