Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-05-03, 10:22   Nowy telefon - doradźcie!

Nowy telefon - doradźcie!
W czerwcu przedłużam umowę z orange. Wraz z nowym telefonem. Nie znam się na tym za bardzo, wiadomo czytałam już sobie w necie o wybranych modelach, porównywałam, z mężem o tym też gadałam, bo on się zna o wiele bardziej niż ja, ale pomyślałam, że nie zaszkodzi zapytać i Was.
Ze względów finansowych w grę wchodzą dwa telefony:
LG G3 S oraz Samsung Galaxy A3.
Jakim jestem użytkownikiem?
Bardzo maÅ‚o wymagajÄ…cym. Nie sÅ‚ucham muzyki przez telefon, mp3 czy cokolwiek innego co wiąże siÄ™ ze sÅ‚uchawkami w uszach :D – denerwuje mnie to i dekoncentruje. LubiÄ™ robić fotki komórkÄ… na potrzeby FB :D. Dużo dzwoniÄ™, dużo SMSujÄ™, fajnie by byÅ‚o, jakby telefon trochÄ™ baterii trzymaÅ‚. Jestem ciapa i czasem mi telefon spadnie, córka mi go wrzuci za łóżko albo ja go wrzucÄ™ na szybko od tak do torebki. Nie wchodzÄ™ za czÄ™sto na Internet z telefonu. Nie używam też wielu aplikacji, tylko to co najpotrzebniejsze plus minus dwie gry, bo nie mam za bardzo czasu by grać na telefonie, tylko w poczekalni u lekarza lub na przystanku autobusowym ;) . Jestem typowa kobietka, wiÄ™c to czy telefon jest Å‚adny jakieÅ› znaczenie dla mnie ma ;) . NienawidzÄ™ jak telefon siÄ™ tnie, jak „mnie nie sÅ‚ucha”, „za dÅ‚ugo myÅ›li”, bo czasem muszÄ™ wysÅ‚ać sms szybko, teraz, już, albo zatelefonować natychmiast a telefon siÄ™ wiesza i wtedy ja mam zamiar powiesić producenta ;D! Dlatego ważne dla mnie, by telefon szybko jarzyÅ‚.
Ogólnie przyznaję się bez bicia, że nigdy nie wykorzystuję chyba nawet 50% możliwości telefonu, jaki posiadam.
Różnica w cenie między LG a Samsungiem 50 zł. Nie majątek, dlatego nie jest to dla mnie jakimś kryterium.

Jeżeli możecie – pomóżcie :) Jaki telefon byÅ›cie wybrali na moim miejscu?

Dzięki wielkie!
P.S.: Wiem, że jest już podobny temat, możecie go scalić, napisałam w osobnym, aby było go lepiej widać :).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-05-03, 11:18   

Ekran: LG ma lepszy ekran, i nie chodzi tu o jego wielkość. LG ma więcej ppi (zagęszczenie pikseli), więc obraz jest ostrzejszy.
Technologia wykonania ekranu: LG ma ekran IPS TFT, czyli dobre kąty widzenia i odwzorowanie kolorów. Samsung ma panel Super Amoled, który potrafi rewelacyjnie odwzorowywać kolory, za to po pewnym czasie diody mogą się wypalać.
Procesor: Obydwa telefony mają praktycznie taki sam procesor, całkiem niezły.
Układ graficzny: Bardzo podobny, choć Samsung ma minimalnie nowszą wersję. Obydwa się sprawdzą.
Ram: Obydwa telefony mają 1gb ramu, powinno wystarczyć.
Flash: Samsung ma aż 16 gb pamięci wbudowanej, LG ma 8 gb. Akurat nie stanowi to problemu bo i tak można dokupić kartę pamięci.
System: Samsung ma fabrycznie zainstalowanego Androida 4.4.4, LG-4.4.2, więc bardzo podobnie.
Aparat: Główny aparat praktycznie taki sam, natomiast Samsung ma bardzo dobrą kamerkę nad ekranem - 5mpx. LG ma tylko 1,3mpx
Jescze pozostaje kwestia że ten Samsung występuje w różnych wersjach, jedna z nich ma 1,5gb ramu i LTE. Także zależy którą wersję Orange oferuje.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-05-03, 11:49   

Weź Samsunga, jeśli jesteś "mało wymagająca" to sprawdzi się lepiej niż LG :)
_________________
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-05-03, 12:14   

Koledzy wyżej już się dość profesjonalnie wypowiedzieli, więc jeśli chodzi o mnie, to powiem tylko, że Samsung jest ładniejszy, choć to rzecz jasna kwestia gustu ;)
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2015-05-03, 12:42   

Ja mam od kilku lat doświadczenie z niższym modelem samsunga - S2. Chwalę sobie jako markę bardzo, bo naprawdę mnie nie zawodzi, a dużo już przy mnie przeżył. Kilka razy przeorał go krakowski bruk, zdarzyło się też mu napić herbaty i nadal jako tako działa ;)
_________________
#truestory
 

Orange Ekspert

User


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-05-04, 19:51   

Z jakiej oferty chcesz skorzystać? Dokonałaś już wyboru?
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-05-04, 21:22   

Cytat:

Z jakiej oferty chcesz skorzystać? Dokonałaś już wyboru?



Orange Ekspert, tak, o czym nie będę pisać na forum ani tu ani w pw, to moja osobista sprawa, poza tym nie jest to tematem mojego postu. Tematem postu jest ocena dwóch telefonów - i proste pytanie, który byś sobie sprawił, który Twoim zdaniem jest lepszy technicznie. To, że wspomniałam o orange to jedynie kwestia wstępu. Lubię przekazywać innym przynajmniej ogólny zarys sytuacji a nie smsowy skrót - ELO ziomki, który fonik jest bardziej hipsterski?

Nawet na forum konsultanci mi spokoju nie dają, boje się otworzyć lodówkę.

Pomijając powyższe dziękuje za Waszą pomoc :-) już wiem co zrobię.
Temat do zamknięcia, jakby co :-) kto chciał, to już odpisał.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

morgan94

Stały User


Do³±czy³: 26 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-05-04, 23:03   

Dopiero wczoraj założyłaś temat i już chcesz zamykać człowiek nie zdąży przeczytać nie mówiąc o wypowiedzeniu się. :-)
Po pierwsze bardzo nie opłacalne jest branie pakietu telefon+ abonament.
Dwa jeżeli chcesz mieć podstawowy telefon, który nie zepsuje przy pierwszym lepszym upadku czy dobrą baterią się to dlaczego wybierasz kolosy z gigantycznymi możliwościami? :-P
Ze swojej strony polecam Ci Samsunga Solid, wiem wiem krzykiem mody to on nie jest ale nie jeden upadek wytrzyma + bateria trzyma chyba z tydzień. Nie ma się co zawiesić bo i dotyku nie ma.
 

katwok

User


Do³±czy³: 05 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-05, 12:15   

Polecam wszelakie Samsungi. W szczególności galaxy s3 neo.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-05-05, 20:03   

Cytat:

Po pierwsze bardzo nie opłacalne jest branie pakietu telefon+ abonament.
Dwa jeżeli chcesz mieć podstawowy telefon, który nie zepsuje przy pierwszym lepszym upadku czy dobrą baterią się to dlaczego wybierasz kolosy z gigantycznymi możliwościami? :-P



Od dwa - moja sprawa, moje pieniądze, ciężko zarobione. Nie powinno Cie to interesować bo to nie temat rozmowy :-P .
Co do pierwszego - to też nie jest temat dyskusji.

Z jednej strony dziwisz sie, że chce zamykać temat ale z drugiej się w nim nie wypowiadasz ;-)

Post Logana128, jest dla mnie osobiście tak wyczerpujący że bardzo dużo mi naswietlił i pomógł w podjęciu decyzji :-) . Oczywiście chętnie wyslucham dalszych rad, ale na temat.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

kraczek2A

User


Do³±czy³: 28 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-05-06, 09:29   

Moim zdaniem Samsung lepiej wygląda wizualnie. Sam też używam , jestem happy ;)
 

Berta999  

User

Beti


ImiÄ™: maja

Wiek: 35

Do³±czy³a: 15 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-15, 16:10   

Orange nie ma fajnych promocji bardzo drogie telefony no a jak już jest tańszy to znowu na bardzo długo trzeba podpisać umowę. Ja bym na twoim miejscu wzięła tylko sam abonament skoro musisz już być w Orange a telefon kupiła osobno. Bardzo fajne mają na goophones na przykład samsungi i w bardzo przystępnej cenie. Z ręką na sercu mogę Ci polecić kilka moich znajomych kupiło i są bardzo zadowoleni, sama również zamierzam dokonać zakupu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com