Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

usiek  

Stały User

The Grandmaster



Imię: Łukasz

Wiek: 31

Doczy: 17 Lip 2014

   

Wysany: 2015-05-03, 00:09   

Moderator...?

Po co dyskutować z fanatykiem jakiejś sekty? To w sumie bardziej monolog z jego strony, nie odnosi się do Waszych postów.
_________________
Let’s play this democracy game, shall we?
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-03, 00:12   

Dobra to co napisałeś brzmi strasznie. Mogę spytać gdzie zdobyłeś wiedzę na temat tej eksterminacji kobiet i tego kiedy rozpocznie się armagedon?

[ Dodano: 2015-05-03, 00:13 ]

usiek napisa/a:

Po co dyskutować z fanatykiem jakiejś sekty?


można z ateistami, hetero, homo czy kobietami w trakcie okresu - można i z fanatykiem :D
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

usiek  

Stały User

The Grandmaster



Imię: Łukasz

Wiek: 31

Doczy: 17 Lip 2014

   

Wysany: 2015-05-03, 00:16   

Lady Virgin napisa/a:

można z ateistami, hetero, homo czy kobietami w trakcie okresu



Z tą czwartą opcją bym polemizował... :D
 

krzysztof1

Stały User


Doczy: 02 Maj 2015

   

Wysany: 2015-05-03, 00:20   

Lady Virgin napisa/a:

Dobra to co napisałeś brzmi strasznie. Mogę spytać gdzie zdobyłeś wiedzę na temat tej eksterminacji kobiet i tego kiedy rozpocznie się armagedon?


Kiedy spojrzysz na Boga, to zobaczysz i poznasz wtedy wszystkie tajemnice naszego istnienia i naszego wszechświata.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-03, 00:24   

Dobra to kolejne pytanie co rozumiesz pod pojęciem "spojrzysz na Boga"?

krzysztof1 napisa/a:

poznasz wtedy wszystkie tajemnice naszego istnienia i naszego wszechświata.


A to nie jest tak, że tylko Bóg wie wszystko, a my jesteśmy zbyt mali aby pojąć jego Boskość?
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

krzysztof1

Stały User


Doczy: 02 Maj 2015

   

Wysany: 2015-05-03, 00:37   

Lady Virgin napisa/a:

Dobra to kolejne pytanie co rozumiesz pod pojęciem "spojrzysz na Boga"?

krzysztof1 napisa/a:

poznasz wtedy wszystkie tajemnice naszego istnienia i naszego wszechświata.


A to nie jest tak, że tylko Bóg wie wszystko, a my jesteśmy zbyt mali aby pojąć jego Boskość?


Spojrzysz to znaczy gdy zobaczysz Boga. Bóg stworzył ludzi, ale dał ludziom wybór, czy wybiorą Jego życie i będą żyli w Raju, czy też wybiorą zło czyli życie w grzechu i będą żyli na Ziemi, to zależy więc od ludzi gdzie chcą żyć.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-03, 00:57   

krzysztof1 napisa/a:

Spojrzysz to znaczy gdy zobaczysz Boga.


No, ale gdzie mam go zobaczyć. Bo wiesz ja rozumiem potrafię dostrzec jego rękę w perpetuum mobile jakim jest świat, w ludziach i pięknym zachodzie słońca po ulewie, która sprawiła że wracam do domu jako zmokła kura. Potrafię poczuć go w sercu itd. ale to wszystko jest bardzo subiektywne.

Więc zapytam jeszcze raz, jak mam zobaczyć Boga?
Chodzi Ci o to, że powinniśmy chodzić do kościoła, czytać pismo święte, modlić się i robić te wszystkie rzeczy, o których mowa jest w przykazaniach? Kochać bliźniego i przez całe życie zbliżać się do Boga?
Czy masz na myśli spojrzenie w jakieś konkretne miejsce, nie wiem ołtarz, tabernakulum, jakąś świątynie? Zobaczyć Boga w sensie zrozumieć go czy naprawdę zobaczyć. Mi przez całe życie wpajano, że nie możliwe jest ani jedno ani drugie.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-05-03, 01:32   

Lady Virgin napisa/a:

Mi przez całe życie wpajano, że nie możliwe jest ani jedno ani drugie.


A Hiob to niby kogo zobaczył? :-)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

krzysztof1

Stały User


Doczy: 02 Maj 2015

   

Wysany: 2015-05-03, 12:36   

Lady Virgin napisa/a:

krzysztof1 napisa/a:

Spojrzysz to znaczy gdy zobaczysz Boga.


No, ale gdzie mam go zobaczyć. Bo wiesz ja rozumiem potrafię dostrzec jego rękę w perpetuum mobile jakim jest świat, w ludziach i pięknym zachodzie słońca po ulewie, która sprawiła że wracam do domu jako zmokła kura. Potrafię poczuć go w sercu itd. ale to wszystko jest bardzo subiektywne.

Więc zapytam jeszcze raz, jak mam zobaczyć Boga?
Chodzi Ci o to, że powinniśmy chodzić do kościoła, czytać pismo święte, modlić się i robić te wszystkie rzeczy, o których mowa jest w przykazaniach? Kochać bliźniego i przez całe życie zbliżać się do Boga?
Czy masz na myśli spojrzenie w jakieś konkretne miejsce, nie wiem ołtarz, tabernakulum, jakąś świątynie? Zobaczyć Boga w sensie zrozumieć go czy naprawdę zobaczyć. Mi przez całe życie wpajano, że nie możliwe jest ani jedno ani drugie.


Ja ci napisałem po prostu, że kiedy spojrzałem na Boga, to wtedy zobaczyłem i poznałem tajemnice naszego wszechświata i naszego istnienia. Boga na Ziemi można zobaczyć przeważnie tylko czuciowo, albo duchowo, dlatego też niektórzy ludzie mają później powołania, tylko nieliczni zaś mogli zobaczyć prawdziwą postać Boga np; jeszcze pierwsi ludzie stworzeni przez Boga, albo ludzie którzy żyli w czasach Jezusa, bo kiedy Jezus zmartwychwstał, to nie był On już wtedy postacią z Ziemi, ale był On już wtedy postacią z Edenu Raju Królestwa Bożego.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-03, 15:33   

Szej-Hulud napisa/a:

A Hiob to niby kogo zobaczył?


No chyba, że w taki sposób
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-05-04, 01:58   

Lady Virgin napisa/a:

No chyba, że w taki sposób


Niby "jaki"? Wprost jest napisane, że ujrzał oczyma Boga.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-04, 03:06   

Szej-Hulud napisa/a:

Niby "jaki"?


Fantastyczny :-P
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2015-05-05, 19:26   

Szej-Hulud napisa/a:

że Bóg stworzył cokolwiek doskonałym, kę?


Rozwieje Twoje wątpliwości. Odpowiednim tokiem rozumowania można dojść do takiego wniosku.
Według tradycji chrześcijańskiej bóg stworzył wszystko doskonałym, jednak należy inaczej pojąć doskonałość. Oczywiste, że byty stworzone przez Boga, nie mogą być tak doskonałe jak sam Absolut. To stawiałoby na równi świat stworzony z Bogiem, a to, co jest pochodne od Boga musi być mniej doskonałe od niego, co nie oznacza, że nie jest doskonałe. Jest własnie najdoskonalsze przez jego akt stwórczy.
Doskonałość rzeczy objawia się w ich pięknie.Wartość transcendentalna jaką jest piękno przysługuje każdemu bytowi. Piękno nie posiada statusu samoistniejącego bytu, co więcej przez fakt, że zastany byt wiąże nasz intelekt oraz wolę, odkrywamy doskonałość istniejących rzeczy.
Przyjmując istnienie Boga, mamy solidne podstawy do twierdzenia, że pewne składniki bytu istnieją obiektywnie, to treść bytu, którą odkrywamy przy momencie konstytuującym sam byt. Koncepcja Boga oraz realistyczna interpretacja rzeczywistości jaką przyjmuje chrześcijaństwo, jest zgodne z tym, że wszelkie byty charakteryzuje pochodność oraz racjonalność, co równoznaczne jest ich doskonałości.
Co prawda możesz na to odpowiedzieć, że niektóre byty nie są doskonałe, powiedzmy brakuje im czegoś. Jednak takie cechy bytu jak harmonia, kompletność, jasność, są tylko kategoriami estetycznymi.
Poza tym w tworzeniu każdego bytu przez stwórce ma on uprzedni, doskonały plan. To znaczy powiedzielibyśmy sobie, że niepełnosprawne dziecko nie jest bytem doskonałym, jednak realizuje przez swoje bytowanie doskonałość, postrzegane jako akty miłości, które ostatecznie mają doprowadzić nas do samego dobra jakim jest Bóg.

Voila!
_________________
W miękkim futrze kota
 

natka_122

User


Doczy: 06 Maj 2015

   

Wysany: 2015-05-06, 16:39   

Masz racje, tak właśnie to może wyglądać bo swiat nie idzie ku dobru ale jest coraz wiecej zła i nie chce mysleć że szatan może wielu ludzi wziąć na swoją strone, bo czai sie na kazdym kroku i wie jak zamieszac człowiekowi w głowie. Piszesz w ciekawy sposób bo powiem Ci ze ludzie są rózni z róznymi pogladami. Wielu jest zagubionych i trzeba ich sprowadzić na właściwa droge. Nie patrzmy obojetnie jak ten swiat się wyniszcza tylko zareagujmy. Mamy przecież rozum i wolną wole mozemy miec wpływ na wiele rzeczy ale albo nie chcemy się mieszać albo boimy sie opinii innych,ze nas np wysmieją. Zamykamy sie w swoim swiecie i tak zyjemy a nie powinno tak być. musimy zacząć zauwazac innych, Bog kocha wszystkich ludzi nawet tych grzeszników, dlatego my nie osądzajmy tylko próbujmy coś z tym złem zrobić, mysle ze poruszymy tu ciekawe tematy, jestem nowa bo dopiero dzis sie zarejstrowalam, ale chce poznac inne osoby i pomóc im bo niektórzy na prawde potrzebują takiego wsparcia nawet przez zwykłe pisanie, bo chodź to zwykle pisanie to duzo daje , pozdrawiam :-) :-) :-) :-)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2015-05-06, 18:17   

Pieklicie się że gość pisze głupoty i śmieci, a sami śmiecicie odpisując na to i rozpoczynając dyskusję. Nie mam podstaw do usuwania tematów w których toczy się dyskusja, póki ta dyskusja nie łamie regulaminu.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com