Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Revata

User


Doł±czył: 16 Wrz 2012

   

Wysłany: 2015-05-04, 14:15   zwrot kosztĂłw sÄ…dowych - ponaglenie

Witam,

Pod koniec lutego zakończyła się sprawa (wyrok prawomocny) o znieważenie, którą wniosłam ja. Zakończyła się pomyślnie lecz do rzeczy. Oskarżony ma zapłacić pieniążki na koszt państwa i mi ma oddać za koszty sądowe czyli 300zł. Wyrok jak już wspomniałam jest prawomocny, pismo na pewno też już dostał, bo od lutego minęło trochę czasu. Moje pytanie do Państwa brzmi: Czy mogę jakoś ponaglić oskarżonego aby wypłacic mi pieniądze powiedzmy w ciągu 7 dni? Jeśli tak to co muszę zrobić? Jestem w ciezkiej sytuacji, bo nie pracuję od 2 tygodni a muszę w tym miesiącu zapłacić czesne za studia. Proszę o odpowiedz. Dziekuje
 

$karbĂłwka  

VIP

NajwyĹĽszy Autorytet



Doł±czył: 08 PaĽ 2013

   

Wysłany: 2015-05-04, 15:19   

Revata napisał/a:

Czy mogę jakoś ponaglić oskarżonego aby wypłacic mi pieniądze powiedzmy w ciągu 7 dni?


Tak, jak to nie poskutkuje, to zostaje komornik, ale za to trzeba zapłacić - max do 100zł - więc kiepski interes.
 

kraczek2A

User


Doł±czył: 28 Kwi 2015

   

Wysłany: 2015-05-06, 07:49   

tez uwazam, ze ponaglenie listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru to dobry pomysl.
dobrze zrobic pismo ze wzywasz gościa do niezwlocznego zwrotu naleznosci w terminie 7 dni, podajesz swoje konto i dane do przelewu. na koniec informujesz, ze jak tego nie zrobi, to zglaszasz sprawe do komornika i koles zostanie obciazony nie tlko kosztami sądowymi, ale i odsetkami i kosztami komorniczymi.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com