Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-05-05, 19:51   

Lady Virgin napisa/a:

No i co w związku z tym?


¯e jak się chce kogoś upomnieć, to nie trzeba czekać w nieskończoność?

Lady Virgin napisa/a:

i od razu odechciewa mi się dalszej dyskusji.


Przykro mi, ale zachowujesz się jak Korwin mówiący, że Hitler nie wiedział o holokauście.

Lady Virgin napisa/a:

kościół jako instytucja nie jest idealna, ale nie można mówić, że coś w całości jest złe na podstawie kilku wybrakowanych jednostek.


Kilku?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-05, 20:14   

Czyli nie zrozumiales nic z tego co powiedzialam. Albo nie chciałeś zrozumiec. Zachowujesz sie teraz trochę jak ten ksiądz. Jak ktoś wyznaje inne wartości, albo nie zgadza sie z Tobą to w Twoich oczach jest idiotą.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-05-05, 20:28   

Lady Virgin napisa/a:

Czyli nie zrozumiales nic z tego co powiedzialam. Albo nie chciałeś zrozumiec. Zachowujesz sie teraz trochę jak ten ksiądz. Jak ktoś wyznaje inne wartości, albo nie zgadza sie z Tobą to w Twoich oczach jest idiotą.


To Ty nie rozumiesz. Nie można bronić kogoś tylko dlatego, że wyznaje te same wartości, co Ty. A właśnie do tego sprowadza się jakakolwiek obrona księdza Oko i jemu podobnych. Jest świetnie wykształcony (dr hab., profesor nadzwyczajny), ma dostęp do wiedzy naukowej, a (mimo to) w cyniczny sposób posługuje się fałszem.
O Bonieckim wspomniałem, bo to świetny przykład, że Kościół hierarchiczny reaguje nadzwyczaj szybko, jeśli tylko chce. Widać głoszenie, że homoseksualiści to podludzie, jest Kościołowi na rękę.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-05, 21:01   

Zawsze znajdzie sie ktoś kto nie jest godnym reprezentantem i jedzie na kontrowersji. ¯aden problem znaleźć taką osobę i na jej przykładzie negatywnie ocenić całość. To jest tak samo jak z czytaniem Pisma ¦więtego na wyrywki, trudno odnaleźć w ten sposób prawdę. Nie bronię księdza Oko, nic nie wiem o tym człowieku, pierwszy raz uslyszalam o nim od Ciebie, więc wybacz, ale nie mam zdania w tym temacie, a moje odpowiedzi są zdawkowe.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Planta  

Stały User



Imię: Ewa

Wiek: 26

Doczya: 04 Wrz 2012

   

Wysany: 2015-05-05, 21:53   

Widzę, że zapomniano tu o jednej podstawowej rzeczy. Kościół to nie księża, kuria, episkopat, papież. Kościół to nie budynek, ornat, ołtarz. Kościół to LUDZIE. To ludzie tylko i wyłącznie, których prowadzi Jezus Chrystus. Ludzie, czyli nie ważne czy ksiądz, czy robotnik, czy polityk czy kucharz czy ktokolwiek. W Kościele liczy się serce.
Ponadto nad katechizmem Kościoła nie pracuje 3 księzy biskupów, podrzędnych kapłanów co nie potrafią odpowiednio wyrazić esencji swojej wiary. Nad nim pracują SZTABY wykwalifikowanych znawców pisma, języków, historii itd. z różnych stron swiata. Pracują nad nim nie tylko księża, ale też przecież profesorowie, eksperci nie koniecznie związani z samą instytucją Kościoła.
Jeżeli wierzysz w Boga, chcesz iść z nim przez życie to tworzysz Kościół. Skoro tworzysz Kościół to jesteś nim, czyli co? Chcesz żyć przeciwko sobie? Można, owszem. Ale po co?
Przecież sami mówicie jak trudno jest dobrze interpretować Pismo, w szczególnosci Stary Testament. Naprawdę chcecie to robić na własną rękę? Wiadomo, nie trzeba być ślepą owcą, która bezmyślnie idzie w przepaść. Trzeba starać się zrozumieć nauki Kościoła w oparciu o Pismo, ale warto, naprwdę warto jest zaufać Kościołowi, który niestety jest tak źle obecnie postrzegany i źle przedstawiany, a przeciez w rzeczywistości jest jedyną drogą do poznania i zrozumienia biblijnego przekazu.
Jest tyle szumu dookoła homoseksualizmu, aborcji, pedofilii. Trzeba o tym mówić, nie ma wątpliwości, ale to sa tylko elementy tego o czym Kościół naucza. ELEMENTY. Tyle pięknych nauk omija wielu ludzi, którzy po prostu nie próbują zrozumiec stanowiska Kościoła, bo "Seks dopiero po ślubie? To głupie, to nudne, tyle czekac, po co?" Ale może jakby sie zastanowić nad zaletami, nad ideą, nad konsekwencjami to nie wyda się to takie bezsensu.
Tyle mądrości. Tyle miłosci. Dlaczego nie widzicie?
_________________
'Dokąd tak biegniesz? Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz'EWR
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2015-05-05, 22:04   

Cytat:

Kilku?



No wiesz, nie licz , że jakiekolwiek media będą codziennie pokazywać super księdza albo super zakonnice, z pasją, prawdziwym powołaniem itp. Od biedy raz na jakiś czas można taką osobę w TV czy necie pokazać, ale że to nudne to lepiej pokazywać tych, którzy pobłądzili. Nawet ja po tygodniu oglądania TV mam wrażenie, że na świecie nie ma ani jednego księdza nie-pedofila i aż dziw, że do mnie się żaden nie dobierał (jako dziecko służyłam w DM).
Pewna siostra zakonna powiedziała mi kiedyś ze smutkiem że często tak jest - jak coś się uda fajnego, jakaś akcja to wspomną w mediach, że siostra x zorganizowała zbiórkę żywności dla dzieci. Ale jakby ta sama siostra coś przeskrobała to od razu by było, że cały zakon jest godny potępienia.
Nie ma co wierzyć mediom.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2015-05-05, 22:31   

Ale zdajecie sobie sprawę że ta dyskusja nic nie wniesie, ponieważ autorka JEST wierząca? O dogmatach wiary mniej lub bardziej sensownych są inne tematy.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2015-05-06, 00:28   

Lady Virgin napisa/a:

Nie bronię księdza Oko



Ale potępić to też nie łaska? :)
_________________
#truestory
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-06, 01:41   

Cytat:

Ale potępić to też nie łaska? :)

A dlaczego miałaby potępić człowieka, którego nie znam?
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2015-05-06, 20:59   

Lady Virgin napisa/a:

A dlaczego miałaby potępić człowieka, którego nie znam?



Ja nie potrzebuję znać (no weźmy jakiegoś znanego i ewidentnie kur***skiego geja) Kroloppa, żeby go potępiać.
_________________
#truestory
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-07, 06:00   

Cytat:

ewidentnie kur*** geja

który nie chwaląc sie przekazuje połowę swoich dochodów na rzecz dzieci z wodogłowiem, albo jest jedyną osobą, która pamięta i opiekuje sie chorą matką.
Ocenianie drugiego człowieka jest bardzo ryzykowne. Zresztą potępić można zachowanie, nie człowieka.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2015-05-07, 17:14   

Lady Virgin napisa/a:

który nie chwaląc sie przekazuje



Nic nie przekazuje, bo nie żyje xDD

Lady Virgin napisa/a:

Ocenianie drugiego człowieka jest bardzo ryzykowne. Zresztą potępić można zachowanie, nie człowieka.



Ale nie bawmy się w rżnięcie głupa. Nikt nie ma żalu do jakiegoś Oka za to, że jest Okiem tylko za to, że popełnia całą stertę niegodziwości i stoi za nim grupa purpuratów, która mu na to pozwala. No na litość boską - nie bawmy się subtelności, które przysłaniają sedno sprawy, bo przecież wszyscy wiemy, o co chodzi. Za konkretnymi zachowaniami idą konkretni ludzie.
_________________
#truestory
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-07, 18:05   

Krit napisa/a:

Ale nie bawmy się w rżnięcie głupa. Nikt nie ma żalu do jakiegoś Oka za to, że jest Okiem tylko za to, że popełnia całą stertę niegodziwości i stoi za nim grupa purpuratów, która mu na to pozwala. No na litość boską - nie bawmy się subtelności, które przysłaniają sedno sprawy, bo przecież wszyscy wiemy, o co chodzi. Za konkretnymi zachowaniami idą konkretni ludzie.


No i spoko, tylko co to ma do tematu?
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2015-05-07, 18:20   

Lady Virgin napisa/a:

No i spoko, tylko co to ma do tematu?



No nie wiem. Padł ten offtop, to pociągnąłem ^^
_________________
#truestory
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2015-05-08, 07:47   

Co to za brednie? Lady virgin wypisuje.
Potępić można zachowanie, nie człowieka?
Zwariowałaś?
Uzasadnij to jakoś chociaż
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com