Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Doł±czyła: 17 Lut 2015

   

Wysłany: 2015-05-05, 11:33   LÄ™k przed rozmowami telefonicznymi

Mam problem z przeprowadzaniem jakiś ważnych rozmów telefonicznych. Zawsze się stresuję, serce szybki mi bije, boję się, że nie będę wiedziała co powiedzieć, albo powiem coś głupiego itp. Jak już przeprowadzam taką rozmowę, zawsze mam drżący głos i ciągle myślę o stresie. Być może to wszystko głupio brzmi, ale tak jest :/

Moje pytanie brzmi, jak sobie z tym poradzić ? Czy to już jest fobia ?
MoĹĽe ktoĹ› z was teĹĽ tak ma, albo ktoĹ› z waszego otoczenia.Czekam na wasze odpowiedzi :)
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

CherryMoon  

User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 24

Doł±czyła: 05 Maj 2015

   

Wysłany: 2015-05-05, 11:58   

Też tak mam. Czuję nieokreślony lęk, takie dziwne uczucie w klatce piersiowej, mam nieregularny oddech, drżą mi ręce i kolana, czasem nie mogę wydusić głosu. Mam pytanie- czy dzieje ci się tak tylko w przypadku rozmów telefonicznych? Czy jeszcze w jakichś innych sytuacjach? Ja często mam takie stany lękowe, czasem zupełnie bez powodu a czasami w określonych sytuacjach- gdy mam iść do lekarza, prezentowac coś przed klasą lub sama iśc w miejsce pełne ludzi.
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Doł±czyła: 17 Lut 2015

   

Wysłany: 2015-05-05, 13:16   

CherryMoon, dokładnie tak samo. I nie tylko w tym jednym przypadku. Kiedy właśnie mam iść do lekarza - tak samo, mam jakiś lęk, chociaż wiem jak wszystko będzie przebiegało itd. W klasie to już zupełnie jestem zestresowana, nie potrafię wyjść na środek i coś powiedzieć, zgłosić się. Taki głupi lęk :/
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Doł±czyła: 04 PaĽ 2009

   

Wysłany: 2015-05-05, 14:35   

Ja też tak kiedyś miałam, teraz totalnie mi zwisa co pomyśli sobie rozmówca, to chyba klucz do sukcesu,jeżeli to jednorazowa rozmowa to nie ma co się spinać. Najgorzej to zrezygnować z telefonowania przez stres, trzeba iść za ciosem.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Dio_1968

User


Doł±czył: 26 Kwi 2015

   

Wysłany: 2015-05-05, 22:02   

Mam to samo. Mam nawet problem z zamawianiem pizzy. Jak gdzieś dzwonię to mam ochotę rzucić telefonem jak najdalej ode mnie :')
 

CherryMoon  

User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 24

Doł±czyła: 05 Maj 2015

   

Wysłany: 2015-05-05, 22:17   

Czasem mam takie stany, że z powodu nieuzasadnionego lęku odwołuję spotkania z przyjaciółmi, wyjazdy itp. To potrafi uprzykrzyć życie, choć mi przychodzi "falami" Czasem jest normalnie, a czasem mam ochotę zwinąć się w kłębek pod kołdrą i odciąć się od całego świata. W ogóle podobno mam depresję, ale u psychiatry nie byłam :p bylam u psychologa, ale pani stwierdziła, że to wywołane "tragicznym przeżyciem i zmianami w dotychczasowym życiu". Szczerze w to wątpię.
 

Planta  

Stały User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 26

Doł±czyła: 04 Wrz 2012

   

Wysłany: 2015-05-05, 23:00   

Polecam zacząć rozmawiać w kolejkach w sklepie, u lekarza, z obcymi nieznanymi ludźmi, tak zagadywać, wiesz o co chodzi. Wiem, ze to głupio brzmi, ale nie jest głupie serio :) Wydaje mi się, że po prostu trzeba poznać ludzi (w sensie specyfikę gatunku), żeby zrozumieć jak bardzo wszystko jest różnorodne i jakim głupstwem jest przejmowanie się każdą rozmową.
A moĹĽe to tez kwestia samooceny, nie sÄ…dzisz? Pracuj nad tym rĂłwnieĹĽ :)
_________________
'DokÄ…d tak biegniesz? PrzecieĹĽ wiesz, ĹĽe przed sobÄ… nie uciekniesz'EWR
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Doł±czyła: 17 Lut 2015

   

Wysłany: 2015-05-06, 08:09   

Planta, no właśnie, samoocena. Lepiej mi już czasami porozmawiać w cztery oczy, niż przez telefon, to trochę dziwne :/
Dio_1968, ja teĹĽ, rzadko kiedy to ja coĹ› zamawiam przez tel., zawsze kogoĹ› proszÄ™ xD
CherryMoon, ja też przechodę to "falami". Coś głupiego sama sobie wymyślę i koniec, ciężko mi zapomnieć o tym.
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com