Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

unitra  

User


Do³±czy³a: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-06, 20:30   maturalny problem

Pisałam dzisiaj maturę z j. angielskiego, ogólem matura łatwa, ale to czego dowiedziałam się po niej bardzo mnie zmartwiło - mianowicie po rozmowie z kolega okazało się, że pewną cześc testu mam tak samo wykonaną jak on (dokładniej jedno zadanie zamknięte), na moją niekorzyść jest to, że po sprawdzeniu klucza ja mam źle wykonane zadanie on dobrze a co gorsza on siedział przede mną, nikt od nikogo nie sciągał (choć nie mam pewności 100% że on mi nie zajrzał), ale teraz jestem zdołowana i smutna bo naszły mnie obawy, że przez to egzamin może zostać unieważniony bo przecież to ewidentnie wygląda na ściąganie :( Powiedzcie - czy przez taki incydent mogę pisać maturę za rok? Czy może to zostać uznane jako praca niesamodzielna czy coś? Uczyłam sie do tego egzaminu cały rok, mam duże szanse na zdanie go a nawet dobry wynik, nie wyobrażam sobie powtórki za 365 dni, mam mega dół przez to :-( Proszę powiedzcie, jak to wygląda w praktyce i jakie są szanse na pomyślne zakonczenie sprawy :zalamany:
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-05-06, 20:41   

Wydaje mi się, że nie masz się czym martwić, zadania zamknięte takie juz są, że można je podobnie rozwiązać. Poza tym on ma jak twierdzisz dobrze Ty gorzej czyli jest inaczej. Będzie widać, że każdy pracował sam.

Nie martw siÄ™ na zapas, serio.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

unitra  

User


Do³±czy³a: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-06, 20:59   

cappuccino, niby tak, ale niestety to nie takie proste - zadanie które mamy tak samo tyczyło się rozumienia ze słuchu i wpisania odpowiednio w kratki a/b/c/d niestety ale z rozmowy z tym kolegą wynika, że mamy tak samo tj. w tej samej kolejności (podejrzewam, że jednak ściągał ode mnie), i o ile jedno, no może dwa oddzielne zadania z tak samo zaznaczoną odpowiedzą nie wywołałyby podejrzeń, tak jedno ze słuchu z taką samą kolejnościa odpowiedzi, powoduje że mam bardzo poważne i uzasadnione obawy co do nie wywołania podejrzeń i unieważnienia. Może znacie takie sytuacje z autopsji? Jest czym się przejmować?
 

aragorn  

Wymiatacz


Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-05-06, 21:14   

Jakby mieli unieważnić mature tobie to unieważniliby tym samym całej sali - takie procedury - nie będzie im się chciało, to po pierwsze. Po drugie kto, sprawdzający maturę, będzie się doszukiwał gdzie siedziałeś i kto siedział przed tobą? Ja bym się nie martwił. Gorzej jakbyście całą pracę mieli identyczną
 

unitra  

User


Do³±czy³a: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-06, 21:27   

tylko ze sytuacja przedstawia sie tak ze. moje odpowiedzi z tego jedynego zadania okazaly byc sie blednymi odpowiedziami dla mojego arkuszu a dla niego prawidlowymi i wyglada to tak jak gdybym przepisala je od niego sama lub kogos innego, choc tak naprawde wcale tak nie bylo :/
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-05-06, 21:50   

Skoro wiesz lepiej, po co siÄ™ pytasz nas o zdanie :-P ?
Za bardzo się nakręcasz i przez to nie myślisz logicznie. Tak jakbyś czekała na potwierdzenie swoich obaw - tak, masz nieważną maturę, musisz zdawać za rok! *

Po pierwsze, nawet nie jestem pewna czy pytania zamknięte sprawdza człowiek. O ile mi wiadomo maszyna.
Po drugie jeszcze z 10 osób może mieć takie same odpowiedzi jak Ty niezależnie od grupy i miejsca siedzenia. Bo np.strzelali.
Po trzecie ten kolega może nie do końca pamiętać co sam napisał.

Nakrecasz się, zupełnie niepotrzebnie, teraz skup się na pozostałych egzaminach.



*swoją drogą to nie tragedia. To nawet nie jest ćwierć tragedii. Trochę dystansu.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

unitra  

User


Do³±czy³a: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-06, 23:16   

dokladnie masz racje, tylko nie wiem jak to dziala w zadaniach zamknietych, bo w przypadku zadan otwartych poplenienie tego samego bledu przez jedenascie osob moze budzic podejrzenia i skutkowac uniewaznieniem matury, tyle sie tego naczytalam na necie ze troche mnie to wszystko przeraza :zalamany:
 

~CH~  

Stały User


Wiek: 28

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-05-07, 00:30   

Gdybym wierzył we wszystko co piszą w necie to zdiagnozowalbym sobie raka i kilka innych swinstw.

Ten problem jest śmieszny. Daj temu spokoj, idz na piwo w trakcie przerwy miedzy maturami i wyluzuj
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-05-07, 06:58   

Lol, czy ja dobrze rozumiem? Martwisz się że macie tę samą kolejność odpowiedzi w tym samym zadaniu? Może mieliście ten sam zestaw i oboje zaznaczyliście dobre odpowiedzi, a on Ci tylko zakręcił w głowie bo mu się coś pomyliło. A nawet jeśli któreś z was uwaliło bo mieliście inne zestawy, to nie wiem czy wiesz, ale i tak wasze prace prawdopodobnie trafią do innych egzaminatorów. Gwarantuję Ci, że 90% maturzystów ma taką sytuację jak Ty, że im się odpowiedzi na zamknięte powtarzają, bo wersje arkuszy są zawsze tylko 2. Połowa sali może mieć takie odpowiedzi jak wy! Ja naprawdę nie rozumiem skąd w Tobie takie przerażenie, widać że nie masz pojęcia nawet jaki egzamin piszesz. To wcale nie wygląda na ściąganie i nie wiem czemu tak twierdzisz. Poza tym jak Ty to sobie wyobrażasz? Mieliby unieważniać egzaminy z takich powodów? ¦miech na sali! Oni nie będą mieć pojęcia kto koło kogo siedział!
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

unitra  

User


Do³±czy³a: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-07, 10:52   

prace z jednej z jednej szkoly z danego przedmiotu trafiaja do tego samego egzaminatora. ponad to w liscie podawanej prawdoposobnie do OKE wpisywane sa nr lawek..
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-05-07, 11:47   

unitra, troszeczke zaczynasz marudzić. Staram się mieć dużo cierpliwości, bo sama byłam kiedyś panikara (do dziś trochę jestem :-P ) ale zaraz Ci napisze : tak, masz 0 punktowy,nie zdałaś, czas kupić żyletki.

Kochana, spokojnie i luz. Bo jeszcze przez te nerwy zawalisz inne egzaminy. Niepotrzebne nerwy.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

unitra  

User


Do³±czy³a: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-07, 11:53   

ok to w takim razie dzieki wszystkim za odpowiedzi ;)
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-09, 22:11   

Wątpliwe, jednak trzeba pamiętać, że są różne wersje testów, tak więc i klucze są różne.
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com