Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 09:34   Prosty tort :)

Zbliżają się urodziny mojej mamy :) Chciałabym zrobić jej miłą niespodziankę i przygotować przyjęcie :) W sumie wszystko już zaplanowałam, ale nie mam pomysłu na tort :) Zależy mi na czymś w miarę prostym, bo raczej kulinaria, wypieki nie są moją mocną stroną :-x Prosty, ale smaczny :)
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2015-05-30, 09:49   

Może spróbuj zrobić Balck Forrest. To znaczy tort Szwarcwaldzki. Fakt, troszkę przy nim schodzi, ale efekt jest warty zachodu.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 11:40   

Olek_CK napisa³/a:

Może spróbuj zrobić Balck Forrest. To znaczy tort Szwarcwaldzki. Fakt, troszkę przy nim schodzi, ale efekt jest warty zachodu.

A czy mogłabym prosić, o jakiś sprawdzony przepis na to cudo? :)
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-05-30, 14:16   

nawet nie porywaj się na to wyżej.
biszkopt nasączony nalewką, przełożony masą maślaną. możesz dodatkowo pokombinować z barwnikami spożywczymi i starczy.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-05-30, 14:29   

A może po prostu biszkopt z galaretką, musem galaretkowym i owocami czy tam posypane czekoladą? Nie ma opcji, że nie wyjdzie, a jeśli nie czujesz się pewnie w pieczeniu biszkopta, to nawet możesz kupić i będzie dobre.

http://www.domowe-wypieki...na-ciasto-shrek ---> tak przykładowo. Robiłam raz i był całkiem udany - a nie jestem jakimś specjalnym talentem w kwestii wypieków.
_________________
meow
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-05-30, 15:45   

Ja mogę polecić ci tort, który robiłam na podstawie przepisu z tej strony: http://arabeskawaniliowa....tana-i-nutella/
Był to pierwszy tort w moim życiu i na prawdę nieźle wyglądał i wyśmienicie smakował. Mimo tego, że opiera się na masie czekoladowej i śmietanowej nie jest za słodki. Jego zrobienie nie zajmuje też tak wiele czasu jak np. torty z galaretką, która muszi jeszcze zastygnąć.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-05-30, 15:48   

Najprostszy tort to biszkopt nasączony wodą z cytryną, przekładany masą jogurtową z galaretką, albo śmietankową z galaretką z brzoskwiniami, albo dżemem porzeczkowym.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Magda352  

User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 22

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 16:12   

A może tort malinowy ? Jest bardzo prosty w wykonaniu, a smakuje naprawdę pysznie :-D .
http://kotlet.tv/tort-z-malinami/
 

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 17:37   

karokrakow napisa³/a:

Ja mogę polecić ci tort, który robiłam na podstawie przepisu z tej strony: http://arabeskawaniliowa....tana-i-nutella/
Był to pierwszy tort w moim życiu i na prawdę nieźle wyglądał i wyśmienicie smakował. Mimo tego, że opiera się na masie czekoladowej i śmietanowej nie jest za słodki. Jego zrobienie nie zajmuje też tak wiele czasu jak np. torty z galaretką, która muszi jeszcze zastygnąć.

Bardzo dziękuje za odpowiedź :) Możliwe, że skorzystam z przepisu :) Wydaje się nawet prosty, a wygląda przepysznie :D

[ Dodano: 2015-05-30, 18:38 ]

Magda352 napisa³/a:

A może tort malinowy ? Jest bardzo prosty w wykonaniu, a smakuje naprawdę pysznie :-D .
http://kotlet.tv/tort-z-malinami/

Teraz jest raczej sezon na truskawki, więc o malinach, jak na razie nie myślę :) Ale dziękuję :*

[ Dodano: 2015-05-30, 18:39 ]

motyl napisa³/a:

Najprostszy tort to biszkopt nasączony wodą z cytryną, przekładany masą jogurtową z galaretką, albo śmietankową z galaretką z brzoskwiniami, albo dżemem porzeczkowym.

Jakiś przepis? Bo raczej nie wiele się dowiedziałam, a brzmi pysznie :)
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-05-30, 19:16   

Nie wiem jakÄ… masz blaszkÄ™.
Przepis na biszkopt, który zawsze się udaje:
1 porcja:
4 jajka
1 szklanki cukru
1 szklanka mÄ…ki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Ja zazwyczaj robię dwie albo trzy porcje, zależy jaki duży ma być tort, ale piekę każdą oddzielnie. Do jednej części często dokładam kakao, wtedy jest taki ostrzejszy :P.

Oddzielasz białka od żółtek, ubijasz białka ze szczyptą soli. Kiedy są ubite dodajesz cukier. Miksujesz dopóki nie będzie czuć cukru. Dodajesz żółtka. Krótko miksujesz, do połączenia. W międzyczasie w miseczce mieszasz przesianą mąkę (ja stosuje typ 450) i proszek do pieczenia. Do miseczki z ubitymi jajkami wsypujesz około połowy mąki i delikatnie mieszasz łyżką/łopatką , dodajesz resztę mąki i znów delikatnie mieszasz. Przy mieszaniu łopatką sięgaj od dołu. Blachę wykładasz papierem do pieczenia i smarujesz margaryną. Ja wkładam blachę do rozgrzanego piekarnika na chwilę żeby margaryna się rozpuściła. Na blachę wylewasz dobrze wymieszane ciasto, bez grudek mąki. Wkładasz do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 20-30 minut. Zależy od piekarnika. Jak się upiecze wyjmujesz koniecznie z blaszki, odrywasz papier. Czekasz aż wystygnie.

Przegotowaną wodę (0,7 l - 1 l) mieszasz z wyciśniętym sokiem z 2- 3 cytryn, słodzisz do smaku.
Po wystygnięciu kroisz biszkopt na 2 lub 3 części. Nasączasz wodą z cytryną, tak żeby był wilgotny.

Masa śmietankowa
¦mietanka kremówka 36%, albo 30% w zależności od wielkości tortu - 0,5l - 1 l
Galaretki - jakie chcesz, ja zazwyczaj biorę wiśniowe. Na 0,5 l śmietanki - 2 galaretki.
Cukier puder opcjonalnie

2 galaretki rozpuszczasz w 2 szklankach wody. Zostawiasz aż zacznie gęstnieć.

Chłodzisz śmietankę kremówkę 36% w lodówce przynajmniej 24 h przed jej użyciem. Ubijasz samą bądź z cukrem pudrem. Ja nie dodaje cukru, albo tylko odrobinę, bo biszkopt jest wystarczająco słodki. Do ubitej śmietanki dodajesz zastygającą galaretkę. Masą, cienko przekładasz biszkopt. Ja robię tak, że pierwszy biszkopt ma masę śmietankową, na drugim jest dżem porzeczkowy, na trzecim znów masa śmietankowa, albo na 2 warstwie również kładę masę i cienko pokrojone brzoskwinie z puszki.
Musisz tak gospodarować masą żeby Ci została na obłożenie boków i góry tortu, chyba, że chcesz się bawić w jakieś inne "ubieranie go".

Zamiast masy śmietankowej może być jogurtowa. Potrzebujesz wtedy np. duże, gęste jogurty i galaretki w dowolnym smaku. Galaretkę rozpuszczasz w niewielkiej ilości wody, czekasz aż zacznie gęstnieć i mieszasz z jogurtem. Masą przekładasz biszkopt.

¯eby mieć pewność, że masa nie będzie pływać do jednej i drugiej masy można dodać niewielką ilość rozpuszczonej żelatyny.

Chyba wszystko :).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

xswiss  

User


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 28 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-30, 19:33   

motyl napisa³/a:

Nie wiem jakÄ… masz blaszkÄ™.
Przepis na biszkopt, który zawsze się udaje:
1 porcja:
4 jajka
1 szklanki cukru
1 szklanka mÄ…ki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Ja zazwyczaj robię dwie albo trzy porcje, zależy jaki duży ma być tort, ale piekę każdą oddzielnie. Do jednej części często dokładam kakao, wtedy jest taki ostrzejszy :P.

Oddzielasz białka od żółtek, ubijasz białka ze szczyptą soli. Kiedy są ubite dodajesz cukier. Miksujesz dopóki nie będzie czuć cukru. Dodajesz żółtka. Krótko miksujesz, do połączenia. W międzyczasie w miseczce mieszasz przesianą mąkę (ja stosuje typ 450) i proszek do pieczenia. Do miseczki z ubitymi jajkami wsypujesz około połowy mąki i delikatnie mieszasz łyżką/łopatką , dodajesz resztę mąki i znów delikatnie mieszasz. Przy mieszaniu łopatką sięgaj od dołu. Blachę wykładasz papierem do pieczenia i smarujesz margaryną. Ja wkładam blachę do rozgrzanego piekarnika na chwilę żeby margaryna się rozpuściła. Na blachę wylewasz dobrze wymieszane ciasto, bez grudek mąki. Wkładasz do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 20-30 minut. Zależy od piekarnika. Jak się upiecze wyjmujesz koniecznie z blaszki, odrywasz papier. Czekasz aż wystygnie.

Przegotowaną wodę (0,7 l - 1 l) mieszasz z wyciśniętym sokiem z 2- 3 cytryn, słodzisz do smaku.
Po wystygnięciu kroisz biszkopt na 2 lub 3 części. Nasączasz wodą z cytryną, tak żeby był wilgotny.

Masa śmietankowa
¦mietanka kremówka 36%, albo 30% w zależności od wielkości tortu - 0,5l - 1 l
Galaretki - jakie chcesz, ja zazwyczaj biorę wiśniowe. Na 0,5 l śmietanki - 2 galaretki.
Cukier puder opcjonalnie

2 galaretki rozpuszczasz w 2 szklankach wody. Zostawiasz aż zacznie gęstnieć.

Chłodzisz śmietankę kremówkę 36% w lodówce przynajmniej 24 h przed jej użyciem. Ubijasz samą bądź z cukrem pudrem. Ja nie dodaje cukru, albo tylko odrobinę, bo biszkopt jest wystarczająco słodki. Do ubitej śmietanki dodajesz zastygającą galaretkę. Masą, cienko przekładasz biszkopt. Ja robię tak, że pierwszy biszkopt ma masę śmietankową, na drugim jest dżem porzeczkowy, na trzecim znów masa śmietankowa, albo na 2 warstwie również kładę masę i cienko pokrojone brzoskwinie z puszki.
Musisz tak gospodarować masą żeby Ci została na obłożenie boków i góry tortu, chyba, że chcesz się bawić w jakieś inne "ubieranie go".

Zamiast masy śmietankowej może być jogurtowa. Potrzebujesz wtedy np. duże, gęste jogurty i galaretki w dowolnym smaku. Galaretkę rozpuszczasz w niewielkiej ilości wody, czekasz aż zacznie gęstnieć i mieszasz z jogurtem. Masą przekładasz biszkopt.

¯eby mieć pewność, że masa nie będzie pływać do jednej i drugiej masy można dodać niewielką ilość rozpuszczonej żelatyny.

Chyba wszystko :).

Bardzo, bardzo dziękuję :* Jak upiekę, zdam relację <3
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com