Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

bedzialka

User


Doł±czył: 30 Cze 2015

   

Wysłany: 2015-07-03, 08:48   USG piersi - robiĹ‚yĹ›cie kiedykolwiek?

Czytałam ostatnio, że należy robić je co 2 lata. I że jest to badanie skierowane głównie do kobiet przed 40. Ja nigdy jeszcze nie robiłam sobie... Zastanawiam się, jak z tymi badaniami u Was :)
 

karokrakow  

Stały User



Doł±czyła: 15 Wrz 2013

Sk±d: KrakĂłw

   

Wysłany: 2015-07-03, 10:06   

Ja w związku z badaniami u ginekologa robiłam przy okazji USG piersi. Badanie jest szybkie i niezbyt uciążliwe (poza tym, że po badaniu trzeba z siebie zetrzeć zimną, glutowatą maź).

O wiele bardziej bałam się cytologi, ale przecież to nic w porównaniu z leczeniem raka szyjki macicy.

Generalnie uważam, że takie badania są niezwykle ważne, bo nigdy nie wiemy kiedy dotknie nas jakaś choroba - zwłaszcza nowotwór. A jak wiadomo im wcześniej się go wykryje, tym łatwiej się go pozbyć. Ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiała. W końcu zdrowie jest najważniejsze.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doł±czyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2015-07-03, 12:16   

Robiłam kilka razy, pierwsze w wieku 17 lat.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Doł±czyła: 04 PaĽ 2009

   

Wysłany: 2015-07-03, 17:50   

Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie robiłam a powinnam- mojej prababci ze strony mamy usunięto pierś z powodu raka, moja babcia tez miala raka ale skończyło się tylko na usunięciu węzłów, moja mama jest w trakcie kontrolnych badań i jeszcze nie znamy wyników. Zatem i ja powinnam mieć rękę na pulsie.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

marigold  

Stały User



Wiek: 30

Doł±czyła: 24 Sty 2015

Sk±d: Wawa

   

Wysłany: 2015-07-04, 11:17   

Mama Madzia, osoby takie jak Ty szczególnie powinny dbać o regularne, profilaktyczne badania. Wykrycie nawet najgorszej choroby w jej początkowej fazie gwarantuje praktycznie 100% wyleczenie, także nie bójmy się. Ja jeszcze nigdy nie miałam robionego USG piersi. Podczas wizyty kontrolnej u ginekologa lekarz wykonywał tylko to standardowe badanie na obecność guzków dłońmi, le nigdy nie proponował profilaktycznego USG piersi. Następnym razem podpytam.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Doł±czyła: 04 PaĽ 2009

   

Wysłany: 2015-07-04, 16:22   

O historii choroby mojej prababci i babci dowiedziałam się jakoś na przestrzeni roku, gdy babcia pojechała na operacje - nie chciała nam nic mowić, zaczęłam jednak pytać i w końcu wiem na czym stoję. W panikę nie wpadam bo przynajmniej już wiem na co uważać. W te wakacje jeszcze przed porodem mam wizyte u lekarza na usg. Jak na razie sama nic nie wyczułam. Moja mama też robi sobie badania na obecność genu. Tak to dziewczyny z nami jest...cytologie już mam za sobą, jak wszystko to wszystko, wyszła dobrze :)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doł±czyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2015-07-04, 18:36   

Cytologie miałam już chyba ze 4x, pierwszą w 18 r. ż., nie ma ogóle się czego bać.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

porcelanowa

User


Doł±czył: 23 Lis 2014

   

Wysłany: 2015-07-07, 10:02   

tadzik90 napisał/a:

A to w tak młodym wieku się robi? Muszę swojej dziewczynei powiedzieć...



robi, robi. mi powiedziala moja pani Ania jak bylam u niej na wizycie (ginekolog w sensie ;) )
teraz tez mialam juz kilka razy robione, za kazdym razem w sumie w Ultragenie, bo to moja wlasnie ginekolog tam pracuje :) wiec juz sie nawet nie stresuje, ze sie musze rozebrac. idĹş i sprawdĹş, bo potem leczyc jest gorzej...
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com