Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Jimmy FoX | 2015-07-06, 13:57

Autor

Wiadomo¶æ

Adler  

User


Do³±czy³: 04 Mar 2011

Sk±d: Elbeen

   

Wys³any: 2015-07-06, 13:45   Pisanie listów

Witajcie!

Ja wiem, że zaraz mi tu może wpaść ktoś 25+, powie żebym wyszedł z domu, znalazł sobie przyjaciół i przestał uskuteczniać jakiś marny eskapizm przed monitorem, ALE O CO CHO, POWOLI, CZEKAJ NO.

Komunikacja międzyludzka strasznie nam się ostatnio spłyciła, czyż nie? Właściwie szczytem marzeń, zwłaszcza w dobie Internetu, stał się szary napis "Wyświetlone godz x", po którym następuje (lub nie, o zgrozo!) odpowiedź. Emotikonki zastąpiły spontaniczne ludzkie odruchy. Gadu gadu, szmery bajery i fejsy, a czasem chciałoby się czuć, że gdzieś jest drugi człowiek, który poświęci dla nas chwilę czasu TAK PO PROSTU. Nie, że w prawicy dzierży pitę z baraniną a w lewicy samsunga z fejsem, tylko usiądzie, skupi chwilę uwagi, poświęci ciut zachodu, sprawi, że poczujemy się... czymś więcej niż zdjęciem.

Dlatego pisanie listów było piękne. Dlatego pisanie listów było romantyczne. W dobie natychmiastowości czekanie przed skrzynką pocztową staje się czymś w rodzaju czekania na św. Mikołaja. A kto powiedział, że św. Mikołaj nie istnieje?

Dlatego, jeżeli chcesz dostać od kogoś list (albo komuś list podarować), wyślij swój adres na adlerxer@onet.pl. Nie będę pytał kim jesteś, ani jaki masz problem, jeżeli tylko sam nie będziesz chciał tego ujawnić. Nie zamierzam też wykorzystywać tych danych, by wysłać na Twój adres 20 pizz. Słowem, jeżeli tylko masz ochotę się komuś wyżalić, pochwalić lub po prostu z kimś pogadać i nieco ożywić tę zapomnianą formę komunikacji, czekam na emaila :)
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-07-06, 13:56   

Czekaj, czekaj
Czyli mam Ci napisać maila z moim adresem i Ty napiszesz mi list? :->
Bo jakoÅ› dziÅ› nie ''jarze''
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-07-06, 13:59   

Adler napisa³/a:

Emotikonki zastąpiły spontaniczne ludzkie odruchy.

Adler napisa³/a:

:)

Oj tak.

Adler napisa³/a:

Dlatego pisanie listów było piękne. Dlatego pisanie listów było romantyczne.

Pisanie listów z mężczyzną jest bardzo romantyczne.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2015-07-06, 15:19   

Jak najbardziej pisanie listów jest piękne. Dlatego listy piszę, ale ich nie wysyłam - ot, taki paradoks.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Chat Noir  

Stały User



Do³±czy³: 11 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-11, 16:28   

Piszę tradycyjne listy. Dla mnie są jednak uzupełnieniem kontaktu, a nie jego podstawą, nie w dobie powszechnego dostępu do Internetu i telefonów komórkowych. Lubię przejeżdżać palcem po ręcznie napisanych literach, lubię wąchać papier, nierzadko posiadający na sobie zapach danej osoby. Często coś do listu dorzucam: zakładkę do książki, rysunek, komiks. Zawsze odpisuję. Zawsze. Dbam o swoich przyjaciół jak o własne dzieci.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com