Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

truskaweczka  

User


Doczya: 05 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-05, 09:22   przeszłość

Witam wszystkich, jestem nowa. Zacznę od tego że mam 17 lat prawie. Ostatnie rekolekcje zmieniły moje podejście do wiary. Ostatni rok był dla mnie ciężki chłopak w którym się zakochałam powiedział że woli mnie jako przyjaciółkę teraz nawet nie mówi mi cześć. Poszłam do szkoły średniej. Moi przyjaciele są parą i wolą sami spędzać czas. Do tego jeszcze mieszkanie w bursie które potem stało się dla mnie koszmarem. Zaczęłam czytać senniki co było prawie nałogiem. Po powrocie do wiary zaczęłam mieć myśli w którym obrażałam boga i o zabijaniu innych choć tak nie myślałam. Zwątpiłam w boże miłosierdzie co męczy mnie do dziś i przykro mi z tego powodu. Przez to mam myśli że nie pójdę do nieba co odpędzam. Kiedyś często w wieku 12-14 lat wchodziałam na strony z paniami wyspowiadałam się ale nie zaznaczyłam że to były strony z paniam, czy to było istotne? Jak walczyć z myślami? Przepraszam za długą historię.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2015-07-05, 10:41   

Myślę, że nie masz się czym zadręczać, bo po co?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2015-07-05, 11:35   

Jeżeli czujesz , że dręczy Cie sumienie proponuje ponowną spowiedź i powiedzenie wszystkiego. Jezeli nie chcesz u siebie w parafii idz do innej. Mialam kiedys bardzo podobnie, jakby co pisz prv ale teraz moge byc malo dostepna bo jade na 2 tyg na urlop i nie bede miala wifi.

Nie lekcewaz glosu sumienia - moja rada na szybko.
przepraszam za bledy pisze z komorki meza.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2015-07-05, 11:58   

Nie zrozumiałem tej części mówiącej o stronach z paniami.

Myślę, że jak założysz, że nie ma nieba i nie ma boga, będzie Ci łatwiej... Nie będziesz się martwić o jakieś zakazy i nakazy z kosmosu:)
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-07-05, 16:07   

Przecież żałujesz. To ważniejsze niż wszystko inne.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Hella  

Pogromca postów



Doczya: 03 Sie 2014

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2015-07-05, 20:00   

Nie hoduj w sobie niepotrzebnych wyrzutów sumienia. Są one ważne, żeby nie popełniać więcej tego samego błędu, żeby dążyć do doskonalenia się, ale w pewnym momencie stają się niszczące. Nie pomagają w zmienianiu się na lepsze, a jedynie dręczą i dołują człowieka, odbierając mu całą radość życia. Jeżeli wiesz, że to, co robiłaś było złe, jeżeli postanowiłaś, że więcej już tego nie zrobisz - to jest okej. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie ma osoby, która nie robiłaby źle, ale ważne jest, żeby więcej nie powtarzać tych samych błędów. Jeżeli męczą Cię wyrzuty sumienia z powodu niepowiedzenia wszystkiego na spowiedzi, zrób jak radziła cappuccino. Porozmawiaj z księdzem na spowiedzi, opowiedz to wszystko co tutaj i poczujesz ulgę. Pamiętaj też, że do spowiedzi przychodzili więksi grzesznicy i też dostawali rozgrzeszenie.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2015-07-05, 20:46   

Odrzuć sumienie, odrzuć religię. Nie będzie miało Cię co męczyć :)

Jak można dołować się tylko dlatego, bo ktoś powiedział, że czegoś tam nie powinno się robić. Szczególnie gdy ten zakaz nie ma żadnych podstaw? To tak jakbyś była w Dubaju i czuła się źle bo prowadziłaś auto... Przecież tam też ktoś powiedział, że to jest be.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Doczy: 22 Lut 2014

   

Wysany: 2015-07-06, 11:30   

Gdyby strony z paniami przesadzaly o sprawie to los każdego mężczyzny byłby przypieczetowany XD

Najlepiej wyjaśnij sobie wątpliwości z księdzem
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2015-07-06, 16:16   

Tak, obrażanie postaci z książek też jest bardzo złe... Tak samo czytanie senników - chociaż to uważam za głupie, a nie złe :)
Myśleć o mordertwach to też wg mnie nic złego... wielu ludzi już tak zabiłem.

Te rzeczy są złe jedynie, bo ktoś tak Ci wmówił.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

truskaweczka  

User


Doczya: 05 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-12, 09:21   

Dziękuję za odpowiedzi. Wiem że najlepiej pójść do spowiedzi i o tym powiedzieć ale wstyd mi i znowu wracam do przeszłości.
 

Chat Noir  

Stały User



Doczy: 11 Lip 2015

   

Wysany: 2015-07-12, 11:28   

truskaweczko, w religii katolickiej istnieje coś takiego jak grzech skrupulatności. Oznacza to właśnie ciągłe zamartwianie się swoimi grzechami, niepewność, szukanie dziury w całym. Tymczasem grzechy, które wyznałaś na spowiedzi, są Ci już przebaczone - nawet, jeśli nie wgłębiałaś się w szczegóły, to Bóg te szczegóły znał. Więc skoro On Ci przebaczył, dlaczego sama sobie nie przebaczysz?

Wbrew pozorom okres nienawiści do Boga w niedługim czasie po nawróceniu przechodzi niemalże każdy. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, możesz napisać do mnie na PW, siedzę w tych sprawach.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-08-01, 09:11   

Chat Noir napisa/a:

truskaweczko, w religii katolickiej istnieje coś takiego jak grzech skrupulatności

Istnieje też coś takiego jak skutek grzechu. Na przykład podpalasz swój dom, potem oczywiście gorzko żałujesz tego co zrobiłeś. Rodzice oczywiście Ci wybaczają, ale to nie zmienia faktu, że ciągle nie macie gdzie mieszkać.

truskaweczka napisa/a:

Zaczęłam czytać senniki co było prawie nałogiem

A o tym gadałaś z księdzem?

truskaweczka napisa/a:

Jak walczyć z myślami?

Wcale. Jeżeli jesteś osobą wierzącą to Bóg jest Twoją tarczą. Sama nie masz szans. Nie próbuj tłumaczyć się, kłócić o grzechy, ich powody itd. Pomódl się i każ Jemu to wszystko zabrać - zabierze :)
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

truskaweczka  

User


Doczya: 05 Lip 2015

   

Wysany: 2015-08-02, 18:20   

Spowiadałam się z tych senników. Z nimi skończyłam sporo wcześniej bo zauważyłam że przez to popadam w paranoję a z myślami jest teraz trochę lepiej jakoś rzadko je mam ale czasami ciężko z tym.
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2015-08-02, 21:32   

Nie wiedziałem że mamy jeszcze tylu wierzących na forum. Bardzo mądrze, że na codzień nawet nie próbujecie bronić systemu którego z założenia nie da się obronić. Dziwi mnie tylko że obstajecie przy zasadach, którymi nie kierujecie się w życiu, a gdyby ktoś z waszych znajomych zaczął to robić, to uznalibyście go za człowieka chorego. Nikt zdrowy na umyśle np. nie próbowałby nawet zjeść posiłku którego istnienia nie można w żaden sposób udowodnić.

truskaweczka napisa/a:

Ostatni rok był dla mnie ciężki chłopak w którym się zakochałam powiedział że woli mnie jako przyjaciółkę teraz nawet nie mówi mi cześć.



Typowe dla ludzi w waszym wieku. Nie potraficie się komunikować, nie macie odwagi być szczerzy, ignorujecie chęci innych osób, jesteście samolubni i czujecie niewspółmiernie mocno. To ostatnie mija z wiekiem samo, nad pozostałymi rzeczami trzeba pracować.

truskaweczka napisa/a:

Moi przyjaciele są parą i wolą sami spędzać czas.



Też typowe. Zapłacą za to prędzej czy później. Im później, tym więcej.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2015-08-02, 21:44   

Cytat:

Bardzo mądrze, że na codzień nawet nie próbujecie bronić systemu którego z założenia nie da się obronić. Dziwi mnie tylko że obstajecie przy zasadach, którymi nie kierujecie się w życiu, a gdyby ktoś z waszych znajomych zaczął to robić, to uznalibyście go za człowieka chorego.



Ach, jak Ty wszystko wiesz ;)
Po kim jak po kim, ale po Tobie bym się takiego generalizowania nie spodziewała...

truskaweczka, zrobiłaś krok w przód i to powód do radości :-)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com