Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Magda Kroczyk

User


Do³±czy³: 22 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-07-06, 20:22   Czy warto czekać na tÄ™ drugą poÅ‚owÄ™?

No właśnie. Czy warto czekać z pierwszym razem, i w ogóle z życiem seksualnym, na tą odpowiednią osobę? Czy ktokolwiek jeszcze uważa seks za coś pięknego i związanego z miłością? Pytam, bo mam wrażenie, że nasze społeczeństwo obdarło seks z całego romantyzmu, czy wręcz mistycyzmu.

Czy warto czekać? Czy czekając zyskujemy (bo seks znaczy wtedy coś więcej niż zwykłe rozładowanie)? Czy coś tracimy (bo w końcu przejdzie nam koło nosa tyle okazji)? Czy może to kompletnie nie ma znaczenia?:)

Co myślicie?
_________________
Szukam pomysłu na książkę! Chcesz mi coś ciekawego powiedzieć?
 

mala_mii  

Wymiatacz

zołza jak ich mało



Do³±czy³a: 12 Cze 2015

Sk±d: podlasie

   

Wys³any: 2015-07-06, 20:34   

Uwzam, ze z pierwszym razem nie ma co się spieszyć. Dziewictwo coraz bardziej sie ceni, a faceci lecą na dziewice jak psy. :mrgreen:
Cnota jest czymś ważnym, przynajmniej wg mnie.
_________________
Zamiast czekać i analizować, zrozum że brak odpowiedzi i zaangażowania to też odpowiedź.
 

Kamila413

User



ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³: 06 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-06, 20:41   

Ehh... Jestem dziewicą i mam 18 lat. Nie spieszy mi się do tego. Ale większość facetów, z którymi o tym rozmawiałam po prostu mnie wyśmiało. Dlaczego? Nie wiem. Spotykałam się z opiniami "jesteś bardzo atrakcyjną kobietą, dlaczego jeszcze tego nie zrobiłaś?" zawsze im odpowiadam, że nie zrobię tego z pierwszym lepszym, tylko z tym odpowiednim, którego poznam już na poważnie. Poza tym jestem jeszcze na to zbyt młoda.
 

mala_mii  

Wymiatacz

zołza jak ich mało



Do³±czy³a: 12 Cze 2015

Sk±d: podlasie

   

Wys³any: 2015-07-06, 20:49   

Byc moze tym smiechem i tekstem chca Cie podpuścić. Nie wzdychaj, przyjdzie czas to je stracisz.
_________________
Zamiast czekać i analizować, zrozum że brak odpowiedzi i zaangażowania to też odpowiedź.
 

Kamila413

User



ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³: 06 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-06, 20:54   

Jak napisałam nie spieszy mi się, więc nie czekam "na ten czas". Po prostu wzdycham na głupotę ludzką.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-07-06, 20:59   

Magda Kroczyk napisa³/a:

. Czy warto czekać z pierwszym razem, i w ogóle z życiem seksualnym, na tą odpowiednią osobę?



Tak.

Magda Kroczyk napisa³/a:

eks za coś pięknego i związanego z miłością


Oczywiście.
Odpiszę na resztę pytań, jak będę odpowiednio usposobiona, bo dzisiaj nie jestem na wypowiadanie się na tego typu tematy.
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-07-06, 21:16   

Magda Kroczyk napisa³/a:

Czy warto czekać z pierwszym razem, i w ogóle z życiem seksualnym, na tą odpowiednią osobę?


Oczywiście, to waży na całym dalszym życiu seksualnym.

Magda Kroczyk napisa³/a:

Czy ktokolwiek jeszcze uważa seks za coś pięknego i związanego z miłością?


Ja.

Magda Kroczyk napisa³/a:

Czy czekajÄ…c zyskujemy


Zyskujemy satysfakcję i czyste sumienie, jeśli ktoś ma.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Magda Kroczyk

User


Do³±czy³: 22 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-07-06, 21:24   

Ja jestem z tych czekających tj. mam czekanie za sobą ;p Ale czasem się zastanawiam... a może to tylko moje wyobrażenia i ideały, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?
_________________
Szukam pomysłu na książkę! Chcesz mi coś ciekawego powiedzieć?
 

mala_mii  

Wymiatacz

zołza jak ich mało



Do³±czy³a: 12 Cze 2015

Sk±d: podlasie

   

Wys³any: 2015-07-06, 21:27   

Czekanie ponoc poplaca.
_________________
Zamiast czekać i analizować, zrozum że brak odpowiedzi i zaangażowania to też odpowiedź.
 

Nietykalna.  

Stały User



Wiek: 14

Do³±czy³a: 30 Lip 2014

Sk±d: Salvation

   

Wys³any: 2015-07-06, 22:48   

"cierpliwosc jest cnota". uwazam zatem ze warto poczekac, znalezc odpowiednia osobe w ktorej zatracimy sie bez pamieci, oddajac sie jej całkowicie i bezwarunkowo.
niestety w dzisiejszych czasach jak zostało zauwazone przez Ciebie sex to tzw chleb powszedni, niekiedy bez jakichkolwiek uczuc, "robiony" tylko dla sportu, zachcianki.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-07-07, 00:30   

Cytat:

Czy warto czekać? Czy czekając zyskujemy (bo seks znaczy wtedy coś więcej niż zwykłe rozładowanie)? Czy coś tracimy (bo w końcu przejdzie nam koło nosa tyle okazji)? Czy może to kompletnie nie ma znaczenia?:)



Zależy jak kto podchodzi. Z reguły ktoś czeka tylko wtedy kiedy chce czekać, kiedy zależy mu właśnie na miłości. Wtedy nic nie traci, bo nie czeka na okazję, tylko na miłość. Jeżeli ktoś uważa seks za rzecz ważniejszą od uczucia, to czekając faktycznie wiele traci. Jeśli ktoś chce przeżyć coś fajnego a nie tylko "zmienić status" na "ruchany" to faktycznie powinien poczekać. Jeśli zaś tylko to dziewictwo mu tak ciąży, niech robi co chce i z kim chce, tylko może poczuć później żal.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-07-07, 00:32   

Magda Kroczyk napisa³/a:

Czy warto czekać z pierwszym razem, i w ogóle z życiem seksualnym, na tą odpowiednią osobę?

Nie można odpowiedzieć na to pytanie. Bo to nie jest kwestia tego, czy warto czy nie. To kwestia indywidualnego wyboru. Nawet jeśli będziemy czekać na to, by swój pierwszy raz odbyć z osobą, którą kochamy, nie oznacza, że ten moment zapamiętamy jako miłe przeżycie.

Magda Kroczyk napisa³/a:

Czy ktokolwiek jeszcze uważa seks za coś pięknego i związanego z miłością?

Czy ktoś wierzy w miłość?

Magda Kroczyk napisa³/a:

Pytam, bo mam wrażenie, że nasze społeczeństwo obdarło seks z całego romantyzmu, czy wręcz mistycyzmu.

Nie obdarło. Seks po prostu przestał być tematem tabu.

mala_mii napisa³/a:

Dziewictwo coraz bardziej sie ceni, a faceci lecÄ… na dziewice jak psy.

Psy lecÄ… na dziewice?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-07-07, 01:23   

Moim zdaniem do zyskania jest coś więcej niż satysfakcja i czyste sumienie, ale to jest też kwestia indywidualnego podejścia do sprawy. Takie pytanie "czy warto" najlepiej postawić osobą, które sie na to zdecydowały i później ich subiektywne odczucia korzyści porównać z własnym systemem wartości. Chyba tylko tak można uzyskać' właściwą' odpowiedz dla siebie.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-07-07, 13:29   

Cytat:

No właśnie. Czy warto czekać z pierwszym razem, i w ogóle z życiem seksualnym, na tą odpowiednią osobę?



Za zaczekałam i nie żałuję. Mój mąż to mój pierwszy i jedyny partner seksualny.

Cytat:

Czy ktokolwiek jeszcze uważa seks za coś pięknego i związanego z miłością? Pytam, bo mam wrażenie, że nasze społeczeństwo obdarło seks z całego romantyzmu, czy wręcz mistycyzmu.



Ja tak uważam. Między innymi z tego powodu czekałam długo z samym seksem.

To, jak będziesz odbierać seks zależy od Ciebie nie od społeczeństwa. Trudno się dziwić, że np. dzisiejsze media kipią seksem albo, jak to nazwałaś, że społeczeństwo obdarło z czegoś seks. ¯yjemy w społeczeństwie gdzie sprawy intymne przestają być tabu - co ma plusy jak i minusy. Ale tylko Ty sama decydujesz czy seks jest dla Ciebie czymś więcej.

Cytat:

Czy warto czekać? Czy czekając zyskujemy (bo seks znaczy wtedy coś więcej niż zwykłe rozładowanie)? Czy coś tracimy (bo w końcu przejdzie nam koło nosa tyle okazji)? Czy może to kompletnie nie ma znaczenia?:)

Co myślicie?



Wszystko zależy od podjętej postawy. Ja czekałam z seksem na tę jedyną osobę (czekaliśmy z mężem do ślubu) i nie żałuję. Ale jak piszę, to kwestia zasad, my mieliśmy takie więc sprawia nam radość* świadomość wytrwania (bo lekko nie było:D).

Cytat:

Czy ktoś wierzy w miłość?



Ja :)


*

Cytat:

Zyskujemy satysfakcję i czyste sumienie, jeśli ktoś ma.



Ja bym powiedziała raczej radość niż satysfakcja :). Aczkolwiek pewnie są i tacy, którzy mają sie za lepszych bo "poczekali". Słowo satysfakcja w tym kontekście kojarzy mi się właśnie z takimi osobami.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-07-07, 14:14   

Warto się trochę wstrzymać. Bo różnie może być - nie wiadomo kogo spotykasz.
A czy warto czekać na drugą połówkę? Nie, bo prędko się nie dowiesz, że to ta jedyna na całe życie.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com