Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

angel29

User


Do³±czy³: 08 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-08, 01:05   jak moge wykrecic sie od kolka z chemi I fizyki w soboty

Mam problem. Wlasnie ide do 2 kl gim. Od konca 1 kl (od kwietnia) chodze na kolka z chemii I fizyki w sobote na 8:00. Kolka nie sa obowiazkowe ale tylko teoretycznie bo jak sie na nie nie chodzi to nauczyciele zle patrza. Musze sie z nich jakos wykrecic tylko jak? Podajcie mi jakas wymowke, prosze. A I jeszcze jedno. Jak myslicie czy bardzo mi zaszkodzi pod wzgledem wiedzy jak nie bede chodzic na te kolka rozszerzajace?
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-07-08, 02:18   

Nie marnuj czasu na szukanie wymyślnych wymówek, bo stratę ponosisz tylko Ty. Jeśli będziesz osiągać dobre wyniki to fakt, że ktoś tam patrzy w Twoją stronę nie przychylnym okiem nie powinien mieć znaczenia. Jesteś w gimnazjum nie przedszkolu - ogarnij się.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-07-08, 04:22   

Nauczyciele pytają dlaczego kogoś nie ma na kółku? Jeśli nie, to nie zawracaj sobie tym głowy. Jeśli pytają i mają pretensje... ja bym powiedziała, że mieszkam daleko i koliduje mi to z korkami z matmy. Ale nie wiem czy Ty mieszkasz daleko od szkoły i czy masz potrzebę brania korepetycji z np. matmy. Nie zabrnij w jakieś głupie kłamstwo (np. mieszkasz 5 min. od szkoły i chodzisz na korepetycje z przedmiotu, z którego masz dobre stopnie). Za to nauczyciele bardziej Cię znielubią, trzeba umieć kłamać rozsądnie. Albo zawsze też można powiedzieć prawdę, że wolisz wyspać się w sobotę.
Odnośnie pytania czy dużo stracisz nie chodząc na zajęcia - nie wiem. Zależy od tego co konkretnie na nich robicie. Do egzaminu gimnazjalnego da się nauczyć i bez tego, de facto poziom jego jest taki, że można zakuwać w domu i nie chodzić do szkoły (uwaga, żeby nie było nieporozumień - nie namawiam Cię pod żadnym pozorem do wagarów, a egzamin, owszem, jest prosty, ale pod warunkiem, że wszystko dokładnie przed nim powtórzysz). Natomiast jeśli myślisz o rozszerzaniu w szkole średniej fizyki bądź chemii, może jednak warto chodzić na to kółko. Te przedmioty w zakresie rozszerzonym już takie proste nie są.
 

angel29

User


Do³±czy³: 08 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-08, 08:23   

Zamierzam isc na bio chem. Ucze sie dobrze (srednia w gim 5.5) I z tych przedmiotow mam 6. Z moimi ocenami jak ktos nie chodzi to trzeba miec wytlumaczenie. Na kole z chemii cos niby sie uczymy a kolo z fizyki wyglada tak ze nauczycielka pisze a my spisujemy z tablicy. Jaki sens, nw. Z tymi kolami nie mialabym problemu ale po szkole codziennie zajecia do 19 w niedziele musze sie uczyc na caly tydzien wiec sobota to jedyny dzien do spedzenia go z rodzina. Po kole do 15 jestem w stajni)
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-07-08, 08:29   

Z Twoimi ocenami trzeba mieć wytłumaczenie, tzn. że jak ktoś ma dwóje i ledwo zdaje to nie musi się tłumaczyć, że nie chodzi? Bez sensu. Lepiej by się zajęli nauczeniem tych, którzy naprawdę nic nie umieją.
W Twojej sytuacji przy dobrej średniej nie wykręcisz się korkami. Może jakimiś innymi zajęciami, sportowymi, artystycznymi? Albo powiedz prawdę, najpierw będą niezadowoleni, ale z czasem to przełkną.
 

angel29

User


Do³±czy³: 08 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-08, 11:52   

Tak mysle zeby powiedziec ze zdaje na brazowa odznake jezdziecka I ze musze sie duzo przygotowywac tylo ze mam siostre blizniaczke ktora ma identyczny problem I oceny ale ona postanowila sie poswiecic. Zawsze wszystko robimy razem I gdybym tak powiedziala nauczycielom to nw czy by uwierzyli ze ja zdaje a ona nie. Jak myslicie?
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-07-08, 12:13   

Umów się z siostrą, żeby trzymała Twoją stronę. ¯eby nie było wpadki i przyłapania na kłamstwie. A czy uwierzą - powinni, w końcu masz prawo raz zrobić inaczej niż siostra, to że jesteście bliźniaczkami nie oznacza, że macie się zachowywać jak lustrzane odbicie.
 

angel29

User


Do³±czy³: 08 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-08, 21:57   

O to akurat sie nie boje bo jestesmy najlepszymi przyjaciolkami 😊💞 Wielkie dzieki za pomoc Hella 😊
 

francuz1010

User


Do³±czy³: 09 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-09, 13:05   

Jeśli masz szóstkę z tego przedmiotu, to nie musisz koniecznie chodzić na kółka doszkalające. Te kółka są dla uczniów, którzy muszą nadrobić braki i są zagrożeni z przedmiotu. Jako powód możesz podać, brak czasu w sobotę.
_________________
Szkolenie pracownicze bhp - http://szkoleniebhp.com.pl/oferta/szkolenia-bhp .
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com