Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-07-25, 09:19   Co sÄ…dzisz o Polakach? Polacy o Polakach.

Wiem wiem, jest wątek być Polakiem. OK. Ale tutaj chcę poruszyć inną kwestię, co Polacy sądzą o Polakach?
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-07-25, 09:38   

Bywa różnie jak to z wszystkimi innymi ludźmi. Zdarzy się kur***, ale są też normalni ludzie. Spotkałem jednak kilku polaczków, którzy lizali się po dupach tak bardzo, że aż się robiło smutno.
Martwi mnie jednak polskie podejście, które chyba pozostało z komuny. Nie wychylaj się, nie bądź lepszy niż inni i tak dalej.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-07-25, 10:03   

Polacy we wszystkim mają potencjał, ale często są zapatrzeni w "cudowny" zachód. No i wystarczy wejść na jakąkolwiek stronę z informacjami żeby przekonać się jak popularne w tym kraju jest narzekanie na wszystko, krytykowanie i wydawanie radykalnych osądów bez głębszego poznania sprawy.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-07-25, 10:58   

Narzekanie i krytykowanie jest na porządku dziennym.Zamiast wziąć winę na siebie to Polak woli obwiniać wszystkich wokół.Oczywiście nie generalizujmy, ale takie przypadki to większość w naszym społeczeństwie.No i jeszcze zazdrość.Jeśli tobie się nie udało, to komuś też nie może się powieść.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-07-25, 11:02   

Logan128 napisa³/a:

Polacy we wszystkim mają potencjał, ale często są zapatrzeni w "cudowny" zachód. No i wystarczy wejść na jakąkolwiek stronę z informacjami żeby przekonać się jak popularne w tym kraju jest narzekanie na wszystko, krytykowanie i wydawanie radykalnych osądów bez głębszego poznania sprawy.



lol nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, to że zdarzyło nam sie mieć paru ambitnych naukowców, którzy mają na koncie jakieś odkrycia naukowe to nie znaczy że wszyscy Polacy mają we wszystkim potencjał, jest wręcz przeciwnie większość to cebulaki, część jest w miare normalnych i tylko niewielki procent to wybitni ludzie którzy mimo atakującej ich cebuli dali sobie radę
 

yp0c0  

Stały User

kolorowy



ImiÄ™: Adam

Wiek: 27

Do³±czy³: 22 Lut 2015

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2015-07-25, 11:46   

Naukowcy nie są jedynymi wartościowymi osobami w kraju, a utrwalanie stereotypów na podstawie swoich obserwacji raczej prawdziwe też nie jest.

Ciekawe, czy "cebuli" nie byłoby w np. Niemczech, jeśli mieliby taką sytuację ceny-płace.
_________________
屁股
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-07-25, 14:18   

A mnie po trochu wku*wiają, ta cebula, te janusze całe i mirki.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-07-25, 15:55   

nic z tym ni zrobisz, to nie kwestia jednego pokolenia, cebulak wychowa drugiego cebulaka

[ Dodano: 2015-07-25, 15:56 ]

yp0c0 napisa³/a:

Naukowcy nie są jedynymi wartościowymi osobami w kraju, a utrwalanie stereotypów na podstawie swoich obserwacji raczej prawdziwe też nie jest.

Ciekawe, czy "cebuli" nie byłoby w np. Niemczech, jeśli mieliby taką sytuację ceny-płace.



to nie kwestia poziomu życia, Polacy mogliby i 50 tysiecy zarabiac
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

yp0c0  

Stały User

kolorowy



ImiÄ™: Adam

Wiek: 27

Do³±czy³: 22 Lut 2015

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2015-07-25, 22:53   

krul umiłowany, to teraz podaj powód po czym to wnioskujesz.
_________________
屁股
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-07-26, 14:13   

Najbardziej wkurza mnie w niektórych Polakach sranie do własnego gniazda, czyli oczernianie narodu na forach polskich a także zagranicznych, sformułowanie "cebula" właśnie stąd się wzięło. Ja wiem, że docelowo miało to być określenie wąskiej grupy Polaków, którzy czasem robią wiochę na zagranicznych wczasach, oszukują albo prezentują zacofane poglądy. Ale teraz "polaczkiem" lub "cebulą" nazywa się praktycznie każdego Polaka, który nie zgadza się z jakimś zachodnim trendem. To trochę chore. "Typowy Janusz", jak sam przymiotnik wskazuje, stał się stereotypowym wzorcem Polaka wszarza z wielkim bandziochem, któremu słoma z butów wyłazi. Może my wiemy, co tak naprawdę to oznacza, żartowanie z samych siebie jest bardzo ważne, ale to już zachodzi za daleko. My się tak prezentujemy na gruncie Europejskim, nie robimy nic, aby przełamywać stereotypy a wręcz je krzewimy. Właśnie to mnie denerwuje.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-07-26, 16:30   

Duże zmiany w mentalności Polaków zwłaszcza pokoleń dwóch ostatnich pokoleń, wniósł po prostu PRL, cwaniactwo, kombinatorstwo, poczucie, że państwo to wróg, brak narodowej wspólnoty i właśnie to obsrywanie na forach, że sąsiad ma samochód, a ja nie, więc pewnie on jest złodziej je**any i przede wszystkim odwalanie fuszerki przy pracy, bo czy się stoi, czy się leży... i ostatnio zauważalne, że mam w dupie Polskę, jak coś się stanie to uciekam do Anglii (taka postawa jeszcze dwa pokolenia wstecz, gdzie bieda była wiele większa niż teraz, było nie do pomyślenia ) - wszystko to są pochodne komuny i naleciałości ze wschodu.
Paradoksalnie wszystko co złe i niszczyło polskie wartości kulturowe przylazło nie z zachodu, ale właśnie ze wschodu, konkretnie z Rosji/ZSRR.
Amerykanizacja, dotarła do nas dopiero w późnych latach 80-ych.

Buractwo jest natomiast międzynarodowe, nie ma narodu składającego się z samych fajnych ludzi, wszędzie są prostaki, debile, buraki - tak samo w Polsce, znajdziesz fajnych ludzi i takich z którymi szkoda w ogóle się zadawać.

To, że w Japonii ludzie nie wyobrażają sobie spóźnić się do pracy, bo to hańba, zdrada narodowa itp, a w Hiszpanii zamiast na 8 to przyjdą do roboty na 10 i jeszcze pójdą na szluga - to są już elementy kulturowe, zespolone z narodem - buractwo jest zaś cechą charakteru.
 

yp0c0  

Stały User

kolorowy



ImiÄ™: Adam

Wiek: 27

Do³±czy³: 22 Lut 2015

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2015-07-26, 21:41   

$karbówka napisa³/a:

cwaniactwo, kombinatorstwo, poczucie, że państwo to wróg, brak narodowej wspólnoty i właśnie to obsrywanie na forach, że sąsiad ma samochód, a ja nie, więc pewnie on jest złodziej je**any i przede wszystkim odwalanie fuszerki przy pracy, bo czy się stoi, czy się leży...



Gdzie nie ma ludzi narzekających? To nie cechy charakteru, które są tylko u Polaków.

$karbówka napisa³/a:


Buractwo jest natomiast międzynarodowe, nie ma narodu składającego się z samych fajnych ludzi, wszędzie są prostaki, debile, buraki - tak samo w Polsce, znajdziesz fajnych ludzi i takich z którymi szkoda w ogóle się zadawać.


Tak naprawdę można to podpiąć pod cytat wyżej, np. cwaniaków i kombinatorów można zaliczyć do buraków.

btw przykładowo, sandały i skarpety. Czy to trend od nas? Wiele osób kojarzy to od naszych zachodnich sąsiadów - Niemiec.
_________________
屁股
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-07-27, 05:08   

yp0c0 napisa³/a:

Gdzie nie ma ludzi narzekających? To nie cechy charakteru, które są tylko u Polaków.


Nic o narzekaniu tam nie napisałem, zanim skomentujesz czytaj ze zrozumieniem.

yp0c0 napisa³/a:

Tak naprawdę można to podpiąć pod cytat wyżej, np. cwaniaków i kombinatorów można zaliczyć do buraków.
btw przykładowo, sandały i skarpety.



Postkomunistyczne podejście do pracy, państwa, społeczności - a noszenie sandałów nie ma z sobą nic wspólnego - ludzie na zachodzie zwłaszcza w takim USA ubierają się jeszcze gorzej.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-07-27, 21:15   

Cytat:

i ostatnio zauważalne, że mam w dupie Polskę, jak coś się stanie to uciekam do Anglii



"Duda wygrał, WYJE¯D¯AM z tego CHOREGO KRAJU."
Ale mam wrażenie, że mówisz o postawie młodych ludzi, którzy uważają, że nie ma dla nich nic na rynku pracy, lub mają pracę, gdzie zarabiają zbyt mało. I ich postawa może być uzasadniona, z jednej strony to może być zwykła pazerność (też częsta u Polaków), ale częściej raczej poczucie niesprawiedliwości i rozgoryczenie. Człowiek siedzi w książkach 5 lat, angażuje się, a potem napotyka masę absurdalnych przeszkód chcąc znaleźć pracę bądź awansować. Nic dziwnego, że czuje się źle, bo gdzie indziej ludzie z takim poziomem wiedzy są rozchwytywani i zarabiają godnie.
Ok, ludzie zdecydowanie idealizują zachód postrzegając te kraje jako Eldorado, ale faktem jest, iż po prostu często żyje się tam lepiej i łatwiej.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com