Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vegas793

User


Do³±czy³: 28 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-28, 14:55   Zez oka

Witam,
chciałbym poznac Waszą opinię na temat zeza (mam nadzieję, że nie było juz takiego wątku).
Otóż, czy mieliscie kiedys do czynienia z osobą, ktora miala zeza? Czy rozmawialiscie z takim kims patrzac mu sie prosto w oczy?
Bardzo nurtuje mnie ten temat bo mam 20 lat i wlasnie mam zeza. Nigdy z nie rozmiawialem z moimi przyjaciolmi na ten temat bo nie lubie o tym gadac. W internecie jest jakos latwiej...
Co sądzicie o osobie ktora ma tą wade wzroku? Odrzuca Was ktos taki? Nie mowie tutaj o relacjach damsko-meskich bo chyba żadna dziewczyna nie chciałaby mniec chlopaka z zezem, ale chodzi mi o to czy zaprzyjaźnilibyście sie z kims takim?

Prosze o powazne odpowiedzi :-)
 

superja  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 15 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-07-28, 15:00   

Czemu miałbym nie przyjaźnić z kimś, bo ma zeza? Nie odrzuca mnie to jakoś.
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-07-28, 15:21   

W szkole miałam kolegę, który miał zeza. Nie przeszkadzało mi to by z nim porozmawiać. Nawet teraz się czasem ,,cześć" - ,,cześć" zdarzy. Nie widzę problemu.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-07-28, 16:57   

Mój przyjaciel ma lekkiego zeza, w ogóle nie zwracam na to uwagi. Skończył studia, pracuje, miał dziewczynę. Człowiek jak każdy :-)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-07-28, 18:17   

W szkole miałam pielęgniarkę z tą przypadłością. Dopóki nie zwróciła się do mnie po imieniu, nie wiedziałam czy mówi do mnie, czy do znajomej.
Mam taki zwyczaj, że podczas rozmowy spoglądam ludziom w oczy, no ale przecież na dłuższą metę - co to za różnica, czy człowiek ma zeza, czy nie. Nie o to chodzi. ;)
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

yp0c0  

Stały User

kolorowy



ImiÄ™: Adam

Wiek: 27

Do³±czy³: 22 Lut 2015

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2015-07-28, 19:25   

vegas793 napisa³/a:

Odrzuca Was ktos taki?


Jeśli ktoś odrzuciłby człowieka po zobaczeniu, że ma zeza to można nazwać tego kogoś idiotą, po prostu.

vegas793 napisa³/a:

Odrzuca Was ktos taki?


Nie.

vegas793 napisa³/a:

Nie mowie tutaj o relacjach damsko-meskich bo chyba żadna dziewczyna nie chciałaby mniec chlopaka z zezem, ale chodzi mi o to czy zaprzyjaźnilibyście sie z kims takim?


Na pewno nie jest to cecha wyglądu, która wyklucza życie w związku. Aż tak ludzie nie są głupi, przynajmniej nie wszyscy, bo odsetek taki jest na pewno. Tu nie chodzi o to, czy ktoś ma zeza, czy nie, czy ma jasne, czy ciemne włosy.
_________________
屁股
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-07-28, 19:39   

Miałam takiego wykładowcę na studiach, który patrzył prosto, a widział róg sali, albo odwrotnie. Nie pamiętam. Dla ściągających to była mordęga, co mnie zresztą cieszyło :).
Szczerze mówiąc na początku taka sytuacja mnie peszy, bo podczas rozmowy patrzę innym w oczy. Z czasem się przyzwyczajam. Przypadłość jak każda inna :).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-07-28, 20:00   

Też kiedyś miałem facetkę z zezem. Pamiętam pewnego razu do kogoś o coś opierdzielała, nikt nie wiedział na kogo się patrzy, okazało się, że chodzi o mnie ^_^

Od 2 lat pracuję z kolesiem, który ma zeza. Ni cholery nie umiem patrzeć mu w oczy jak z nim gadam.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-07-28, 22:09   

Cytat:

Otóż, czy mieliście kiedys do czynienia z osobą, ktora miala zeza?


Sam mam. Zresztą dość lekkiego korygowanego w dodatku przez okulary.

Cytat:

Co sądzicie o osobie ktora ma tą wade wzroku? Odrzuca Was ktos taki? Nie mowie tutaj o relacjach damsko-meskich bo chyba żadna dziewczyna nie chciałaby mniec chlopaka z zezem, ale chodzi mi o to czy zaprzyjaźnilibyście sie z kims takim?


Wkurza mnie coś takiego nieziemsko. W telewizji w kółko gadają o jakiejś "tolerancji", o tym że ludzie niepełnosprawni, nawet umysłowo są równi z nami... A w wieku ok. 10-12 lat wystarczyło zdjąć okulary na chwilę i wszystkim opadała szczęka. "O matko! On ma zeza! Widzieliście?! Serio!". A ja do dzisiaj się zastanawiam dlaczego człowiek widzący osobę której oko ucieka w bok o milimetr patrzy na nią jakby uciekła z psychiatryka. Może w końcu się dowiem, ciężko tu mówić nawet o stereotypach... Jak można być tak głupim żeby patrzeć się czy czyjeś oko jest idealnie na środku? I dlaczego temat który nie ma żadnego znaczenia wzbudza u ludzi w społeczeństwie takie emocje?
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

vegas793

User


Do³±czy³: 28 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-28, 22:22   

Cytat:

Wkurza mnie coś takiego nieziemsko. W telewizji w kółko gadają o jakiejś "tolerancji", o tym że ludzie niepełnosprawni, nawet umysłowo są równi z nami... A w wieku ok. 10-12 lat wystarczyło zdjąć okulary na chwilę i wszystkim opadała szczęka. "O matko! On ma zeza! Widzieliście?! Serio!". A ja do dzisiaj się zastanawiam dlaczego człowiek widzący osobę której oko ucieka w bok o milimetr patrzy na nią jakby uciekła z psychiatryka. Może w końcu się dowiem, ciężko tu mówić nawet o stereotypach... Jak można być tak głupim żeby patrzeć się czy czyjeś oko jest idealnie na środku? I dlaczego temat który nie ma żadnego znaczenia wzbudza u ludzi w społeczeństwie takie emocje?



No bo to jest jednak jakaś odchyłka od większości społeczeństwa. Taki zez jest łatwy do zauważenia.
Może się wydawać, że temat nie ma żadnego znaczenia, ale jednak jest to jakaś wada "kosmetyczna". Po prostu nie wiem, może to u ludzi wzbudza jakiś niepokój albo coś? Nie mam pojęcia. Mam zeza (lekkiego) i czasami widzę rożne zachowania osób z którymi rozmawiam.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-07-28, 22:47   

Właśnie te reakcje mnie szokowały. Ziomek obok ma dredy i się wyróżnia, tam ktoś z kolczykiem w nosie, ktoś w tatuażach, na ulicy coraz więcej obcokrajowców a największą sensacją jest moje oko :-x Jak wpiszesz sobie w Google zez oka to wyskoczą obrazki gdzie oczy "patrzą" w dwie różne strony, masakra, nieporównywalne z tym co mam ja. Może nasze społeczeństwo jest niewyedukowane, XXI wiek i z jednej strony największe odstępstwa od normy są tolerowane, z drugiej zaś ludzie nie rozumieją że komuś o mm oko przesuwa się do środka :-o
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

yp0c0  

Stały User

kolorowy



ImiÄ™: Adam

Wiek: 27

Do³±czy³: 22 Lut 2015

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2015-07-30, 11:40   

Logan128 napisa³/a:

A ja do dzisiaj się zastanawiam dlaczego człowiek widzący osobę której oko ucieka w bok o milimetr patrzy na nią jakby uciekła z psychiatryka.


Bo widzi osobę inną od większości społeczeństwa i to w sprawie biologicznej.

W sumie wytłumaczył Ci to vegas793, ale dopiero to zauważyłem. :wstyd:

Logan128 napisa³/a:

Ziomek obok ma dredy i się wyróżnia, tam ktoś z kolczykiem w nosie, ktoś w tatuażach, na ulicy coraz więcej obcokrajowców a największą sensacją jest moje oko :-x


To jest teraz modne i piękne. (przepiękne..)
_________________
屁股
 

oczyszerokozamkniete

User


Do³±czy³: 15 Gru 2015

   

Wys³any: 2015-12-15, 21:33   

Nie denerwuj sie. Niie kazda dziewczyna patrzy na wyglad...
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-12-15, 23:42   

Dla mnie to całkowicie bez znaczenia. Już wielu zezowatych ludzi spotkałem, ale nie wywoływało to we mnie nigdy jakichkolwiek emocji. Rozumiem gdyby ktoś miał jakoś mocno zdeformowana czaszke, tak pod operację plastyczną, to wtedy bym może jakkolwiek współczuł tej osobie, ale zeza to możesz dla mnie mieć i nie mieć, za takiego samego bym cię odbierał.
 

N4VV  

Stały User

INTJ



Do³±czy³: 11 Lis 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2015-12-16, 06:28   

oczyszerokozamkniete napisa³/a:

Nie denerwuj sie. Niie kazda dziewczyna patrzy na wyglad...


Wyłączając niewidome - każda patrzy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com