Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

chloe_

User


Do³±czy³: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-30, 18:13   Studia w Polsce czy praca w Londynie?

Witam. Mam 19 lat. Mam pewien dylemat życiowy (podświadomie już raczej rozwiązany) i chce poznać opinie innych osób i obiektywne zdanie. Co byście wybrali: studiować w Polsce czy wyjechać do Londynu (otrzymać tam pomoc na początku) i powoli układać sobie tam życie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-07-30, 18:45   

jeśli masz już jakieś zdolności i chcesz je rozwinąć na studiach, to warto się nad tym zastanowić. Jeśli chcesz wybrać kierunek humanistyczny, wybierz Lądek.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-07-30, 20:36   

chloe_ napisa³/a:

Co byście wybrali: studiować w Polsce czy wyjechać do Londynu (otrzymać tam pomoc na początku) i powoli układać sobie tam życie?



Jeżeli zależy ci tylko na tym żeby w miarę szybko zarobić, mieć jakieś mieszkanie i spłodzić sobie potomka który (z drobnymi zmianami) skopiuje twój życiorys, jedź do Londynu.

Jeżeli chcesz czegoś więcej, idź na studia. Z tym że:
-radziłbym przed pójściem na studia rok pochodzić na kilka kierunków w charakterze wolnego słuchacza, podejść do tego na poważnie i zobaczyć co ci będzie bardziej pasowało.
-Po licencjacie bym sugerował rok przerwy na przemyślenie dotychczasowych doświadczeń. Można pojechać na wolotariat w jakieś fajne miejsce, albo po prostu zarobić i na spokojnie przystąpić do magisterskich.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com