Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cichychlopak  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 12 Gru 2014

   

Wys³any: 2015-07-31, 23:23   Windows 10

Czy jest tu moze ktoś, kto chce sie podzielić swoja opinia o nowej aktualizacji na Windows 10?
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2015-08-01, 16:27   

Z racji, że na laptopie nie mam prawie żadnych danych stwierdziłem, że zaryzykuję i zrobię na nim aktualizację. Ogólnie wrażenia - wydaje mi się, że zależą od podejścia. Jeśli od początku podchodzimy do Windowsa 10 jak pies do jeża to nie będzie nam się podobał. Jest bardzo "nowoczesny", grafika typowo w stylu flat design, mocno uproszczona.

Jeśli chodzi o samą aktualizację to przeszła u mnie bez problemów. Pracują wszystkie programy, niczego mi nie usunęło (lub jeszcze tego nie zauważyłem), działają wszystkie urządzenia.

Pojawiło się kilka ciekawych funkcji wzorowanych na linuxie - np opcja tworzenia kilku pulpitów roboczych, sposób działania "startu". Poza tym - nie ma kafelków (aż tyle), jest normalny pulpit jak w Windows 7.

Pojawił się sklep i programy - aplikacje pracujące podobnie jak w androidzie lub telefonach na windowsie. Można instalować lub kupować je prosto ze sklepu. Mnie na ten moment irytują, ale nie miałem większego problemu z powyrzucaniem ich. Zostawiłem dwie, do pogody i wiadomości oraz pobrałem sobie aplikacje do kalendarza google. Testuję, niewiele mogę powiedzieć póki co.

Doszła nowa przeglądarka Microsoft Edge. Nie podoba mi się, już wolałem Explorera ale i tak zostaje przy Firefoxie. Doszły nowe programy do odtwarzania muzyki, filmów czy zdjęć. Nadpisały mi moje domyślne programy, które miałem wcześniej. Ale przeżyłem, zmieniłem sobie znów :-D

Ogólnie, chyba na plus. Nie podoba mi się, że wszystkie nowe systemy (Windows, android itd) są robione pod laików. Coraz trudniej jest dostać się do zaawansowanych funkcji systemu. Ale z tym też trzeba jakoś żyć. Ogólnie gdyby Adobe robiło swoje programy pod linuxa to długo bym się nie zastanawiał nad ostawieniem windowsa.

O wydajności niewiele powiem, ponieważ mam dosyć mocny komputer na dysku ssd, więc i na Windows 7 chodził jak trzeba. Ale jeśli coś zauważę to dopiszę :-)
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-08-01, 17:17   

Inwigiluje ten system użytkownika? Poza tym ja 30 lipca jeszcze nie dostałem żadnego powiadomienia a szkoda bo czekałem na niego. Jest szansa wypalić płytę w razie gdyby kiedyś trzeba było przeinstalować?
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2015-08-01, 17:20   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Inwigiluje ten system użytkownika?


Tak, próbuje. Chce żeby założyć konto w Microsoft, chce lokalizację czasami, chce jakąś autoryzacje konta... oczywiście najlepiej z kartą płatniczą od razu do sklepu xD Póki co niczego nie robiłem i żyję. Nie wiem co będzie dalej.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Jest szansa wypalić płytę w razie gdyby kiedyś trzeba było przeinstalować?


Wybacz, ale tego też nie wiem. Ja mam oryginalne systemy na płytach, więc nie przejmuje się takimi rzeczami.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-08-01, 17:27   

Ale 10 nie kupowałeś stąd moje pytanie :D domyślam się ze można tylko raz zaktualizowac 7->10 a potem ewentualnie ustawić jakiś punkt przywracania systemu.

Co do inwigilacji konto microsoft to nie problem jak jesteś zalogowany na google to tez każdy ruch jest rejestrowany chrome mapy mail itd wiedzą wszystko
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2015-08-01, 17:33   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Ale 10 nie kupowałeś stąd moje pytanie :D domyślam się ze można tylko raz zaktualizowac 7->10 a potem ewentualnie ustawić jakiś punkt przywracania systemu.


Trzeba by poczytać regulamin itd. Tak, licencje i płyty mam na Windows 7. Podejrzewam, że jeśli będzie ok to na kolejne urządzenia kupie już W10.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Co do inwigilacji konto microsoft to nie problem jak jesteś zalogowany na google to tez każdy ruch jest rejestrowany chrome mapy mail itd wiedzą wszystko


To fakt, i w sumie tak na prawdę bezpośrednio nam to nie szkodzi, więc zazwyczaj to olewamy. Mnie mimo wszystko drażni świadomość kto ktoś za dużo o mnie wie więc ograniczam to co mogę :-P
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-08-01, 18:00   

Ciekawe, czy istnieje możliwość stworzenia sobie instalatora do dziesiątki. Jeśli w razie jakiegoś wypadku miałbym znowu instalować 7 a następnie pobierać update, to jest to strasznie dupne rozwiązanie.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Cezer  

User


Wiek: 28

Do³±czy³: 02 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-02, 01:09   

Mam już aktualizacje i u mnie system działa bardzo dobrze.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-08-02, 10:15   

U mnie także bardzo płynnie działa, podobają mi się wszelkie bajery typu: możliwość zrobienia notatki, podkreślenie etc. Win 10 ma wiele przydatnych nowych funkcji, świeższy design. Przyjemnie i na plus. ;)
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-08-02, 21:01   

Jeśli ktoś ma problem z aktualizacją to polecam: https://www.microsoft.com...nload/windows10
Można wypalić ma płycie obraz .iso bądź wgrać na USB.

Przy instalacji pamiętam, że można było wyłączyć kilka niepotrzebnych rzeczy, które tylko śledziły nasze ruchy w internecie dostosowując reklamy itp. do nas.
Instrukcja jak zmniejszyć stopień inwigilacji :
Ustawienia -> Prywatność (Warto powyłączać wszystko co śledzi nasz ruch)
Wiadomo, że Microsoft i tak będzie wiedział co robimy, ale nie w tak dużym stopniu.

Ogólnie powiem, że Microsoft strasznie postawił na politykę, którą prowadzi Facebook.¦ledzi każdy nasz ruch i zbiera dane o nas.Polecam zapoznać się z polityką prywatności :

Cytat:

Będziemy uzyskiwać dostęp, ujawniać i zachowywać osobiste dane, w tym należące do ciebie treści (takie jak zawartość twoich e-maili, inna prywatna komunikacja i pliki w prywatnych folderach), kiedy będziemy w dobrej wierze uważać, że jest to konieczne.



Windows 10 ma swoje wady i zalety jak każdy inny system.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Lesek  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 06 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-06, 09:25   

Zaktualizowałem system z 7 do 10 i jak dotychczas jest ok.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com