Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-08-30, 13:05   Fejsbuczek

Mam do was kilka pytań.
Czemu tak wiele osób ciągle chwali się największymi pierdołami na fejsbuczku? Czemu tak bardzo chcecie być zauważeni? Czemu dodajecie osobę, którą widzieliście raz w życiu do znajomych? Czemu zakładacie konta na FB swoim dzieciom? Czemu dzielicie się z innymi oraz z Fejsbukiem tylkoa wrażliwymi informacjami na wasz temat?

Są to rzeczy dla mnie niepojęte. Sam też posiadam konto na FB, i irytuje mnie sytuacja, gdy ktoś oznacza moją mordę na jakimś zdjęciu. Dla mnie FB jest jedynie ułatwiaczem wyszukiwania kontaktów, które akurat są mi potrzebne oraz drogą promocji własnego bloga.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-08-30, 13:14   Re: Fejsbuczek

Jimmyblack napisa³/a:

Mam do was kilka pytań.
Czemu tak wiele osób ciągle chwali się największymi pierdołami na fejsbuczku? Czemu tak bardzo chcecie być zauważeni? Czemu dodajecie osobę, którą widzieliście raz w życiu do znajomych? Czemu zakładacie konta na FB swoim dzieciom? Czemu dzielicie się z innymi oraz z Fejsbukiem tylkoa wrażliwymi informacjami na wasz temat?



Ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie nie szanują swojej prywatności.
Ze wszystkim siÄ™ obnoszÄ…, wszystko robiÄ… jedynie na pokaz.
No dobra...może nie wszystko, ale niestety zdecydowaną większość.
Zakładanie dzieciom konta na tym portalu jest już pomysłem nie do przejścia.
Pokazywanie ich zdjęć na facebooku...
Za dużo sztuczności i ,,lansu".

Jimmyblack napisa³/a:

Są to rzeczy dla mnie niepojęte.



Dla mnie również.
Dlatego zapewne jestem jedną z bardzo niewielu osób, która nie posiada konta na owym portalu. Przyznam oczywiście, że czasami mam chęć na założenie profilu, choćby z przyczyn łatwiej dostępnych informacji, jakiś wydarzeniach, eventach... Niemniej, ten pomysł mi przemija równie szybko jak się pojawił.
Jestem dowodem na to, że owszem - jak najbardziej da się w ten sposób żyć w dzisiejszym świecie.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-08-30, 13:15   

Dla fejmu i sławy.
I jeszcze dla wsparcia swojego ego i przekonania samego siebie, że własne życie jest tak samo super, jak publikowane na fejsie życie znajomych. O jezu, przecież świetnie znasz odpowiedź na swoje pytanie.
_________________
meow
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-08-30, 13:50   

Mam tam fikcyjne konto.
_________________
W miękkim futrze kota
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2015-08-30, 13:51   

W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo bardzo samotni.I brak im jakiejkolwiek oryginalności.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-08-30, 14:14   

Oesu, następny czepialski.

Jimmyblack napisa³/a:

Czemu tak wiele osób ciągle chwali się największymi pierdołami na fejsbuczku? Czemu tak bardzo chcecie być zauważeni? Czemu dodajecie osobę, którą widzieliście raz w życiu do znajomych? Czemu zakładacie konta na FB swoim dzieciom? Czemu dzielicie się z innymi oraz z Fejsbukiem tylkoa wrażliwymi informacjami na wasz temat?

Skąd wiesz, że my tak robimy? Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski? Dlaczego nie wkleisz tych pytań pod każdym zdjęciem, na którym cię oznaczono albo w komentarzu pod postem koleżanki, która relacjonuje wyjazd na wakacje? Taki kozak jesteś? Boisz się zbesztać kogoś pod własnym nazwiskiem, ale pod nickiem już nie? Nie martw się, tutaj też nie uchronisz się przed radą: kup sobie maść na ból dupy.

Facebook do tego służy. Do dzielenia się tym, czym mamy ochotę. Nie zmienia to faktu, że i z takiej banalnej strony trzeba umieć korzystać. I też z włączonym myśleniem. Ale każdy korzysta tak, jak potrafi i tak, jak mu się podoba. Jeśli twój kumpel pisze, że właśnie pije piwo - who cares? Jeśli cię to denerwuje, usuń go ze znajomych. Jednego głupka mniej, c'nie? Jeśli twoja koleżanka oznaczyła cię na zdjęciu z ostatniej imprezy, na której dobrze się bawiła, to usuń znacznik i ją ze znajomych. Gdyby cię nie lubiła, to nie oznaczałaby cię. Ale kogo to obchodzi?

Osobiście nie robię żadnej z rzeczy, o której pisałeś. Mam w znajomych 90 osób, najbliższych znajomych, z którymi chcę utrzymywać kontakt. Te pozostałe 200 czy 300 osób, które usunąłem rok temu to dalsi znajomi, którzy nie mówią mi "cześć", nie potrafią korzystać z Facebooka i nie są mi potrzebni do szczęścia. Więc jeśli masz wielki problem z tym, że ktoś udostępnił zdjęcie iPhone'a mając nadzieję, że go wygra, polecam mój sposób czyszczenia znajomych co pół roku. Będziesz miał święty spokój.

Zresztą, nie trzeba od razu usuwać znajomych. Można również zrobić tak, że ich posty nie będą nam się wyświetlały na tablicy. Ale tak jak powiedziałem - z Facebooka trzeba umieć korzystać.

Jimmyblack napisa³/a:

Dla mnie FB jest jedynie ułatwiaczem wyszukiwania kontaktów, które akurat są mi potrzebne oraz drogą promocji własnego bloga.

Ciebie kur***… posty o duperelach, mnie kur*** zapraszanie do lubienia stron, których wcale nie chcÄ™ lubić. Na przykÅ‚ad niektórych blogów.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Dumrock  

User

Draenei



ImiÄ™: John

Do³±czy³: 28 Sie 2015

Sk±d: Z otch³ani internetu

   

Wys³any: 2015-08-30, 17:37   Re: Fejsbuczek

Jimmyblack napisa³/a:

Mam do was kilka pytań.
Czemu tak wiele osób ciągle chwali się największymi pierdołami na fejsbuczku? Czemu tak bardzo chcecie być zauważeni? Czemu dodajecie osobę, którą widzieliście raz w życiu do znajomych? Czemu zakładacie konta na FB swoim dzieciom? Czemu dzielicie się z innymi oraz z Fejsbukiem tylkoa wrażliwymi informacjami na wasz temat?

Są to rzeczy dla mnie niepojęte. Sam też posiadam konto na FB, i irytuje mnie sytuacja, gdy ktoś oznacza moją mordę na jakimś zdjęciu. Dla mnie FB jest jedynie ułatwiaczem wyszukiwania kontaktów, które akurat są mi potrzebne oraz drogą promocji własnego bloga.


Problemy pierwszego świata, come on... Każdy robi to co lubi, a to nikomu nie szkodzi..
_________________
Brothers it’s time to make a stand
To reclaim our lives
Because all this steel can set us free
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-08-30, 17:47   

Dumrock napisa³/a:

Każdy robi to co lubi, a to nikomu nie szkodzi..


Co za głupota. Po raz pierwszy spotykam się z opinią, że anarchia nie jest szkodliwa (wyłączywszy punków, gimbusów i paru innych...). To jest bardzo szkodliwe, biorąc pod lupę fakt, że niektórzy ludzie w Internecie (no dobra, większość) nie grzeszą inteligencją i troską o przyszły kwiat naszego narodu.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-08-30, 19:41   

Czy jak napiszę na FB... tak normalnie, to inni ludzie widzą to jako zaproszenie do polubienia? Zastanawiam się, czy nie robię gówno deszczu znajomym.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-08-30, 19:53   

Ja mam zaledwie 80 znajomych xD
Albo aż!
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

raaisel  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 23 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-30, 21:43   

Z jednej strony masz trochę racji, z drugiej strony dla każdego portale społecznościowe są po coś innego. Dla jednych, żeby się kontaktować ze znajomymi, dla drugich, żeby wstawiać zdjęcia, dla innych, żeby reklamować bloga, a jeszcze inni są tam po to, żeby to wszystko na bieżąco śledzić. Myślę, że bez powodu się dopieprzasz do tego. Jak Ci przeszkadza, to weź się stamtąd ewakuuj i nie żal się na forum. Możesz zawsze usunąć znajomych, którzy Ci spamują tablicę, albo chociaż zablokować powiadomienia o ich aktywności. Tak ciężko?
 

Mariolade  

User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-30, 23:33   

A ja ogólnie prawie nie korzystam z portali społecznościowych.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-08-31, 00:31   

Jimmyblack napisa³/a:

Czy jak napiszÄ™ na FB... tak normalnie, to inni ludzie widzÄ… to jako zaproszenie do polubienia?

Jeśli piszesz do znajomych, by polubili fanpage twojego bloga to to samo, gdybyś bezpośrednio z fanpage'a wysyłał zaproszenia.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-08-31, 06:22   

Nie mam fanpage i do nikogo nie piszę żeby coś lubił.
Jedynie wrzucam część artykułu z bloga wraz z linkiem.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-08-31, 08:12   

Nie rozumiem w ogóle tego tematu. O co tyle hałasu? To tylko zwykły portal społecznościowy, dziś ten jutro inny. To, że jedna osoba ma 300 a druga 30 znajomych na fb, to że ktoś chwali się kupą dziecka a drugi ewentualnie zdobyciem tytułu mgr, to że ktoś robi sobie selfi w staniku a inny nawet nie ma fotki profilowej - to niemal o niczym nie świadczy bo to tylko internetowa rozrywka dla mas. Niech se każdy robi na fb co chce. Jego fotki, jego wpisy, jego ewentualne konsekwencje. Co nam do tego? Nie chce czegoś czytać lub oglądać - wyrzucam ze znajomych, likwiduje swoje konto, nie zakładam konta w ogóle.
Moim zdaniem osoby mające ten tak zwany ból czterech liter o fb podchodzą do tego po prostu zbyt poważnie.

Ja na fb wchodzę często pooglądać. Sama pisze niewiele, jedynie w grupach - w ten sposób kontaktujemy się ze sobą w stowarzyszeniu np. podczas wakacji.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com