Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

xevelynxo

User


Doł±czył: 01 Wrz 2015

   

Wysłany: 2015-09-01, 10:57   Co wybrać?

Witam,w tym roku planuje iść na studia,ale mam dylemat jaki kierunek studiów wybrać.Myślę nad fizjoterapia lub kosmetologią.Co sądzicie?Co będzie lepsze?Po czym lepiej znaleźć prace?I najlepiej dziennie czy zaocznie studiować?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Doł±czyła: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wysłany: 2015-09-01, 11:58   

To jeszcze trwajÄ… drugie nabory na takie kierunki? ;o
_________________
Kruki i wrony was rozdziĂłbiÄ….
 

Ostia  

VIP


Doł±czyła: 02 Lut 2009

   

Wysłany: 2015-09-11, 06:55   

FizjoterapeutĂłw, jak i ratownikĂłw medycznych, jest obecnie nadmiar.
Kosmetologia - ok, ale na uniwersytecie medycznym, a nie wyższej szkole nauki o niczym. I najlepiej myśląc o założeniu własnego biznesu.
 

lewandinho  

User


Doł±czył: 11 Wrz 2015

   

Wysłany: 2015-09-16, 14:00   fizjo

Wedlug mnie fizioterapia na uniwerku to dobry pomysl. Kontuzje sie beda zawsze zdarzac, poza tym teraz jest moda na zdrowy tryb zycia, i coraz wiecej ludzi zglasza sie do specjalistow. Mozesz pozniej zalozyc firme i miec swoj gabinet jak moja kolezanka. Jak dla mnie lepszym wyborem sa studia zaoczne, dzieki nim mozesz pracowac i zarabiac pieniadze, do tego doswiadczenie w pracy jest bezcenne.
 

Jarko  

User

Jarko


ImiÄ™: Jarek

Doł±czył: 09 Cze 2015

   

Wysłany: 2015-09-18, 21:08   

Mam całkiem sporo znajomych po fizjoterapii, którzy mają problem ze znalezieniem pracy. Więc tak naprawdę dużo zależy od tego jakie masz predyspozycje, nabyte umiejętności. Warto odpowiedzieć na pytanie co robić w przyszłości. Tym bardziej, że fizjoterapia i kosmetologia nie są bliskie.
 

Frelja  

User



Wiek: 28

Doł±czyła: 22 Wrz 2015

Sk±d: KrakĂłw

   

Wysłany: 2015-09-22, 15:23   

Cytat:

FizjoterapeutĂłw, jak i ratownikĂłw medycznych, jest obecnie nadmiar.
Kosmetologia - ok, ale na uniwersytecie medycznym, a nie wyższej szkole nauki o niczym. I najlepiej myśląc o założeniu własnego biznesu.



Zgadzam się z przedmówcą. Moi znajomi po fizjoterapii potrafili rok szukać pracy, bo wszędzie grzeją stołki. Nie wiem jednak jak jest z ratownikami medycznymi.
Faktem jest jednak, że kosmetolodzy szybciej znajdują pracę po uniwersytetach medycznych. Choć zauważyłam,że u mnie w mieście wiele osób decyduje się na licencja na prywatnej uczelni, a potem dwa lata robią na państwowej.
Zanim jednak dokonasz ostatecznego wyboru zastanów się nad tym, czy naprawdę chcesz coś studiować. Mówię tak, bo kilka lat nauki o tym samym potrafi być naprawdę męczące - szczególnie jeśli nie czuje się do tego chemii.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com