Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dymna

User


Do³±czy³: 21 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-09-01, 04:46   zle, po prostu zle.

Wiem, ze mam depresje. Wiem, bo czuje sie okropnie od 2 lat. Mam dopiero 17 lat i nie chce, aby moi rodzice, ani jakakolwiek osoba/znajoma/kolezanka sie o tym dowiedziala. Nie mam przyjaciol, ale mam wielu znajomych i kolezanek, moze przez to, ze nie dopuszczam do siebie blizej kolezanek. Nawet gdyby jedna z nich stala sie moja przyjaciolka, nie umialabym jej wyznac, ze mam depresje. Nie chce aby moja mama sie o tym dowiedziala, bo byloby jej na pewno smutno i narobilabym jej wiecej problemow. Takie jest moje myslenie caly czas. Chcialam ulzec moim cierpieniom egzystencjonalnym i uciec od pytan zadawanych sobie, brzmiacych: czemu ja wgl zyje; czemu nie mam odwagi sie zabic; czemu jestem taka a nie inna; i skoro wiem, ze zycie to tylko walka i cierpienie, jak chociaz troche zmniejszyc to cierpienie? I tu jest pleta. Zadawajac sobiee ciagle te pytanie, stwierdzilam'' a co mi tam!'' I zaczelam pic codziennie i palic trawke codziennie, az nawet w ciagu miesiaca, dwa razy sprobowalam ecstasy. Jak mam sie uwolnic z tego wszystkiego? Chce normalnie zyc i cieszyc sie ze znajomymi podczas zwyklych spotkan, a nie tylko imprez, gdzie zalezy mi tylko na tym, aby upic sie najbardziej... Nie chce, aby ktokolwiek sie dowiedzial o moich problemach i dlatego chcialam sie zapisac do psychologa. Ale zeby zapisac sie tam, potrzebuje zgody rodzica... A przeciez nie chce zeby wiedzieli o czymkolwiek. Co robic?
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-09-01, 05:09   

Nie musisz mieć zgody rodziców. Moja przyjaciółka chodziła bez. Z tym, że sama się zastanawiałam dlaczego ona nie porozmawia z mamą. Przecież rodzice od tego są. Automatycznie byłoby lepiej.
 

olesitro

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-01, 08:10   

Będzie dobrze.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-09-01, 08:11   

Dlaczego nie chcesz powiedziec o swoich problemach rodzicom?
_________________
W miękkim futrze kota
 

Dymna

User


Do³±czy³: 21 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-09-01, 12:23   

To nie jest takie latwe mowic o czyms rodzicom. Czulabym, ze nie maja juz o mnie zdania dobrego. Pozatym mam dwoch starszych braci i chcac nie chcac rywalizujemy ze soba.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-09-01, 12:35   

Co? Rywalizacja w rodzinie? To dopiero chore.
Zasadnicza funkcja rodziny jest wzajemne wspieranie sie.
Rodzina to nie Sa tylko przyjemnosci. Takie jak wspolne obiady czy kolacje przy kieliszku dobrego wina
Rodzice prawdopodobnie martwia sie o Ciebie.
Aktualnie przypuszczam nie masz lepszego oparcia. Choc nie zdajesz sobie z tego sprawy. Przez ciagla ucieczke, ktore jak sama zauwazylas nie daja Ci odrobiny szczescia.
Powiedz o swoich problemach im. A na pewno poprawia sie sadze stosunki na lepsze.
Rodzice cie kochaja. Niezaleznie od wszystkiego.
Poza tym nie sadze, ze zyskujesz cokolwiek chodzac na imprezy, a przynajmniej nie w ich oczach
_________________
W miękkim futrze kota
 

Minni123  

Stały User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 29

Do³±czy³a: 13 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-09-01, 14:12   

Leczę się psychiatrycznie. I musiałam powiedzieć o tym mamie, że muszę iść do psychiatry. Stwierdziła, że tego nie potrzebuję. Ale i tak mnie zawiozła na wizytę. To twoi rodzice, nie musisz się chyba ich bać, więc po prostu powiedz, że musisz iść do psychologa.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-09-01, 20:36   

Co zrobić? Ratować się zanim będzie za późno. Już wpadłaś w uzależnienia, 17 lat i alkohol oraz narkotyki? Zaczyna robić się niebezpiecznie. Nie dość, że depresja, to jeszcze używki. Twój problem zatem jest podwójny. Nie czekaj zanim skończysz 18 lat, bo możesz przewieźć się na tamten świat, przedawkowując jakieś świństwo. Powinnaś powiedzieć rodzicom. Owszem, nie będą skakać z radości. Ale docenią, że chcesz szukać pomocy, że chcesz zmienić swoją sytuację i że im ufasz. DeSade ma rację. Rodzice powinni Cię wspierać i powinni Ci pomóc. Nie wahaj się, zrób to jak najprędzej. Nie czekaj aż będzie za późno.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com