Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

anita26

User


Do³±czy³: 17 Kwi 2011

   

Wys³any: 2015-09-02, 07:24   PÅ‚yta a prawa autorskie

Witam,
Czy kupując zwykła płytę CD i nagrywając na niej piosenki danego zespołu oraz wydrukowanie naklejki laserowo na ta płytę(żeby wyglądała jak oryginalna tylko z innym zdjęciem zespołu) to jest łamanie prawa?
Ten zespół nie wydał jeszcze oficjalnej płyty, i czy złamię prawo jeśli bym zrobiła profesjonalnie CD do własnego użytku, i poszłabym po autograf na płytę? Chciałabym postawić taką płytę na półce, czy to jest nielegalne?
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-09-02, 15:28   

Prawo mówi że możesz słuchać/oglądać muzykę i filmy a także je pobierać z dowolnych źródeł i jest to legalne, tak samo jak nagrywanie swoich płyt CD. Nielegalne jest dopiero udostępnianie/rozpowszechnianie muzyki bez wiedzy autora czy filmów lub czerpanie z tego korzyści finansowych (np. sprzedaż muzyki pobranej z internetu). Ale w razie wątpliwości zapytaj $karbówkę on jest ekspertem prawnym na tym forum.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-09-02, 20:39   

"Prawo mówi że możesz słuchać/oglądać muzykę i filmy a także je pobierać z dowolnych źródeł i jest to legalne, tak samo jak nagrywanie swoich płyt CD. "

Masz jakieś własne prawo?
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-09-03, 07:23   

Prawo dozwolonego użytku, obowiązuje w Polsce. Nie obejmuje oprogramowania komputerowego tylko muzykę i filmy. Można korzystać z treści chronionych prawem autorskim w zakresie prywatnym.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-09-03, 18:35   

Różnie to z tym bywa http://www.f-lex.pl/tag/dozwolony-uzytek-prywatny/

To jest generalnie bardzo stare prawo praktycznie sprzed internetu a teraz doszły jeszcze regulacje unijne
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com