Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:10   

Pierwsze co wyskoczyło , gdy wpisałam "indeks glikemiczny" : http://dieta.mp.pl/zasady/show.html?id=68179#7

¦niadanie to podstawa, gdy ja chodziłam do szkoły musiałam wstawać około 5:30, w domu jadłam tylko jabłko lub dwa, za to prawdziwe śniadanie już w szkole - po pierwszej lekcji (szykowałam sobie wszystko dzień wcześniej). Postaraj się lepiej zorganizować - wyznacz sobie czas na posiłki (biorąc pod uwagę rytm dnia), aby jeść często a mniej. Pewien dietetyk ostatnio mówił w tv - aby schudnąć trzeba jeść!

A jak najdzie Cię ochota na przekąskę - jedz marchewki. Ja tak przynajmniej zawsze robiłam :). I błonnik też lubię podjadać ale z nim trzeba chyba ostrożnie.

Ale nie jestem dietetykiem wiec może lepiej pogadaj z kimś kto zna się serio na rzeczy. Ja w sumie mam wiedzę czysto intuicyjną - chcesz schudnąć? Dieta M¯. ;)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

endekstarr

User


Do³±czy³: 03 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:16   

Kolacje moge jeść? Jak tak to co? żeby nie przesadzić. Obiad niestety nie decyduje co jest mam ojca który musi mieć mięso na 2 danie a zupe to sobie moge wybrać uwielbiam pomidorową mogę ją jeść czy też coś nie tak?2 danie ... no ... mam zwykle ziemniaki(Czesto)/Frytki(Gdy np. nie ma prądu i trzeba jak wroci obiad robic), robie ostatnio sobie dużo surówek typu pomidor smietana ogórek sól i wpierdzielam i do tego zwykle mięso schab, kurczak. podwieczorek... gdybym miał czas przychodze ze szkoły to zwykle śpie od 15-16 do 18-19 bo nie moge na nogach ustać i straasznie jestem zaspany mimo iż chodze spać o 22 wstaje 6.00, w wakacje normalnie szedłem spać o 3-4 nad ranem wiec zmiana strefy czasowej u mnie to już jest achviment że tak napisze :)
 

TheManOf1000Truths  

Wymiatacz

Elizejski jebaka



Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:18   

Ty nic nie wiesz a szczeniaku to sobie mów do swojego kota mam w rodzinie wykfalifikowanego dietetyka i instruktora fitness wiec liznalem troche wiedzy. Nie podskakuj dziecino ;)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:23   

Wiec co z ta definicja?
Gadac to sobie mozesz. Nie widze zadnego odzwierciedlenia. Wiec przypuszczalnie krecisz. Albo to kiepscy dietetycy skoro karmia Cie taka wiedza. :]
Co do pytan autora odpowiem jutro . Dzisiaj nie chce mi sie uruchamiac laptopa. Bo jest tu sporo do napisania.
Wiedza jak widze o zywieniu zerowa.
_________________
W miękkim futrze kota
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:26   

Jestem zupełnym laikiem ale jak pisałam intuicja mi mówi że :

Kolacja to tak do 19 maks a potem jak głód przyjdzie to marchewka, jabłko czy banan.
Pomidorowa to zupa dość kaloryczna. Tak samo jak surówki ze śmietaną. Lepiej ograniczyć się do samych warzyw (w surówkach).
Frytki to w ogóle zło. Sam olej. A od ziemniaków sto razy lepszy ryż czy kasza.
Sól trzeba ograniczyć na maksa.
A co do mięsa ważne jest jak je przyrządzimy. Smażenie = tłuszcz. Lepiej na parze.
Musiałbyś poważnie porozmawiać z rodzicami abyście całą rodziną przeszli na zdrowy i lekkostrawny styl życia.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

TheManOf1000Truths  

Wymiatacz

Elizejski jebaka



Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:31   

Desade z toba dyskusja nie ma żadnego sensu zero wiedzy plus wybujale ego może rzeczywiście niedopieszczona jestes :hyhy:
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:33   

cappuccino napisa³/a:

A od ziemniaków sto razy lepszy ryż czy kasza.



I tu się nie zgodzę. O ile mi wiadomo, to ziemniaki nie są wcale takie straszne jak się o tym mówi. Przede wszystkim są mniej kaloryczne niż ryż czy kasza.

Przy mojej diecie (otrzymałam ją od dietetyczki) na obiad miałam do wyboru 50 gram ryżu lub kaszy, co mogłam zamienić na 200 gram ziemniaków. Innemu członkowi mojej rodziny inna dietetyczka także potwierdziła, to co było mi wiadomo o ziemniakach.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-09-03, 21:42   

endekstarr napisa³/a:

Kolacje moge jeść? Jak tak to co? żeby nie przesadzić.



Kolację musisz jeść, godzina zależna od tego o której kładziesz się spać. Dwie godziny przed snem, najlepiej.
I żeby nie było to nic ciężkostrawnego, najlepiej coś lekkie. Jednak z dostarczeniem białka pochodzenia zwierzęcego.
To po pierwsze.

endekstarr napisa³/a:

Obiad niestety nie decyduje co jest mam ojca który musi mieć mięso na 2 danie a zupe to sobie moge wybrać uwielbiam pomidorową mogę ją jeść czy też coś nie tak?2


To bardzo dobrze, że mięso. Mięso to białko. A białka wyeliminować nie możesz.
Najlepiej jednak jeżeli mięso przyrządzone będzie lekkostrawną techniką. Czyli gotowane, gotowane na parze, pieczone.
Odrzuć smażenie.
Co do pomidorowej.
Absolutnie nie zgadzam siÄ™ z

cappuccino napisa³/a:

Pomidorowa to zupa dość kaloryczna.


Ponieważ to, czy zupa będzie kaloryczna zależy tylko i wyłącznie od tego w jaki sposób będzie przygotowana.
Jeżeli dodasz do niej na przykład kaloryczną doprawkę, to jasne, że tak. Jednak z reguły nie bywa. Na przykład taka robiona na wywarze warzywnym, z świeżymi pomidorami, samo zdrowie. Jako dodatek niewielka ilość ryżu czy makaronu.
Także pomidorówkę prawidłowo przygotowaną możesz spożywać.

endekstarr napisa³/a:

danie ... no ... mam zwykle ziemniaki(Czesto)/Frytki(Gdy np. nie ma prÄ…du i trzeba jak wroci obiad robic)



Frytek nie radziłabym robić. Szczególnie tych smażonych w głębokim oleju. Jeżeli już frytki, to polecam robić samodzielnie w piekarniku, nie kupować półproduktów, które zawierają dodatkowy tłuszcz.

endekstarr napisa³/a:

, robie ostatnio sobie dużo surówek typu pomidor smietana ogórek sól i wpierdzielam i do tego zwykle mięso schab, kurczak. podwieczorek...


To dobre zestawienie, ale tak jak wspomniała dziewczyna powyżej, bez śmietany Jogurt naturalny bardziej pasuje.

endekstarr napisa³/a:

gdybym miał czas przychodze ze szkoły to zwykle śpie od 15-16 do 18-19 bo nie moge na nogach ustać i straasznie jestem zaspany mimo iż chodze spać o 22 wstaje 6.00,


Udaj się na badania, najlepiej. Bbyć może przyzcyną jest także nieodpowiednia ilośc energii.

cappuccino napisa³/a:

Sól trzeba ograniczyć na maksa.



Nonsens.
Możesz spożywać sól, jednakże pijąc przy tym sporą ilość wody. Nic Ci nie grozi.

TheManOf1000Truths napisa³/a:

Desade z toba dyskusja nie ma żadnego



Spadaj smarkaczu ;

[ Dodano: 2015-09-03, 21:45 ]

karokrakow napisa³/a:

O ile mi wiadomo, to ziemniaki nie są wcale takie straszne jak się o tym mówi.


Tak.
ziemniaki dostarczają sporą ilość potasu.
Jeżeli chcemy zamienić je na ryż, to lepiej na ten ciemny.
_________________
W miękkim futrze kota
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-09-03, 22:28   

A na kolację polecę jakiś lekki twarożek, przyjemne z pożytecznym :) Gdzieś słyszałem żeby nie podjadać owoców owoców w nocy, niestety już nie pamiętam gdzie ani dlaczego więc możecie w zasadzie zignorować :-D
_________________
 

beaugiselle  

Stały User



ImiÄ™: G.

Do³±czy³a: 14 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-09-04, 14:04   

A6ekAK napisa³/a:

A na kolację polecę jakiś lekki twarożek, przyjemne z pożytecznym :) Gdzieś słyszałem żeby nie podjadać owoców owoców w nocy, niestety już nie pamiętam gdzie ani dlaczego więc możecie w zasadzie zignorować :-D



Fruktoza tak samo jak i sacharoza powoduje wzrost glukozy we krwi. A co za tym idzie, zwiększone stężenie glukozy we krwi powoduje wydzielanie przez trzustkę insuliny, która obniża stężenie spożytego węglowodanu. A insulina przyspiesza proces glikolizy, czyli zamiany cukru w tłuszcz. ¦piąc niczego nie spalimy, a więc z rana obudzimy się na maksa głodni. Do tego niektóre owoce jedzone na noc mogą powodować wzdęcia.
To tyle co pamiętam z chemii organicznej i dietetyki :P
_________________
BeauGiselle
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2015-09-10, 14:58   

Z tego co wiem, dobrze na głod pomaga duża ilość picia wody.
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com