Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kapsaicyna  

Stały User



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 01 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-10-06, 20:37   Trudny Wybór

Hej Wszystkim

Więcej tutaj odpisuje i czytam niżeli sama tworzę jakieś tematy :) ale szczerze przydałaby mi się wasza pomoc.
Pomimo że jestem już w liceum nigdy się nie malowałam jakoś zawsze szkoda mi było na to czasu ale ostatnio jak przyglądałam się sobie w lustrze zaczęłam się zastanawiać jakbym wyglądała umalowana. Stąd moje pytanie jaki podkład byście mogły mi polecić ? bo na obecną chwilę jest ich zdecydowanie za dużo i moja głowa nie jest w stanie ich wszystkich ogarnąć na półce sklepowej. Chce zacząć naukę makijażu właśnie od podkładu bo chciałabym zamaskować pewne niedoskonałości skóry :) wiadomo ten wiek....
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-10-06, 21:35   

Może lepiej zacząć od kremu bb? Mniejsze prawdopodobieństwo zaliczyć wpadkę na początku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-10-06, 22:00   

Wtrącę się nieco do tematu robiąc offtop, bo kiedyś mnie to interesowało jak to jest z kosmetykami, czy wiele z nich podrażnia wam skórę, uczula i trzeba uważać w ich doborze?
 

Mary_Sue  

User


ImiÄ™: Mary Sue

Wiek: 30

Do³±czy³a: 19 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-10-06, 22:10   

Na początek polecam Ci podkład w musie z Maybellin + gąbkę do jego aplikacji. To bardzo delikatny kosmetyk i ma bardzo przyjemną konsystencje, dzięki której można uniknąć okropnego wrażenia kleistości, jakie dają fluidy.

Sonmi, krem z bb kupiłam jakiś czas temu i nie przypadł mi do gustu. Sprawia wrażenie ciężkiego. Kiedy nałożę go na twarz, czuję się jak w masce. Raczej bym go odradziła, choć możliwe, że po prostu wina leży po stronie mojej cery.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-10-07, 07:58   

Ja zaczynałam od maybelline affinitone, bo ma dosyć szeroką gamę kolorów i jest stosunkowo lekki, przynajmniej w porównaniu do innych kosmetyków, np. rimmela. Delikatnie może podkreślać skórki na twarzy, ale to się da ogarnąć. I nie radzę Ci stosować gąbki przy pierwszych aplikacjach, bo łatwo z nią przesadzić i zafundować sobie maskę na twarzy - palcami łatwiej wyczujesz, czy masz wystarczającą ilość kosmetyku na twarzy.
+++ często jest w rossmanie za 21 zł!
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-10-07, 08:52   

a ja polecam krem bb z yves rocher. Jest super lekki.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-10-07, 14:34   

Mary_Sue napisa³/a:

Sonmi, krem z bb kupiłam jakiś czas temu i nie przypadł mi do gustu. Sprawia wrażenie ciężkiego. Kiedy nałożę go na twarz, czuję się jak w masce. Raczej bym go odradziła, choć możliwe, że po prostu wina leży po stronie mojej cery.


Ja jako pierwszy wybrałam pseudo matujący krem BB z Under20, czułam go na twarzy cały dzień, momentami miałam wrażenie, że po mnie spływa choć warstwa była cienka. Potem zmieniłam na Yves Rocher 6in1 i bardzo sobie chwalę :padam: na to camouflage cream z catrice i puder synergen - wychodzi śliczna buźka ;)
Kamuflaż z catrice to koszt koło 13zł, puder synergen koło 6 o ile się nie mylę, no ten BB z Yves Rocher to koszt 40-50zł, ale starcza na długo, nie trzeba 3 razy w ciągu dnia robić makijażu od podstaw, wygląda naturalnie i masz spokój :mrgreen:
No i plus kremu BB: nie trzeba kłaść bazy silikonowej jak przy niektórych fluidach
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-10-07, 16:57   

Sonmi napisa³/a:

Yves Rocher to koszt 40-50z


często jest w promocji i kosztuje ok. 30zł
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-10-07, 21:48   

Mi pasuje ten z under 20 aczkolwiek fakt, jest dosyć tłusty.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

karus  

User


ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-10-08, 16:56   

najlepszy makijaż to taki, którego nie widać, tak aby nikt się nie czepiał, że młoda i już się maluje, ale prawda jest taka, że zawsze się chce wyglądać ładnie i dlatego, w szczególności jak ma się trądzik, to chce się to poprawić, a tu lekki podkład pasuje najlepiej ;)
 

Kapsaicyna  

Stały User



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 01 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-10-09, 16:01   

Dziękuje wam za odpowiedzi :) a możecie mi jeszcze wyjaśnić jak duża jest różnica między kremami z serii bb a podkładem ? bo szczerze to ja zastanawiałam się nad czymś delikatnym ale jednocześnie skutecznym co by jednak zakryło właśnie wspomniany przez karus trądzik ;/ bo on jest moją zmorą.
 

karus  

User


ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-10-10, 13:37   

haha, ja cały czas walczę z trądzikiem i próbowałam na początku kremów bb, ale jednak dużo lepiej mojej cerze pasują podkłady, ponieważ nie są tak tłuste, więc cera mniej się świeci, w sumie to mam dobry podkład maybelline affinitone, lekki, nie robi maski, do szkoły nie rzuca się w oczy, ale jednak trądzik zakrywa i wygląda to naturalnie:)
 

Truskaweczka90  

User


ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 24 Lip 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-10-11, 17:34   BB a podkÅ‚ad.

@Kapsaicyna -
Krem BB (beauty balm lub blemish balm, czyli balsam na skazy,
niedoskonałości) to wielofunkcyjny krem upiększający, który zastępuje krem nawilżający, preparaty z filtrami UV, bazę pod makijaż, podkład wyrównujący koloryt cery oraz korektor maskujący niedoskonałości. Krem BB ma bowiem nawilżyć skórę, ujednolicić jej koloryt, ochronić ją przed szkodliwym wpływem promieni UV, skorygować niedoskonałości i rozświetlić cerę.
Osobiście wolę używać podkładu :-)
 

Hantal90  

User



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 13 Maj 2015

Sk±d: WARSZAWA

   

Wys³any: 2015-10-11, 18:44   

Moim zdaniem bb sprawdza się bardziej do drobnych poprawek, a podkład jest lepszy by zakryć większe niedoskonałości naszej skóry:-)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-10-11, 21:03   

BB zakryje tylko niewielkie niedoskonałości, jak rozszerzone pory czy przebarwienia, oraz wygładzi skórę. Od podkładu możesz wymagać więcej.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com