Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Szklana  

Stały User

Szklany człowiek.



Do³±czy³a: 22 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-22, 20:22   

Duże miasto, więcej możliwości do rozwoju. Do minusów typu korki czy hałas można się przyzwyczaić, a czasem nawet polubić. Siedząc w autobusie/ tramwaju mogę poczytać książkę, a ''miejsce, które nigdy nie śpi'' ma swój urok.
 

wika991

User


Do³±czy³: 26 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-26, 18:12   

Moim zdaniem lepiej jest na wsi :) W mieście niby wszędzie bliżej itd ale latem ciężko jest tam wytrzymać. Dlatego my kupiliśmy działkę na typowej wsi ;) Powoli budujemy dom i mamy nadzieję, że do końca roku się wprowadzimy. Trochę pracy jest, nie ma co ukrywać. ostatnio szukaliśmy firmy, która wykona przyłącza kanalizacyjne i trafiliśmy na http://www.czystyzysk.eu/ Zgłosimy się do nich jeśli nie znajdziemy firmy z naszej okolicy.
 

KachaH

User



Do³±czy³: 21 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-26, 12:07   

OOOO, ja nie ma problemu z odpowiedzią na to pytanie:-) ZDECYDOWANIE w mieście. Miałam okazję pomieszkać troszkę na wsi i to była dla mnie trauma życiowa... I co z tego, że ptaszki śpiewają? Te ptaszki śpiewają cały dzień i są jedyną atrakcją... nic więcej się tam nie dzieje, zwariować można. Nie ma żadnych perspektyw, nie ma gdzie wyjść, nie ma co robić... Nie to, że w mieście latam cały czas, bo siedzę w domu, ale WIEM, że mogę wyjść w każdej chwili i cokolwiek porobić, kino, basen, zwykły spacer między ludźmi...:-)
 

marylou  

User

marylou


ImiÄ™: Maria

Wiek: 26

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-10-01, 15:38   

Z całkowitą pewnością mogę powiedzieć, że zdecydowanie miasto! Na wsi mogę wysiedzieć tydzień albo dwa, ale potem tęsknię za cywilizacją :) Poza tym, żeby wyjechać za miasto wystarczy mi jakieś 15-20 min. Jestem z £odzi, a tutaj wokół sporo terenów pełnych zieleni. Ostatnio do Stacji Nowa Gdynia. Fajne miejsce, mają tam m.in. spa i aquapark, więc jak macie dzieci, to też będziecie zadowoleni. Poza tym blisko stamtąd do Lasu £agiewnickiego. Przychodzi jesień, więc będzie tam pięknie :)

 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-10-01, 16:53   

na Å‚si.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Rusher

User



Do³±czy³: 24 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-10-04, 21:48   

Mieszkam od urodzenia w mieście, praktycznie przy samej drodze wojewódzkiej więc wielkomiejski ryk samochodów, karetki, radiowozy i samochody straży pożarnej nie robią na mnie wrażenia, ale marzy mi się zamieszkać na wsi, mieć duży domek, relaksować się w ogrodzie całymi dniami. Niestety na obecną chwilę nie mogę sobie na to pozwolić, więc zostaje to w kategoriach marzeń ale może w niedalekiej albo dalekiej przyszłości się uda to marzenie zrealizować i urzeczywistnić. Kto wie co przyniesie nam życie...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-10-04, 22:07   

Rusher napisa³/a:

, mieć duży domek, relaksować się w ogrodzie całymi dniami.



Tak.
W zasadzie. Mieszkając na obrzeżach, a także mając rodzinę na wsi.
To powiem nieco o swoich doświadczeniach. A także o tym, że lubię jednak wieś.
Po pierwsze, miasto, ktoś wspomniał o rozwoju, ze zawsze można gdzieś wyjść.
Ja natomiast niezbyt lubię środowisko ludzi, więc na spacer muszę wychodzić, kiedy słońce zachodzi już zupełnie.
Bo inaczej mnie to przytłacza.
Będąc w domu rodzinnym, wychodzę nad jezioro, do lasu, pobiegać. Absolutnie nikogo nie spotykam. Jeżeli idę w głąb.
Poza tym jeszcze, moja babcia ma konie, więc mogę sobie na nich jeździć, kiedy do niej jadę. I mieć wszystko gdzieś.
Pić mleko, jeść ser, bez dodatków, masło. A także spożywać chleb oraz jej wypieki. Typu jagodzianki, z jagodami z lasu.
Jabłka z drzew, śliwki, winogron i tak dalej. Objadam się tym, do granic.
Poza tym jeszcze pasztety z królika. A niekiedy zaprzyjaźniony leśniczy (ten, który zawsze oskarżał mojego psa), przynosi kaczki. I w ogóle szynkę z dzika. A jajka, są świeże.
Wszystko apetyczne.
A poza tym jeszcze ogniska, z tym kociołkiem w środku, gdzie gotują się ziemniaczki z boczkiem, albo króliki, czy koza.
I oni także robią wino domowej roboty, z tych winogron.
Mniam. Spożywanie śniadania w ogrodzie.
Więc każdy pobyt traktuję jako istną sielankę.
Super, chciałabym mieć krowę i tak dalej. :]
_________________
W miękkim futrze kota
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-10-04, 22:23   

MA£E miasto to jest to. Do codziennego życia w sam raz. Z kolei wielkomiejska atmosfera niestety towarzyszy mi na co dzień, jakoś muszę z tym żyć, na uczelni jednak czuję się jak w domu, lubię atmosferę panującą na wielkich kampusach położonych w oddaleniu od wiecznie żywego centrum. Na wsi myślę, że nie mogłabym mieszkać stale, natomiast chętnie spędziłabym tydzień w całkowitej głuszy z najbliższymi. Nie wśród stodół i traktorów, ale np. w górach lub puszczy.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-10-04, 22:44   

marylou napisa³/a:

Poza tym blisko stamtąd do Lasu £agiewnickiego. Przychodzi jesień, więc będzie tam pięknie :)


£agiewniki to syf i nędza, śmieci w ch**, do tego pełno pijaków, albo debili, którzy łażą w te i tamte z wiadrami, żeby się napić z tej kapliczki. :-D
Ogólnie nędza.

Jak dla mnie odpowiada mi obecna sytuacja - 10km od centrum, we własnym domu, połączenie autobusem MPK, ( bo akurat ma tu trasę końcową ), wokół małe domki, las, tzw. wzniesienia łódzkie, z dala od spalin - tak to można zamieszkać.
A duże miasto, z ośrodkami akademickimi, bankami, centrami handlowymi i lotniskiem, mam rzut kamieniem.

Wieś jest spoko, ale dojazdy do pracy do miasta, to masakra, a w zimę to już w ogóle.
Za to małe miasta to syf najgorszy, nie dość, że nudno, to jeszcze jak mieszkają w blokach, to mają ten sam ścisk co w dużym mieście, ale wokół nic ciekawego do roboty, a na studia czy do pracy i tak musza jeździć daleko.

Poza tym w małych ekm... "miastach" ( tzw. zadupiach, bo miasto to się zaczyna od 100tys. mieszkańców ) jest największe stężenie idiotów, i wszelkiej maści ćwoków, chamstwa i patusów, którzy potem wyjeżdżają do UK i robią wstyd, jak zobaczą pierwszy raz coś więcej niż ich ¯ychlin czy Zgierz.
Niesłusznie takich nazywa się wieśniakami bo ludzie na wsi są bardziej życzliwi i ogarnięci - największe patusy to buractwo z zadupia.
Zwłaszcza ¯ychlin, Zgierz i Gostynin. :-D

Poza tym mają droższe ceny niż w miastach, bo w zadupiu musza przecież zarobić. :]
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-10-04, 23:46   

Skarbówka, przeprowadź się może do małopolski z syfu aglomeracji łódzkiej, być może zobaczysz jak się mylisz ;)
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-10-05, 00:47   

Odwiedź ¯ychlin i Gostynin to zobaczysz, że się nie mylę. :-)

Damn napisa³/a:

przeprowadź się może do małopolski


Wadowice i kremówki?
Zakopane i natarczywi chamowaci górale?
Brzesko i pijani kibole OKSu po dawce lokalnego Okocimu?
Oświęcim i naziści?
Kraków i wariaci z maczetami? ( i jeszcze smok? )

Nie, dzięki, wolę już £ódź. :]
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-10-05, 07:20   

Wadowice są przereklamowane. W Krakowie przed maczetą zabije cię smog. Poza tym, to Kraków śmierdzi i jest brudny. Zakopane nie est fajne, ładne góry są tylko. A swoją drogą to Oświęcim jest bardzo ładnym miastem.

Górale z Zakopanego są tacy bo to wysokopienni, w Beskidzie tego nie doświadczysz.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

odiaeth  

User



ImiÄ™: L.

Wiek: 29

Do³±czy³a: 11 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-10-05, 23:10   

Mieszkałam całe życie w najbardziej wkurzającym miejscu w Polsce, wyżej wspomnianym Zakopanem i mam po uszy turystycznych miejscowości. Ale mogę mieszkać na wsi.
_________________
you could never feel my story, it's all you know.
 

Awesoman  

Stały User



Do³±czy³: 14 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-10-06, 16:55   

Mnie jest dobrze tu gdzie jestem, czyli w dużym mieście. Na wsi miałbym wszędzie za daleko
 

Mary_Sue  

User


ImiÄ™: Mary Sue

Wiek: 30

Do³±czy³a: 19 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-10-07, 22:24   

Cytat:

Na wsi miałbym wszędzie za daleko



Znam ten ból. Mdli mnie na sam widok autobusów, którymi codziennie muszę dojeżdżać do miasta. Zajmuje mi to prawie godzinę w jedną stronę, podczas gdy własnym samochodem jestem w stanie dojechać w dwadzieścia pięć minut. Autobus to dla mnie jednak mniejsze koszta.

Poza tym lubię prywatność, jaką daje mi dom jednorodzinny. Pełna swoboda.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com