Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nika-Nika

User


Do³±czy³: 27 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-11-30, 17:55   Likwidacja Gimnazjow.

Hejo. Naszą klasa postanowiła zrobic projekt uchwały w sprawie likwidacji gimnazjów. Tak myślimy, że gdyby całą mlodziez gimnazjalna się zebrała i takie działanie podjęła, coś by z tego wyszło. Gdyby zebrała się młodzież z wszystkich gimnazjów Polski , moglibyśmy działać razem. W końcu to nam zabiorą szkoły - nie pytając o zdanie. Jest to nie sprawiedliwe, bo ci politycy myślą stereotypowo. A nie we wszystkich szkołach jest tak jak oni uważają...
Jak myslicie?
_________________
Nika
 

m0xel  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 26

Do³±czy³: 24 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-11-30, 17:59   

Gimnazja są bezsensowne i wydaje mi się, że starszy model nauki był dużo lepszy. Na ten moment jednak myślę, że ta zmiana jest w Polsce niepotrzebna - są inne sprawy, które mają ważniejszą wagę. Zmiana gimnazjów to przecież koszty, kupa roboty papierkowej (z przemianowaniem gimnazjów w szkoły podstawowe bądź licea/technika/zawódówki), a przede wszystkim problemy dla nauczycieli, którzy mają ryzyko utraty pracy, a jeżeli nie utraty pracy - to często zmienią miejsce pracy do którego od dawna się przyzwyczaili.
 

Nika-Nika

User


Do³±czy³: 27 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-11-30, 18:07   Likwidacja Gimnazjow.

No właśnie, a jakby tego było mało, Polska nie ma nie wiadomo ile kasy. Narażają rodziców na wysokie koszta, bo zmiana systemu edukacyjnego wiąże się z nowymi podręcznikami, niestety, nie wszystkich stać na taki wydatek... Po drugie - uczniowie są przywiązani do tych miejsc... Nie wolno ich stamtąd zabierać. Tu nawiązały się przyjaźnie, pierwsze miłości.....Czy warto to psuć? Narażać wszystkich na stres i zmianę zasad, oraz zmianę otoczenia? Czy jest sens? No właśnie...
_________________
Nika
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-11-30, 18:13   

Myślę, że likwidacja gimnazjów to błąd. Gimnazja powinny być, a co więcej, koniecznie powinny się znajdować w całkiem innych budynkach niż podstawówka.
W mojej miejscowości te szkoły są połączone. Przez gibazowe bydło, nie obrażając przy tym bydła, dzieci z klas zintegrowanych boją się chodzić do łazienek na przerwach. Patrząc na niektóre ryje, to szczerze sama bałabym się.
To naprawdę zdziczały wiek, sama co prawda byłam w gimnazjum 10 lat temu, aczkolwiek myślę, że młodzież się wyłącznie degraduje dlatego teraz jestzdecydowanie gorzej.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

m0xel  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 26

Do³±czy³: 24 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-11-30, 18:20   Re: Likwidacja Gimnazjow.

Nika-Nika napisa³/a:

No właśnie, a jakby tego było mało, Polska nie ma nie wiadomo ile kasy. Narażają rodziców na wysokie koszta, bo zmiana systemu edukacyjnego wiąże się z nowymi podręcznikami, niestety, nie wszystkich stać na taki wydatek... Po drugie - uczniowie są przywiązani do tych miejsc... Nie wolno ich stamtąd zabierać. Tu nawiązały się przyjaźnie, pierwsze miłości.....Czy warto to psuć? Narażać wszystkich na stres i zmianę zasad, oraz zmianę otoczenia? Czy jest sens? No właśnie...



Hmm tu myślę nie do końca by tak było. Ci którzy rozpoczęli naukę w starym systemie kończyliby ją w starym systemie (z podziałem na gimnazja i w gimnazjach do których chodzili), a dwustopniowa obowiązkowa nauka objęłaby raczej tylko tych, którzy zaczynali by naukę. Ale to powoduje tylko dalsze kłopoty - w jednym budynku musiałoby się mieścić wtedy przez parę lat stare gimnazjum, oraz nowa 8 klasowa szkoła podstawowa.
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2015-11-30, 18:35   

Myślę że nawet gdyby ruszyła cała 'gimbaza' zebralibyście wymaganą ilość podpisów to i tak, trafi to sejmowego kosza. Ktoś na likwidacji gimnazjów zbierze kupe forsy, a jak wiadomo nikt sam z własnej woli od korytka z PLNami się nie oderwie,

[ Dodano: 2015-11-30, 18:38 ]
A tę niemałą forsę na reformę szkolnictwa, mogli zainwestować np w inkubatory przedsiębiorczości, albo wspomóc małe firmy o niskich dochodach. albo na darmowe obiady dla wszyskich uczniów.
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-11-30, 19:36   

Nika-Nika napisa³/a:

Hejo. Naszą klasa postanowiła zrobic projekt uchwały w sprawie likwidacji gimnazjów. Tak myślimy, że gdyby całą mlodziez gimnazjalna się zebrała i takie działanie podjęła, coś by z tego wyszło. Gdyby zebrała się młodzież z wszystkich gimnazjów Polski , moglibyśmy działać razem. W końcu to nam zabiorą szkoły - nie pytając o zdanie. Jest to nie sprawiedliwe, bo ci politycy myślą stereotypowo. A nie we wszystkich szkołach jest tak jak oni uważają...
Jak myslicie?


Rozwiać twoje złudzenia?

W 1999 roku, pamiętam jak słynny program 4-ech reform został wprowadzany na siłę przez rząd AWS-UW, w tym reforma edukacji.
Nie chodziłem wtedy do polskiej szkoły, ale na wakacjach byłem u rodziny w Polsce całe 2 miesiące i jak 13 latek dobrze pamiętam, gigantyczne protesty organizowane prze rodziców, kuratoria, nauczycieli, płacz i zgrzytanie zębów dzieciaków ( zwłaszcza mojej kuzynki, która z matką do Warszawy jeździła protestować ), którzy mieli być rozdzieleni od swoich ukochanych podstawówek i rzuceni w "dzicz" jak się wtedy komentowało.
Był szał w mediach, szał w szkołach, szał na ulicach... a niejaki Handke zrobił co chciał i ch*j.
Co prawda zapłacili za to ( oczywiście nie tylko ) największa klęską w historii polskich wyborów parlamentarnych, ale ich "dzieło" prosperuje do dziś.
Nie licz, że ze względu na protesty w demokracji takiej, jak polska, coś ugrasz.

m0xel napisa³/a:

Zmiana gimnazjów to przecież koszty, kupa roboty papierkowej (z przemianowaniem gimnazjów w szkoły podstawowe bądź licea/technika/zawódówki), a przede wszystkim problemy dla nauczycieli, którzy mają ryzyko utraty pracy, a jeżeli nie utraty pracy - to często zmienią miejsce pracy do którego od dawna się przyzwyczaili.


Nihil novi.
W 1999 były te same problemy.

Nika-Nika napisa³/a:

Po drugie - uczniowie są przywiązani do tych miejsc... Nie wolno ich stamtąd zabierać. Tu nawiązały się przyjaźnie, pierwsze miłości.....Czy warto to psuć? Narażać wszystkich na stres i zmianę zasad, oraz zmianę otoczenia? Czy jest sens? No właśnie...


A był sens wtedy?

metalmummy napisa³/a:

Gimnazja powinny być,


Polemizowałbym czy są konieczne, niemniej zgoda co do tego, że będzie to duży bałagan i na teraz, lepiej byłoby to zostawić jak jest.
Natomiast same gimnazja nic nie dają w sensie edukacyjnym - przeglądałem program z matematyki i historii - w liceum wałkowane jest to samo.
Nie widzę tu, żadnego sensu w trzystopniowym systemie edukacji.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-11-30, 20:46   

Ale co wy mówicie. Jakie przyjaźnie. Przecież te gimby, które już są w gimbazie, skończą ją, po prostu inne roczniki jej nie zaczną i przejdą płynnie na system 4+8. Nikt was nie będzie siłą wyciągał z gimnazjum i wsadzał do liceum albo podstawówki. Zresztą mówić o przyjaźni w kontekście tak antyprzyjacielskiej (według tego toku myślenia) instytucji jak gimnazjum, będące sztucznym niepotrzebnym tworem, do którego nagle na tylko trzy lata są wrzucane osoby które były już dawno zżyte z kolegami, z którymi byli w jednej klasie 6 lat? A jak się zaprzyjaźnią z kolei ze swoimi kolegami gimnazjalistami, to za chwilę i tak ta przyjaźń będzie zniszczona według tego toku myślenia, bo po trzech latach już trzeba po raz kolejny zmienić szkołę. Co to w ogóle za argument, co to za przyjaźń która zależy tylko od tego czy się razem chodzi do szkoły czy nie. Ja wiem, młodzi ludzie tak często myślą, ale to kwestia tego że wy po prostu nie wiecie co to jest przyjaźń, taka szczera i prawdziwa.
Nie wiem, czy teraz to usuwanie gimnazjów nie jest zbyt kosztowne i czy nie wprowadzi zbędnego zamieszania, nie znam się na ekonomii i nie znam ogólnych warunków. Można przeznaczyć kasę na innych rzeczy, ale z drugiej strony czy w dłuższej perspektywie nie przełoży się to na oszczędność... Poza tym szkoda byłoby też nauczycieli którzy w wielu przypadkach musieliby być po prostu zwalniani. Ale i tak uważam że gimnazja to nieporozumienie, nie powinny nigdy istnieć.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-11-30, 22:48   

Damn napisa³/a:

Jakie przyjaźnie. Przecież te gimby, które już są w gimbazie, skończą ją, po prostu inne roczniki jej nie zaczną i przejdą płynnie na system 4+8.


No dokładnie. Chcąc już się rzucać o sprawiedliwość należałoby być w temacie.
 

Bezwet

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 10 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-12-01, 02:55   

Cytat:

Damm


W 100% podpisuję się pod tym co napisałaś ;)


Aczkolwiek równocześnie jest to, trochę irytujące jak nasi politycy cały czas robią reformę za reformą w naszym szkolnictwie(Mój rocznik był ostatnim piszącym maturę w starej formie, dodatkowo byłem w technikum tak więc podczas gdy my pisaliśmy starą maturę, rocznik 96 szedł już wg. nowego programu. Przez ten fakt, w klasie maturalnej mieliśmy problem z dostaniem książek. Nowych nie można było wgl. dostać(nie które udało się kupić na początku 3 klasy) gdyż wydawnictwa je wycofały, część zdobyło na allegro/kiermaszu, tak to, musiałem pożyczać od koleżanki z mojego rocznika ale liceum(mimo iż mieli inne książki niż wymagał u nas nauczyciel). Później pamiętam, że jedną książkę wszyscy skserowali od jednej osoby, której się akurat udało ją dostać... Z resztą sam oddałem podręcznik od WoSu koledze bo, nie mógł go nigdzie dostać, a maturę zdawał z tego przedmiotu...
Równocześnie przez cały okres szkolny mogłem sprzedać mniej książek niż mam palców u ręki...
Chociaż akurat ta zmiana o ile byłaby przemyślana i dobrze zorganizowana nie byłaby zła.
 

Nikola15

User


Do³±czy³: 01 Gru 2015

   

Wys³any: 2015-12-01, 16:36   Likwidacja gimnazjów.

Ja uważam że likwiadacja gimnazjów jest bez sensu,ponieważ nie ma na to pieniędzy. A system szkolnictwa wymaga wsparcia finansowego,brakuje psychologów w szkole i pomocy naukowych .A tworzenie na nowo 8 klas podstawowych jest bez sensu jak juz to było i się nie przyjęło. Następnie będzie trzeba było przerabiac licea z 3 lat na 4 lata. :-) [/center]
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-12-01, 18:38   

Nikola15 napisa³/a:

A tworzenie na nowo 8 klas podstawowych jest bez sensu jak juz to było i się nie przyjęło.


Było i działało jak trzeba, tylko się ludziom nudziło to zrobili gimnazjum.

[ Dodano: 2015-12-01, 18:38 ]

Nikola15 napisa³/a:

Następnie będzie trzeba było przerabiac licea z 3 lat na 4 lata.


Już tak było i znam osoby, które były zadowolone z takiego nauczania.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-12-01, 18:43   

Sonmi napisa³/a:

Było i działało jak trzeba, tylko się ludziom nudziło to zrobili gimnazjum.


To miał być niby krok, zbliżający nas do UE i systemu anglo-saskiego.
Dlatego tak cisnęli za AWS-u na tę reformę, by spijać sobie z dzióbków, w razie sukcesu.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-12-01, 19:07   

Jeśli dojdzie do 8letniego nauczania w szkole podstawowej to będzie albo tak jak mówi metalmummy i zaszczują młodszych kolegów, albo nabiorą trochę pokory, bo sama niedawno przerobiłam jak się w tyłkach przewraca przy przeskoku z podstawówki do gimnazjum. I to niekoniecznie uwarunkowane wiekiem, bo każdemu nie odwaliłoby na raz, ale poczuciem wyższości. No bo WOW, gimnazjum! Nowy rozdział życia, "przecież jesteśmy już dorośli".
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2015-12-01, 19:20   

Ktoś kto dążył do tego aby powstały Gimnazja nie przemyślał sprawy do końca,teraz chcą je likwidować - to jakaś paranoja ,a przede wszystkim ogromne koszty,bezrobotnych niestety będzie znacznie więcej. Z tego prosty wniosek - Rząd nic nie robi sobie z obywateli,jednym słowem ma ich w głębokim poważaniu.Bo jak to inaczej można nazwać? To są czyste kpiny z ludzi pracy.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com