Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2015-12-01, 19:33   

Malolatka napisa/a:

bezrobotnych niestety będzie znacznie więcej.


Przecież będzie potrzeba więcej nauczycieli w szkołach podstawowych... Ogólnie, więcej podstawówek (które swoją drogą jeszcze rok temu likwidowali i to jest idiotyzm).
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-12-01, 20:36   

Dziwi mnie, że nikt nie dostrzegł jednego poważnego problemu. W obecnym systemie nauczanie ogólne trwa 9 lat niezależnie od wyboru szkoły. Po likwidacji gimnazjów, okres ten zostanie skrócony o rok, co jednak nie przełoży się na dodatkowe godziny nauki. Innymi słowy ludzie, którzy zdecydują się na szkołę zawodową, będą gorzej wykształceni, zaś część programu liceum i technikum będzie pewnie musiała przejąć to, co się w podstawówce nie zmieściło.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Nika-Nika

User


Doczy: 27 Lis 2015

   

Wysany: 2015-12-01, 23:20   

[quote="$karbówka"]

Nika-Nika napisa/a:

Hejo. Naszą klasa postanowiła zrobic projekt uchwały w sprawie likwidacji gimnazjów. Tak myślimy, że gdyby całą mlodziez gimnazjalna się zebrała i takie działanie podjęła, coś by z tego wyszło. Gdyby zebrała się młodzież z wszystkich gimnazjów Polski , moglibyśmy działać razem. W końcu to nam zabiorą szkoły - nie pytając o zdanie. Jest to nie sprawiedliwe, bo ci politycy myślą stereotypowo. A nie we wszystkich szkołach jest tak jak oni uważają...
Jak myslicie?


Rozwiać twoje złudzenia?

W 1999 roku, pamiętam jak słynny program 4-ech reform został wprowadzany na siłę przez rząd AWS-UW, w tym reforma edukacji.
Nie chodziłem wtedy do polskiej szkoły, ale na wakacjach byłem u rodziny w Polsce całe 2 miesiące i jak 13 latek dobrze pamiętam, gigantyczne protesty organizowane prze rodziców, kuratoria, nauczycieli, płacz i zgrzytanie zębów dzieciaków ( zwłaszcza mojej kuzynki, która z matką do Warszawy jeździła protestować ), którzy mieli być rozdzieleni od swoich ukochanych podstawówek i rzuceni w "dzicz" jak się wtedy komentowało.
Był szał w mediach, szał w szkołach, szał na ulicach... a niejaki Handke zrobił co chciał i ch*j.
Co prawda zapłacili za to ( oczywiście nie tylko ) największa klęską w historii polskich wyborów parlamentarnych, ale ich "dzieło" prosperuje do dziś.
Nie licz, że ze względu na protesty w demokracji takiej, jak polska, coś ugrasz.

m0xel napisa/a:

Zmiana gimnazjów to przecież koszty, kupa roboty papierkowej (z przemianowaniem gimnazjów w szkoły podstawowe bądź licea/technika/zawódówki), a przede wszystkim problemy dla nauczycieli, którzy mają ryzyko utraty pracy, a jeżeli nie utraty pracy - to często zmienią miejsce pracy do którego od dawna się przyzwyczaili.


Nihil novi.
W 1999 były te same problemy.

Nika-Nika napisa/a:

Po drugie - uczniowie są przywiązani do tych miejsc... Nie wolno ich stamtąd zabierać. Tu nawiązały się przyjaźnie, pierwsze miłości.....Czy warto to psuć? Narażać wszystkich na stres i zmianę zasad, oraz zmianę otoczenia? Czy jest sens? No właśnie...


A był sens wtedy?

metalmummy napisa/a:

Gimnazja powinny być,


Polemizowałbym czy są konieczne, niemniej zgoda co do tego, że będzie to duży bałagan i na teraz, lepiej byłoby to zostawić jak jest.
Natomiast same gimnazja nic nie dają w sensie edukacyjnym - przeglądałem program z matematyki i historii - w liceum wałkowane jest to samo.
Nie widzę tu, żadnego sensu w trzystopniowym systemie edukacji.]

Nie zgodzę się z tobą w 100%.
Przyjaźnie owszem, nawiązują się i tutaj chyba każdy się zgodzi. Ale myślę ze to co ja napisałam, to nie złudzenie. Po prostu jest napisane co my zrobiliśmy, mając świadomość ze i Tak to jest guzik warte.
Zgodzę się z wypowiedziami innych, ¯e to kpina z ludzi, po prostu kpina. Koszty również będą kosmiczne . Moim zdaniem, Likwidacja będzie nie wypałem...
Chcą konsultacji, będą ja mieli.
_________________
Nika
 

Rudigerd1  

User


Wiek: 29

Doczy: 10 Lis 2015

   

Wysany: 2015-12-02, 11:35   

Ja w sumie nie wiem co bylo lepsze, ale wydaje mi sie ze przenoszenie na 3 lata gimnazjum i pozniej przejscie na 3 lata do liceum po 6 latach podstawowki jest gorszym rozwiazaniem niz 8+4. 4 lata w liceum jest bardziej wartosciowe niz 3. Tam dojrzewamy, a dojrzewanie wymaga stabilnosci. I fajniej byc wczesniej licealista.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



Imię: Magda

Doczya: 12 Kwi 2011

Skd: z daleka

   

Wysany: 2015-12-02, 15:56   

Sonmi napisa/a:

Malolatka napisa/a:

bezrobotnych niestety będzie znacznie więcej.


Przecież będzie potrzeba więcej nauczycieli w szkołach podstawowych... Ogólnie, więcej podstawówek (które swoją drogą jeszcze rok temu likwidowali i to jest idiotyzm).



Niestety nie jest powiedziane, że nauczyciele ze Szkół Gimnazjalnych zostaną zatrudnieni w Szkołach Podstawowych,"podobno" mają "obiecane" zatrudnienie w innych placówkach,ale to podobno,wcale nie jest pewne, nauczyciele już w tej chwili boją się o swoją przyszłość i taka jest prawda na dzień dzisiejszy
.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2015-12-02, 16:04   

Malolatka, Nie zatrudnią przecież niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, a kogoś muszą.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



Imię: Magda

Doczya: 12 Kwi 2011

Skd: z daleka

   

Wysany: 2015-12-02, 16:15   

Sonmi napisa/a:

Malolatka, Nie zatrudnią przecież niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, a kogoś muszą.



Zapominasz, że w Szkołach Podstawowych jest komplet nauczycieli, a w dzisiejszych czasach ludzie z wyższymi wykształceniami są bezrobotnymi.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2015-12-02, 16:37   

Malolatka, Jak ktoś chce pracować to pracuje. Teraz jest komplet. Ale jak dojdą nowe roczniki po 4 klasy każdy?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-12-02, 17:37   

Sonmi napisa/a:

Malolatka, Jak ktoś chce pracować to pracuje. Teraz jest komplet. Ale jak dojdą nowe roczniki po 4 klasy każdy?


Nadal będą kombinować. W podstawówce mojego brata facet, który kiedyś uczył niemieckiego, obecnie zajmuje się zajęciami komputerowymi, techniką i matematyką. Tak- trzy przedmioty, a z żadnego nie ma magisterki. Byle taniej.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2015-12-02, 17:57   

Szej-Hulud, Moja mama przerobiła już religię, rosyjski, polski i nauczanie zintegrowane :hyhy:
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-12-02, 19:20   

Sonmi napisa/a:

Szej-Hulud, Moja mama przerobiła już religię, rosyjski, polski i nauczanie zintegrowane :hyhy:


No właśnie. A potem w szkole nie ma rzeczywistych specjalistów, tylko przypadkowe osoby. A cierpią na tym dzieci.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2015-12-02, 19:42   

Szej-Hulud napisa/a:

obecnie zajmuje się zajęciami komputerowymi, techniką i matematyką. Tak- trzy przedmioty, a z żadnego nie ma magisterki.


Kuratorium o tym wie?
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



Imię: Magda

Doczya: 12 Kwi 2011

Skd: z daleka

   

Wysany: 2015-12-02, 21:15   

Sonmi napisa/a:

Malolatka, Jak ktoś chce pracować to pracuje. Teraz jest komplet. Ale jak dojdą nowe roczniki po 4 klasy każdy?



Jakie nowe roczniki ? dzieci jest coraz mniej,to skąd te nowe roczniki? Ale pożyjemy,zobaczymy, wszystko się rozstrzygnie,kiedy Ustawa wejdzie w życie.
Nie pracuje tylko obibok i wałkoń, ale człowiek po studiach ,nie po to je kończył, aby siedzieć w domu.Na jakim Ty świecie żyjesz??? Czasy, kiedy pracy nie brakowało dawno minęły,była ale w połowie XX wieku.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2015-12-02, 21:19   

Malolatka, POMY¦L MOMENT. Dzieci nie ubędzie, tylko pójdą podstawówki. Dojdzie kilka nowych klas (7 i 8) kosztem klas 1-3 gimnazjalnych. Nauczyciele zatrudnieni dla klas 1-6 nie wyrobią na ogarnięcie 2 dodatkowych, dlatego ci z gimnazjum zostaną przeniesieni do nauki w podstawówce.
A takie pierdzielenie, że nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem czy też jakimkolwiek wykształceniem do wymówka dla leni.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



Imię: Magda

Doczya: 12 Kwi 2011

Skd: z daleka

   

Wysany: 2015-12-02, 21:23   

Sonmi napisa/a:

Malolatka, POMY¦L MOMENT. Dzieci nie ubędzie, tylko pójdą podstawówki. Dojdzie kilka nowych klas (7 i 8) kosztem klas 1-3 gimnazjalnych. Nauczyciele zatrudnieni dla klas 1-6 nie wyrobią na ogarnięcie 2 dodatkowych, dlatego ci z gimnazjum zostaną przeniesieni do nauki w podstawówce.
A takie pierdzielenie, że nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem czy też jakimkolwiek wykształceniem do wymówka dla leni.



Sama nie wiesz co piszesz, widocznie za mało żyjesz na tym świecie,żyj dalej w nieświadomości.Twoja sprawa.Może kiedyś cokolwiek uda Ci się zrozumieć, bo teraz kiepsko to widzę.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com