Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

blackwhite94

User


Do³±czy³: 04 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-04, 11:41   Praca hostessy a studia

Hej wszystkim;) Od dłuższego czasu mam problem z jedną kwestią. Mam 21lat, studiuję zaocznie psychologie więc w tygodniu pracuję. Do tej pory robiłam różne rzeczy:praca na magazynie, kompletacja towaru, kelnerka w hotelu,dermokonsultantka, oraz dużo jako hostessa, również tłumacz. W przyszłości chciałabym pracować jako psycholog i działać w HR. Aktualnie nie mam stałej pracy. Problem polega na tym, że dobrze się czuję w pracy jako hostessa, na różnych promocjach, bankietach, eventach itd. Dużo przeróżnych ludzi się poznaje, pozwala zdystansować się i dużo by mówić. Stawki za niektóre akcje są bardzo przyzwoite, mało gdzie w pracy bez doświadczenia zarobie 15/h. Tylko, że nie jest to praca skomplikowana, nie wymaga szczególnych umiejętności, np w sklepie to obsługa kasy fiskalnej,w biurowej obsługa excela.. Siostra docina , że nie robie nic ambitnego ,że później będą patrzeć na moje doświadczenie, natomiast lubię tą pracę, nie nudzę się, różne miejsca i ludzie. Mam jednak poczucie , że idę na łatwiznę i jestem mało ambitna. Za rok stawiam już na praktyki, staże i docelowo prace w HR, a teraz nie wiem czy przejmować się tym , że nie mam ambitnej, jednolitej pracy? Czasami aż mi głupio mówić że tak pracuje chociaż praca jak praca.. Sama już nie wiem , co o tym sądzicie?
PS. Pisząc "mało ambitna praca" nie chciałam nikogo urazić, mam nadzieje , że wiecie o co mi chodziło :)
Pozdrawiam ciepło :)
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-02-04, 14:16   

Praca może mało ambitna, ale myślę, że przynajmniej może być dla Ciebie rozwijająca - te wszystkie eventy czy kontakt z różnymi ludźmi może Cię wiele nauczyć. Jeśli jednak wciąż masz wrażenie, że robisz coś mało ambitnego to przecież możesz robić coś dodatkowo po godzinach :-) W każdym razie jeśli lubisz tą pracę to nie rezygnuj z niej tylko z uwagi na to co mówi siostra (swoją drogą ciekawe co ona takiego wielce ambitnego w życiu robi? ;) )
_________________

 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 17:42   

Poszukaj praktyk studenckich które pozwolą Ci się rozwijać w kierunku docelowego zawodu, a jako hostessa pracuj w pozostałym wolnym czasie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

blackwhite94

User


Do³±czy³: 04 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-04, 18:21   

Na drugim roku jeszcze nie przyjmują , a na przyszłym zimowym semestrze szykuję się na Erasmusa. Takie kraje mi zostały że..Słowenia, Finlandia, Szwecja, Belgia, UK..Siostra pracuje w jednym z sieci kawiarni, od jakiegoś czasu na stanowisku kierownika zmiany bodajże.
 

Rosiawka

User


Do³±czy³: 02 Mar 2016

   

Wys³any: 2016-03-03, 09:31   

Cóż ja mam podobnie, w tygodniu pracuję w kawiarni, a wieczorowo niedługo zacznę studiować Anglistykę: Komunikacja w Biznesie Międzynarodowym i Administracji w Lingwistycznej Szkole Wyższej. Myślę, że ten kierunek jest super i przyszłościowy, co jest najważniejsze. Chciałabym załapać jakąś pracę biurową, by zdobywać biznesowe doświadczenie i składam CV gdzie mogę, ale póki co na to się nie zapowiada.
 

issia  

User



ImiÄ™: Iza

Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Mar 2016

Sk±d: PoznaÅ„

   

Wys³any: 2016-03-25, 19:41   

Dlaczego wstyd mówić? Praca jak każda inna, a zawsze możesz wyróżnić jakieś naprawdę fajne eventy na których miałaś okazję być. Ja sama tak pracowałam przez pewien czas i byłam zadowolona, szczególnie z różnego czasu pracy i różnych pieniędzy, zazwyczaj jednak fajnej stawki :) Nie ma się co spinać i wstydzić, grunt to mieć pracę, którą lubimy, a jeżeli sprawia Ci przyjemność to jak najbardziej.
_________________
https://dotykprzestrzeni.pl/czakry
https://scalenieduszy.pl/wampir-energetyczny-psychologia/
 

Marcin.l  

User


Wiek: 40

Do³±czy³: 15 Wrz 2016

Sk±d: Polska, PoznaÅ„

   

Wys³any: 2016-09-15, 13:12   

Praca jak praca.Możesz równie dobrze dorobić sobie w klubach jako kelnerka.Licz podstaw + drugie tyle napiwki. Jak ktoś jest obrotny to nie będzie biedy klepał. A hostessa tylko na plus.Wstyd jest wogólę nie pracować.Także głowa do góry.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com