Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Aler

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-03, 23:52   ZÅ‚apany z trawÄ…...

Witam. Od razu prosto z mostu - zostałem dzisiaj złapany z trawą, dokładnie 0.7g.Lada moment mam 19 lat także jestem pełnoletni, nie bylem nigdy wcześniej karany ani nic z tych rzeczy. Jeśli chodzi o zeznania mam wpisane, że znalazłem, nie stawiałem oporu, pomagałem dobrowolnie itp.

Chciałem się zapytać o kilka spraw :
- Mam się czego obawiać ? Będzie to umorzone ?
- Mogą mi sprawdzić telefon ? Chodzi o smsy i połączenia itp. Ogólnie przy akcji telefonu przy sobie nie miałem.
- Przychodzi jakiś list do domu tak ? Będzie na nim napisane dokładnie o co chodzi, co przy mnie znaleziono itp ?
- Facebooka mogą mi sprawdzić ? Jakie wiadomości wymieniam itp ?
- Mogę się spodziewać wizyty dzielnicowego ? Pytałem ich tam, to mówili, że raczej nie, jedyne co to mam ścigać listonosza o ten list, jak przechwycę to rodzice się nie dowiedzą.
- DÅ‚ugo siÄ™ czeka za sprawÄ… ?

I na koniec - z jednym pogadałem to mówi żebym przyszedł w poniedziałek, powiedział, że zostałem złapany itp, oni mi tam powiedzą, który typ to prowadzi i mam się z nim dogadać, że stawię się sam na komendzie bez tego listu...

Dziękuje za odpowiedzi...
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 00:22   

Aler napisa³/a:

Mogą mi sprawdzić telefon ? Chodzi o smsy i połączenia itp. Ogólnie przy akcji telefonu przy sobie nie miałem.


Mogą nawet przeszukać mieszkanie.

Aler napisa³/a:

Przychodzi jakiś list do domu tak ? Będzie na nim napisane dokładnie o co chodzi, co przy mnie znaleziono itp ?


Co tam będzie napisane to ci nikt tu nie powie.
Skąd mamy do cholery wiedzieć coś nabroił? :-D

Aler napisa³/a:

Facebooka mogą mi sprawdzić ? Jakie wiadomości wymieniam itp ?


Teoretycznie.

Aler napisa³/a:

I na koniec - z jednym pogadałem to mówi żebym przyszedł w poniedziałek, powiedział, że zostałem złapany itp, oni mi tam powiedzą, który typ to prowadzi i mam się z nim dogadać, że stawię się sam na komendzie bez tego listu...


No, to siÄ™ staw.

Aler napisa³/a:

- Mam się czego obawiać ? Będzie to umorzone ?


Za posiadanie na własny użytek małych ilości i niskiej szkodliwości społecznej możliwe jest umorzenie sprawy przez prokuratora (nowe prawo) lub przez sąd (przesłanki - niska szkodliwość czynu, bezzasadność kary).
Choć był przypadek, że gość za 0,98g poszedł do pierdla.
 

Aler

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 00:31   

A nie muszą mieć czasami nakaz sądu na sprawdzenie telefonu i facebooka ? To chyba tez nie jest takie raz dwa. Mieszkanie ? Z jakiej racji maja to robić ? Bo znalazli przy mnie 0.7 ? Nakaz sądu czy prokuratora na przeszukanie mieszkania tez jest potrzebne, zresztą jakie mieliby dowody ? Znaleźli tylko jak byłem poza domem.

Ty moze nie wiesz co będzie napisane, ale pytam osób które juz taka sytuacje miały.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 10:06   

Aler napisa³/a:

A nie muszą mieć czasami nakaz sądu na sprawdzenie telefonu


Nie muszą, mogą go zatrzymać jako pomoc w sprawie.

Aler napisa³/a:

facebooka


Teoretycznie jak pisałem, mogą to zrobić przy zabezpieczeniu dysków twardych - były przypadki, że gościa aresztowano po sprawdzeniu, że założył 5 fikcyjnych kont innych osób, na NK, przeszukuje się też konta społecznościowe oskarżonym o pedofilię itp.... ale w twoim przypadku, aż takich cyrków nie powinno być.

Natomiast z Facebookiem jest inna sprawa.
Nakaz prokuratorski musiałby być skierowany do Facebook Inc. - wątpię, aby firma współpracowała i udostępniła krawężnikom z polskiego zadupia konkretne dane. :-D
Amerykańska policja ma z tym problemy.

Aler napisa³/a:

Mieszkanie ? Z jakiej racji maja to robić ?


Z takiej, że może jesteś dilerem, albo producentem.

Aler napisa³/a:

Bo znalazli przy mnie 0.7 ?


Nie, bo cię komputer na komendzie wylosował. :-D
Ja wiem, że dla niektórych, albo gimbusów, ziółko to bycie cool i fajnie jest jak się zajara i przed kumplami pochwali - ale, póki co, jest to nielegalny narkotyk.
Trzeba sobie zdawać sprawę, a nie liczyć, że "jestem zaje**** i głupie psy, nic mi nie zrobią".
Za torebkę z marihuaną w śladowych ilościach, mogą cię spisać i umorzyć, ale już za zapalonego skręta, pojedziesz na dołek i dostaniesz postępowanie sądowe raz, dwa.

Ja piszę, co może być, a nie, że tak będzie.
Ogólnie ta ilość nie jest przestępstwem, ale skazuje się ludzi za "posiadanie śladowych ilości".
Generalnie zależy od tego co ci powiedzą na komendzie - mogą ci zaproponować prośbę o umorzenie postępowania karnego (zwłaszcza jeśli nie byłeś wcześniej karany ), a jak nie, to może zostać wysłany akt oskarżenia do prokuratury.
Wtedy już gorzej.

Aler napisa³/a:

Nakaz sÄ…du czy prokuratora na przeszukanie mieszkania tez jest potrzebne, zresztÄ… jakie mieliby dowody ?


Nie jest. ( to Polska, a nie Teksas )
Dowodów mieć nie muszą, wystarczy, że zaistnieje tzw. obawa zatarcia.
Do tego aby przeszukać ci mieszkanie wystarczy pisemna zgoda komendanta i masz tzw. przeszukanie na blachę.

Aler napisa³/a:

Znaleźli tylko jak byłem poza domem.


Nie ma znaczenia - jakby cię znaleźli poza domem z bronią, to też myślisz, że by się nie zainteresowali co masz w domu?


A tak na pocieszenie zostają ci dwie rzeczy, jakby już się prokurator i sąd ciebie czepiał i do pierdla chciał wrzucić:
I. modlitwa do Liroya o zalegalizowanie marihuany
II. czekanie na inwazję Rosji, jak wejdą to zrobią porządek z wszystkimi służbami mundurowymi jak 70 lat temu
 

Aler

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 16:19   

$karbówka napisa³/a:

Aler napisa³/a:

A nie muszą mieć czasami nakaz sądu na sprawdzenie telefonu


Nie muszą, mogą go zatrzymać jako pomoc w sprawie.

Aler napisa³/a:

facebooka



Natomiast z Facebookiem jest inna sprawa.
Nakaz prokuratorski musiałby być skierowany do Facebook Inc. - wątpię, aby firma współpracowała i udostępniła krawężnikom z polskiego zadupia konkretne dane. :-D
Amerykańska policja ma z tym problemy.

Aler napisa³/a:

Bo znalazli przy mnie 0.7 ?


Za torebkę z marihuaną w śladowych ilościach, mogą cię spisać i umorzyć, ale już za zapalonego skręta, pojedziesz na dołek i dostaniesz postępowanie sądowe raz, dwa.

Ja piszę, co może być, a nie, że tak będzie.
Ogólnie ta ilość nie jest przestępstwem, ale skazuje się ludzi za "posiadanie śladowych ilości".
Generalnie zależy od tego co ci powiedzą na komendzie - mogą ci zaproponować prośbę o umorzenie postępowania karnego (zwłaszcza jeśli nie byłeś wcześniej karany ), a jak nie, to może zostać wysłany akt oskarżenia do prokuratury.
Wtedy już gorzej.





1. Ale ja nie miałem przy sobie telefonu, ani przy przeszukaniu, ani na komendzie, był w domu. Chodzi mi tutaj o to czy mogą mi sprawdzić tam u siebie jakie pisałem sms'y i moje rozmowy. Dodam, że numer już dzisiaj zmieniłem, a telefon jest na kartę bez podpisywania umowy, po prosu nowy starter.

2. Czyli o sprawdzenie wiadomości z facebook'a nie muszę się martwić ?
3. Nie robiono mi narko-testów więc tak naprawdę nie wiedzą czy byłem pod wpływem.
4.Chwila... Jak co mi powiedzą na komendzie ? Ja już w niej byłem, wczoraj gdy mnie " doje***i ", tam spisano mi zeznania itp, powiedzieli, że przyjdzie mi jeden list do domu, nic raczej nie będzie w nim napisane z czym i ile mnie złapano. Po co mam jeszcze raz stawiać się na komendzie ?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 18:28   

Aler napisa³/a:

Dodam, że numer już dzisiaj zmieniłem, a telefon jest na kartę bez podpisywania umowy, po prosu nowy starter.


W dobie dzisiejszej technologi, w żadnej sieci nie jesteś anonimowy.

Aler napisa³/a:

Chodzi mi tutaj o to czy mogą mi sprawdzić tam u siebie jakie pisałem sms'y i moje rozmowy


Na to już musi być zgoda Sądu lub prokuratury, poza tym bardzo trudno uzyskać dostęp do smsów.
Częściej są to po prostu bilingi.

Aler napisa³/a:

2. Czyli o sprawdzenie wiadomości z facebook'a nie muszę się martwić ?


Nie, tak samo jak i o podsłuchy - twój przypadek jest zbyt niepoważny, żeby uruchamiać takie procedury.

Aler napisa³/a:

3. Nie robiono mi narko-testów więc tak naprawdę nie wiedzą czy byłem pod wpływem.


Samo bycie pod wpływem narkotyków nie jest karalne.

Aler napisa³/a:

spisano mi zeznania itp, powiedzieli, że przyjdzie mi jeden list do domu


No to ci tłumaczę - to będzie wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.

Aler napisa³/a:

Po co mam jeszcze raz stawiać się na komendzie ?


+

Aler napisa³/a:

zostałem złapany itp, oni mi tam powiedzą, który typ to prowadzi i mam się z nim dogadać, że stawię się sam na komendzie bez tego listu...


Ten "typ" to policjant prowadzący sprawę, dostaniesz list by się zgłosić do niego.
 

Aler

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 20:36   

To nawet jak juz mam za sobą zeznania to i tak będę musiał iść na przesłuchanie ?

Czyli ostatni raz - o smsy i fejsa nie musze sie martwić tak ?
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2016-02-04, 21:24   

Aler napisa³/a:

Czyli ostatni raz - o smsy i fejsa nie musze sie martwić tak ?



Kretynie.

Kolejny raz Skarbówka napisał, że sprawa jest zbyt idiotyczna, żeby sprawdzać Twoje smsy i fejsa.

BTW gratuluję pisania o ćpaniu na fejsie :)
Brawo brawo :))))
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 22:01   

Aler napisa³/a:

To nawet jak juz mam za sobą zeznania to i tak będę musiał iść na przesłuchanie ?


Zależy od policji.
Albo będzie to wezwanie do Sądu, albo jak nie przekazali tej sprawy dalej, to będzie tylko sprawa załatwiana między tym "typem", a tobą.
Ja nie wiem, bo mnie nie było jak spisywali protokół, nie wiem też co tam podpisałeś, bo nic nie wyjaśniłeś.

Aler napisa³/a:

Czyli ostatni raz - o smsy i fejsa nie musze sie martwić tak ?


Jakby chcieli zwinąć tego typa, od którego masz "maryśkę", to od razu by upomnieli się o telefon.
Twoja korespondencja z tym od kogo kupiłeś "zioło" - jest bezpieczna. :-D
 

Aler

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-04, 23:31   

$karbówka napisa³/a:

Aler napisa³/a:

To nawet jak juz mam za sobą zeznania to i tak będę musiał iść na przesłuchanie ?


Zależy od policji.
Albo będzie to wezwanie do Sądu, albo jak nie przekazali tej sprawy dalej, to będzie tylko sprawa załatwiana między tym "typem", a tobą.
Ja nie wiem, bo mnie nie było jak spisywali protokół, nie wiem też co tam podpisałeś, bo nic nie wyjaśniłeś.

Aler napisa³/a:

Czyli ostatni raz - o smsy i fejsa nie musze sie martwić tak ?


Jakby chcieli zwinąć tego typa, od którego masz "maryśkę", to od razu by upomnieli się o telefon.
Twoja korespondencja z tym od kogo kupiłeś "zioło" - jest bezpieczna. :-D



Nie no jeden coś tam machnął " dopiero rozpoczynamy postępowanie " czyli wysłali dalej :/
Nie sprawdzałem tez jakos co mi dawali do podpisania, myślisz ze mogli mi podrzucić jakieś " gowno " ?

A jeszcze jedno - co gdybym poszedł teraz na przesłuchanie i wyparł sie tych zeznań ? Ze powiedziałem je pod wpływem emocji, bałem sie ze zostane " uwalony na pi**e... " i że to nie było moje ? Bo ogólnie to leżało to na ziemi...
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-05, 00:24   

Aler napisa³/a:

A jeszcze jedno - co gdybym poszedł teraz na przesłuchanie i wyparł sie tych zeznań ?


Masz takie prawo.
Treść zeznaÅ„ można zmienić, z tym że trzeba przedstawić logiczne uzasadnienie tej zmiany i uprawdopodobnić prawdziwość „nowych zeznaÅ„”.
Jeśli policja gra głupa i nie chcą przyjąć twojej innej wersji zdarzeń, to pozostaje:
1)zmienić zeznanie przed sądem
2)zgłosić się do prokuratury już teraz samemu z wnioskiem, że chce dobrowolnie sprostować parę faktów podanych wcześniej i tam wszystko wytłumaczyć (różnice, powody zeznań etc.)

Aler napisa³/a:

Nie sprawdzałem tez jakos co mi dawali do podpisania, myślisz ze mogli mi podrzucić jakieś " gowno " ?


Teoretycznie mogli.
Czasem są protokoły z dużymi przerwami między zdaniami, żeby coś tam można było dopisać.
Niemniej, musisz się zorientować sam, czy jest napisane, tak jak było w rzeczywistości.
 

Aler

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-05, 00:44   

No świadków żadnych nie mam. Sytuacja wyglądała tak, że podjechali po czym od razu wyrzucilem, jeden z nich poświęcił latarka i zobaczył, wyparłem sie ze to moje i kolega równiez. Jak wsiadlem do tej kabaryny to juz powiedziałem, ze znalazłem itp bo zapewne gdybym dalej mowił, ze to nie moje to cholera wie jakby się to potoczyło i skończyło. No i potem kolega po mnie wszedł do kabaryny ( on nic nie miał ) i tam powiedział, ze to nie nasze... A mógłbym sie obawiać jeszcze gdybym wypalił na komendzie o zmianie zeznań ? Jakby je zmienili to może wyjść tak ze sprawa zostanie " zapomniana " , bez wyroku itp ?
Moge w ogole zażądać gdybym w poniedziałek poszedł do tego typa, ze chce zobaczyć te zeznania ?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-05, 11:31   

Aler napisa³/a:

No świadków żadnych nie mam. Sytuacja wyglądała tak, że podjechali po czym od razu wyrzucilem, jeden z nich poświęcił latarka i zobaczył, wyparłem sie ze to moje i kolega równiez. Jak wsiadlem do tej kabaryny to juz powiedziałem, ze znalazłem itp bo zapewne gdybym dalej mowił, ze to nie moje to cholera wie jakby się to potoczyło i skończyło


Na torebce były twoje ślady, więc i tak by się skończyło, że to twoja zguba. :]

Aler napisa³/a:

A mógłbym sie obawiać jeszcze gdybym wypalił na komendzie o zmianie zeznań ?


Przysługuje ci prawo do zmiany zeznań, nie ma się czego obawiać.

Aler napisa³/a:

Jakby je zmienili to może wyjść tak ze sprawa zostanie " zapomniana " , bez wyroku itp ?


Nie.
I rzecz kluczowa - policja nie ma prawa nikogo karać!
Od karania jest sÄ…d.
Wyrok wyda sąd, policja nic nie może tu anulować.
Policja tylko spisze protokół, i sprawę odda dalej - jak zmienisz zeznania to będziesz i tak je wyjaśniał przed sądem.

Aler napisa³/a:

Moge w ogole zażądać gdybym w poniedziałek poszedł do tego typa, ze chce zobaczyć te zeznania ?


Tak.
Jeśli ci powiedzą, że "przecież Pan czytał i podpisał..." (minęło 24 godziny od zeznań), to mów, zę byłeś w szoku itp.
Tylko lepiej nie kłamać, bo dowody i raport z miejsca zdarzenia podlegają analizie, jak się zbyt bardzo zamotasz w swoim zmienianiu zdania, to sąd uzna, że jesteś niewiarygodny i twoje zeznania przestaną się liczyć.
 

Aler

User


Do³±czy³: 22 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-05, 14:08   

Tylko 24 godziny po mogę odczytać zeznania ? Później nie ?

Szkoła zostanie powiadomiona mimo, że jestem pełnoletni ? Bo widziałem dzisiaj psa, który szedł do sekretariatu, to może być to ?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-05, 14:52   

Aler napisa³/a:

Tylko 24 godziny po mogę odczytać zeznania ? Później nie ?


Tak się przejęło, że dopóki sprawa nie trafi do "obiegu", to 24-48h to taki margines.

Aler napisa³/a:

Szkoła zostanie powiadomiona mimo, że jestem pełnoletni ?


Ciężko mi powiedzieć.
Zasada jest taka, że obowiązkowo należy powiadomić szkołę jeśli uczeń jest zatrzymany, aresztowany, no i nieletni.
W twoim przypadku, może być jakieś powiadomienie, do wychowawcy, ewentualnie dyrekcji - ale nie musi.
Wszystko zależy jak do tego podejdzie dana komenda/komisariat.
W świetle prawa, to sprawa między tobą a policją, ale jak się znajdzie taki nadgorliwy i powiadomi twoich rodziców, to kto mu zabroni?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com