Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

canav  

User


Wiek: 29

Doczy: 14 Sty 2014

   

Wysany: 2016-02-07, 13:02   Dziewczyna ¦widek jechowy

hej :)

Mam problem, ponieważ podoba mi się dziewczyna, która jest świadkiem jechowy, natomiast ja jestem katolikiem. Nie wiem czego mogę się spodziewać po tej osobie, albo po jej wierze ? Może ktoś miał podobną sytuację był w takim związku? Zan ktoś może podejście świadków do związków z facetami ?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2016-02-07, 13:11   

Nie będziesz musiał się przejmować prezentami, bo nie obchodzą urodzin, to tak z finansowej strony ;)
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-02-07, 14:38   

Nie chcę oceniać dziewczyny i jej rodziny po wyznawanej religii, ale dochodziły do mnie bardzo niepokojące głosy na temat ¦J. O ile wobec osób z zewnątrz są w porządku, o tyle ich stosunki wewnętrzne wydają się dość trudne. Dość powiedzieć, że gdyby dziewczyna zdecydowała się zmienić wyznanie, to rodzina odwróciłaby się od niej plecami.

Ogólnie polecam temat wygooglać. Unikaj jednak katolickich stron, bo one będą nazywać ¦J sektą, co w świetle prawa nie jest prawdą.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-02-07, 15:45   

Jak Ci się podoba to o nią walcz.Gdyby nie te za*rane religie to Hindusi żenili by się z Muzułmankami,¯ydzi z Palestynkami a Katolicy z Buddystkami i na odwrót.Nie było by tych wszystkich sporów i wojen i panowała by wolna miłość.A jak jest ? A no tak że godzisz się w rodzinie gdzie twoi rodzice i dziadkowie wyznają jakąś religię (jak w twoim przypadku religię katolicką) i od małego wmawiają Ci że twoja religia jest najlepsza,że jak nie pójdziesz do komunni to pójdziesz do piekła i inne kretyńskie pierdoły.Największymi autorytetami w tej dziedzinie są dziadkowie któży chcąc nie chcąc mają wybrane mózgi przez Radio Maryja,i przy najmniejszej okazji możesz się osłuchać jacy to ¦J są beszczelni, że ¯ydzi są skąpi i myślą tylko o tym jak tu nam Polakom zaszkodzić.¯e WSZYSCY! muzułmanie to terroryści a pozostałe odłamki religijne to SEKTY!.Podsumowując : nie słuchaj co jedni wierzący,jednostronne wypaczeni,patrzący przez rzymski Chełm rasiści mówią o drógich tylko posłuchaj swojego serca bo może się okazać że to ta jedyna.Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Klakaya  

Wymiatacz



Wiek: 25

Doczya: 17 Lut 2015

   

Wysany: 2016-02-07, 21:23   

Dokładnie. Każdy z nas jest inny, nie oceniajmy wszystkich ogólnikowo ;)
A co do dziewczyny, co mogę gwarantować, jeśli jest naprawdę oddanym ¦wiadkiem Jehowy, to ma swoje zasady, no i przede wszystkim uznaje zdanie i pogląd Boży na życie. Podsumowując-porządna dziewczyna :-)
_________________
Uśmiech jest pierwszym kosmetykiem.
 

Kolekcjoner93  

Wymiatacz



Imię: Patryk

Wiek: 30

Doczy: 13 Lip 2011

   

Wysany: 2016-02-08, 09:52   

Polecam obejrzeć film "¦wiadkowie Jehowy u Twoich drzwi":
https://www.youtube.com/watch?v=rfU8WMOS8nU
I drugą część p.t. "¦wiadkowie Jehowy odchodzą"
https://www.youtube.com/watch?v=C_xSIYreKbo
I prócz tego wygooglać jak to ładnie ktoś przede mną powiedział temat, zaznajomić się.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


Imię: Anka

Doczya: 20 Wrz 2011

Skd: MAZOWSZE

   

Wysany: 2016-02-08, 10:01   

Ja bym uciekała, oni są dziwni i chcą wszysktich nawracać
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Kolekcjoner93  

Wymiatacz



Imię: Patryk

Wiek: 30

Doczy: 13 Lip 2011

   

Wysany: 2016-02-08, 10:07   

Ja byłem z dziewczyną która była ¦J, i jako tako było normalnie, ale jak nadchodziły święta to się robiło dziwnie i miałem wrażenie że chce mi trochę obrzydzić spędzanie ¦wiąt. Jakoś częściej były wtedy sprzeczki itp. A największe jaja się działy gdy poszedłem na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, płacze, zrywania itp. No poprostu szok.
A teraz zapytam:
Jak dobrze się znacie? Jak wygląda wasza znajomość?
 

canav  

User


Wiek: 29

Doczy: 14 Sty 2014

   

Wysany: 2016-02-08, 12:26   

Kolekcjoner93
na chwilę obecną tej znajomości tak naprawdę nie ma, przychodzi często jako śj chodzi po mojej kamienicy, i zawsze jak ją spotykam, to zagaduje i rozmawiamy nigdy jednak na tematy wiary lub temu podobne - nigdy nawet sama tego tematu nie zaczęła ...
Napisałem temat bo chociaż w kilku procentach chce byś świadomy co może mnie spotkać.
Nie mam zamiaru przechodzić do śj, ani ją przekonywać na katolicyzm itp -i nie chce żeby takie coś zachodziło z jej strony.
Zwyczajnie wydaje się miła, ładną i sympatyczną dziewczyną, którą chciałbym poznać bliżej, w przyszłości jeżeli poszło by wszytsko okej, to chciałbym czegoś więcej.
co o sobie wiemy ? jak mamy na imię i parę nie istotnych rzeczy.
Zawsze nasze rozmowy trwają krótko, przez jej nadgorliwą koleżankę, dla której temat wiary to jedyny temat warty dyskusji... niestety się słucha jej , może ja to nad interpretuje, ale ostatnio odniosłem wrażenie że moja koleżanka wcale nie ma ochoty kończyć rozmowy i maksymalnie ją wydłuża :-)
 

velvettwin  

User



Imię: Angelika

Wiek: 28

Doczya: 03 Lut 2016

   

Wysany: 2016-02-08, 16:40   

Wiele zależy od dziewczyny i jej rodziny, nie musza byc przeciez stereotypowo "nawiedzeni". Gdy moi rodzice sie poznali moja mama była ¦J i to jakoś nie przeszkadzało, problem stwarzali dziadkowie wiec przeszła na katolicyzm. Jeśli sie do siebie zbliżycie i będziecie się nawzajem szanować religia nie powinna wam przeszkadzać ;)
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-02-08, 18:09   

CherryCherry napisa/a:

Ja bym uciekała, oni są dziwni i chcą wszysktich nawracać


Ja tam lubię z nimi dyskutować.
Zaczynają sami gadki o polityce, religii i światopoglądzie, a po 10 minutach, już ze mną nie chcą gadać. :-D
 

N4VV  

Stały User

INTJ



Doczy: 11 Lis 2014

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2016-02-13, 12:17   

CherryCherry napisa/a:

Ja bym uciekała, oni są dziwni i chcą wszysktich nawracać


Oni chcą, natomiast katolicy skutecznie to robią włączając religijne dogmaty w świeckie prawo.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com