Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: metalmummy | 2016-03-02, 12:12

Autor

Wiadomo¶æ

xfx  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 08 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-08, 21:43   Problem moralny z pieniÄ™dzmi

Witajcie, na wstępie powiem że nie lubię o takich sprawach dyskutować, jednakże no... problem jest dość poważny dla mnie, mimo iż naprawdę wydaję się żałosny... mianowicie chodzi o pieniądze... problem w tym że mam ich za dużo i jest mi z tego powodu wstyd, po prostu wstydzę się pieniędzy swoich rodziców, bo jest ich trochę za dużo... wydaję mi się, że wszyscy spoglądają na mnie jak na jakiegoś snoba, bo zawsze chodzę z najdroższym sprzętem, najdroższymi ciuchami itp. z drugiej strony ja się cieszę, że mam możliwość łatwiejszego startu w przyszłe życie, ale jest mi po prostu głupio... że inni muszą liczyć każdy grosz, a ja kupuję w tym roku 3 parę butów za 600 pln... :-/

Staram się być dobrym człowiekiem, zawsze staram się wszystkim pomóc jak tylko mogę, nie zawsze mi to wychodzi, ale się staram...

Może po prostu za dużo o tym myślę? :-|
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-02-08, 22:05   

Jeśli masz możliwości to czemu masz ich nie wykorzystywać? Nie powinnam Cię z tego rozliczać, ale jeżeli nie wydajesz tych pieniędzy na pierdoły to co komu do tego? Inna sprawa kiedy wydajesz rocznie 1800zł na buty, które prawdopodobnie nie są unikatowe i niezastąpione. Z drugiej strony gdybym miała możliwość i naszłaby ochota też bym pewnie w takich śmigała.
Nie masz się czego wstydzić.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-02-08, 22:36   

moralność to idiotyzm, a z kasą możesz podzielić sie ze mną Polecam!
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

xfx  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 08 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-08, 22:58   

Sonmi napisa³/a:

Jeśli masz możliwości to czemu masz ich nie wykorzystywać? Nie powinnam Cię z tego rozliczać, ale jeżeli nie wydajesz tych pieniędzy na pierdoły to co komu do tego? Inna sprawa kiedy wydajesz rocznie 1800zł na buty, które prawdopodobnie nie są unikatowe i niezastąpione. Z drugiej strony gdybym miała możliwość i naszłaby ochota też bym pewnie w takich śmigała.
Nie masz się czego wstydzić.



Po prostu mi głupio, że ja mogę sobie na to pozwolić a inni nie... głupie uczucie gdy podjeżdżasz pod szkołę samochodem i wszyscy się gapią, bo przyjechał bank na kółkach... dla mnie to jest wstyd a nie radość...
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-02-08, 23:02   

xfx napisa³/a:

. głupie uczucie gdy podjeżdżasz pod szkołę samochodem i wszyscy się gapią, bo przyjechał bank na kółkach...



tez chce mieć takie problemy
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

velvettwin  

User



ImiÄ™: Angelika

Wiek: 28

Do³±czy³a: 03 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-08, 23:11   

xfx napisa³/a:

jest mi po prostu głupio... że inni muszą liczyć każdy grosz, a ja kupuję w tym roku 3 parę butów za 600 pln



Wiec ich nie kupuj... problem z głowy... to, że masz pieniądze nie oznacza że musisz je wydawać, na pewno nie na to co najdroższe ;)
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-02-08, 23:21   

xfx napisa³/a:

głupie uczucie gdy podjeżdżasz pod szkołę samochodem i wszyscy się gapią


Skoro to taki dyskomfort to przeżuć się na autobus albo chociażby taksówkę.
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-02-09, 18:01   

Może po prostu zastanów się co pożytecznego z tymi pieniędzmi możesz zrobić dla innych :?:
_________________

 

xfx  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 08 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-09, 19:30   

Mister Klikacz napisa³/a:

Może po prostu zastanów się co pożytecznego z tymi pieniędzmi możesz zrobić dla innych :?:



Zawsze się staram być dobrym człowiekiem, mimo iż jestem wrogo nastawiony do społeczeństwa, bo wydaję mi się, że wszyscy na mnie krzywo patrzą to jednak staram się być dla wszystkich dobry. Nie zmienia to faktu, że siedzę na lekcji i ciągle o tym rozmyślam... po prostu mi głupio...

Być może kupowanie butów za średnią krajową jest mało opłacalne, ale ubieranie się w fajne ciuchy to jedna z nielicznych rzeczy, które motywują mnie do działania i jakoś pocieszają... może to głupio brzmi, ale taka jest prawda.
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-02-09, 19:44   

Musisz zmienić swoje myÅ›lenie. Piszesz, że wydaje Ci siÄ™, że inni na Ciebie krzywo patrzÄ…… No dobra, a masz w ogóle jakiekolwiek potwierdzenie tego, że tak faktycznie jest? Bo może Tobie siÄ™ - no wÅ‚aÅ›nie - tylko wydaje? ;)
_________________

 

Dead Matty  

Stały User

.ASSC



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 06 Sty 2016

Sk±d: Polsza

   

Wys³any: 2016-02-09, 23:18   

Nie przejmuj się, kolego, tym bardziej ludźmi. Stanij przed lustrem i zadaj sobie pytanie czy jesteś ok jako człowiek. Jeśli tak - wszystko gra, nie masz się czym przejmować, a spojrzeń ludzi, zwłaszcza zazdrosnych - nawet nie zauważysz. Bo tacy są wszędzie. W nadmiarze.
 

sheslostcontrol  

User


Wiek: 28

Do³±czy³a: 03 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-12, 00:24   

To brzmi trochę śmiesznie ;d
1) to nie Ty masz hajs, tylko Twoi rodzice
2) "najdroższy, bank na kółkach, buty za 600 złotych" - mówisz o tych rzeczach w otwarty sposób, więc śmiem twierdzić, iż nie jest Ci wcale głupio z powodu bogactwa Twoich rodziców
W każdym razie jeśli przytłacza Cię, to że reprezentujesz bogatsze sfery, to przestań to tak eksponować. Ewentualnie zacznij chodzić w podróbkach i bluzach z rynku, a najbardziej to polecam Ci zostać ascetą - pomożesz zarówno innym, jak i wyzbędziesz się rzeczy przysparzających Ci wstyd : )))))))))))))
_________________
And she screamed out kicking on her side
And said I've lost control again
And seized up on the floor, I thought she'd die
She said I've lost control
 

Hgffgh  

User



Wiek: 37

Do³±czy³a: 12 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-12, 10:03   

właśnie najważniejsze nie jest to, ile masz kasy, ale to, jakim jesteś człowiekiem, jeśli jesteś ok na co dzień, to ludzie to docenią i nie będą zwracali uwagę na kasę czy jej brak. W przeciwnym razie będzie inaczej, dla mnie to dość oczywiste
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-12, 15:38   

xfx napisa³/a:

inni muszą liczyć każdy grosz, a ja kupuję w tym roku 3 parę butów za 600 pln


Wszyscy być bogaci nie mogą - zawsze, nawet w zamożnym społeczeństwie będą ci przeciętni, co żyją na wysokim poziomie i mają drogie ciuchy, i ci co żyją na jeszcze wyższym poziomie i mają zaje**ście drogie ciuchy.
Dopóki nie kradniesz publicznych pieniędzy, kij komu do tego ile wydajesz.

A jak nie chcesz się odróżniać od Januszy, to kupuj ten sam badziew co oni.

Hgffgh napisa³/a:

jeśli jesteś ok na co dzień, to ludzie to docenią i nie będą zwracali uwagę na kasę czy jej brak


Publicznie może nie, ale prywatnie to w myślach, będą i tak mieć go za złodzieja.
Ludzie w Polsce wybaczą wiele, ale nie tego, że Ty masz, a oni nie. :-D
 

xfx  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 08 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-12, 16:40   

Mmmm... to ubieranie się w drogie ciuchy to jedna z nielicznych rzeczy, która mnie kręci. Po prostu lubię się wyróżniać i podobać się sobie... jednak z drugiej strony głupio mi, że mam na sobie buty za wypłatę Kowalskiego... :-|

Piszę o tym otwarcie na forum, ponieważ tutaj jestem "w miarę" anonimowy i mogę śmiało mówić co mi się w życiu nie podoba. :oops:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com