Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gierek

User


Do³±czy³: 07 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-14, 10:21   Awantura z powodu mojej nieobecnoÅ›ci na mszy w koÅ›ciele

Witam. Mam taki dziwny problem.
Otóż wczoraj miałem 18-te urodziny w gronie rodzinnym (tak naprawdę to dwa tygodnie temu, 30 stycznia się urodziłem). Dobra, wszystko było fajnie, ale przyszedł dzień dzisiejszy. Miałem opłaconą mszę z powodu moich 18-tych urodzin, na której miałem się stawić, i na której miałem być. Ja mam 18 lat, i mam prawo do samodzielnego decydowania o swoich osobistych sprawach. No i postanowiłem, że sobie pójdę na inną mszę. No i poszedłem. Kiedy wracam do domu po mszy, spotykam moich rodziców, którzy mi mówią, że mam prze***ane, że mam oddać smartfona, tylko dlatego, bo nie było mnie na mszy, która była za mnie opłacona. Czy Waszym zdaniem oni mają rację, i czy powinienem się ich bać? Moim zdaniem ja mam rację, bo jestem pełnoletni, i mam prawo do samodzielnego podejmowania swoich decyzji, i nikt mnie nie zmusi do zmiany decyzji.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam :-)
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-02-14, 10:39   

To był kompletnie niedyplomatyczny ruch z Twojej strony. W dobrym tonie było iść na mszę w Twojej intencji i tyle.

Gierek napisa³/a:

Czy Waszym zdaniem oni mają rację, i czy powinienem się ich bać?


Bać? ¦mieszysz mnie. A co do racji - stanęłabym po stronie Twoich rodziców, mimo że ich reakcja była przesadzona i nieadekwatna do sytuacji. No bo co ma smartfon do Jezusa xD Potraktowali cię jak szczeniaczka.
Co więcej:

Gierek napisa³/a:

Moim zdaniem ja mam rację, bo jestem pełnoletni, i mam prawo do samodzielnego podejmowania swoich decyzji, i nikt mnie nie zmusi do zmiany decyzji.


To jednak nie znaczy, że jesteś dorosły, a co za tym idzie - odpowiedzialny. Prawo to ty może i masz, ale taka postawa (patrząc na reakcję twoich rodziców na opisaną przez ciebie sytuację) ich tylko rozśmieszy i wkurzy.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-14, 13:04   

Gierek napisa³/a:

spotykam moich rodziców, którzy mi mówią, że mam prze***ane


Dobre :-D
Masz nowych wrogów na osiedlu.

Gierek napisa³/a:

Czy Waszym zdaniem oni majÄ… racjÄ™


Zależy na kogo jest ten smartfon kupiony.

Czarne Indigo napisa³/a:

To jednak nie znaczy, że jesteś dorosły, a co za tym idzie - odpowiedzialny.


Otóż, to
Dorosły to jest człowiek, jak skończy 18 lat, i stanie się niezależny finansowo.
Do czasu jak go utrzymują rodzice, jest tylko pełnoletni. :]
 

4 8 15 16 23 42  

Wymiatacz


Do³±czy³: 05 Lis 2013

   

Wys³any: 2016-02-14, 15:16   

Gierek napisa³/a:

No i postanowiłem, że sobie pójdę na inną mszę.



Dlaczego na innÄ…?
 

Gierek

User


Do³±czy³: 07 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-14, 15:40   

4 8 15 16 23 42 napisa³/a:

Gierek napisa³/a:

No i postanowiłem, że sobie pójdę na inną mszę.



Dlaczego na innÄ…?



Bo nie chciało mi się jechać z rodzicami na "moją" mszę. :)
Pozdrawiam :)
 

Napoleonka  

User


Do³±czy³a: 26 Lip 2013

Sk±d: Kosmostumostów

   

Wys³any: 2016-02-14, 15:52   

Wszystko zależy, za czyje pieniądze jest ten smartfon. Jeżeli za kasę rodziców, to sprawa prosta. Ale oczywiście mogę się mylić - być może autor wątku kupił go sobie sam, za własne oszczędności - wtedy ma do niego pełne prawo. ;)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2016-02-14, 17:46   

Ja rozumiem bunt w szczytnym celu, ale takie coś? To śmieszne. Po co się drażnisz ze starymi, dla jaj?

I tak czytając co piszesz to uważam, że Twoi starzy owszem są chujowi ale nie wiem, czy Ty taki znowu mądrzejszy.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2016-02-14, 22:39   

Jacy rodzice, takie i dzieci ;) )))))))))))))))))))))))))))

Także kolego, wyluzuj xD
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2016-02-14, 23:06   

Gierek napisa³/a:

Bo nie chciało mi się jechać z rodzicami na "moją" mszę. :)
Pozdrawiam :)



Nikomu to nie przyniosło nic pożytecznego. Szkoda energii.
Nie rozumiem, co za problem iść na "twoją" mszę, zwłaszcza, że pewnie Twoim rodzicom na tym zależało. Założę się, że jakieś rozmowy na ten temat w domu miały miejsce już wcześniej i znałeś ich opinię w tym temacie. Tak więc...
_________________
meow
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-02-15, 20:33   

OP: Gdyby twoi rodzice byli zdrowo myślący to by ci podziękowali, że jesteś ich synem. Ale że są jacy są, cóż - znoś tę głupotę jeszcze przez jakiś czas, aż się wyprowadzisz.


Już się ze śmiechu krztusiłem na sam tytuł tego tematu, ale czytając niektóre z tych postów powyżej... sam już nie wiem czy to z innymi czy ze mną coś tu jest nie tak.



Ja w kościele ostatni raz byłem tak dawno że już nawet nie pamiętam. Chyba zdaje się na pierwszym spotkaniu bierzmowaków parę lat temu kiedy to ksiądz mnie zdenerwował najidiotyczniejszą odpowiedzią jaką mógł trzasnąć na moje kulturalne pytanie, czy te spotkania są obowiązkowe. I dlatego do dziś nie jestem bierzmowany.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-16, 14:44   

Vic98 napisa³/a:

Chyba zdaje się na pierwszym spotkaniu bierzmowaków parę lat temu kiedy to ksiądz mnie zdenerwował najidiotyczniejszą odpowiedzią jaką mógł trzasnąć na moje kulturalne pytanie, czy te spotkania są obowiązkowe


Czyli ksiądz, cię skrzywdził. :]

Vic98 napisa³/a:

Już się ze śmiechu krztusiłem na sam tytuł tego tematu, ale czytając niektóre z tych postów powyżej... sam już nie wiem czy to z innymi czy ze mną coś tu jest nie tak.


Zdecydowanie z tobÄ….
Co w tym temacie jest śmiesznego, i to jeszcze żeby się złośliwie krztusić?
Starzy zamówili Mszę, wykosztowali się, a niełatwo kupić Mszę z marszu, skoro wszystko wykupują moherowe bigotki - to wymagało wielu poświęceń.
A gnojek sobie nie poszedł...
 

GreenJuice  

Wymiatacz

LubiÄ™ Gofry.



Wiek: 30

Do³±czy³a: 01 Sty 2010

Sk±d: ona siê tu wziê³a?

   

Wys³any: 2016-02-17, 08:57   

Mam wrażenie, że chciałeś zrobić jakąś demonstracje swojej dorosłości, no bo " jestem pełnoletni, i mam prawo do samodzielnego podejmowania swoich decyzji", ale tak naprawdę pokazałeś jakim szczylem jeszcze jesteś i jak daleko Ci do dorosłości.
Jak dorośniesz dowiesz się, że czasem w małych rzeczach (a to nie było coś wielkiego) trzeba ustąpić, żeby nie robić przykrości innym. Nie warto podnosić małych problemów do rangi najwyższej.
_________________

Jimmy FoX napisa³/a:

O szczęście się walczy, nie wiesz o tym? Ono samo nie przychodzi i nie wyciąga Cię spod łóżka.



Dziękuję ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com